Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

ντεππα μου πολυ τρεξιμο και εσυ αλλα αξιζει τον κοπο στο τελος θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα και θα τα εχεις ξεχασει ολα αυτα:Pπαρατα τον αυτος υποχρεωμενος ειναι οποτε πηγαινεις να σε βλεπει. μια χαρα ειναι εδω το τικερακι σου:P:pααααα μιας και λεμε για βλακες ξεχασα να σας πω τι εγινε χθες!λοιπον πηγα στον εξωτερικο γυναικολογο μου εδω στο νησι για να μου γραψει την καμπυλη ζαχαρου και μετα να παω να την κανω,λοιπον με φοβισε παλι λεγοντας μ για το υγρο..εγω εφυγα φοβισμενη και εννοειται στεναχωρημενη...καθως καθομουν στο μικροβιολογικο προσπαθουσα να τακτοποιησω μεσα στο μυαλο μου τα οικονομικα μου γιατι εχω παρα πολα εξοδα και τα χρηματα που παιρνουμε ειναι λιγα και σκεφτητα το βοδι ναι το βοδι! οτι αφου στις 18 θα παω για υπερηχο στον εξωτερικο γιατρο και θα δωσω 70 ευρω και στις 25 θα παω παλι στην ροδο και θα θελω παλι ενα σωρο λεφτα λεω ας παω εδω στο νοσοκομειο για ενα απλα υπερηχο στον γιατρο που μου εκανε την βλακεια τοτε και εχασα το μωρο μου πανω στην στεναχωρια μου σκεφτηκα οτι ενταξει δεν θελω να με ξανα αναλαβει για γεννα ουτε γενικα στην εγκυμοσυνη μου αλλα δεν πειραζει να παω μονο για ενα υπερηχο να δω μονο τι γινεται με τα υγρα...και ακουστε!!!!!!!!πηγα στο νοσοκομειο κ του λεω κυριε μπιμπ(δεν αναφερω ονομα) ειμαι 5.5 μηνων εγκυος και εχω το ταδε προβλημα θελω να μου κανεις ενα υπερηχο να δω τι γινεται με τα υγρα...και με εδιωξε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εαν ειναι δυνατον! εμεινα μαλακας:shock:

marioyla σε εδιωξε με ποια δικαιολογία???μάλλον σε φοβίθηκε λογο του ιστορικού σου...στο οποιο ευθυνοταν αυτος...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ντεππα εγω σε ρωτησα κοριτσακι απο που εισαι. εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και σου ειπα αν μπορω να σε βοηθησω για να μην ερχεσαι...

παρεπιπτοντως σε διαβαζω μια χαρα...ποτε δεν ειχα θεμα...παντα σε διαβαζα...τώρα πότε πρέπει να ξαναπάρεις κάτι απο δω?αν είναι πες μου και μακάρι να είμαι θεσσαλονικη εκείνο το διαστημα και να μπορώ να σε εξηπηρετήσω για να μην τραβιέσαι μέχρι εδώ...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό και δεν μπόρεσα να το στείλω.

26 μέρα σήμερα. Θα κάνω υπέρηχο και αν αδιαθετήσω και όλα είναι καλά, θα ξεκινήσω τις ενέσεις. Φοβάμαι.

Ντεπα η πένα είναι σαν στυλό; Πες μου λίγο πώς την χρησιμοποιείς. Βάζεις μέσα στην πένα το υγρό και έτσι το άντλέις πιο έυκολα; Το ένα κουτί γκονάλ που έχω είναι λέει "σε τύπου πένας". Το άνοιξα και έχει μέσα ένα σαν στυλό μόνο που έχει και δοσολογία. Ούτρ υγρό βρήκα ούτε τίποτα άλλο. Υποψιάζομαι ότι το υγρό είναι μέσα σε αυτό το στυλό. Το άλλο κουτι γκοναλ έχει 16 ενέσεις και το υγρό. Η κολλητή μου που έκανε εξωσωμ λέει δεν χρησιμοποίησε πένα.

<Μαριούλα καλύτερα που δεν σε είδε ο παλιογκαντέμης, άσχετος γιατρός!!! Τι σου είπε όμως;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

μαρτζι μου λογικο να φοβάσαι...είναι μια πρωτογνωρη διαδικασία για σένα...σκέψου όμως το αποτέλεσμα για να γίνει η διαδικασία πιο ευκολη....γιατί δεν ρωτας και την νενα που εχει ηδη κανει???αυτη θα ξέρει πιο πολλά να σου πει...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, η νένα! Νένα, όντως! Εκανες κι εσύ εξωσωματική! Αν ξέρεις, βρε κοριτσάκι μου, μού λες, εννοείται!

Εσύ τσέρυ σε τι φάση είσαι μετά την υστεροσκόπηση; Πότε ξεκινάς προσπάθειες;

Στην όλη διαδικασία με αγχώνουν πολλά: φάρμακα, μετακινήσεις, χρήματα, τα πάντα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όλα είναι πολύ πολύ λογικά...και γω θα φοβόμουν στην θέση...αλλά και απο την άλλη...τόσα και τόσα κορίτσια έχουν μπει σε αυτήν την διαδικασία....αφού είναι κάτι που το καταφέρνει άνθρωπος γιατι όχι και μεις????έτσι δεν είναι?υπομονή...

εγώ ακόμη τίποτα..πέριμένω να αδιαθετήσω στις 15-7 (ή 14...δεν θυμάμαι) και μετά αρχίζω επαφές κανονικά και μπάνια στην θάλασσα...αυτό το τελευταίο πολύ με πείραξε που δεν μπορώ να το κάνω....δεν θα προγραμματίζω επαφές μαρτζι μου...όπως μας έρθει...και οτι γινει...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

ντεππα μου πολυ τρεξιμο και εσυ αλλα αξιζει τον κοπο στο τελος θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα και θα τα εχεις ξεχασει ολα αυτα:Pπαρατα τον αυτος υποχρεωμενος ειναι οποτε πηγαινεις να σε βλεπει. μια χαρα ειναι εδω το τικερακι σου:P:pααααα μιας και λεμε για βλακες ξεχασα να σας πω τι εγινε χθες!λοιπον πηγα στον εξωτερικο γυναικολογο μου εδω στο νησι για να μου γραψει την καμπυλη ζαχαρου και μετα να παω να την κανω,λοιπον με φοβισε παλι λεγοντας μ για το υγρο..εγω εφυγα φοβισμενη και εννοειται στεναχωρημενη...καθως καθομουν στο μικροβιολογικο προσπαθουσα να τακτοποιησω μεσα στο μυαλο μου τα οικονομικα μου γιατι εχω παρα πολα εξοδα και τα χρηματα που παιρνουμε ειναι λιγα και σκεφτητα το βοδι ναι το βοδι! οτι αφου στις 18 θα παω για υπερηχο στον εξωτερικο γιατρο και θα δωσω 70 ευρω και στις 25 θα παω παλι στην ροδο και θα θελω παλι ενα σωρο λεφτα λεω ας παω εδω στο νοσοκομειο για ενα απλα υπερηχο στον γιατρο που μου εκανε την βλακεια τοτε και εχασα το μωρο μου πανω στην στεναχωρια μου σκεφτηκα οτι ενταξει δεν θελω να με ξανα αναλαβει για γεννα ουτε γενικα στην εγκυμοσυνη μου αλλα δεν πειραζει να παω μονο για ενα υπερηχο να δω μονο τι γινεται με τα υγρα...και ακουστε!!!!!!!!πηγα στο νοσοκομειο κ του λεω κυριε μπιμπ(δεν αναφερω ονομα) ειμαι 5.5 μηνων εγκυος και εχω το ταδε προβλημα θελω να μου κανεις ενα υπερηχο να δω τι γινεται με τα υγρα...και με εδιωξε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εαν ειναι δυνατον! εμεινα μαλακας:shock:

Αυτό θα πεί τρόμπας για να μη πώ τίποτε άλλο με ποιό δικαίωμα σε έδιωξε ο βλάκας δικό του είναι το νοσοκομείο???


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

όλα είναι πολύ πολύ λογικά...και γω θα φοβόμουν στην θέση...αλλά και απο την άλλη...τόσα και τόσα κορίτσια έχουν μπει σε αυτήν την διαδικασία....αφού είναι κάτι που το καταφέρνει άνθρωπος γιατι όχι και μεις????έτσι δεν είναι?υπομονή...

εγώ ακόμη τίποτα..πέριμένω να αδιαθετήσω στις 15-7 (ή 14...δεν θυμάμαι) και μετά αρχίζω επαφές κανονικά και μπάνια στην θάλασσα...αυτό το τελευταίο πολύ με πείραξε που δεν μπορώ να το κάνω....δεν θα προγραμματίζω επαφές μαρτζι μου...όπως μας έρθει...και οτι γινει...

Αχ, πόσες φορές είπα πως δεν θα προγραμμματίζω επαφές! Κι όμως.....σαν να είναι όλα κατεγραμμένα μέσα στο μυαλό μας και χωρίς καν να μετράμε, ξέρουμε τις γόνιμες μας μέρες!!! Τόσα χρόνια προσπαθειών σαν να έγινε πλέον συνήθεια και κανουμε σεξ εκείνες τις μέρες, όχι και καλά προγραμματισμένα!!

Εσύ, πέρα από όλα αυτά, κοίτα να είσαι ήρεμη, δώσε χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα γίνουν. Από ό,τι θυμάμαι δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα, ε; Οι ηλικίες σας;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

ναι μαρτζι καλα θυμασαι...δεν υηρχε προβλημα και μάλιστα τα αποτελεσματα μας έδειξαν σουπερ τιμες και για τους 2...και οι 2 ειμαστε 30. οπως τα λες οι ημερομηνιες ειναι καταγεγραμμενες αλλα τουλαχιστον δεν θα μετρησω....ασε που μετα απο τοσο καιρο που εχω να κανω σεξ....τι να μετρησεις και τι να αφησεις...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!ρε κοριτσια εχω μεγαλο θεμα με το καινουργιο μας θεμα παταω πανω στο ολες οι κατηγοριες των καφε και δεν μου βγαζει παντα το θελουμε να γινουμε γονεις μια μου το βγαζει μια οχι... ε δεν ειναι κατασταση αυτη!!!το κανει και σε εσας?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι μαρτζι καλα θυμασαι...δεν υηρχε προβλημα και μάλιστα τα αποτελεσματα μας έδειξαν σουπερ τιμες και για τους 2...και οι 2 ειμαστε 30. οπως τα λες οι ημερομηνιες ειναι καταγεγραμμενες αλλα τουλαχιστον δεν θα μετρησω....ασε που μετα απο τοσο καιρο που εχω να κανω σεξ....τι να μετρησεις και τι να αφησεις...

χαχα σωστη;)


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, η νένα! Νένα, όντως! Εκανες κι εσύ εξωσωματική! Αν ξέρεις, βρε κοριτσάκι μου, μού λες, εννοείται!

Εσύ τσέρυ σε τι φάση είσαι μετά την υστεροσκόπηση; Πότε ξεκινάς προσπάθειες;

Στην όλη διαδικασία με αγχώνουν πολλά: φάρμακα, μετακινήσεις, χρήματα, τα πάντα!

μαργκι μου μην φοβασαι χαρα μου ολα θα πανε καλα σου ευχομαι συντομα να εισαι με φουσκωμενη κοιλιτσα:D


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο νοσοκομειο κοριτσια και του λεω εχω το ταδε προβλημα με την εγκυμοσυνη θελω να μου κανεις ενα υπερηχο να δω αν αυξηθηκαν και αλλο τα υγρα και μου λεει οχι δεν θα σου κανω υπερηχο! να πας σε αλλο γιατρο να σου κανει υπερηχο!! ειμαι σε αδεια μεχρι την τριτη!!! και μου εκλεισε με παρα πολυ δυναμη την ποστα μεσα στην μουρη...πηγα στον κατω οροφο κ εμαθα οτι δεν ειναι σε αδεια επομενως μου το ειπε ψεματα.θα ακουσε φαινεται οτι τον κατηγορω εξω γι'αυτο που επαθα και γι'αυτο μου φερθηκε ετσι αλλα οπως κ να εχει αφου ειναι γιατρος κ παω με προβλημα κ του ζηταω να μου κανει υπερηχο ειναι υποχρεωμενοσ να μου κανει υπερηχο ετσι δεν ειναι?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο νοσοκομειο κοριτσια και του λεω εχω το ταδε προβλημα με την εγκυμοσυνη θελω να μου κανεις ενα υπερηχο να δω αν αυξηθηκαν και αλλο τα υγρα και μου λεει οχι δεν θα σου κανω υπερηχο! να πας σε αλλο γιατρο να σου κανει υπερηχο!! ειμαι σε αδεια μεχρι την τριτη!!! και μου εκλεισε με παρα πολυ δυναμη την ποστα μεσα στην μουρη...πηγα στον κατω οροφο κ εμαθα οτι δεν ειναι σε αδεια επομενως μου το ειπε ψεματα.θα ακουσε φαινεται οτι τον κατηγορω εξω γι'αυτο που επαθα και γι'αυτο μου φερθηκε ετσι αλλα οπως κ να εχει αφου ειναι γιατρος κ παω με προβλημα κ του ζηταω να μου κανει υπερηχο ειναι υποχρεωμενοσ να μου κανει υπερηχο ετσι δεν ειναι?

Άντε ρε με τον ΒΛΑΚΑ στο ιδιωτικό του Ιατρείο πήγες και σε έδιωξε? Πώς την έχει δεί ότι γουστάρει κάνει σε δημόσιο νοσοκομείο?Εγώ θα του έκανα αναφορά του ΠΑΠΑΡΑ!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

margi η πενα ειναι ενα στυλοσ που απλα βαζεις την δοση. Ειναι πολυ ευκολη στη χρηση και δεν ποναει καθολου. Μπορεις να την προμηθευτεις και απο φαρμακειο αλλα καλυτερα να το κανεις νωρις μηπως πρπει να την παραγγειλουν. Εγω ετρεχα τελευταια στιγμή. Κοστιζει γυρω στα 50 ευρώ. Επισης μεσα στο utube υπαρχουν αναλυτικοτατες οδηγιες.

Marioula ολα καλα θα πανε και μην στενοχωριεσαι.

Για να βρισκουμε το θεμα θα πρπει να μαστε συνδεδεμενοι στο forum για αυτο δεν το βρισκεις πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...