Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να τους χαιρομαστε ολουςς!!!!!!! Σημερα γιορταζει η Ελλαδα ολοκληρη! Ναι ρε εφυγε κ δε θα 'ναι το μουροχαυλο στη βαπτιση... κ σημερα η πεθερα μου τη δικαιολογουσε....... δε μπορω θα σκασω..


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ απ το προσωπικο μας τρελαδικο!

αγάπη μου η μαμ(λ)ακίαση ως γνωστόν πάει σόι όπως το βασίλειο,δεν το ήξερες;;;;και καλά έφυγε δε μπορούσε να κάτσει 2 μέρες να είναι και στη βάφτιση ή θα ξανάρθει;

ίσως επειδή κι εγω μεγάλωσα χωρίς τη μαμά μου και μάθαμε να είμαστε πιο ανεξάρτητα όλα αυτά ξέρεις πως μου φαίνονται;;μουνο-χαϊδέματα(συγνώμη κιόλας).

Δεν σε συνχωρωωωω! :* Κι εγω που ειμαι μοναχοπαιδι ετσι ακριβος τα βλεπω...

Και μετα λεμε οτι οι γυναικες ειμαστε πιο ανεξαρτητες και κατι τετια χαζα μας χαλανε το ονομα! Απ την αλλη Σωτηρια μου, σε καλο σου βγενει που δε θα εχεις την αφεντια της στη βαφτιση!

Καραμελενια, κουραγιο. Μεχρι να μηλισουν θελουμε κρυσταλινη σφαιρα, μετα... ωτοασπιδες :tongue:

Ο μπαμπας μας ειχε το πρωτο του καινο 3ημερο απ τη δουλεια (χωρις αδεια) απο τοτε που ηρθαμε εδω (2 χρονια+). Εχει εκκλησια εδω, αλλα ειναι μακρια και δεν ξεραμε αν θα μπορεσουμε να μπουμε μεσα και εβρεχε.... οποτε ανασταση σπιτι. Κυριακη μας ειχε τραπεζι η εταιρια, με μαγειριτσα, αρνι (μανα και γιος το τσακισαμε) και διαφορα αλλα ελληνικα και μη. Ευτιχος δεν κατσαμε με αυτους που ελεγε ο Τζουρ και ηρθαν αργοτερα στο τραπεζι μας μια αλλη παρεα και περασαμε τελεια! (Ο Τζουρ ηθελε να κατσουμε με συναδελφο του που δοκιμασα να κανω παρεα με την συζηγο και σταματησα για να μην τρελανω την κορη μου. "Τα αγορια εχουν στο νου τους το σεξ απο μωρα", "απ οταν εγινε 2 ο μεγαλος κανουμε ολοι χωρια μπανιο γιατι κοιτανε περιεργα και αγγιζοντε", "αν με δουν με ντεκολτε, γινετε της τρελης με τα σχολια τους" και ολα αυτα για τους γιους της που τοτε ηταν 5 και 7 και οποτε βρησκομασταν αδιαφορουσαν για την Ελισαβετ και τους πλησιαζε την εσπρωχναν).

Οταν φτασαμε ηταν μονο αυτα τα 2 και αλλα 2 αγορακια (ολα μεγαλυτερα απ την Ελισαβετ). Απομακρινθηκε να παιξει μαζι τους και 10 λεπτα μετα, ερχοντε τα 4 αγορακια φωναζοντας "το κοριτσι το εκανε" και απο πισω η κορη μουτρωμενη. Το τερας ειχε πεταξει πετρα στο κεφαλι του ενος και μεχρι να την παρω μακρια να μηλισουμε δεν ελεγε το γιατι... Οπως εγραψα και πριν, την σπρωχναν και την ριχναν κατω συνεχια. Γυρισαμε πισω με την κορη ετοιμη να κλαψει απ την κατσαδα και πηγε αμεσος να ζητησει συγνωμη και η μαμα του παιδιου της εκανε κυριγμα. Ηταν η πρωτη φορα που την εχασα απ τα ματια μου (παντα την εβλεπα και ας μην το ηξερε) και η πρωτη που χτυπισε παιδακι (ευτιχος απλα κοκκινισε λιγο μονο). Απ την μια εγηνα εξαλη με την κορη, κακος το εκανε, γι αυτο και τα ακουσε. Απ την αλλη ομως... δε θα επρεπε να πουν και οι αλλες μαμαδες τιποτα στα αγορια τους που την ρηξαν κατω ποσες φορες? Και με πιο δικαιομα η κυρια μαλωνει την κορη μου, την ωρα που ζηταει συγνωμη και την βλεπει και ετοιμη να κλαψει?

Απ τη μια ειμαι στενοχωριμενη και θυμωμενη μαζι της και δικαιολογω την αλλη μαμα που θυμωσε και απ την αλλη ειμαι θυμωμενη που τα αγορια το μονο που ακουσαν ηταν απο εναν ασχετο "καλα 4 μαντραχαλοι και σας εκανε 1 κοριτσακι να τρεχετε στις μαμαδες σας?" (η δικια μου 4, τα αλλα απο 6-:cool:... Ειμαι παραλογη?

Σας ζαλισα με την μεγαλη... παμε στον μικρο :tongue:. Στο τραπεζομα ηταν κυριος! Σημερα ειναι μες τα νευρα και την αγκαλια και σε καπια φαση που ετρωγε η κορη βραδυνο, πηγενε μπουσουλοντας να την βρει, αρχησα να μπουσουλαω διπλα του και μολις με ειδε αρχησε "μαμα...μαμα...μαμα" μολις φτασαμε στην κουζινα και εφτασε την αδερφη του σταματησε τα "μαμα" και ειπε "ετα" (εκ του ζαμπετα) και λιωσαμε στο γελιο! Μετα πηγαμε για υπνο (χαχαχαχα) και αρχησαμε τα "καληνυχτα" και τα φιλακια και εκανε και αυτος τον.... κυκλο (σαν την αδερφη του), κανοντας με το στομα εναν ηχο σαν φιλακι αλλα χωρις σουφρωμενα χειλια και φυσικα μετα δε λεγαμε να κοιμηθουμε... Τελικα τον πηρα στο σαλονι και αποκοιμηθικε, αφου οταν βλεπει την "ετα" θελει να παιξει και ξεχναει τον υπνο!

Αυτα τα νεα μας! Α!!!! Σημερα το μεσημερι, τα 2 μικρα, "καθαρισαν" 1 μπροκολο!!!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σωτηρία μου με το καλό η βάφτιση!να ζήσει η νεοφωτιστη!

Tatum ξέρεις κάποια στιγμή τα παιδάκια αντιδρούν...εδω εσυ που είσαι μεγάλη και τα ελέγχεις τα νεύρα σου και κάποια στιγμή θα ξεσπάσεις,πόσο μάλλον το παιδί που δεν το έπαιζαν.Κακώς την μάλωσε και η άλλη μαμά,δεν έπρεπε,νομίζω έπρεπε διακριτικά να πάρεις θέση εκει.Ας είναι,να είσαι προετοιμασμένη για την άλλη φορά!

Ωραίος ο Μάσσιμο!!εγω την Κυριακή της έδωσα κι έγλυφε ένα κομμάτι σουβλακόπιτα και λυσσαξάνε οι θειάδες και η αδερφή μου η μεγάλη..την ώρα που έτρωγα,δε μ'αφήσανε να φάω σαν άνθρωπος!Χτες της δώσαμε κι έγλυφε ένα κόκκαλο και δεν το άφηνε!!Ευτυχώς που το αρνάκι το έστειλαν της πεθεράς μου απο το χωριό κι είναι ελευθέρας βοσκής κι είχε μια γεύση άλλο πράγμα!!!Καμία σχέση με αυτά που τρώμε εμείς εδω και απο γεύση και απο υφη και απο 1002 πράγματα...Της έδωσα και λίγο αρνάκι,ίσα στην άκρη του νυχιού να μην έχει πολλά αλατοπίπερα..μια χαρά το κατέβασε!!

ΕΡΩΤΗΣΗ:έχω κομμένο το κρεατάκι του παιδιού σε μερίδες και στην κατάψυξη δεν είναι καλύτερο να βγάζω κομμάτι-κομμάτι να μαγειρεύω φρέσκο το φαγητό της παρά να φτιάχνω για 2-3 μέρες;τί λέτε εσεις;Μόνο το μοσχάρι βράζω τις μερίδες του 3ημερου και το βάζω ψυγείο για να μη βράζω καθε μέρα 2 ώρες το κρέας σκέτο.

Χτες της έδωσε κι η συννυφάδα και έφαγε γιαουρτάκι πρόβειο,πειραζει;2-3 κουταλίτσες έφαγε.

Κατά τ' άλλα;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πηρα θεση... σιγα μην το αφηνα. Οταν η κορη μου πηγε να ζητησει συγνωμη στο αλλο παιδακι και η αλλη αρχισε το κυριγμα λεω δυνατα στον Τζουρ "Να δεις που η δικια μας δεν θα ακουσει 1 συγνωμη για τις σπωξιες". Εκει σταματησε η αλλη το κυριγμα..

Ζηλευω χωριατικο αρνιιιιι!!!

Γιατι να πειραζει το γιαουρτι και μαλιστα προβειο? Τα αγελαδινα ειναι τα "δυσκολα" προιοντα και ουτος ή αλλος κοντεβει η ωρα της να το φαι το γιαουρτακι! Κι ο Μασσιμο απ το αρνακι που μας σερβιραν εφαγε, απλα το μεσα μεσα κρεατακι. Το επικυνδινο τωρα ειναι πιο πολυ το αλατι (και οι αλεργιες φυσικα) που ζοριζει τα νεφρα τους!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Πηρα θεση... σιγα μην το αφηνα. Οταν η κορη μου πηγε να ζητησει συγνωμη στο αλλο παιδακι και η αλλη αρχισε το κυριγμα λεω δυνατα στον Τζουρ "Να δεις που η δικια μας δεν θα ακουσει 1 συγνωμη για τις σπωξιες". Εκει σταματησε η αλλη το κυριγμα..

Ζηλευω χωριατικο αρνιιιιι!!!

Γιατι να πειραζει το γιαουρτι και μαλιστα προβειο? Τα αγελαδινα ειναι τα "δυσκολα" προιοντα και ουτος ή αλλος κοντεβει η ωρα της να το φαι το γιαουρτακι! Κι ο Μασσιμο απ το αρνακι που μας σερβιραν εφαγε, απλα το μεσα μεσα κρεατακι. Το επικυνδινο τωρα ειναι πιο πολυ το αλατι (και οι αλεργιες φυσικα) που ζοριζει τα νεφρα τους!

εγω πάντως αυτό δεν το καταλαβαίνω...ρε παιδι μου ας μαλώνει ο κάθε γονιός το παιδί του,τί ανακατεύεσαι;;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως αυτό δεν το καταλαβαίνω...ρε παιδι μου ας μαλώνει ο κάθε γονιός το παιδί του,τί ανακατεύεσαι;;

Αυτο ακριβος! Εχω τσακωθει ασχημα στο παρελθον με αλλη μαμα για τον ιδιο λογο, δεν μπορουσα ομως εκει και τωρα ειμαι μες τα νευρα. Ηδη με θεωρουν στρηγκλα οι περισσοτεροι συναδελφοι του αντρα μου, μην του δημιουργισω και αλλα προβληματα...

Απ την αλλη μηπος περιμενε να μαλωσω εγω τα δικα της που σπρωχναν την κορη μου (αν ηταν στα πλαισια παιχνιδιου δεν θα με πειραζε)?

Τα ειπα πριν απο λιγο στη μαμα μου και ξαλαφρωσα... Η απαντηση της ηταν "αν ετσι πως επεφτε της ανηγε το κεφαλι δεν θα ηταν το ιδιο με την πετρα?".

Υπερβολικη γιαγια (κι εγω υπερβολικη μαμα)???


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!

tatum αν ήμουν στη θεση της κορης σου θα ειχα ριξει πολύ ξύλο!!!!:oops:

Όταν ανακατεύονται άλλες μάνες με το δικό σου παιδί χωρίς να υπάρχει λόγος... κρόσσια τα νεύρα!

Nemina βαφτηστίκατε??? :D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια πως ειστε??

νεμινα με το καλο το καινουριο ονοματακι , να εχει παντα υγεια να το χαιρεται :D

τατουμ ισα που θα της ειχα γ@νωσει το ταμτιριριμ της μανταμιτσας...

εμεις επιστρεψαμε εχτες κι ο μικρος μου σημερα ειναι λιγο γκρινιαρης... λετε να ερχεται το τριτο δοντακι?? εν τω μεταξυ σε μια εξορμιση στη Δραμα ξεχασα το μπιμπερο με το νερο του στο αμαξι και του πηρα απο το περιπτερο εμφυαλωμενο αυτο με την πιπιλα μπροστα.. ε δε θελει πια το μπιμπερο... θελει με το μπουκαλι να πινει... πηγα σημερα και του πηρα ποτηρακι μηπως και το δεχτει...

φαγαμε και κολοκυθα σημερα και το απογευμα θα δωσω και μπανανα ...


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες..........

Ναι βαπτιστηκαμε!! Και τα περασμαε τεεεεελειααααααα!!!!!!! Η καλύτερη βαπτιση ever κοριτσια ειμαι πολυ ενθουσιασμενη γιατι τα ειχα επωμιστει ολα και ειχα φοβερο αγχος. Ευτυχως ολα ήταν εξαισια!!!!!!! Η μικρη δεν εκλαψε καθολου, τα γλυκακια μας κ η μπομπονιερα εκαναν παταγο και το τραπεζι ειχε όλα τα καλουδια!!!! Αλλα πιο πολυ ηταν ολο αυτο το χειροποιητο που τους ξετρελανε ολους. Το βραδι καναμε μικρο γαμο στο κεντρο χορεψαμε ως τις 2.30 και υστερα ήρθαμε η "μικροπαρεα" σπιτι στην αυλη και "εκατσαν" ως τις 5. Λεω εκατσαν γιατι εγω δεν αντεξα, όλη αυτη η πιεσηκαι η κουραση με εκανε να τους παρατησω κ να παω για νανι................


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο που πήγαν όλα τέλεια με τη βάφτιση!!! Άντε να αξιωθούμε κι εμείς να τελειώσουμε με τις ετοιμασίες:rolleyes:

Ο Λεωνίδας προσπαθεί να σου πεί ότι είναι μεγάλο παιδί πια... ακούς εκεί το νερό ακόμα με το μπιμπερό:tongue:

Εμείς φάγαμε πεπόνι, κολοκύθα, μήλο για δεκατιανό (50γρ) και για βραδυ εχουμε κοτόπουλο με κολοκύθι :D

Πρόχειρα που τη ζύγισα, έχει ήδη πάρει σχεδον 300γρ το καμάρι μου :P


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σωτηρία μου να ζήσει η Λυδία!!μπράβο σου που τα έκανες όλα υπέροχα,πραγματικά!!!να την χαίρεστε!

Εμείς πίνουμε νερό απο το ποτήρι..ούτε μπιμπερό ούτε εκπαιδευτικό ποτήρι...απευθείας απο το ποτήρι..της το έκανε η αδερφή μου κι απο τότε δεν θέλει μπουκάλι...τώρα τί θα κάνω όταν θα βγαίνουμε βόλτα ένας Θεός ξέρει...μάλλον ξέχωρα μπουκαλάκι με νερό και ποτηράκι μαζί.

Μαρκέλλα μου πως περάσατε;;;πολύ ωραία μέρη απο κει πάνω!!

Πρέπει να πάω τράπεζα και βαριέμαι.....


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα

τι κάνετε???

εμείς γυρίσαμε χθες ... πολύ καλά περασαμε...φαγαμε πολύ αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεκουραστήκαμε τουλάχιστον αλλάξαμε παραστάσεις ..... όταν πήγαιναμε αργήσαμε να ξεκινήσουμε κ η μπέμπα ήταν ξύπνια όπότε αντί για 2,5 ώρες κάναμε 4 ώρες...... τις πρώτες 2 μέρες η μικρή είχε απίστευτη γκρίνια δεν πήγαινε σε κανέναν,,, η αλλαγή του περιβάλλοντος την επηρρέασε αλλά μετά όλο γέλια κ χαρές... όταν γυρνούσαμε ξεκινήσαμε 7 το πρωί οποτε κοιμόταν σε όλο σχεδόν το ταξίδι κ καναμε ενα τριωράκι

πήραμε προμήθειες από το χωριό... σφάξαμε κ ένα κοτοπουλάκι για την μπέμπα,, κουνελάκι κ αρνάκι από τον κουμπάρο, κολοκυθα, μαραθο, μαιντανό, σέλινο, πράσο, αρακά φρέσκο,,, όλα τα καλούδια... κ σήμερα το μενού της μπέμπας έχει κοτοπουλάκι χωριάτικο με καρότο, πράσο, αρακά, λαδάκι κ λεμονάκι...

Σωτηρία να την χαίρεστε τη νεοφώτιστη... να χαίρεται το ονοματάκι της.....

εμείς ετοιμάζουμε βάφτιση για τέλος ιουνη.... θα πάμε να κλείσουμε την εκκλησία που παντρευτήκαμε - να δούμε κ πότε έχει ημερομηνία....

Ρινιώ εγώ βράζω κρέας για 2-3 μερες κ το κρατάω στο ψυγείο...είτε κοτόπουλο είτε αρνί είτε κατσίκι,, αυτά έχουμε δοκιμάσει...

Για πείτε πόσο κρέας τρώνε?? τρώνε όλο το μεσημεριανό κ πόσο βγαίνει σε συνολο?? εμενα δεν το τρώει όλο :(:( τα φρούτα τα καταβροχθίζει αλλά δεν της φτιάχνω πολύ...


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε Κατερινάκι!!τί ωραία καλούδια μάζεψες!!ζηλεύω!

Εγω της βάζω μισό κολοκύθι,μισό καρότο,μισή πατάτα,μισό κρεμμύδι,1 κλωνάρι σέλινο,1-2 μαϊντανό και 1 φασολάκι φρέσκο (αφού είχε πάρει η πεθερά απο λαϊκή) τα βράζω στο ζουμάκι απο το κρέας και τρώει σχεδόν όλο το μπολάκι της..

Παρατήρησα οτι όσες φορές δεν της έχω βάλει μυρωδικά,πάντως,δεν το έτρωγε με τόση ευχαρίστηση και μάλλον της αρέσει περισσότερο το κοτοπουλάκι

Αχ!πόσο μου έχουν λείψει τα κουνελάκια....στην Κρήτη τα έχουμε για μεζε και εδω δεν τα πολυ-θέλουν..πιο πολύ αρνί,μοσχάρι και κοτόπουλο..

Δεν ήξερα οτι μπορώ να της βάζω και πράσο,το λατρεύω!!να,επίσης κάτι άλλο που δεν προτιμάνε εδω!!!Δεν το τρώει η πεθερά μου και δεν αγοράζει..

Εν τω μεταξύ το παλεύω και με το θήλαστρο και βγάζω περίπου 70-100 ml και απο τα 2 στήθη!καλή είναι η ποσότητα;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...