Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

και μεισ με το babywearing μια χαρα τα παμε αλλα δεν τον θηλασα καθολου στο sling μονο για βολτεσ τον εχω μεσα στην αγορα η κατι γρηγορο αν θελω, αν ειναι να καθησουμε κατω εχω το καροτσι του μαζι για να απλωνει την κορμαρα του. στην αρχη τον εβαζα στην σταση που ειναι ξαπλωμενοσ στο πλαι αλλα κατι δεν μου καθοταν καλα και τωρα τον βαζω στην σταση βατραχακι με τα ποδια εξω και με βολευει περισσοτερο οσο για τον μπεμπη κοιμαται μετα απο δεκα λεπτα περπατημα.βεβαια μια φορα ειχε κανει κακακια του το καυμενο μη σασ πω τι εγινε χαχα! παντωσ μεγαλη ανακαλυψη ολα αυτα, εχεισ το μωρο κοντα σου και νιωθει σιγουρια και τωρα τον χειμωνα ειναι και ζεστα κοντα στην μανουλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δήμητρα δε σου το είχε πει από πριν ο παιδίατρος ότι η υπνηλία μπορεί να είναι παρενέργεια του εμβολίου;

Αφήστε ρε κορίτσια πάντως, άμα σας πω τι λαχτάρα περάσαμε εμείς με το εμβόλιο θα με λυπηθείτε (και θα με μουντζώσετε με την ψυχή σας και με το δίκιο σας, επίσης)...

Εγώ...

...ο ψυχαναγκαστικά σχολαστικός άνθρωπος που τα ψειρίζει όλα, και ιδίως με τα φάρμακα που διαβάζω ΠΑΝΤΑ όλα τα χαρτάκια τους, ακόμα κι όταν είναι να πάρει κάποιος ντεπόν.

...που έκανα ολόκληρη διαδικτυακή έρευνα για να αποφασίσω αν θα κάνω ή όχι το rotarix στο παιδί.

...που έκανα ολόκληρη διαδικτυακή έρευνα επί κάτι...μήνες, για να αποφασίσω τι κρέμα θα βάζω στο μωρό, μην τυχόν και έχει κανένα βλαβερό συστατικό!!!

...ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ.

Όχι, ΔΕΝ ήξερα ότι τα εμβόλια θέλουν ψυγείο. Το πήρε ο άντρας μου από το φαρμακείο, ο ηλίθιος φαρμακοποιός δεν του είπε ΤΙΠΟΤΑ κι εμένα δεν μου πέρασε από το μυαλό να διαβάσω το κουτί απ' έξω και το φύλαξα στο ντουλάπι μαζί με τα υπόλοιπα φάρμακα.

Σχεδόν 3 εικοσιτετράωρα μετά, έρχεται η παιδίατρος, κάνουμε το εμβολιάκι, μια χαρά, και μετά πάω η καλή σου όλο χαρά στο φαρμακείο να δώσω τη συνταγή (το είχαμε δανειστεί). Και επειδή μου είχε γράψει η γιατρός και το επόμενο εμβόλιο, μου το δίνει ο ίδιος φαρμακοποιός και αυτή τη φορά θυμάται να μου πει "στο ψυγείο".

Γυρνάω σπίτι τραλαλά τραλαλά και ξαφνικά μου σκάει η φλασιά, "αυτό θέλει ψυγείο και το άλλο δεν ήθελε;;;"

Κοιτάω το κουτί και παθαίνω σοκ.

Περιττό να σας πω ότι κόντεψα να φουντάρω από το μπαλκόνι στην ιδέα ότι μπορεί να πάθει κάτι το παιδί.

Να μη σας τα πολυλογώ, μετά από δραματικά τηλεφωνήματα σε παιδίατρο, Κέντρο Δηλητηριάσεων, ΚΕΕΛΠΝΟ και Παίδων (εγώ σε κατάσταση κατάρρευσης, ήμουν και μόνη μου, ευτυχώς μετά ήρθε ο μπαμπάς μου να με μαζέψει γιατί ο καλός μου δούλευε), με διαβεβαίωσαν όλοι ότι δεν τίθεται κανένα θέμα υγείας του μωρού και ότι το χειρότερο που μπορεί να έχει συμβεί είναι να έχει μειωμένη δραστικότητα το εμβόλιο και να πρέπει να επαναληφθεί, και μου είπαν να επικοινωνήσουμε με τη φαρμακευτική περί αυτού.

Από τη Glaxo εντέλει μου είπαν (αφού μου πήραν φουλ ιστορικό, ακριβή αριθμό ωρών που έμεινε έξω κ.λπ.) ότι σύμφωνα με τις μελέτες που έχουν το εμβόλιο παραμένει σταθερό για 72 ώρες (εμάς είχε μείνει λιγότερο από 70), και ότι σύμφωνα με αυτό το παιδάκι έχει εμβολιαστεί κανονικά και δεν υπάρχει κανένα θέμα. Μου είπαν ωστόσο ότι θα στείλουν και ερώτημα προς επιβεβαίωση στο εξωτερικό και να περιμένω νεότερα.

Εγώ έχασα απλώς μερικά χρόνια από τη ζωή μου και φοβήθηκα στα σοβαρά ότι θα μου κοπεί το γάλα από τη σύγχυση και τη στεναχώρια.:( Αλλά ευτυχώς, όλα καλά...

Ο μπέμπης, παρεμπιπτόντως, έχει αρχίσει να ρίχνει 6ωρα και εξαμισάωρα τη νύχτα! Και μας κάνει και κάτι απίθανες συνομιλίες με διάφορα πάνγλυκα αμπλαούμπλα και έχουμε χαζέψει.::D


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

grinitsa κουραγιο !!!!! εχουμε να κανουμε πολλεσ πατατεσ ακομα χαχα

παλι καλα που δεν επαθε τπτ το παιδι να λεσ..

εγω σημερα βγηκα με το αυτοκινητο και αφου εβγαλα το καροτσι εξω μπηκα στο αυτοκινητο να βαλω το μπουφανακι στον μικρο και τον σφηνωσα αναμεσα στο καθισματακι και στο καθισμα για μισο δευτερολεπτο μεχρι να φτισαξω το καροτσι, γυριζω να τον παρω και ειχε πεσει το καυμενο με τα μουτρα πανω στο καθισμα και εκλαιγε :( ...χαχα

οταν λεσ 6αωρα τι εννοεισ? με αποκλειστικο θηλασμο?η του δινεισ συμπληρωμα το βραδυ? εμενα ο δικοσ μου σπανια να κανει 4ωρο...

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα όταν λέω εξάωρα εννοώ εξάωρα, μη σου πω και παραπάνω! Και συνεχίζεται για τρίτη συνεχόμενη μέρα. Συγκεκριμένα το πρόγραμμα των τελευταίων 3 ημερών ήταν 00.30-6.30, 01.30-8.00, 01.30-7.30!!! Και όχι δεν έχω δώσει ποτέ συμπλήρωμα, θηλάζουμε αποκλειστικά.

Απλώς... το μωράκι μου εκτός από την μάλλον υπερφυσική για την ηλικία του ικανότητα να κοιμάται 6 ώρες συνέχεια, έχει και την εξίσου υπερφυσική ικανότητα να ΡΟΥΦΑΕΙ 4 ώρες συνέχεια. Αυτές τις μέρες, από 9 το βράδυ μέχρι 12-1 τον έχω βιδωμένο στο στήθος και δεν ξεκολλάει!:tongue:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως Grinitsa μικρό το κακό που εγινε με το εμβόλιο. Εμείς δεν εχουμε κανει ακομα. Την άλλη εβδομάδα. Προς το παρον τα περναμε μια χαρά με τη μικρή λουκουμίτσα μου που δεν χορταίνω να την χαϊδεύω, να την φιλάω, να την κανακεύω κι όλα όσα κάνετε κι εσείς, είμαι σίγουρη!!! Είναι ήσυχη γενικά, γκρινιάζει αν πεινάει ή αν εχει βαρεθει ας πουμε στο ριλαξ και θελει λιγο αγκαλιτσα. Με το babywearing τα παμε μια χαρά!! Ο αποκλειστικός θηλασμός συνεχίζεται ακάθεκτος κι εχει ήδη πάρει σχεδόν 2 κιλάκια απο τη μερα που βγηκαμε απο το νοσοκομείο. Εχει αρχισει κι αυτη τα 5ωρα-6ωρα ύπνου αν και η γιατρος μου ειπε μετα το 3μηνο. όχι καθε νυχτα αλλα αρκετες. Μας μιλάει όπως μπορεί με αυτες τις ακαταλαβίστηκες άναρθρες κραυγούλες και λιώνουμε, χαζογελάμε και κοιταζόμαστε σαν να εχει κανει το μεγαλύτερο κατόρθωμα. Είναι αστείο όταν το σκεφτομαι και τόσο κλισε αυτο που λέω αλλά αυτο το μικρό λουκουμάκι είναι ότι καλύτερο έχουμε κάνει...

Εχτές το βράδυ της εφτιαξα μια μωβ πλεκτή κορδελίτσα για τα μαλλιά με λουλουδάκι και σημερα της τη φόρεσα!! Εχει μπολικο μαλλάκι και της πάει μουρλια!!! Ξετρελάθηκα σας λέω.... Περιμένω να ερθει τωρα κι ο Μακούλης μου να την καμαρωσει... χι χι!!! Την περασμενη εβδομαδα η γιαγια της πήρε και Αγιοβασιλιάτικη στολή απο το Τζαμπο η οποία είναι λιγο μεγαλούτσικη αλλα μεχρι τα Χριστουγεννα θα της ερχεται κουτι. Περισττό να σας πω τι γλυκό νινι που ήταν με τη στολή... Ανυπομονώ να ερθουν τα χριστουγεννα. Αυτο το ΣΚ λεω να στολίσω, εσεις?


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λίτσα πλέκεις; Εγώ ομολογώ ότι έχω καταζηλέψει τη μαμά μου που του έχει φτιάξει ήδη ένα σωρό απίθανα πραματάκια με το βελονάκι (κουβερτούλες, ζακετάκια, τρομερά σκουφάκια) κι έτσι μου 'ρχεται να της ζητήσω να με μάθει!

Εμείς έχουμε στολίσει ήδη εδώ και κάμποσες μέρες! (Αναπληρώνω για πρόπερσι που ήταν η πρώτη μας χρονιά στο σπίτι και δεν είχαμε πάρει δεντράκι -χαχαχα!)

Ότι καραφλιάζουμε σας το είπα, ε; Όχι ότι δεν έχουμε μαλλάκια, αλλά γεννηθήκαμε ρε κορίτσια με πολύ μαλλί (αφού του σηκώναμε μοϊκάνα κανονική όταν το λούζαμε!) και τώρα χτενιζόμαστε προς τα μπρος για να μη φαινόμαστε εντελώς γλομπάκια!:tongue:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλιτσεσ

τι κανετε? και μεισ οπωσ και σεισ μεγαλωνουμε και θεριευουμε!!!

ακομα δεν στολισα για τισ γιορτεσ αλλα μαλλον αυριο θα το κανω να βγαλουμε τισ αναλογεσ φωτο!! του πηρα διαφορα χριστουγενιατικα παπουτσακια ταρανδο φορμακια με χιονανθρωπο σαλιαρεσ και ολα ταχαζα απο το ιντερνετ τα παραγγειλα.

εσεισ για τα μωρα απο που παιρνεται ρουχα ζιπουνακια και τετοια? εγω εχω βρει δυο μαγαζια απο αγγλια και τα παραγγελνω και ειναι και πολυ καλα ποιοτικωσ και παρα παρα πολυ οικονομικα. το ενα ειναι το mandaco.com και το αλλο clothingattesco.com ριξτε μια ματια ... το tesco εχει παρα πολυ ωραια βαμβακι στα ρουχα του πολυ καλα και απο τιμεσ θα χασετε το μυαλο σασ..

Link to comment
Share on other sites

ααα δε σασ ειπα και απο amazon uk παραγγελνω μωρομαντηλα παμπερσ σενσιτιβ με 1 ευρω το ενα. και αρκετα μικροπραγματα καθρεφτη για να τον βλεπω στο αυτοκινητο και παιχνιδακια... καλα να ψωνιζω ελληνικα αλλα ασ ριξουν και αυτοι τισ τιμεσ τουσ λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια και καλές γιορτες να εχουμε!!!! Εμείς στολίσαμε το δεντράκι μας άπόψε. Κάθε χρόνο στολίζω νωρίς γιατι θέλω να είναι στολισμενο το σπιτι στα γενέθλιά μου 6 Δεκ αλλά και γιατι μου αρεσουν πάρα πολύ τα Χριστούγεννα!!

16014555197694609387_thumb.jpg

Grinitsa πλέκω απο μικρή. Είχα διακόψει στα χρόνια της εφηβίας όμως απο τοτε που αποφασισα να ξανασχοληθω δεν το αφηνω με τιποτα. Πλέκω κυρίως βελονάκι και μάλιστα εχω και μια σελίδα στο Facebook όπου κοινοποιώ φωτογραφίες με τα περισσότερα απο τα μικρά μου "αριστουργήματα". Αν μπορείς να καθησεις να μαθεις με τη μαμα σου. Είναι απολυτα χαλαρωτικό, δημιουργικό και σου ανεβαζει και την αυτοπεποιθηση όταν ξερεις ότι κατι που φορας το εχεις φτιαξει με τα χερακια σου και είναι και μοναδικό κομματι. Εγω φτιαχνω κασκολακια, σκουφακια, γαντακια, τσαντες, εσάρπες, καμια φορα πετσετακια, κουβερτουλες παιδικές, καλτσοπαπουτσακια και άλλα τετοια.

Dimitra καλά κάνεις και ψωνίζεις απο το internet. Κρίση κριση αλλα οι τιμες είναι στο Θεό. Καταλαβαίνω ότι οι καταστηματαρχες εχουν να δωσουν ΦΠΑ και πολλά άλλα κερατιλικια άλλα καταλαβαίνω και τις τσεπες μας που δεν αντεχουν. Εμεις εκτός απο ενα φορμακι και καποιες πετσετες δεν εχουμε ψωνισει τιποτα άλλο σε ρουχισμό. Εχω 2 φίλες που μου εδωσαν πάααρα πολλά ρουχαλάκια που με καλύπτουν για αρκετό καιρό και περισσευουν και μας φερνουν και δωρακια οσοι φιλοι και συγγενεις ερχονται επίσκεψη.

Τις πανες 1 ευρω τις πόσες παίρνεις? Είναι καλές? Βάλε κανενα link αν επιτρεπεται. Εγω εχω δοκιμασει ως τωρα Pampers, Libero και Babylino. Στα Pampers δεν μου άρεσε καθόλου εκείνο το διχτάκι που είχε στα Newborn γιατί κόλλαγε πάνω στο δερμα της κι ερεθίστηκε και δεν εμεινε ποτε για πολύ με τα κακα της. Δεν κοιμαται ακομα και τις πολλές τις ωρες ωστε να μεινει για΄πολύ αν και όποτε θελει κακα ξυπναει και φωναζει. Αnyway, με τις άλλες 2 μαρκες δεν είχα θεμα. Τωρα εχω πάρει Βabylino που φοραει το 3 και είμαι ευχαριστημενη. Μου εχουν πει επίσης ότι οι Chicco είναι πολύ καλες και ειναι και οικονομικες αλλα πρεπει να παραγγείλεις κουτα με 12 συσκευασίες. Και αρκετοι μου εχουν πει και για κατι πανες που εχουν τα Lidl. Δεν εχω δοκιαμασει ομως οποτε δεν εκφερω γνωμη.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εννοείται ότι οι αγορές από ίντερνετ τα σπάνε άμα το ψάξεις. Εμείς παίρνουμε από το amazon για παράδειγμα τις ανταλλακτικές κασέτες του κάδου για τις πάνες, και έρχονται στη μισή τιμή ακριβώς. Από amazon πήρα και διάφορα πράματα που τσέκαρα τις τιμές τους και είχαν τρελή διαφορά (πχ γυμναστήριο της Lamaze που εδώ το έβρισκα περίπου 90 ? και μου ήρθε 53!). Επίσης παραγγείλαμε από ένα σκωτσέζικο σάιτ την πολυθρόνα θηλασμού, και από 300 που έκανε εδώ την πήρα 200 (150 +50 τα μεταφορικά). Και από εδώ παραγγέλνω τα Weleda καλλυντικά του μπέμπη, που εδώ τα έχουν απλώς εξωφρενικά ακριβά (έχει 11-12 ? μεταφορικά, αλλά και πάλι συμφέρει τρελά -εξάλλου για την πρώτη παραγγελία σου κάνει δώρο 5 ?).

Από ρουχαλάκια κι εγώ σχεδόν τίποτα δεν αγόρασα, μόνο μερικά νυχτικάκια για τον πρώτο καιρό και 5-6 ζιπουνάκια έτσι για το χαβαλέ. Μου δώσανε πάρα πολλά και έρχονται και δωράκια διαρκώς.

Πάνες εμείς έχουμε δοκιμάσει Pampers, Libero και Babylino. Παίρνω όποιες βρω σε προσφορά, δεν είχαμε πρόβλημα με καμία μάρκα, αλλά οι Babylino μας αρέσουν περισσότερο.

Λίτσα νομίζω η Δήμητρα λέει για μωρομάντηλα, όχι πάνες. Α, και δώσε καλέ λινκ να δούμε τι φτιάχνεις!


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια

λιτσα και του χρονου να ειστε γερποι με υγεια και με ενα ακομα μωρακι, το δεντρο σασ ειναι καταπληκτικο!

ναι για μωρομαντηλα λεω απο το αμαζον και γω... τισ πανεσ chicco τισ εχω παρει και ειναι παρα πολυ καλεσ τισ πηρα τρεισ φορεσ αλλα μετα ειχα και τα κουπονια απο τισ μπειμπιλινο και τισ παμπερσ και τωρα παιρνω αυτεσ μεχρι να μου τελειωσουν τα κουπονια.. οι μπιμπιλινο ει αι πολυ καλεσ και μου αρεσαν.. οιπαμπερσ κατι κανουν με το διχτακι εχεισ δικιο. παντωσ αν υπολογισεισ τα κιλα του μωρου οτι δεν θα αλαξει νουμερο οι κικο ειναι πολυ καλεσ η ποιοτητα τουσ ειναι καταπληκτικη και δεν φτιαχνονται στο εξωτερικο, ειναι ελληνικησ παραγωγησ δεν θημαμαι ποια εταιρια..

γρινιτσα εγω στο αμαζον γραφτηκα στο family ειναι γυρω στα 50 ευρω το χρονο συνδρομη αλλα εχει πολλεσ προσφορεσ για τα μελη του και τα πραγματα που εχουν το σηματακι φαμιλι ειναι με δωρεν αποστολη στην ελλαδα. και πηρα τον κουβα tommee tippiee δωρο αγορασα μονο τισ κασετεσ οι εξι κασετεσ 19 λιρεσ και δωρο το κουβαδακι. για ριξε μια ματια γιατι αν ψωνιζεισ πολυ σε συμφερει.και γω ρουχα δεν αγορασα πολλα πιο πολυ για χαβαλε μερικα ευτυχωσ και μενα μου φερανε αρκετα ειδικα υπνοσακουσ και αυτα τα ολοσομα μπουφαν που ειναι για εξω που ειναι πανακριβα...

εδω δεν μπορεσα να αντισταθω τα πηρα για τον δικο μου τα πηρα και για δωρο σε αλλα τρια παιδακια ειναι καταπληκτικα!!!

http://www.clothingattesco.com/slippers/tesco-christmas-reindeer-slippers/invt/kl222108/&bklist=icat,4,shop,christmas-2012,gifts-for-babies

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κατατοπισμένες σας βρίσκω στα του ίντερνετ κοπελιές. Εγώ παραγγέλνω περιστασιακά από ίντερνετ (βιβλία, δωράκια, μέχρι και διακοσμητικό τζάκι στο 1/3 της τιμής) αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με τη βόλτα στα μαγαζιά :rolleyes:.

Εμείς στολίσαμε την περασμένη εβδομάδα γιατί επέμενε η κόρη μου. Ήδη έχω 8 μέρες στολισμένο δέντρο και συζητάμε τι θα φέρει ο Άγιος. Ε, τον έρμο το Άγιο υποχρεώσεις που έχει φέτος! Συν ένα παιδί φέτος που επιμένουν τα άλλα ότι πρέπει κι αυτό να πάρει δώρο.

Κούκλες, εμείς βαφτίσαμε τη μπέμπα μας την Κυριακή. Και επίσημα πλέον... ΙΟΥΛΙΑ! Κι ήταν τόόόσο ήσυχη στη βάφτιση! Με το καλό και στα δικά σας εύχομαι.

Την τελευταία εβδομάδα είναι όλο γέλια και χαρές. Είναι το κάτι άλλο σας λέω. Νοιώθω λες και δεν μεγάλωσα άλλα παιδιά. Έχω παλαβώσει εντελώς. Θα σας στείλω φωτό μέσω φβ.

Link to comment
Share on other sites

Νιονιώ να σας ζήσει, να τη χαίρεστε, τι ωραίο όνομα!!!

Δεν ήξερα πάντως ότι τα βαφτίζουν από τόσο μικρά -και μια φίλη μου δηλαδή που μου είπε ότι βαφτίζει τη μικρή της κοντά στα χριστούγεννα που θα είναι 4,5 μηνών με παραξένεψε. Μάλλον καλύτερα θα είναι, όσο πιο μεγάλα ίσως αντιδρούν περισσότερο.

Εμείς ονοματοδοσία θα κάνουμε, και θα μπορούσαμε να την έχουμε κάνει κατευθείαν, αλλά βαρεθήκαμε να τρέχουμε και για άλλα χαρτιά και είπαμε να το καθυστερήσουμε, να μεγαλώσει λίγο κι ο μπέμπης που να μπορούμε μετά να τον πάμε καμιά βόλτα στους παππούδες για γλυκό και μίνι εορτασμό-έχουν το ίδιο όνομα, οπότε δεν έχουμε θέμα! :) Λέω να ξεσηκωθούμε να το κάνουμε μες στο Δεκέμβρη κι εμείς. :)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Δε θα κάνουμε Νιονιώ μου, δεν είναι κανένας από τους δυο μας θρησκευόμενος.

Παρεμπιπτόντως βρε κορίτσια, εσείς τι κάνετε με τα μικρά, πάνγλυκα, υπέροχα και ΒΡΩΜΕΡΑ χεράκια των μπεμπακίων σας;;; Εγώ όλη μέρα παλεύω να του τα καθαρίζω με βρεγμένη γαζούλα, χώρια το μπάνιο, και όποτε τα ανοίξω βρίσκω μέσα ένα απίθανο κουβάρι από χνούδια ρούχων, τρίχες από τα μαλλάκια του, τρίχες της γάτας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!!! Σήμερα με αποτελείωσε γιατί βρήκα μέσα στο χεράκι του ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΟΥΠΟΥΛΟ -προφανώς από το πάπλωμα ή τα μαξιλάρια μας, αλλά ήμαρτον, έχουν θήκες, είναι ζήτημα αν έχω βρει πούπουλο μια-δυο φορές μέσα σε 2 χρόνια, το μωρό πού το πρόλαβε;;; Έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι καμιά ώρα ανοίγοντας το χεράκι του θα πεταχτεί έξω κανένα ζωντανό κοτοπουλάκι, ζουληγμένο γατάκι ή ποιος ξέρει τι άλλο...

Ξέχασα να σας πω, το ραιβόκρανό μας σχεδόν εξαφανίστηκε, η παιδίατρος λέει ότι σε κανένα μήνα δεν θα έχει μείνει απολύτως τίποτα. :D(Νιονιώ σκέψου το και πάλι, πλέον για το tewsstravamwrakia.com:tongue:)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...