Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Recommended Posts

Όντως είναι η 2η φορά!! Εξήγησέ μου όμως κάτι: γιατί να παραλάβω και να πληρώσω φόρους για 2 παραγγελίες που δεν είναι δικές μου, η μία από Ιταλία και η άλλη για Χονκ Κονγκ???? (έχω σημειώσει τα ονόματα και έχω ήδη ενημερώσει gymboree). Εξάλλου, βγήκε 1 αριθ διασάφησης για 3 κούτες...

Να θυμίσω ότι την πρώτη μου παραγγελία στα τζίμπο δεν παρέλαβα με fedex (δικό μου λάθος) και τελικά παρέλαβα με απλό ταχυδρομείο.

Επίσης να θυμίσω, ότι παρέλαβα όλες (3) λανθασμένες παραγγελίες μου και τα επέστρεψα πίσω με δικά μου έξοδα συστημένα. Αυτοί με τη σειρά τους μου πιστώσανε στη κάρτα την αξία των επιστρεφόμενων, credit note of return κανονικά.

Επίσης, επίσης να ξαναθυμίσω ότι έχω πληρώσει περί τα 75? για άαααλλη παραγγελία. Δε τα έχω και περίσσεια ξέρεις...

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=1617369#post1617369

Οπότε, ξαναεξήγησέ μου σε παρακαλώ, πως κάνω ότι περνά από το χέρι μου για να πάψουν να στέλνουν τα τζίμπο Ελλάδα??

btw, με το καλό το μωράκι σου!

Καταρχήν σ' ευχαριστώ. Κατά δεύτερον όσον αφορά το θέμα μας:

1. Εγώ θυμόμουν απλά οτι κι άλλη φορά έχεις κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής. Κι άντε μία να το καταλάβω. Το να γίνεται σύστημα όμως;

2. Εννοείται πως για τις κούτες που δεν ήταν δικές σου δεν είχες λόγο να πληρώσεις, αλλά για τη δική σου κάλλιστα θα μπορούσες. Ωστόσο είπες οτι βγήκε ένα ποσό συνολικά για όλες, πράγμα που δεν καταλαβαίνω. Εφόσον όμως είναι έτσι λογικό είναι να μην αποδεχτείς τις παραγγελίες, άρα και παίρνω πίσω το παραπάνω σχόλιό μου.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το iherb σου βάζει "κόφτη" στα 1,8 κιλά αν θυμάμαι καλά...

Και σήμερα στο ταχυδρομείο μου επιβεβαίωσαν ότι μέχρι 120-125$ είναι "ελεύθερα"

Δεν ισχυει.

Παρελαβα μπουφανακι παιδικο αξιας 72 δολλαριων και πληρωσα λυπητερη. :?

Ας οψεται που δε μπορουσα να το βρω αλλου και χτυπιοταν η μεγαλη :evil:

Και μην υπερβάλουμε κοριτσια.

Δε θα σταματησει μια τοσο μεγαλη εταιρια να στελνει στην Ελλαδα επειδη της επιστραφηκαν 2-3 δεματα.

Θα σταματησει γιατι δε θα παραγγελνει κανενας πλεον με τα νεα δεδομενα :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω υπενθυμίζω απλά πως το φόρουμ είναι ορατό από όλους μέλη κ ΜΗ μέλη...

Και θα το πω όσο ποιο απλά μπορώ...

Σταματήστε να αναφέρεστε σε οτιδήποτε εξωκοινοτικο...γιατί θα χάσουμε τα πάντα μετά..

Οποίος κατάλαβε κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

εγω μια απορια εχω μονο, γιατι δε μπορουσες να παραλαβεις την δικια σου και μονο κουτα? η καθε μια ειναι διαφορετικη.......τεσπα λιγο πολυ το βλεμα προς Αμερικα παγωσε.......

Επειδή οι κούτες είχαν το δικό μου όνομα επάνω ΑΛΛΑ τα Invoices μέσα ήταν σε 3 διαφορετικά ονόματα και διευθύνσεις. (Είχαν βρει τα τιμολόγια και τα καρφίτσωσαν απ' έξω με τα δικά τους χαρτιά)

Δε ξέρω γιατί έβγαλαν 1 αριθ διασάφησης και για τα 3. Τους είπα να παραλάβω μόνοτη δική μου κούτα αλλά δε μου τη παρέδωσαν διότι έπρεπε να πληρώσω και για τις 3 και φυσικά να παραλάβω και τις 3!!

Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα και τελειώνω το θέμα εδώ. Καλή συνέχεια σε όλες :)


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια διαφωτίστε με, για ένα δέμα 100 δολ. τί φόρους θα κληθώ να πληρώσω όταν έρθει Ελλάδα;:confused: Πόσο μεγάλη είναι η επιβάρυνση; Ο φόρος είναι πάνω στο εμπόρευμα μόνο ή και πάνω στα μεταφορικά συνολικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.Να κάνω μια ερώτηση?Είχα κάτι gymbacs για εξαργύρωση για 17-27/1 και έκανα μια παραγγελία.Με την αφαίρεση των gymbacs η παραγγελία μου ήταν 110,84 με τα μεταφορικά.Μόλις σήμερα παράλαβα,χωρίς τελωνείο και κανένα πρόβλημα.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μου στείλανε μια κάρτα που γράφει rewards και έχει ενα κωδικό αλλα δεν μου στείλανε καινούργια gymbacs.Δεν θα έπρεπε να μου στείλουν,δεν στέλνουν με κάθε νέα παραγγελία,γνωρίζετε?


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στην περιοδο εξαργυρωσης, οχι δε στελνουν και τζιμπακς!

Α,δηλαδή σε άλλη παραγγελία που θα κάνω χωρίς gympacs θα μου στείλουν gympacs για την επόμενη.Και αυτη η καρτούλα με τον κωδικό rewards τι είναι?


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια Καλησπέρα, έχει παραγγείλει καμία τελευταία από gymboree γιατί εγώ είχα καιρό και τώρα που πήγα να κάνω μια παραγγελία δεν δεχόταν την κάρτα μου.Ξέρετε μήπως σταμάτησαν να στέλνουν Ελλάδα?


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ελλάδα στέλνουν κανονικά!

Την κάρτα δεν την δεχεται γιατι με ελληνική καρτα δεν μπορεις να κανεις συναλαγη εκτος Ελλαδας.

Λογο capital control

Και με ποιο τρόπο μπορώ να πληρώσω αν όχι με κάρτα?Σε ευχαριστώ!


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...