Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Καλημέρα!

Katrin μπράβο σας!!!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!!!

Nemina με το καλό η βάπτιση!!!!

Miss caramel ο δικός μου, αναγκαστικά ο καημένος, ακολουθεί πρόγραμμα πρωινού τύπου, με πρώτο γεύμα στις 7:00 και τελευταίο στις 22:00. Για βιολογικά μου είπαν για ένα μανάβικο- παντοπωλείο στην περιοχή που φέρνει αποκλειστικά τέτοια και σκέφτομαι το απόγευμα να πεταχτώ να δω τι λέει και να πάρω απο εκεί τα φρουτάκια και τα λαχανικά μας!

Εχθές το απόγευμα μετά τη δουλειά πήγαμε Αθήνα για λίιιιγα ψωνάκια, γιατί πέρσι σαφώς δεν είχα πάρει τίποτα λόγω εγκυμοσύνης και είχα αρχίσει να ξεμένω επικίνδυνα....Ωραία ήταν πολύς κόσμος, ωραίος καιρός μόνο που δεν είχαμε και πολύ χρόνο γιατί θέλαμε να επιστρέψουμε να μπανιάρουμε τον μικρό και να τον ταίσουμε.

tatum γράψε διεύθυνση για να σου αποστείλω την καραμπίνα!!! έπρεπε να κάνεις ότι δεν τον ακούς και να συνεχίσεις να κοιμάσαι ;) . Δεν πειράζει, έχε το στα υπ όψιν για την επόμενη φορά νιχ νιχ νιχ. !!!

Μεγεια τα ψωνια! Δυστιχος ξυπναω πολυ δυσκολα στα νορμαλ μου, αλλα με τα μικρα πεταγομε σαν ελατηριο, σαν να τρομαζω και δεν προλαβενω να το παιξω κοιμησμενη... Καλο βλημε ειμαι κι εγω :(.


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Katrin μπράβο σας!!!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!!!

Nemina με το καλό η βάπτιση!!!!

Miss caramel ο δικός μου, αναγκαστικά ο καημένος, ακολουθεί πρόγραμμα πρωινού τύπου, με πρώτο γεύμα στις 7:00 και τελευταίο στις 22:00. Για βιολογικά μου είπαν για ένα μανάβικο- παντοπωλείο στην περιοχή που φέρνει αποκλειστικά τέτοια και σκέφτομαι το απόγευμα να πεταχτώ να δω τι λέει και να πάρω απο εκεί τα φρουτάκια και τα λαχανικά μας!

Εχθές το απόγευμα μετά τη δουλειά πήγαμε Αθήνα για λίιιιγα ψωνάκια, γιατί πέρσι σαφώς δεν είχα πάρει τίποτα λόγω εγκυμοσύνης και είχα αρχίσει να ξεμένω επικίνδυνα....Ωραία ήταν πολύς κόσμος, ωραίος καιρός μόνο που δεν είχαμε και πολύ χρόνο γιατί θέλαμε να επιστρέψουμε να μπανιάρουμε τον μικρό και να τον ταίσουμε.

tatum γράψε διεύθυνση για να σου αποστείλω την καραμπίνα!!! έπρεπε να κάνεις ότι δεν τον ακούς και να συνεχίσεις να κοιμάσαι ;) . Δεν πειράζει, έχε το στα υπ όψιν για την επόμενη φορά νιχ νιχ νιχ. !!!

κοριτσάρα δες εδώ αν σε βολευει κάποια λαϊκή... δίνεις που δίνεις λίγο παραπάνω τουλάχιστον να είναι πιο φτηνά από τα μαγαζιά με τα βιολογικά

http://www.viologikaproionta.com/ellinikaviologikaproionta/viologikaproiontalaikesagores/index.html

Τατουμ αχαχαχα... ΑΝΤΡΕΣ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!! Παρέχω ακονισμένο μαχαίρι του σεφ και χαλιά για το τύλιγμα :tongue:

Εβρασα κοτοπουλάκι και λαχανικά και τα έχω χωρίσει σε μερίδες (το κοτοπουλο είχε καταψυχθεί σε μερίδες έτσι και αλλιώς... άντε να φάμε και κοτοπουλάκι για μεσημεριανό σήμερις!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

miss caramel ευχαριστώ. Η πιο κοντινή μου είναι στην Ελευσίνα αλλά φαντάσου ότι είναι 40 χιλιόμετρα πήγαινε έλα και 3,20 διόδια...οπότε νομίζω η μία η άλλη θα μου έρθει. Δυστυχώς στο εξωτικό χωριό μας δεν παίζει λαική με βιολογικά. Αλλά μία φίλη που πήγε μου είπε ότι οι τιμές είναι στο περίπου όπως στα souper market λίγο πιο πάνω, δηλαδή να σου έρθει κανένα 2ευρο πιο πολύ σε όλα μαζί τα ψώνια. Θα πάω και θα δω

Με το κοτόπουλο που θα βάλεις σήμερα να δεις που θα φάει περισσότερο!!! Εμένα τουλάχιστον τρελαίνετε για σούπα με κοτόπουλο!

Ρηνιώ τι έγινε??? Βρήκες κόλπο για τον ύπνο και είστε ακόμα ξάπλα???

Link to comment
Share on other sites

Kella Συγχαρητήρια για το Δοντάκι σας, αργώ αλλά τα διαβάζω μαζεμένα! Και πολύχρονη, ότι επιθυμείς!

Tatum Συγχαρητήρια και από εδώ για το δικό σας δοντάκι!! Να Χαίρεσαι και τον άντρα σου, πάντα ευτυχισμένοι!!

Καραμέλα, έχουμε κι εμείς μπλούζα Rolling stones & καπελάκι λευκό που κρύβει και τον λαιμό, μας τα έφερε ένας φίλος μας δωράκι!

Αχ Νεμινα: Τρελαίνομαι που σε ακούω για τις ετοιμασίες, νομίζω θα είναι όλα τέλεια, ελπίζω να δούμε φωτογραφίες, παίζει να σε έχω χάσει πάλι από το φατσοβιβλίο, η ανιψιά μου όταν παίζει στο pc μου είναι καταστροφή..

Link to comment
Share on other sites

Καλημεροκαλησπέρες!!!

εχτές ξεθεώθηκα ξεσηκώσαμε το σπίτι με την πεθερά και σήμερα απο το πρωι μαγειρεψα δικό μας,της μικρής,έβρασα αυγά για βάψιμο και ετοιμαζόμουν γιατί θα μαζευτούμε οικογενιεακώς για καλτσουνάκια,τσουρέκια κ.λ.π.!!κάτι σαν οικογενειακή παράδοση το έχουμε εμείς και τα κάνουμε ΟΛΕΣ μαζι Μ.Πέμπτη!

Τώρα το θηρίο κοιμάται,περιμένω έτοιμη (:evil:) να ξυπνήσει να φύγουμε!

Κατερινάκι μου καλά να περάσετε!!!με το καλό και του χρόνου και με προσοχή στον δρόμο!το θηριάκι σου πάντα μπροστά,εμένα ούτε που γυρνάει η τεμπέλω!!!μόνο μπουρ-μπουρ!!!!!

Tatum γλυκιά μου...σε νιώθω!!!ω!ναι!!!1 φορά σηκώνεται για την μικρή και το χτυπάει για μέρες......!εσείς πως θα περάσετε Πάσχα εκεί;μαζεύεστε οι ορθόδοξοι κάπου;ψηνετε όλοι μαζί ή δεν παίζει αυτό;

Marant.....ωραία αστειάκια λες με τον ύπνο!!!να 'σαι καλά!!!!χαχαχα!!!!με γεια τα ρουχαλάκια σας!!!τί ωραία που είναι τα ψώνια ρε παιδί μου...αλλάζει η διάθεση σου...αχχ....Εσείς που θα περάσετε Πάσχα;με πεθερικά;είναι περίεργες οι μέρες,σε καταλαβαίνω..

Βίκη μου εσείς σίγουρα θα τα έχετε πετάξει όλα έξω και θα βουτάτε πατουσάκια στην θάλασσα ε;;;;;;γκρρρρ!!!!πόσο σας ζηλεύω!!

Σωτηρία μου σε φαντάζομαι να τρέχεις σαν τον Βέγγο!!!!

Σοφία μου με το καλό σήμερα!!!να μας πεις αν της άρεσε το κοτοπουλάκι!!

σας φιλώ!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλή Ανάσταση να έχουμε και Καλό Πάσχα για όλους μας!!

Εμείς είμαστε καλά, πλάκωσε λίγο δουλειά, είχα και τρελές δουλειές στο σπίτι τι να σας λέω, αφού σκέφτηκα ότι τσακώθηκα τόσο πολύ με την Τάξη που δεν θα ξαναπατήσει στο σπίτι μου, παράκρουση κόντεψα να πάθω!

Να πλύνεις τους τοίχους για γενική, να βερνικώσουμε το πάτωμα, να βγάλω τα καλοκαιρινά να τα φρεσκάρω και πάει λέγοντας! Χτες τέλειωσα με τις δουλειές και απλά συντήρηση τώρα:D

Μπορώ και μετράω ήδη 2 μπανάκια στην θάλασσα, η οποία είναι υπέροχη και πολύ ζεστή.

Το Σάββατο που μας πέρασε κάναμε και το εμβολιάκι μας, είμαστε 6 μηνών και μιας εβδομάδας, αλλά στα εμβόλια είμαστε ένα πίσω !

Εμείς μάλλον βιαστήκαμε τρώμε Φρουτόκρεμα από μήλο, μπανάνα , αχλάδι και πορτοκάλι και μόλις δοκιμάσουμε κανένα καρπουζάκι και νοστιμίζει θα φάμε και κανένα καλοκαιρινό φρουτάκι.. από φαγητά ξεκινήσαμε με χορτόσουπα και πλέον τρώμε λαχανικά με μοσχάρι, κατσικάκι και τώρα θα φάμε και κοτόπουλο. Για ζυμαρικό ο παιδίατρος είπε να μην βιαστούμε από τον άλλο μήνα, ενώ μπορούμε να φάμε και γιαουρτάκι.

Έχουμε και λίγο γκρίνια από τα δοντάκια μας και ξυπνάμε καμιά φορά μέσα στη νύχτα, αλλά ευτυχώς ίσα που γκρινιάζει και στην αγκαλίτσα μου ηρεμεί , τον θηλάζω ξαπλωτό και κοιμόμαστε αγκαλίτσα.

Από ρούχα κι εμάς ότι μας έχουν δώσει βρήκα όμως κάποια οικονομικά που είναι σε σετ των 2 (σορτσάκια ) και των 3-4 ( μπλουζάκια ) στο www.nextdirect.com με δωρεάν μεταφορικά. Τώρα κοιμόμαστε με το εσώρουχο και από χτες το βράδυ με πικέ κουβέρτα. Με την χοντρή, σήκωνε τα πόδια και την πετούσε και ήταν ξεσκέπαστος τελείως οπότε…

Το Πάσχα θα ψήσουμε με τους γείτονες μας Refene , φέτος δεν θα έχουμε επισκέπτες αλλά κορίτσια είναι τέτοια η κούραση που λέω και καλύτερα… θέλω λίγες μερούλες να χαλαρώσω…

Σας φιλώ πολύ πολύ!!! Να περάσετε όμορφα και καλά:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη που χαθηκα αυτες τις ημερες ειχα πολυ τρεξιμο!

κατριν μου κ εγω θα λυποθημουσα στην θεση σου ανυπομωνω να το κανει κ εμενα συντομα!

καραμελ μια χαρα η μπεμπα τωρα με τις στερεες θα δεις θα βαλει βαρος αρκετο!

ρινουλα ωστε ετσι η μικρη σε αγανακτησε?:tongue:

κοριτσια καλη ανασταση να εχουμε και του χρονου μας!:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλό Πάσχα και Χαρούμενη Ανάσταση

σε όλες να είμαστε καλά και του χρόνου με υγεία!!και οι πρωτομανούλες που ξέρετε;;με κάνα σπόρο στην κοιλίτσα!!!

Εμείς σήμερα θα κάτσουμε ήσυχα οι 4 μας να κάνουμε ανάσταση,θα πάμε εδω δίπλα στο ίδρυμα που δεν έχει μπαμ-μπουμ,γιατί αύριο έχει πρωινό εγερτήριο μιας και θα σουβλίσουμε εδω το αρνάκι μας,όπου θα μαζευτεί το σόι μου κυρίως!!Εσείς τί θα κάνετε;

Περιμένω και τηλ. σε λίγο απο την κουμπάρα μου να πάω τα δωρα του παιδιού μιας και τον είχε ο πατέρας του λίγες μέρες και δεν ήθελα να πάω ν'αφήσω τη λαμπάδα χωρίς να το δω το παιδί.

Οι νονοί της χτες μας "ασήμωσαν" και επίσημα και μας έφεραν και το πρώτο μας φορεματάκι-έχει 500 αλλά το πρώτο του νονού θα το φυλάξουμε με όλα τα "πρώτα" μας...

αυτά κοριτσάκια μου!!πολλές ευχές για μια χαρούμενη ανάσταση!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρονια πολλα με υγεια και χαρα

τι μου κανετε??? εμεις ειμαστε στο χωριο του κουμπαρου, Πρωτη Σερρων αν εχετε ακουστα :tongue: καλα περναμε γενικα εκτος απο μια ψυξη που τραβηξα και ποναγα τοσο που ειπα πως επαθα εμφραγμα.. ε με τρια εμπλαστρα , λοναριντ ν & μεσουλιντ σε μιξη καπως μπορουσα να κουνηθω... σημερα ευτυχως ημουν πολυ καλητερα ... ελπιζω να περνατε καλα κι εγω να εχω συντομα στον υπολογιστη μου το καινουριο πληκτρολογιο για να μπορω να σας γραφω :P


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολες! Χριστος Ανεστη!!

Εμεις βγηκαμε off μεθαυριο εχουμε τη βαπτιση που επειδη εχω επιλεξει να τα κανω ΟΛΑ μονη (οταν λεω ολα, ολα) μου εφυγε ο πατος δεν ξερω που πατω κ που βρισκομαι. Κ σα να μη φτανουν ολα αυτα, αυριο γιορταζει ο συζυγος κ κανεις δε μας ρωτησε αν κανουμε γιορτη λογω βαπτισης κ αυριο περιμενω....μπουλουκι!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!1 Τα νεα σας τα πα;;;;; Η αγαπημενη μου εφυγε γιατι παρα την καραντινα τα παιδια της καθε βδομαδα ειναι αρρωστα κ ηρθε η μανουλα της κ την πηρε να πανε στα πατρικα......χαιντε χαιντε 30 χρονων γυναικα κι ακομη "βυζαινει".

Σημερα η μππεμμπα εφαγε και.......αρνι βεβαιως βρβαιωςς κ τ ρε λ α θ η κ ε!!!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

χρόνια πολλά σε όσες έχετε εορτάζοντες-δηλαδή σε όλες μας!!χαχαχα!!

kella έχω πάει σε εκείνα τα μέρη κι είναι υπέροχα!!!η κουμπάρα μου (που της έχω βαφτίσει το παιδί) είναι απο δίπλα απο Κορμίστα και ο νονός της αδερφής μου απο το Αγ. Πνεύμα.Κι εγω Πάσχα είχα πάει κι είναι υπέροχα!!

Πως περάσατε;;

Nemina μου με το καλό!!ελπίζω να σεβαστούν/σκεφτούν το γεγονός οτι έχετε βαφτιση και να μη σου μαζευτούν!!μπράβο σου που τα καταφερες με 3 παιδιά μόνη σου,τι να πω εγω αισθάνομαι τελείως άχρηστη!!

Εμείς χτες ψήσαμε εδω,μαζευτήκαμε γύρω στα 20 άτομα πολύ λίγα για τα δεδομένα μας χαχα!!ήταν μια χαρά ψήσαμε το αρνάκι,2 κοκορέτσια,παϊδάκια και περισσέψαν κι ένα σωρό!όχι τίποτα άλλο αλλά η συννυφάδα πριν φύγει για Λάρισα λύσσαξε "δε θα φτάσει το αρνί και θα φάνε απο τόσο δα κομματάκι" άντε να έρθει τώρα να τρώει κι αυτη κάνα δυο μέρες...

Κι εν τω μεταξύ ήθελα να το μοιράσω μετά στις αδερφές μου που είχαν έρθει και κοιτάγανε η πεθερά κι η θεία και τελικά έδωσα λίγο μόνο στ'αδέρφια μου που ήρθαν απο το πρωι και βοήθησαν στο ψήσιμο.

Λύσσα κακιά ρε κορίτσια να μη δίνουν λες και θα τα φάμε όλα αυτά...θα τα πετάξουμε στο τέλος..

ΟΥΦ!!!τα είπα και ξαλάφρωσα!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολες! Χριστος Ανεστη!!

Εμεις βγηκαμε off μεθαυριο εχουμε τη βαπτιση που επειδη εχω επιλεξει να τα κανω ΟΛΑ μονη (οταν λεω ολα, ολα) μου εφυγε ο πατος δεν ξερω που πατω κ που βρισκομαι. Κ σα να μη φτανουν ολα αυτα, αυριο γιορταζει ο συζυγος κ κανεις δε μας ρωτησε αν κανουμε γιορτη λογω βαπτισης κ αυριο περιμενω....μπουλουκι!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!1 Τα νεα σας τα πα;;;;; Η αγαπημενη μου εφυγε γιατι παρα την καραντινα τα παιδια της καθε βδομαδα ειναι αρρωστα κ ηρθε η μανουλα της κ την πηρε να πανε στα πατρικα......χαιντε χαιντε 30 χρονων γυναικα κι ακομη "βυζαινει".

Σημερα η μππεμμπα εφαγε και.......αρνι βεβαιως βρβαιωςς κ τ ρε λ α θ η κ ε!!!

αγάπη μου η μαμ(λ)ακίαση ως γνωστόν πάει σόι όπως το βασίλειο,δεν το ήξερες;;;;και καλά έφυγε δε μπορούσε να κάτσει 2 μέρες να είναι και στη βάφτιση ή θα ξανάρθει;

ίσως επειδή κι εγω μεγάλωσα χωρίς τη μαμά μου και μάθαμε να είμαστε πιο ανεξάρτητα όλα αυτά ξέρεις πως μου φαίνονται;;μουνο-χαϊδέματα(συγνώμη κιόλας).


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σας!

Να χαίρεστε τους αγαπημένους σας :D

Εγώ χαίρομαι τον αντρούλη μου, τον κουμπάρο, πολλούς φίλους, εναν ξάδερφο, μια θεία.... ουουουου!!!!:D

Η μικρή σφίγγεται πανικόβλητη από χθες το απόγευμα... άντε μπας και μάθουμε το γιατί {μουγκρίζει σα μουλάρα}:rolleyes:

Εμείς περάσαμε πολύ όμορφα μεταξύ μας, μετά ήρθε και η κουμπάρα και τέλος πήγαμε για καφεδάκι όλοι μαζί με κάποιους φίλους:D

ΥΓ πόσο αντεχει το μαγειρεμένο κοτόπουλο στο ψυγείο...??? Ήταν να φάει η μικρή χθες το απόγευμα (φτιαγμένο από προχθες) αλλά λεω να της το δωσω για δεκατιανό!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...