Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια!!! Ελπιζω εσεις και τα μωρακια σας να ειστε σουπερ και σιγα σιγα όλες να εχετε μπει στο κλιμα των Χριστουγεννων!!!

Νιονιώ να σας ζησει και η Ιουλία. Πολύ ομορφο όνομα!!! Εμεις την μπεμπα θα την βγαλουμε Βικτωρια Ελισαβετ και θα τη φωναζουμε Βικτωρια, ειναι της προγιαγια της το ονομα και το Ελισαβετ λογω του ονειρου που ειχα δει εγω με τη μητερα του Αγιου Ιωαννη, ούτε εμεις είμαστε ιδιαίτερα φιλικοι με τη θρησκεια αλλα όλο αυτο με το ονειρο μας ειχε φανει τρομερό και ειπαμε να το δωσουμε το ονομα. Μαλλον κοντα στα γενεθλιά της θα την κανουμε τη βαπτιση. Το φοβερο κορίτσια είναι είπισης ότι ανακαλύψαμε πως απο το Ελισαβετ προερχεται και το ονομα της πεθερας μου. Τη λένε Ζαμπετα αλλα ετσι την ειχαν βαφτισει και γιορταζε των Αγιων Πάντων γιατι δεν ηξερε οτι ειναι απο το Ελισαβετ. τελικα η μπεμπα θα εχει ονομα και απο προγιαγια και απο γιαγια!!!

Grinitsa τα πλεκτακια μου τα κοινοποιώ σε αυτη τη σελίδα http://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CE%BB%CF%89%CE%B8%CF%8E-%CE%A7%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%AC-by-Agapoulitsa/271754216197964?ref=hl

Όσο για τα βρωμερα χερακια εκτος απο πλυσιμο τι αλλο να κανουμε... Παντως ειναι φοβερο, εγω της τα πλενω σχεδον καθε φορα οταν την αλλαζω πανα και παρολα αυτα τα χνουδια επανερχονται. Επισης και στο λαιμο της. Στην αρχη νομιζα οτι το ειχε μονο το μωρο μου κι ελεγα "Μα δεν μπορω να κρατησω το μωρο μου καθαρο?" Μετα μου επε μια φιλη μου οτι συμβαινει αυτο σε ολα τα μωρα και ησυχασα.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

νιονιω να σασ ζησει η μικρη, το ονομα ειναι πολυ ωραιο και σπανιο πια, παλια το ακουγεσ περισσοτερο.καλα κανατε και την βαφτισατε τωρα γιατι οσο μεγαλωνουν και καταλαβαινουν τι γινεται ουρλιαζουν απο τον φοβο τουσ τα καυμενα. και μεισ μαλλον αρχεσ καλοκαιριου λεμε για βαφτιση θα τον βγαλουμε Παναγη.

εχεισ δικιο για τισ βολτεσ στα μαγαζια οτι δεν συγκρινονται αλλα εδω ειναι ολα παρα πολυ ακριβα. μαλλον επειδη περνανε θαλασσα χαχα τι αλλο να πω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Δήμητρα, ακριβά είναι κι εδώ. Δε λέω. Απλά αυτό το πράγμα με τη βόλτα μ' αρέσει. Θυμάμαι παλιότερα στα νιάτα μας όταν είμασταν Θεσ/νίκη με την ξαδέρφη τρελλαινόμασταν να κάνουμε βόλτες και όταν βρίσκαμε κάτι που μας άρεζε απλά μπαίναμε στο κατάστημα και το παίρναμε. Άλλες εποχές!

Link to comment
Share on other sites

νιονιω αν μετραω καλα εχεισ τρια μωρα, εμενα με εδιωξαν απο την δουλεια μου επειδη ηθελα να κανω μωρο.. οποτε κανενασ μασ πια δεν εχει λεφτα για πεταμα δυστυχωσ. :( και μενα μου αρεσουν οι βολτεσ στην αγορα με τισ φιλεσ μου και τισ κανουμε αλλα πολυ συγκρατημενα αγοραζουμε πια.. πανε τα χρονια που μασ δινανε λεφτα και τα τρωγαμε χαχα τωρα τα κανουμε μασουρακια χαχα (υπερβαλω οπωσ παντα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας;

Εγω έχω άσχημα νέα, είχε τροχαίο την περασμένη βδομάδα ο άντρας μου κι έχασα μερικά ακόμα χρόνια από τη ζωή μου. Πήγαινε με το ποδήλατο στη δουλειά του και κάποιος έξυπνος άνοιξε την πόρτα του αυτοκινήτου του χωρίς να κοιτάξει. Ράμματα στο στόμα μέσα-έξω, τέσσερα δόντια παρελθόν, χειρουργείο στα επείγοντα του Ευαγγελισμού και άλλα όμορφα πράγματα. Ευτυχώς δε ράγισε γνάθο, δε διάλυσε όλο του το πρόσωπο ας πούμε και δε σκοτώθηκε. Φτιάχνει το πράγμα, αλλά πολλή ταλαιπωρία και κυρίως μεγάλο σοκ.

(Το να είσαι μαμά, πάντως, φαίνεται ότι σε οπλίζει με υπερφυσικές δυνάμεις και αντοχές που δεν ήξερες ότι έχεις. Υπό άλλες συνθήκες θα με είχανε με ηρεμιστικά όταν γύρισε σπίτι και τον είδα. Τώρα δεν έβαλα καν τα κλάματα γιατί είχα το μπέμπη αγκαλιά και δεν ήθελα να τον τρομοκρατήσω -όχι ότι δεν κατάλαβε και δεν ταράχτηκε, μέχρι τις 3 το πρωί είχε ένα μάτι γαρίδα, ποιος ξέρει τι ήπιε με το γάλα που θήλασε από το δικό μου το στρες...)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γρινιτσα περαστικα σασ

καλα οι ποδηλατεσ απλα δεν υπαρχουν στο δρομο για κανεναν οδηγο... ειναι γενικο το προβλημα λεσ και βαζουν στοχο τα ποδηλατα οι οδηγοι τι να πεισ?

Link to comment
Share on other sites

νιονιω αν μετραω καλα εχεισ τρια μωρα, εμενα με εδιωξαν απο την δουλεια μου επειδη ηθελα να κανω μωρο.. οποτε κανενασ μασ πια δεν εχει λεφτα για πεταμα δυστυχωσ. :( και μενα μου αρεσουν οι βολτεσ στην αγορα με τισ φιλεσ μου και τισ κανουμε αλλα πολυ συγκρατημενα αγοραζουμε πια.. πανε τα χρονια που μασ δινανε λεφτα και τα τρωγαμε χαχα τωρα τα κανουμε μασουρακια χαχα (υπερβαλω οπωσ παντα)

Χωρίς πρώτα να το κάνεις; Έλεος δηλαδή. Ευτυχώς στη δικιά μου εταιρία επειδή είναι μεγάλη είναι κάπως πιο απρόσωπα και δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Βέβαια δεν ξέρω αν θα υπάρχει η εταιρία όταν έρθει η ώρα να επιστρέψω στη δουλειά αλλά προς το παρόν έχω επικεντρώσει όλη μου την προσοχή στο μωρό. Θα το σκεφτώ τον Μάιο που θα τελειώνει το εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι ευχαριστούμε για τις ευχές...

Την παλεύουμε, τελειώσαμε και με αντιβιώσεις και πυρετούς και περιμένουμε να στρώσει λίγο ακόμα η κατάσταση για να μπορέσει να μας δει οδοντίατρος.

Το χειρότερο πέρασε, ήτανε τις πρώτες-πρώτες μέρες που ήταν πολύ πρησμένο το στόμα του και φαινότανε αίματα πάνω και τέτοια. Τώρα, για να καταλάβετε, διαπιστωμένα δεν τον κοιτάζει κανείς περίεργα στο δρόμο, κάτι ψιλά σημαδάκια από τα ράμματα φαίνονται μόνο ακόμα στα χείλια. Και ευτυχώς ο καλός μου έχει νέγρικο στόμα (ΤΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑΝΕ, ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ:evil:) και αν δε χαμογελάσει (που ούτως ή άλλως δε μπορεί ακόμα λόγω ραμμάτων) πραγματικά δεν καταλαβαίνεις ότι λείπουν δόντια.

Ευτυχώς ο άνθρωπος μπορεί να φάει σχεδόν κανονικά και, παραδόξως, μιλάει και κανονικά. Εγώ όταν τον πρωτοείδα κόντεψα να πάθω πολλαπλό εγκεφαλικό γιατί, κακά τα ψέματα, αλλιώς αντιδράς σε ένα σπασμένο χέρι κι αλλιώς άμα δεις τα μούτρα του καλού σου σα να βγήκε μόλις από το ρινγκ με το Ρόκι, και επίσης πίστευα ότι θα τον ταΐζω σούπες με το καλαμάκι, ότι δε θα μπορεί να αρθρώσει, ότι δε θα μπορεί να πάει στη δουλειά (είναι και φάτσα κάρτα, ρεσεψιόν, και δε λέει να φοβίζει τον κόσμο) και θα τον απολύσουν και μερικά ακόμα πράγματα...αλλά τελικά, μέσα στην ατυχία μας, καλά τη βγάζουμε.

Εγώ του είπα πάντως ότι ήταν όλο σχεδιασμένο επίτηδες για να βγάζει κι αυτός δόντια μαζί με το μπέμπη και να τους νταντεύω το ίδιο.:tongue:

Α. Και το προσωρινό σλόγκαν της οικογένειας (ατάκα του καλού μου, που δε μασάει -κυριολεκτικά:tongue:...) "δύο άντρες με τα ούλα τους".


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κοριτσια!!! Grinitsa μου ευτυχως που ηταν κατι περαστκο... Μακαρι τιποτα αλλο κακο να μην τον βρει τον ανθρωπο.

Πλακα πλακα κοριτσια τωρα οπου να'ναι θα αρχισουν τα δοντακια? Οταν καναμε το εμβολιο μου ειχε πει η γιατρος οτι σιγα σιγα θα αρχισουν ας πουμε να παιρνουν θεση για να βγουν αργοτερα. Ημπεμπα οντως την τελευταια εβδομαδα τρωει ολη τη μερα τα χερια της, την κουβερτα, τη σαλιαρα κι οτι αλλο μπορει... Πριν 2 μερες πρωτη φορα κρατησε ενα παιχνιδακι με τα χερια της, μια λουτρινη πεταλουδα-κουδουνιστρα. Αν μπορούσε θα την ειχε βαλει ολη μεσα στο στομα!!! Προφανως εχει αρχισει η φαγουρα...


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η παραμονη Χριστουγεννων μπορει να μην ηταν σαν τις προηγούμενες, ηταν ομως σίγουρα όμορφη. Με τον Μακούλη μου δίπλα μου στον καναπέ να μας κοιτά και την μπεμπούλα μου στο στηθος να θηλάζει νυσταλέα!!!! Καλά Χριστούγεννα μανούλες σε όλες μας!!!!

Αλήθεια τι δωρα εφερε ή θα φερει ο Αγιος Βασιλης στα μωρά σας? Εμείς κατω απο το δεντρο εχουμε μια μικρή αρκουδιτσα με φωτεινη κοιλίτσα που περιμενει την μπεμπούλα μας. Είναι το πρωτο της δωράκι απο τον Αγιο Βασίλη και πιο πολύ φυσικά απ'όλους χαίρομαι εγω.... χι χι


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένα Χριστούγεννα σε όλες, τα μπεμπάκια και όλες τις οικογένειες! :)

Εμείς κάτω από το δέντρο μας βρήκαμε καλτσοκουδουνίστρες γουρουνάκια:D (τις διάλεξε ο υπέροχος μπαμπάς μας). Φοβάμαι ότι δεν θα συγκρατηθώ καταναλωτικώς και θα βρούμε κι άλλο δωράκι την Πρωτοχρονιά:P

Επίσης χτες φορέσαμε πρώτη φορά κανονικά ρουχάκια σα μεγάλα παιδάκια (παντελονάκι, μπλουζίτσα, γιλεκάκι, παπουτσάκια) και ήμασταν υπέροχοι :D

Μπήκαμε στο σικ μαύρο σλινγκ μας και πήγαμε επίσκεψη στον παππού για γεύμα. Πάσχω από τόση στέρηση εξόδου που έσκασα μεσημεριάτικα με το μαύρο αϊλάνερ μέχρι τ' αυτιά και το καταευχαριστήθηκα :tongue:

---------------------τέλος χριστουγεννιάτικου πνεύματος------------------

Μας πρήξανε λίγο όλοι άθελά τους, γονείς, θείοι κλπ, γιατί παθαίνουν παράκρουση με το μωρό και δε μπορούν να συγκρατηθούν, σε σημείο να το τραβάνε και να το ενοχλούνε την ώρα που τρώει, να το ξυπνάνε πάνω που το κοίμησα μπας και καταφέρω κι εγώ να φάω και τελικά να μείνω μισονηστική, να μην καταλαβαίνει ο πολυαγαπημένος μου μπαμπάς που ήταν στην ανάρρωση από κρύωμα ότι ΔΕΝ κάνει να μιλάει από πάνω μου και πάνω απ' το μωρό ραίνοντάς μας με σταγονίδια επικίνδυνου σάλιου, με αποτέλεσμα στο τέλος να πάθω μια κρισούλα και να φύγουμε άρον-άρον, αλλά τι να κάνουμε. (Σημειωτέον ότι η κακομοίρα όλη την προπροηγούμενη βδομάδα ήμουνα άρρωστη και πέρασα 5 μέρες με τη μάσκα του νίντζα, χωρίς ούτε να μιλάω σχεδόν στο μωρό, για να μην το κολλήσω, μ' έφαγε το άγχος, και ΔΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ!).

Αλλαγή θέματος (πάντα εκτός χριστουγεννιάτικου πνεύματος): μεθαύριο που θα κάνουμε το εμβόλιο (ΝΑΙ, αυτό το έχω ψυγείο), θα ζητήσω από την παιδίατρο να μου υπογράψει ένα χαρτί που να λέε ότι το μωρό ΔΕΝ πρέπει να πιει νερό, χαμομήλι, γλυκάνισο ΟΥΤΕ να φάει φαγητό σε ηλικία 3 μηνών. Άκουσα από την πεθερά μου (ευτυχώς δεν το άκουσα άμεσα να φλιπάρω και να έχουμε δράματα, στον άντρα μου το είπε) "μήπως από άγνοια παραμελούμε το παιδί που το θηλάζω μόνο, ενώ χρειάζεται να πίνει και νερό και να ΦΑΕΙ και άλλο φαγητό, και το αρρωστήσουμε".

Από τον Άη-Βασίλη ζητήσαμε δόντια, αλλά δε μας τα έχει φέρει ακόμα. Το δε tooth joke των τελευταίων ημερών είναι άμα μας ρωτάνε "καλέ, τι έχει το στόμα του;" (φαίνονται λίγο ράμματα ακόμα) να απαντάμε "τι ΔΕΝ έχει ρωτήστε καλύτερα".

(Καλά καταλάβατε ότι αν δεν κάνω χιούμορ για το συγκεκριμένο θέμα, θα χτυπήσω το κεφάλι μου σε κανένα τοίχο).

Με το μπέμπη παίζει να έχουμε θεματάκι με αλλεργία στα γαλακτοκομικά:shock:. Δεν επιβεβαιώθηκε ακόμα, αλλά για κάτι τέτοιο μας κόβω. Που σημαίνει ότι θα μπω επ' αόριστον σε κάποια παρανοϊκή δίαιτα που δε θα μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα. Καλό;:|


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φιλενάδες μου που φτάσαμε να είμαστε μόνο οι τέσσερις μας σ' αυτό το τόπικ αλλά πραγματικά δεν με πειράζει διόλου!

Λίτσα, Γκρινίτσα και Δήμητρα είστε καλά;

Λίτσα, έπρεπε να βλέπατε πως είμαστε αυτές τις μέρες με όλα τα παιδιά όλη την ημέρα στο σπίτι. Σίγουρα δεν είχαμε αυτή την ηρεμία που είχατε εσείς. Είμαστε διαρκώς στο τρέξιμο με ενδιάμεσα διαλείμματα για θηλασμό που γινόταν στο πόδι. Παραμονή άφησα την Ιουλία και πήγαμε για ρεβεγιόν στον κουμπάρο μου. Τι να σας πω ή εγώ άλλαξα ή τα χρόνια πέρασαν και άρχισα και τα βαριέμαι όλα αυτά. Χίλιες φορές να είχα κάτσει σπίτι. Εχθές το μεσημέρι για φαγητό στη πεθερά μου. Ήσυχα και ωραία. Το βράδυ πήγαμε στην κουνιάδα μου που γιόρταζε ο άντρας της. Όλοι μαζί. Ήταν η πρώτη φορά που πήραμε την Ιουλία σε επίσκεψη βράδυ. ΚΥΡΙΑ η Ιουλία! Μας έβγαλε ασπροπρόσωπους.

Γκρινίτσα, χρόνια πολλά και προσωπικά. Νομίζω ότι γιόρταζες χθες έτσι δεν είναι; Μια χαρά το άιλαινερ. Και εγώ τώρα τελευταία -ενώ δεν είναι του στυλ μου- βάφομαι λίγο παραπάνω όταν βγαίνω έξω π.χ. στην αγορά. Πρέπει να είναι από την στέρηση εξόδου τώρα που το λες. Πάντως εμείς πλέον σ' αυτό το παιδί δεν γίνεται αυτός ο πανικός που λες. Τα παιδιά στην οικογένεια είναι πλέον πολλά και δεν ασχολούνται όλοι μόνο μ' αυτό. Και από τη δικιά μου πλευρά αλλά και από του άντρα μου είναι το πέμπτο εγγόνι. Αυτά που περνάς τώρα τα περάσαμε με την μεγάλη μας που έτυχε να είναι το πρώτο εγγόνι και από τις δυο πλευρές.

Λοιπόν, σε μας ο Άγιος θα φέρει: 1. την ντουλάπα της Barbie και μία Barbie 2. το κάστρο (το μικρό) του πράσινου δράκου της Playmobil και 3. μία κουδουνίστρα chicco.

Να σας πω την αλήθεια δεν θα έφερνε τίποτα ο Άι-Βασίλης δεν θα έφερνε τίποτα στην Ιουλία άλλα περιμένουν τα άλλα παιδιά να φέρει κάτι σε όλους και έτσι πήραμε κάτι και για την μικρή :tongue:.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και του χρονου να ειμαστε ολοι γεροι με τισ οικογενειεσ μασ και τα μωρακια μασ

εμεισ ειχαμε παει στο χωριο για λιγεσ μερεσ για τισ γιορτεσ και κατεβηκαμε χτεσ στο σπιτι μασ.περασαμεε τελεια και ο μικροσ καλυτερα απο ολουσ, ολη την μερα τον σηκωνανε και του τραγουδουσανε και αυτοσ γελουσε!!τελικα τα μωρα ειναι ευτυχια καλα το λενε. ειναι οι πιο ευτυχισμενεσ γιορτεσ και γι τον αντρα μου και για μενα.

αα δε σασ ειπα ο μικρσ αρχισε να κανει τετραωρα το βραδυ επιτελου!!

χει αρχισει τωρα να επικοινωνει κανονικα, αν θελει κατι βαζει τισ φωνεσ επιμονα κανει ενα ααασαα αλλαπολυ δυνατα και εμεισ γελαμε και προσπαθει να μιλισει και βγαινουν διαφορεσ κραυγεσ και αφηστε τα χαμοσ!! τισ μισεσ τισ πανεσ τισ βαζω εγω χαχα για τισ γιρτεσ του πηρα δυο κουδουνιστρεσ αλλα την αλλη φορα απο το ιντερνετ ,πηγα σε παιχνιδαδικο και εδωσα 30 ευρω!!! με 30 τον ντυνω για 2 μηνεσ απο το ιντερνετ!! αλλα αντε χαλαλι για πρωτη φορα τι να κανουμε..

ο μικροσ εχει μειωσει τουσ θηλασμουσ τωρα καθε 3-4 ωρεσ τρωει αλλα απο κιλα μια χαρα ειναι ολο διπλεσ και ειναι πολυ γουτσου γουτσου

αχ η μανα η καψουρα!!!!

πολλα φιλια μανουλιτσεσ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...