Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Καλημερούδια!! Μπήκαμε στο 2ο 24ωρο που δεν έχουμε κάνει κακά μας γμώ τη μπανάνα μου μέσα:mad:

Μέχρι να κάνουμε μόνο μαμόγαλο....

Ρηνιώ η πατάτα είναι βαριά, όχι το μπρόκολο:tongue: (είναι από αυτά που δεν περιμένεις μερικές φορές.

Υπάρχουν πολλοί μύθοι για τις τροφές γενικά:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!

Κελα χρονια καλα και να σε χαιροντε οσοι σ αγαπανε!

Ρινιω, μια χαρα το χωνεψε αλλα του εφερε λιγα αερια, απ την αλλη καθαρισε το εντερακι, 2 φορες κακακια σε 1 μερα καιρο ειχε να κανει :P.

Για την κοκκινιλα μετα απο φιλακια του μπαμπα... μηπος ειναι... ξυρισμενος? Οσο πιο κοντα ειναι τα γενια του Τζουρ τοσο πιο κοκκινο γινετε το μουτρακι του Μασσιμο οταν τον φιλαει ;).

Σοφια, δοκιμασε να φας εσυ πραγματα που "ξυπνανε" το εντερο, απ την αλλη αν δεν τη βλεπεις να ζοριζετε μην μασας!

Ξεχασα να σας γραψω οτι καθε πρωι τρωει πρωινο... 2-4 νιφαδες δημητριακα. Αλλιος δεν υπαρχει περιπτωση να αφησει την αδερφη του να φαει πρωινο, ευτιχος η Ελισαβετ τρωει τα ολικης-χωρις ζαχαρι και ετσι ειναι μες την χαρα και αυτος!

Αυτες τις μερες ζηλευω απιστευτα τα μικρακια που δεν φευγουν απ το δωματιο και δεν ψαχνεσε τι θα σκαλισουν :?:?


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καναμε κακά μας... ουφ... τατουμ ζοριζόταν πολύ αυτες τις μέρες! Ήταν συνέχεια σε υπερένταση, γκρίνια και σφιγγόταν χωρις αποτέλεσμα!

Τη λυπήθηκε η ψυχή μου!Άντε να καθαρίσει το αντεράκι της να ησυχάσει εντελώς!:(


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Tatum θα το τσεκάρω με τα γένια των λίγων ημερων αλλά επειδή ήμουν κι εγω πολύ αλλεργική το πιο πιθανό είναι οτι κάτι την ενοχλεί...μπορεί να μην είναι τα φυστίκια,μπορεί να είναι κάτι στον αέρα...γύρη ή κάποιο φυτό.

Καραμελα δεν το ήξερα για την πατάτα οτι είναι πιο βαριά απο το μπρόκολλο..χμ,όσο ζεις που λένε!

Εμένα η δικιά μου απο χέσιμο τι να σου πω απο τότε που ξεκίνησε φρουτόκρεμα κάθε πρωι απαραιτήτως και ενιοτε και 2 φορές τη μέρα!!

αυτό που δεν προλαβαίνουμε είναι τα ρούχα..τί τα μανίκια σηκωμένα,τί απο γύρω-γύρω καλυμμένη απο παντού θα βρεθεί φαγητό στα ρούχα της!!!!εν τω μεταξύ σήμερα είχα βάλει και σέλινο μπας και είναι λίγο πιο εύγευστο αλλα μπααααααααα!!!!!Καλά δεν έσκασα κιόλας,5-6 κουταλιές έφαγε-ούτως ή άλως δεν έχει εβδομάδα που τρώει μεσημεριανό.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας.. Να χαίρεστε κι εσείς τις οικογένειες σας..

Δε γράφω τις τελευταίες μέρες γιατί ο λεωνίδας εκτόξευσε φρούτοκρέμα πάνω στο πληκτρολόγιο και το κατέστρεψε .. Έχουμε παραγγείλει καινούργιο.. Τώρα μπήκα από το κινητό..

Σοφία μου εμάς μπανάνα μας είπε λίγο πριν τον έβδομο για να είναι πιο έτοιμο το σύστημα και να μη μπουκώσει. .

Ειρήνη ο δικός μου έκανε κόκκινιλες έντονες όταν αρχίσαμε τη χόρτοσούπα για τρεις μέρες έβαλα αντί πατάτες ρύζι και έφυγαααν.. Μετά ξανάέδωσα πατάτα αλλά δέν ξανάκόκκινησε.

Η συνταγή μας είναι πατάτα καρότο κολοκυθάκι σέλινο , αντί πατάτα καμιά φορά ρύζι και τα ίδια με μόσχαρακι για την κρέατοσουπα


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέραα

ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ... ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑΚΟ Κ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ!!!

Τι κάνετε??

Εμείς εδώ ετοιμαζόμαστε πυρετωδως για την έξοδο του Πάσχα!!Θα πάμε Νάυπακτο....

Εμείς αυτές τις μέρες τρώμε κοτοπουλάκι με κολοκύθα κ μας αρεσει περισσότερο....

πατάτα κ ρύζι δεν έχω δώσει ακόμα,,, ο στόχος είναι να φάει το κρεας που της αναλογεί... οταν θα το φάει μπορεί να προσθέσω κ πατάτα....

το πρωι είχαμε κόψει τα φρούτα για 2-3 ημερες,, χθες τα ξαναρχίσαμε αλλά τρώμε μικρή πόσότητα ~80γρ. μηλο μπανάνα!!!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!

μας έχει ζαβλακώσει ο καιρός γίνομαι τελείως κοτόπουλο!!

Κατερινάκι τυχεροί που είσαστε!!!!είναι κάποιος σας απο Ναύπακτο;εμείς εδω,πέφτει και πάνω στη γιορτή μου και θα έχω το ασκέρι εδω μαζεμένο να σουβλίσουμε!

Δεν ξέρω χρυσοχέρες θα φτιάξετε και τσουρέκια;εμείς Μ.Πέμπτη θα μαζευτούμε οικογενειακώς να φτιάξουμε τα πασχαλιάτικα,καλτσούνια και τσουρέκια.

Η μικρή μου σήμερα 2η μέρα χορτόσουπα με κοτοπουλάκι την έφαγε λίιιιγο καλύτερα ήταν και λίγο πιο αραιή ίσως γι'αυτό.Αύριο μοσχαράκι και βαριέμαι να βγω να της πάρω..αν πάω αύριο;;;πειράζει;;;

αυτά!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ακόμα προσπαθούμε να αδειάσουμε το εντεράκι μας από τη μπανάνα... ουφφ το καημενούλι μου!

Για Πάσχα δε θα πάμε πουθενά... και καλύτερα! Δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω.

Αυγά δε θα βάψω, τσουρέκι δε θα φτιάξω (είμαστε και σε διατροφή) χαλαρά φέτος ευτυχώς :D

Της Αγιας Ειρήνης έχει πρωινή λειτουργία κανονικά στο εκκλησάκι εδώ στο βουνό και μάλλον θα φορέσω τη μικρή και θα ανέβουμε... όπως έκανα και πέρσυ με την κοιλούμπα :)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπονζουρ!!!

Εγω θέλω να πάμε στην περιφορά του επιταφίου αλλά δεν ξέρω αν θα βρω παρέα..είναι απο τα πιο αγαπημένα μου!!

Να σας ρωτήσω τα μωρά πως τα ντύνετε;καλοκαιρινά ή ανοιξιάτικα;και το βράδυ πως τα σκεπάζετε;διστάζω ακόμα να της βάλω μόνο το ζιπουνάκι και παντελονάκι της βάζω και μπλουζάκι ανοιξιάτικο απο πάνω..

Σοφία εμενα μου είπε η γιατρός απο τον 7ο μπανάνα.Σήμερα έχει μοσχαράκι το μενού,άντε να δούμε πως θα της φανεί.

Εχτές κόντεψα να λαλήσω λέμε...το βράδυ επι μια ώρα+..κλάμα απίστευτο να μη σταματάει και να μην κοιμάται..εκνευρίστηκα κι εγω και την εκνεύρισα κι εκείνη και είμαστε μια ομορφιά...στο τέλος κοιμηθήκαμε αγκαλιά!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πολύ τρέξιμο και χάθηκα λιγάκι αλλά σας διαβάζω ανελλιπώς!

Την προηγούμενη Τετάρτη πήγαμε για το εμβόλιό μας και είμασταν 7,500 κιλά και 67 πόντους!!! Για φέτος ολοκληρώσαμε τον κύκλο των εμβολίων και ξαναέχουμε όταν θα γίνουμε 15 μηνών.

Απο φαγητό βάλαμε και λίγο ζυμαρικό αντί για πατάτα, λίγη ντομάτα και κρεμυδάκι. Το μοσχαράκι πήγε καλά απο την προηγούμενη Παρασκευή που το ξεκινήσαμε. Από φρούτα βάλαμε και πεπόνι και ξετρελάθηκε, γιατί τα μήλα αυτή την εποχή δεν είναι και στα καλύτερά τους. Από λαχανικά μας είπε να βάλουμε ότι θέλουμε εκτός απο αρακά και φασολάκια και απο φρούτα επίσης ότι θέλουμε εκτός απο φράουλες.

Για ρουχαλάκια μέσα στο σπίτι τον έχω με σορτσάκι και μπλουζάκι κοντομάνικο και έξω, επειδή βγαίνουμε συνήθως απόγευμα- βραδάκι του φοράω μακρύ παντελόνι και t shirt με ζακετούλα.

Φιλιά σε όλες και στα νινιά σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Ρινιώ ο άντρας είναι από ναυπακτό κ θα πάμε στα πεθερικά....

Τσουρέκια εφτιαξα χθες... νηστισιμα βεβαιως βεβαιως.... ωραία βγήκαν... είναι ιδια σε εμφανιση με τα κλασικά, πολύ αφράτα αλλά η γεύση καμια σχέση... θυμίζουν τσουρέκια,, μην τα θέλουμε κ όλα...

εμείς αν κ έχουμε αλλεργίες... η παιδογαστρεντερολογος μας είπε μπανάνα οκ, κ να προσθεσω αρακά κ φασολάκια κ μπρόκολό !!! περίεργο ο κάθε παιδιατρος ό,τι θέλει λέει ..... να μην υπάρχει μια γραμμή ... κ φρούτα μόνο τα εποχής.. εκτός από φράουλες

επίσης η γκρίνια το βράδυ ήταν από την ζέστη μάλλον... τώρα της φοράω μόνο το ζιπουνάκι με παντελονακι κ μια χαρά... τώρα την έχω με κοντομάνικο... κ έξωω που βγαίνουμε , επειδή βγαίνουμε το πρωί ένα μακρυμάνικο μπλουζάκι κ ένα παντελονάκι...


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Χθες φαγαμε φασολαδα και τρελαθηκαμε! Εβγαλα μια μεριδα μολις ηταν ετοιμη και εβαλα μετα το αλατι να παρει μια βραση. Δυστιχος χαρη σε εναν γιωτά Ινδο δεν εχουμε ακομη καρεκλακι και βολεβομαστε κουτσα στραβα με το ριλαξ. Οποτε τα φασολια τα φαγαμε αγκαλια και με βοηθια :( αλλα τα τσακισαμε :P. Ηταν λιγο χαμαλοδουλεια γιατι τα... ξεφλουδισα 1-1 και εφαγε μπολικα, αλλα χαλαλι!

Να σας πω κι εγω τι του φοραω στο... φουρνο που ζουμε? Σπιτι μονο την πανα και εξω μακρυμανικο εσωρουχο και παντελονακι, μη μου καει. Συχνα και οι μεγαλοι φοραμε μακριμανικα για τον ηλιο...

Φιλακιαααα


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

6.975γρ και 66εκ

Πήραμε μόνο 275γρ οπότε πρέπει να μπούμε γερά στις στερεές!:rolleyes:

Ξεκινάμε κρεας και χορτόσουπα εκτός από το φρουτάκι μας! Άντε να δούμε:)

Σήμερα πάντως κατεβάσαμε 75γρ μήλο-αβοκάντο με όρεξη!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...