Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,καλό μήνα!!!

Μαριβή εγω δεν την ρώτησα για ζυμαρικό αντί πατάτας.Την ντομάτα λίγο τη φοβάμαι γιατί μικρή είχα αλλεργία.Απο φρούτα μόνο για μπανανα τη ρώτησα και μου είπε απο τον άλλο μήνα.Τί άλλα φρούτα βγαίνουν τώρα;τα κεράσια;

Πάντως βλέπω οι δικοί σας γιατροί είναι λίγο πιο ελαστικοί στη διατροφή.

Tatum ανυπομονώ κι εγω τη μέρα που θα φάμε όσπριο.Γενικώς είμαι της άποψης οτι πρέπει να τρώνε απο όλα τα παιδιά,απο το 1ο χρόνο-όχι τώρα μωρούλια.Σκέφτομαι δηλαδή στον χρόνο της επάνω να μαην της μαγειρεύω ξεχωριστά.Σε παραδέχομαι,πάντως!!Γενικώς είμαι λίγο φοβιτσιάρα με τις τροφές και τα μωρά.

Σοφία μου σου πήρε λίγο αλλά μήπως ψήλωσε το παιδί;;

Εγω ξύπνια απο τις 7,δεν ξέρω τι μ' έπιασε...η μικρή αγκαζαρισμένη με τον μπαμπά της στο διπλό και πίνω καφεδάκι με ησυχία.Είναι και καλή ευκαιρία τώρα που κοιμούνται να κάτσω να σας τα πω!!

Χτες βράδυ κορίτσια δεν άντεξα...την κοίμιζα,μόλις την ακουμπούσα κάτω στο παρκοκρέβατο να χτυπιέται 1,2,3 ε,μετά την άφησα και χτυπιόταν κάνα 10λεπτο και την πήρε ο ύπνος δεν άντεξα..ήθελα να κάτσω λίγο μόνη μου..το παθαίνετε κι εσείς;μετά με πιάσαν τύψεις αλλά εκείνη την ώρα δεν είχα άλλη υπομονή να την κρατάω-κουνάω-κοιμίζω και ξανά απο την αρχή.Για προτείνετε καμια λύση πιο "αναίμακτη".

Εν τω μεταξύ χτες σκεφτόμουν πόσα κορίτσια ξεκινήσαμε μαζί εδω να τα λέμε και πόσες μείναμε στο τέλος να μιλάμε τώρα...έτρεχα πριν τις σελίδες πίσω λίγο πριν γεννήσουμε και ιδού:

marikious 6/10/12 κοριτσάκι

Annast 10/10/12 αγοράκι

tatum 10/10/12 αγοράκι

manti 12/10/12 κοριτσάκι

Εlvina 14/10/12 αγοράκι

Nemina 14/10/12κοριτσάκι

riniw 15/10/12 κοριτσάκι

rita_ki 17/10/12 κοριτσάκι

ΚΑΤRINDM 17/10/12 κοριτσάκι

καλλιθέα 20/10/12 κοριτσάκι

v-forvicky 22/10/12 αγοράκι

withu 23/10/12 αγοράκι

katesps 25/10/12 κοριτσάκι

marioula 1234 25/10/12? αγοράκι

miss caramel 28/10/12 κοριτσάκι

χαρα25 30/10/12? αγοράκι

marant 30/10/12 αγοράκι

evelina.t. 3/11/12 αγοράκι κοριτσάκι

η λίστα που είχε φτιάξει η Κατερίνα!

Ερώτηση:τί ώρα τρωνε τα παιδιά σας μεσημεριανό;

κατά τ' άλλα;;;;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναί η αλήθεια είναι ότι πήραμε 2 εκ στο ύψος:rolleyes:

Μιλήσαμε και για διατροφή, ξεκινάμε μεσημεριανό με χορτόσουπα, στην οποία μετα από λίγες μέρες θα βαλουμε και κρεατακι και κοντά στον 7ο μήνα λίγη πατάτα, ή λίγο ρυζάκι και στον 7ο κάνουμε και δοκιμή στα σιτηρά με λίγο αστράκι.

Ντομάτα όχι ακόμα και το πορτοκάλι μιας και είχα κι εγω σαν παιδί αλλεργία θα το καθυστερήσουμε.

Φράουλες βιολογικές μπορούμε να δοκιμάσουμε όμως και φυσικά κερασάκια :tongue:

Ρηνιώ η δικιά μου αν το έκανα αυτό θα έκλαιγε μέχρι και σήμερα... να είμαι μόνη μου ε... μπα! Έχω σύνδρομο στέρησης... άσε που έχεο γίνει προέκταση του χεριού μου.

Το πήρα απόφαση... θα παω σίγουρα στη λαϊκή σήμερα:D

ΥΓ δεν κλάψαμε με το εμβόλιο χθες.... :D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!!

Miss caramel καλή ιδέα το αβοκάντο δεν το είχα σκεφτεί!!! Εμείς είχαμε αρχίσει μήλο-αχλάδι-μπανάνα και τώρα αντί για μήλο έβαλα πεπόνι!!! Για τα φαγητά ευτυχώς μέχρι στιγμής τα έχει δεχτεί όλα, μόνο στην αρχή του 5ου του είχα ξεκινήσει χορτόσουπα και στις 4 μέρες σταμάτησε να την τρώει μαχαίρι και έκλαιγε γοερά. Αλλά το ξεκινήσαμε μετά απο 10 μέρες και εκ τοτε τρελαίνετε!!!

Για τον ύπνο Ρηνιώ έχω εφαρμόσει το εξής, μετά απο πολύ πολύ διάβασμα: κάθε βράδυ τον κάνουμε μπάνιο του δίνουμε το γάλα και μετα τον βάζουμε στην κούνια του με το αρκουδάκι του ( το οποίο έχει φως και μουσική) και κοιμάται μόνος του. Στην αρχή στριφογυρίζει αλλάζει πλευρά κουνιέται κουνιέται και στο τέλος κοιμάται. και σε πληροφορώ ότι μόλις πιει το γάλα του το βράδυ αν δεν τον πάμε στην κούνια αμέσως κλαίει. Στην αρχή καθόμουν απο πάνω του και του κρατούσα το χέρι, μετά καθόμουν στο κρεβάτι δίπλα του, μετά απλά περιφερόμουν στο δωμάτιο και το τώρα τον αφήνω και φέυγω!!! Και έχω παρατηρήσει ότι απο τότε δεν ξυπνάει τόσες φορές το βράδυ και όταν ξυπνήσει δεν κλαίει, του βάζω την πιπίλα και κοιμάται πάλι χωρίς να τον πάρω αγκαλιά.

Από ωράριο φαγητού το μεσημέρι τρώμε στις 14:30.

Link to comment
Share on other sites

Το ωράριο του "οχι πρωινού τύπου"

Ξυπνάμε 10-11 και πίνουμε γάλα και νανι στην αγκαλιά της μανούλας,

στις 13-14 χτυπάμε το δεκατιανό μας

οπότε το μεσημεριανό θα βγεί στις 16-17

απογευματινό μάλλον 20-21

και μετά γάλα κατά βούληση!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΙΠΟΘΥΜΑΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!! ΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ Κ ΚΑΤΣΑΜΕ!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κατριν!!!!!!!!!!!!1 Εμεις αν και εχουμε που κανουμε βαρελάκια εδω και πολυ καιρο (μηνα στα σιγουρα) δεν το εχει κανει ακομη!

Εμεις τρωμε το μεσημερι πατατα καροτο και κολοκυθι με τα δυο τελευταια σε μικρη ποσοτητα γιατι λατρευει την πατατα και τα γλυκα δεν τα πολυθελει. Στην αρχη της εβαζα κλεμονακι αλλα δεν την καλοετρωγε και σκεφτηκα να το κοψω και..ω του θαυματος!. Χτες βααμε κι ενα φυλλο σπανακι. Απο φρουτα τρωμε μηλο μπανανα αχλαδι και πορτοκαλι. Απογευματινο δεν τρωμε. Και θηλασμο βεβαιως. Αχ σε λιγοτερο απο βδομαδα εχουμε τη βαπτιση...........

Καποια ρωτουσε για το ντυσιμο...Λοιπον προχτες φορεσαμε κοντομανικο ζιπουνακι με φουστανακι και καλσον και μακρυμανικο λεπτο μπλουζακι.Χτες βγαλαμε τα μπρατσα μας σε ενα κοντομανικο φουστανακι με καλσον. Σημερα το πρωι βγαλαμε και τα μπουτια κι απο το μεσημερι και μετα....τα βγαλαμε όλα! Μονο με το ζιπουνακι!! Το θερμομετρο χτυπαει 30αρια και η μικρη κανει τρελο ιδρωμα!!!!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά ενθουσιάστηκα από τη βιολογική λαϊκή... ευγενέστατοι όλοι, προϊόντα μόνο εποχής και πήρα πολλά νόστιμα καλούδια για τη μικρούλα, κοκολύθα, κολοκύθια (με τον ανθό τους), νεροκρέμμυδα (κάτι κτήνη), πράσα, φρέσκο γλυκό αρακά, μελιτζάνες, πιπεριές, σεληνάκι, πεπονάκι... ΤΕΛΕΙΑ όλα!!!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχ βρε σοφια ωραια που τα πηρες ποτε θα τα φαει η μικρη ολα αυτα???μου φαινεται παραενθουσιαστηκες...χαχα μαλλον σε βλεπω να τα τρως εσυ!!!

την κολοκυθα ξερεις κομματακια κ στην καταψυξη... εγω αυτην που ειχα παρει την εχω ακομα στην καταψυξη... βγαζω 2-3 κομματακια τα πεταω μεσα στο κρεας κ μια χαρα της αρεσει της μικρης

λοιπον προχθες το εκανε πρωτη φορα αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι τραβιοταν απο την αλλαξιερα, χθες το ξανακανε στο κρεβατι κ σημερα στο παρκο,.,, οχι οτι το κανει συνεχεια.. μονο οταν δεν βαριεται...


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΛΟΙΠΟΙΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,

επειδη δεν ξερω αν θα ξαναμπω ....αυριο φευγουμε

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ Κ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ......!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα στοκάρω την κατάψυξη και κάποια από αυτά είναι και δικά μας!

Μπόνους της ημέρας οι αγκινάρες (δεν ξερω ούτε να τις μαγειρεύω) και πατζάρια!

Ουφφφφ!!

Καλά να περάσετε Κατερινάκι :D

Καλή Ανάσταση!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Ολη μερα κυνιγαω τον μικρο να μην μασαει καλοδια, μαγειρευω, καθαριζω, κραταω και τα 2 μικρα καθαρα, ταισμενα και πανω απο ολα ΟΛΟΚΛΗΡΑ....

1-2 φορες το μηνα καταρεω και κοιμαμαι 2-3 το απογευμα...

Ο Τζουρ παει για υπνο, συνηθος 11,30-12,00

Μεχρι εδω ολα οκ σωστα? Συνιθισμενες καταστασεις, καθημερινες για καθε μαμα λιγο πολυ.

Λοιπον, σημερα ηταν η μερα καταρευσης. Κουτουλουσα οοοολη μερα και κατερευσα στις 8,20 στον απογευματινο υπνακο του μικρου που κραταει 1 ωρα και οταν ξυπνισει πεινει μαμογαλο, τον ταισα και ξανακοιμηθικα.

Παλι ολα νορμαλ, σωστα?

Ελα που με ξυπνισε στις 10,30... Του λεω "ασε με ακομα λιγο, ειμαι κομματια" και μου λεει "νυσταζω, κοιμησα και την μικρη (την ειχα ξεθεωσει ολη μερα και κατερευσε σε μια πολυθρονα) και κοιμηθικες ενα διωρο"

Του λεω "δεν την παλευω" και μου λεει "κι εγω νυσταζω, ξερεις ποσες φορες ξυπνισα χθες για κατουριμα?".

Καμια καραμπινα παιζει να μου δανισετε????

ΥΓ. ΟΛΕΣ τις φορες που ξυπνισε ειμουν ξυπνια, λογο του μικρου


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Katrin μπράβο σας!!!! Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!!!

Nemina με το καλό η βάπτιση!!!!

Miss caramel ο δικός μου, αναγκαστικά ο καημένος, ακολουθεί πρόγραμμα πρωινού τύπου, με πρώτο γεύμα στις 7:00 και τελευταίο στις 22:00. Για βιολογικά μου είπαν για ένα μανάβικο- παντοπωλείο στην περιοχή που φέρνει αποκλειστικά τέτοια και σκέφτομαι το απόγευμα να πεταχτώ να δω τι λέει και να πάρω απο εκεί τα φρουτάκια και τα λαχανικά μας!

Εχθές το απόγευμα μετά τη δουλειά πήγαμε Αθήνα για λίιιιγα ψωνάκια, γιατί πέρσι σαφώς δεν είχα πάρει τίποτα λόγω εγκυμοσύνης και είχα αρχίσει να ξεμένω επικίνδυνα....Ωραία ήταν πολύς κόσμος, ωραίος καιρός μόνο που δεν είχαμε και πολύ χρόνο γιατί θέλαμε να επιστρέψουμε να μπανιάρουμε τον μικρό και να τον ταίσουμε.

tatum γράψε διεύθυνση για να σου αποστείλω την καραμπίνα!!! έπρεπε να κάνεις ότι δεν τον ακούς και να συνεχίσεις να κοιμάσαι ;) . Δεν πειράζει, έχε το στα υπ όψιν για την επόμενη φορά νιχ νιχ νιχ. !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...