Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      εγω βερινιασα με τη μαια σου! μου τη δίνουν και οι μαίες για να πω την αλήθεια 😅 αλλά δεν θα μπορούσα στην φαση που είσαι να παω! 

Ψάχνω για φιλόζωο παιδίατρο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, αυτό είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω! Πρόκειται να γεννήσω σε λίγες μέρες και ψάχνω για παιδίατρο που αγαπά τα ζώα. Έχω τρία τετράποδα παιδιά που ζουν μαζί μας στο σπίτι και θα ήθελα ο γιατρός που θα παρακολουθεί το νεογέννητο, να είναι o.k. με αυτή τη συγκατοίκηση! Οι σκυλίτσες μας είναι στειρωμένες και με φανταστικό χαρακτήρα, δεν λερώνουν στο σπίτι και είναι πεντακάθαρες. Αν γνωρίζετε κάποιο καλό γιατρό, κατά προτίμηση στα Δυτικά προάστια, θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω. Υπάρχει κάποιος παιδίατρος που δεν θα αναλάμβανε την παρακολούθηση του μωρού σου λόγω των σκυλιών; Για τη γάτα έχω ακούσει ότι είναι λίγο επικύνδυνη... για σκύλο πρώτη φορά. Αλλά και πάλι, τον παιδίατρο τι θα τον ενοχλεί; Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι θα είναι δύσκολο για σένα να τα παρακολουθείς όλα μαζί, κυρίως αν τα έχεις μέσα στο σπίτι αλλά.... τον παιδίατρο τί τον κόφτει;


Έλενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην αναλάβει το νεογέννητο, λόγω κατοικίδιων, αλλά μπορεί να σε ζαλίσει με χαζομάρες τύπου "τα σκυλιά & τα μωρά δεν πρέπει να συνυπάρχουν" κ.τ.λ. Για παράδειγμα ένα φιλικό ζευγάρι, είχε ένα μικρό jack russell terrier και με το που πάτησε ο γιατρός στο σπίτι τους δήλωσε πως "το σκυλί πρέπει να φύγει". Φυσικά αυτός που πήρε πόδι ήταν ο παιδίατρος! Δυστυχώς αν κάποιος δεν έχει μεγαλώσει με ζώα ή τα φοβάται, το κουβαλάει και στο επάγγελμα που εξασκεί... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, αυτό είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω! Πρόκειται να γεννήσω σε λίγες μέρες και ψάχνω για παιδίατρο που αγαπά τα ζώα. Έχω τρία τετράποδα παιδιά που ζουν μαζί μας στο σπίτι και θα ήθελα ο γιατρός που θα παρακολουθεί το νεογέννητο, να είναι o.k. με αυτή τη συγκατοίκηση! Οι σκυλίτσες μας είναι στειρωμένες και με φανταστικό χαρακτήρα, δεν λερώνουν στο σπίτι και είναι πεντακάθαρες. Αν γνωρίζετε κάποιο καλό γιατρό, κατά προτίμηση στα Δυτικά προάστια, θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:wink:

καλα εχω ριξει πολυ γελιο, νομιζα πως μονο σε εμενα ειχε τυχη:tongue:........οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι:mad:.....εγω οταν γεννησα απερριψα 2 γιατρους, γιατι μου ελεγαν οτι δεν αναλαμβανουν το μωρο......ενω ο νεογνολογος μου ειχε πει οτι ειναι καλυτερα τα παιδια να μεγαλωνουν σε σπιτι με με ζωακια....φαντασου οτι κοψαμε την αποστειρωση στα 4,5 μηνων.....εγω βρικα τελικα μια γιατρο που ηταν κορη κτηνιατρου, και της ειχα πει οτι ειχε γινει......και αυτο που μου απαντησε ειναι οτι τα παιδια μονο θετικα περνουν οταν μεγαλωνουν με ζωα, γινονται υπευθυνα, και αλλα πολλα;)......το πιο σημαντικο ειναι πως μου ειχε πει θα παρει τοσα αντισωματα που δεν θα αρρωσταινει......και ειχε δικιο, το παιδι μου αρρωστησε οταν πηγε για πρωτη φορα στα νηπια:D:D

υγ1) εχω μια σκυλιτσα 11 ετων και ειναι και αυτη μελος της οικογενειας μου:D:D:D:D

με το καλο να γεννησεις:D:D:D


Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο δικός μας σημασία δεν έδωσε στα ζώα, του είπα ότι έχουμε 2 γατιά κι έναν σκύλο κι είπε "να τα χαίρεστε" :lol:

Κατόπιν πρόσθεσε να είμαστε λίγο προσεκτικοί με την καθαριότητα και αυτό μόνο, δεν είχε κανένα θέμα


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...