Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Μασσιμο απο Φαφουτης εγινε Δοντιας! Βγηκε το κατο δεξια!!

(ΣΜ πως να εκπαιδευσετε το δρακο σας)

{Ασχετο} Τέλειο το παιδικό :tongue:

Μπράβο σας.. με το καλό και τα υπόλοιπα δοντάκια.

Σωτηρία πάλι καλά που τη σκλαπουλάρατε γιατί με το μπουρ@λο η Ελλάς δε βγαζεις άκρη.

Ρηνιώ μη σε καίει η κρέμα βανίλια... το θέμα είναι να τρώει μετά το κρεατάκι της σαν καλό κορίτσι.

Η δικιά μου είναι και λάου λάου... ολόκληρη κουταλιά να της βάλω στο στόμα τη φτύνει της πέφτει πολύ, οπότε μύτη μύτη του κουταλιού και πολλή υπομονή.

Χθές που ήτανπιο πηχό το φρουτάκι μας δεν πήγε και άσχημα;)

Άσε που βλέπω πόσο έχει φάει από τα κακά της μετά από μερικές ώρες:tongue:

Ρύζι στο ψυγείο διατηρείται μια χαρά;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Βρε που χαθήκαμε χτες;τι έγινε μας έπιασε η άνοιξη;;;

Εμένα μου φέρανε 2 μεγάλες σακούλες JUMBO ρούχα να διαλέξω και καθόμουν χτες τα χώριζα ηλικιακά και τώρα θέλω να ταΐσω τη μικρή να κάτσω να τα τακτοποιήσω!Δε θα τα κρατήσω όλα,εννοείται,είναι πάρα πολλά!!Ευτυχως θα τα δώσουμε κι αλλού.Χαμένα δεν πάνε!

Εν τω μεταξύ έφτιαξα χτες το κέικ κι εκνευρίστηκα λίγο με την πεθερά μου..ενω δεν είναι απο αυτές λίγο το νευράκι τσαταλάκι μου το έκανε...μια για το κακάο που έβαλα (π-ήταν πολύ..ε-μα 5 κουτ. έλεγε η συνταγη...π-ναι ήθελε πιο λίγο) και μια αν θα φουσκώσει,όπως τη βασιλόπιτα που τελικα ΔΕ φούσκωσε ποτέ

Οκ,είπαμε δεν το έχω γενικως με τα κουζινο-μαγειρέματα αλλά δεν είμαι και ντιπ τούβλο..Εν τω μεταξύ το κεικ μια χαρά,που ρώτησα το Νίκο,οπότε θέμα γούστου ολα!!

Και μέσα σ' όλα χτες η μικρή με μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γκρίνια ανευ λόγου (προφανή)..μιλάμε για τέτοιο κλάμμα που δεν μου έχει κάνει ποτέ..μάλλον είναι δόντια,άντε να βγούνε να ησυχάσω την λυπήθηκα χτες..δεν μπορούσε να κάτσει πουθενά...

Τ'επογευματάκι θα δω μπας και καταφέρω να πάω να ψωνίσω στο βαφτηστήρι μου κάνα παπουτσικό λαμπάδα έχει κι ένα αυγουλάκι και Παρασκευή-Σαββάτο να του τα πάω...

Κατερινάκι όλα καλά;;Μαρκελλα;;Σωτηρία;;Μυρσινακι;Βίκη;Μαριούλα;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φόρεσα τη μικρή και πήγαμε στο metromall!!!

Ευγενική χορηγία του παππού της για ρουχαλάκια!!!

Τσακίσαμε h&m πήραμε απ'ολα, φορεματάκια, παπουτσάκια, είχε και κάτι προσφορες σε φορμακια μπλουζάκια σορτσάκια (2 για 8 ευρώ!)

Αααααααχ έλιωσα στην ανηφόρα βέβαια στο γυρισμό αλλά χαλάλι!:D

Φυσικά πήραμε και μπλούζα Rolling stones κ AC/DC (Ααααααμ πως;) )

Χθές είχαμε κι εμείς πολλή γκρίνια το βράδυ σε σημείο να είμαι έτοιμη να της δώσω ντεπόν να ηρεμίσει αλλά τη γλίτωσε στο τσακ! Το πρωί είδα πάλι κακάκια πουρέ... τελικά έφαγε πιο πολύ αχλάδι από ότι νόμιζα (χονδρικά το υπολόγισα 50γρ):rolleyes:

Λέτε να της έπεσε βαρύ???? Σήμερα δεν ξέρω αν θα της δώσω φρούτο... τι να κάνω?:confused:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εμεις ειμαστε σε μονιμο τρεξιμο τις τελευταιες μερες.. εχω κανει πολλαααα χιλιομετρα σπρωχνοντας το καροτσι..

Σοφια μου με γεια σας τα ρουχαλακια.. θελω κι εγω χορηγο αλλα δυσκολα τα πραγματα... το 99% των ρουχων του ειναι απο αλλα παιδακια, οχι οτι εχω καποιο προβλημα με αυτο αλλα θα ηθελα νσ μπορω να του παρω κατι καινουριο.. τες πα

καλε τι ωρα της δινεις το φρουτο??


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερες.... εμεις κοριτσια ευτυχως ειμαστε πια καλα, εκτος απο εμενα που μου εκλεισε τελειως η φωνη! Τα μικρα τρελαινονται να με ακουνε! (τα δικα μου..) Σημερα στο σχολειο μου λεει ενα παιδακι πως εχω...μπασα φωνη. Οχι, καμαρι μου, του λεω, δεν εχω...καθολου φωνη! Κατα τ' αλλα εχω αρχισει να δινω καλεσματα, σημερα ομως θα κανω μια περιοδεια!

Σας αφηνω ομως τωρα, γιατι σαν Βεγγος τρεχω...εχω διαβασμα αγγλικα τωρα που τα νινακια κοιμουνται γιατι 19 Μαη δινω!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Σωτηρία μου ευτυχώς που ηρεμήσατε!

Αλλά συγχύστηκα κι εγω!:evil::evil::evil: Άκους εκεί...αλλά τί να πεις;;;για κάνα τηλ. σε μέντιουμ έχουνε τα λαμόγια..άσε με απο κει...άιντε σε βάρος όλων μας ζουνε οι λίγοι...

Μαρκέλλα μου με 'γεια και στα υπόλοιπα!!!!!μπράβο σας!!!

Το ρυζάκι δώσ'το και αύριο..δεν είμαστε για να πετάμε!

Σοφία μου τί κούκλα η κοράκλα!!σιγά-σιγά θα το τρώει όλο και θα δεις τότε!!!Κι εμένα στην αρχή έτσι ήτανε τώρα ανοίγει το στόμα ναααααα!!!

Εμείς σήμερα πήγαμε για καφέ στο καφέ της αδερφής μου,πίσω απο τον Αγ. Σώστη σύνορα Ν.Κόσμου-Ν.Σμύρνης..παρα πολύ ωραία κορίτσια δεν είχαμε πάει άνοιξε πάνω στα γεννητούρια!!!

Την κρέμα βανίλια δεν την καλοτρώει..σήμερα μιας και είμασταν έξω δεν της έδωσα αλλά δεν την ενθουσιάζει ή είναι ακόμα κάτι νεο;όσο τρώει δε σκάω..απλώς μου είπε η γιατρός ότι όταν ξεκινήσει να τρώει την απογευματινή καλά να φάμε και φαγητό και ανυπομονω!

Αλλά το βυζί,βυζί σταθερή αξία,δεν το αποχωρίζεται με τίποτα!!!

ρινουλα εμενα ο αντωνακης μου τρελενεται για κρεμα βανιλια:P εννοειται σιγα μην κατσεις να αγχωθεις σιγα σιγα και οσο τρωει η μπεμπα! εχει δικιο η καραμελενια μας σημασια εχει να τρωει το κρεατακι;)
Ο Μασσιμο απο Φαφουτης εγινε Δοντιας! Βγηκε το κατο δεξια!!

(ΣΜ πως να εκπαιδευσετε το δρακο σας)

αχ αντε να περνουμε κ εμεις σειρα!!!;)
Καλημέρα κορίτσια!!

Βρε που χαθήκαμε χτες;τι έγινε μας έπιασε η άνοιξη;;;

Εμένα μου φέρανε 2 μεγάλες σακούλες JUMBO ρούχα να διαλέξω και καθόμουν χτες τα χώριζα ηλικιακά και τώρα θέλω να ταΐσω τη μικρή να κάτσω να τα τακτοποιήσω!Δε θα τα κρατήσω όλα,εννοείται,είναι πάρα πολλά!!Ευτυχως θα τα δώσουμε κι αλλού.Χαμένα δεν πάνε!

Εν τω μεταξύ έφτιαξα χτες το κέικ κι εκνευρίστηκα λίγο με την πεθερά μου..ενω δεν είναι απο αυτές λίγο το νευράκι τσαταλάκι μου το έκανε...μια για το κακάο που έβαλα (π-ήταν πολύ..ε-μα 5 κουτ. έλεγε η συνταγη...π-ναι ήθελε πιο λίγο) και μια αν θα φουσκώσει,όπως τη βασιλόπιτα που τελικα ΔΕ φούσκωσε ποτέ

Οκ,είπαμε δεν το έχω γενικως με τα κουζινο-μαγειρέματα αλλά δεν είμαι και ντιπ τούβλο..Εν τω μεταξύ το κεικ μια χαρά,που ρώτησα το Νίκο,οπότε θέμα γούστου ολα!!

Και μέσα σ' όλα χτες η μικρή με μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γκρίνια ανευ λόγου (προφανή)..μιλάμε για τέτοιο κλάμμα που δεν μου έχει κάνει ποτέ..μάλλον είναι δόντια,άντε να βγούνε να ησυχάσω την λυπήθηκα χτες..δεν μπορούσε να κάτσει πουθενά...

Τ'επογευματάκι θα δω μπας και καταφέρω να πάω να ψωνίσω στο βαφτηστήρι μου κάνα παπουτσικό λαμπάδα έχει κι ένα αυγουλάκι και Παρασκευή-Σαββάτο να του τα πάω...

Κατερινάκι όλα καλά;;Μαρκελλα;;Σωτηρία;;Μυρσινακι;Βίκη;Μαριούλα;

ρινουλα μου καλα σχεδων!εχω τσουξιμο στα ουρα κ νομιζα πως γυρισε παλι η ουρολοιμωξη που ειχα αλλα εκανα καλιεργια κ γενικη ουρων κ δεν εχω ουρολοιμωξη:?τι ειναι τοτε???λετε να κυλαει η αμμος που εχω στα νεφρα μου???
Σήμερα φόρεσα τη μικρή και πήγαμε στο metromall!!!

Ευγενική χορηγία του παππού της για ρουχαλάκια!!!

Τσακίσαμε h&m πήραμε απ'ολα, φορεματάκια, παπουτσάκια, είχε και κάτι προσφορες σε φορμακια μπλουζάκια σορτσάκια (2 για 8 ευρώ!)

Αααααααχ έλιωσα στην ανηφόρα βέβαια στο γυρισμό αλλά χαλάλι!:D

Φυσικά πήραμε και μπλούζα Rolling stones κ AC/DC (Ααααααμ πως;) )

Χθές είχαμε κι εμείς πολλή γκρίνια το βράδυ σε σημείο να είμαι έτοιμη να της δώσω ντεπόν να ηρεμίσει αλλά τη γλίτωσε στο τσακ! Το πρωί είδα πάλι κακάκια πουρέ... τελικά έφαγε πιο πολύ αχλάδι από ότι νόμιζα (χονδρικά το υπολόγισα 50γρ):rolleyes:

Λέτε να της έπεσε βαρύ???? Σήμερα δεν ξέρω αν θα της δώσω φρούτο... τι να κάνω?:confused:

με γεια τα ρουχαλακιααααα:D 50 γραμμαρια ε? κρεμα βανιλια τρωει 240 γραμμαρια λες να τρωει κ στα φρουτα τοσο πολλα γραμμαρια?τα φρουτα θα τα ξεκινησουμε σε 2-3 μερες γτ τον ειχε πειραξει το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας κ μας ειπε η παιδιατρος να τα καθυστερησω λιγο:|

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα!!!!

Σωτηρια μου, περαστικουλιαααααα!

Καραμελενια κι εμεις εχουμε το μαυρο rolling stones μπλουζακι και πλεον μικρινε στην μικρη και περιμενω να μεγαλωσει ο μικρος να το φορεσει!

Μαριουλα, φαγανουλης βγηκε!!!

Εμας σημερα γενεθλιαζε ο μπαμπας και αναγκαστικα βγηκαμε. Η μικρη του αγορασε μια... τσατσαρα και ανελαβε και να παρει και σακουλακι να το συσκευασει! Πηγαμε σε ενα φαγαδικο και κανονησα πριν ερθει να μας φερουν στο τελος γλυκο με κερακια και του τραγουδισαν κι απο πανω χεχε. Πλακα ειχε!

Βγαλαμε και 2ο δοντακι!!! 1 βραδυ φουλ υπνο, 1 με 3 ξυπνιματα και τσουπ το δοντακι!!! Κατα τα αλλα και εδω φουλ μαμακιαση! Α! Σημερα φαγαμε το τραγανο απο το μαρουλι και ενθουσιαστηκαμε!!!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα

Τι κάνετε??? εμείς εδώ μετά από 2 μέρες με ήσυχο ύπνο ( αφού δεν είχε φάει κρεας).... 2 βδομάδες τώρα που είχαμε ξεκινήσει κρεατάκι πεταγόταν τα βράδια , χθες κ προχθες με το ζόρι έφαγε λίγο κ κοιμήθηκε μια χαρά...μάλλον την πειράζει... να δουμε σήμερα θα το φάει? τα φρούτα τα κόψαμε μήπως μπουκώνει πολύ....

Καταά τα άλλα σήμερα έχουμε επετειο γάμου!!!!!! αντε Χρόνια μας Πολλάαα!!! χαχα

Κοριτσάκια με το καλό τα δοντάκια , αντε να παίρνουμε σειρά κ μεις!!!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Πολύχρονος ο Τζουρ Tatum!!!Και πολύχρονη και η Ελισάβετ,που απο οτι έμαθα γιορτάζει σήμερα!!να τους χαίρεσαι!!!

Εμένα τα δοντάκια της βγήκαν και τα 2 μαζί,ελπίζω και τα πάνω να βγουν κι αυτά μαζί γιατί έχει παλαβώσει το καημένο.Ο,τι μπορείς να φανταστείς το χώνει μες στο στόμα..

Κατερινάκι υπομονη,κούκλα....πολλή ευαισθησία η μικρή σου,πότε θα συνέλθει κάπως;

Εμεις χτες φάγαμε μια χαρά την κρεμούλα την απογευματινή,όχι όλη και τώρα θα δω και σήμερα κι αύριο αν θα φάει λίγο περισσότερο να της ξεκινήσω τη χορτόσουπα..Μεγάλωσε και τρώει που πέρυσι τέτοιο καιρό ίσα που την αισθανόμουν..

Παραδόξως σήμερα παίδες κοιμήθηκε το πουλάκι μου...απο τις 10 ξύπνησε κατά τις 11 παρά (το συνηθίζει) και μετά την ξανακοιμισα και σερί ως τις 4 παρά..δηλ. κοιμηθήκαμε και λίγο αγκαλίτσα με το Νίκο!!!Λέτε βρε να ξεκινήσει να κοιμαται επιτέλους;;;;;;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα

Τι κάνετε??? εμείς εδώ μετά από 2 μέρες με ήσυχο ύπνο ( αφού δεν είχε φάει κρεας).... 2 βδομάδες τώρα που είχαμε ξεκινήσει κρεατάκι πεταγόταν τα βράδια , χθες κ προχθες με το ζόρι έφαγε λίγο κ κοιμήθηκε μια χαρά...μάλλον την πειράζει... να δουμε σήμερα θα το φάει? τα φρούτα τα κόψαμε μήπως μπουκώνει πολύ....

Καταά τα άλλα σήμερα έχουμε επετειο γάμου!!!!!! αντε Χρόνια μας Πολλάαα!!! χαχα

Κοριτσάκια με το καλό τα δοντάκια , αντε να παίρνουμε σειρά κ μεις!!!

Άσε και τη δικιά μου τη ζορίζουν τα φρούτα... έχει και τη φρίκη με τα δόνια και ο ύπνος μας είναι περίεργος. Άντε να δω τι θα κάνουμε και με το κρέας.

Να ζήσετε :D

Τάτουμ να τα χαίρεσαι όλα τα παιδιά σου μικρά και μεγάλα... χεχεχε:P

Μου είπε η παιδίατρος ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας από 50γρ θα φτάσει να τρώει 120γρ.... εδώ γελάμε δυνατά:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι 50 γρ καραμελ; Για βανιλια μιλας; εμεις την κοψαμε γιατι 1. 1 1/2 μηνα δεν εφαγε ποτε πανω από 50 γρ και 2. εβγαλε 3 συνεχομενες φορες κοκκινιλες στο στομα κι ανησυχησα. Το αστειο ειναι οτι η συννυφ. μου μας ειχε απαγορεψει να πηγαινουμε στα πεθερικα αλλα αυτη εστελνε το γιο της εδω κ τελικα την ιωση με τα 39αρια η μπεμπα απο αυτο την κολλησε!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώμε ρυζάλευρο εμείς... φρουτάκι για αρχή, μετά λαχανικούλι και τέλος κρεατάκι!

60γρ με το ζόρι σήμερα (ήταν εκνευρισμένη κ αυτή κι εγώ... σκατομέρα!:evil:)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...