Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Σορυ ρε κόρες....πως υπολογίζετε τα γραμμάρια;;;

Έχω ζυγαριά οπότε αφού αλέσω μετράω, κόβω και κάτι ψιλά που πάνε στη σαλιάρα (πολύ λίγα ευτυχώς) και ξαναμετράω αφού τελειώσουμε να δω τι μας έμεινε:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπεραααα!!!!

Σωτηρια μου, περαστικουλιαααααα!

Καραμελενια κι εμεις εχουμε το μαυρο rolling stones μπλουζακι και πλεον μικρινε στην μικρη και περιμενω να μεγαλωσει ο μικρος να το φορεσει!

Μαριουλα, φαγανουλης βγηκε!!!

Εμας σημερα γενεθλιαζε ο μπαμπας και αναγκαστικα βγηκαμε. Η μικρη του αγορασε μια... τσατσαρα και ανελαβε και να παρει και σακουλακι να το συσκευασει! Πηγαμε σε ενα φαγαδικο και κανονησα πριν ερθει να μας φερουν στο τελος γλυκο με κερακια και του τραγουδισαν κι απο πανω χεχε. Πλακα ειχε!

Βγαλαμε και 2ο δοντακι!!! 1 βραδυ φουλ υπνο, 1 με 3 ξυπνιματα και τσουπ το δοντακι!!! Κατα τα αλλα και εδω φουλ μαμακιαση! Α! Σημερα φαγαμε το τραγανο απο το μαρουλι και ενθουσιαστηκαμε!!!

τατουμ μου πηρατε φορα βλεπω με τα δοντακια!!!αντε να βγαλουμε κ εμεις:Pνα χαιρεσαι τον αντρουλη σου κ την κορουλα σου γλυκια μου!
Καλημέρααααα

Τι κάνετε??? εμείς εδώ μετά από 2 μέρες με ήσυχο ύπνο ( αφού δεν είχε φάει κρεας).... 2 βδομάδες τώρα που είχαμε ξεκινήσει κρεατάκι πεταγόταν τα βράδια , χθες κ προχθες με το ζόρι έφαγε λίγο κ κοιμήθηκε μια χαρά...μάλλον την πειράζει... να δουμε σήμερα θα το φάει? τα φρούτα τα κόψαμε μήπως μπουκώνει πολύ....

Καταά τα άλλα σήμερα έχουμε επετειο γάμου!!!!!! αντε Χρόνια μας Πολλάαα!!! χαχα

Κοριτσάκια με το καλό τα δοντάκια , αντε να παίρνουμε σειρά κ μεις!!!

χρονια σας πολλαααααααααααααα
Καλημέρα!

Πολύχρονος ο Τζουρ Tatum!!!Και πολύχρονη και η Ελισάβετ,που απο οτι έμαθα γιορτάζει σήμερα!!να τους χαίρεσαι!!!

Εμένα τα δοντάκια της βγήκαν και τα 2 μαζί,ελπίζω και τα πάνω να βγουν κι αυτά μαζί γιατί έχει παλαβώσει το καημένο.Ο,τι μπορείς να φανταστείς το χώνει μες στο στόμα..

Κατερινάκι υπομονη,κούκλα....πολλή ευαισθησία η μικρή σου,πότε θα συνέλθει κάπως;

Εμεις χτες φάγαμε μια χαρά την κρεμούλα την απογευματινή,όχι όλη και τώρα θα δω και σήμερα κι αύριο αν θα φάει λίγο περισσότερο να της ξεκινήσω τη χορτόσουπα..Μεγάλωσε και τρώει που πέρυσι τέτοιο καιρό ίσα που την αισθανόμουν..

Παραδόξως σήμερα παίδες κοιμήθηκε το πουλάκι μου...απο τις 10 ξύπνησε κατά τις 11 παρά (το συνηθίζει) και μετά την ξανακοιμισα και σερί ως τις 4 παρά..δηλ. κοιμηθήκαμε και λίγο αγκαλίτσα με το Νίκο!!!Λέτε βρε να ξεκινήσει να κοιμαται επιτέλους;;;;;;

χαρα μ ακομα σε ξενυχταει?

Σορυ ρε κόρες....πως υπολογίζετε τα γραμμάρια;;;

ρινακι μου μετραω 240 γραμμαρια χλιαρο νερο στο μπιμπερο μετα το βαζω σε πιατακι βαζω κ την σκονη κρεμα βανιλια-ρυζαλευρο γιαυτο ξερω πως τρωει 240 γιατι το τρωει ολο!μην σου πω πως ειναι κ οανω απο 240 γιατι 240 ειναι μονο το νερο οσο να ναι κ η κρεμα κατι θα ζυγιζει σωστα???


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

KATRINDM μια ζωη χαρες να εχετε!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

Απο γραμμαρια ποτε δεν τσεκαρα να πω την αληθεια. Προτημω να βλεπω πως μεγαλωνει ανα μηνα και πως ειναι η διαθεση τους.

Δεν μπορω να πω οτι ο Μας τρωει πολυ φαγακι αλλα μου φτανει που μαθενει γευσεις και συνηθιζει στην ιδεα του φαγιτου. Πλεον δεν μπορει να φαει κανεις μπροστα του και να μην εχει κατι να του δωσει, να δουμε πως θα το δουλεψω αυτο γιατι δεν μας βλεπω καλα!

Χθες βραδυ με τσακισε το τερας... κοιμοταν θηλαζοντας και ξυπναγε πανικοβλιτος! 30 λεπτα φαι-πιπιλισμα και 15 υπνο μεχρι το πρωι. Μαλον αλματαρα ειναι γιατι και ολη μερα με τσακισε... δεν ετρωγε πολυ αλλα ηθελε ολο αγκαλια και να μην με χανει απ τα ματια του οσο εκατσε κατω! Η Ελισαβετ σ αυτη την ηλικια περιπου, αποκοιμιοταν δυσκολα, κοιμοταν το γνωστο τις 8ωρο και ΟΛΗ μερα ηταν κολημενη πανω μου σαν βδελα... 1000 φορες πιο ευκολος ο Μασσιμο και εδω :P. Τελικα αν εχεις φαει χοντρο αγγουρι το λεπτο το παλευεις σχετικα ανετα!

Φιλακιαααααα


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα

τατουμ να τον χαιρεσαι τον τζουρ....τωρα το ειδα.... περιττο να σου πω οτι οσο μεγαλωνει ο μας ολο κ περισσοτερο μοιαζει στον αντρα σου!!!!

εμεις χθες πηγαμε σε αλλο παιδιατρο, μηπως δουμε κανα φως, ενταξει καλος ηταν..τουλαχιστον δεν ελεγε τις σαχλαμαρες που ελεγε η αλλη....εγω την φωναζω επικυνδυνη..ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗς ΜΗΝΙΓΓΙΤΙΔΑΣ...........κ μεις δεν το χαμε προσεξει!!!πφφ εσεις το χετε κανει?? περασαμε εναν χειμωνα εετσι....ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ! ΠΩΠΩ παναγια μου... τωρα που θα με παρει τηλ (γιατι σιγουρα θα παρει τηλ να μαθει τι κανουμε) θα την κραξω κανονικα


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιες!!!!

κατερινακι να ειστε παντα καλα με υγεια και χαρες!!

τατουμ να τους χαιρεσαι!!

καραμελα μην αγχωθεις οσο φαει.. κι ο λεωνιδας τις πρωτες 4-5 μερες ετρωγε μεχρι 4 κουταλιες φωναζοντας και οι μισες στη σαλιαρα και ξαφνικα την εχτη μερα.... 70 και την επομενη 140 και την τριτη μερα 210 και τωρα τρωει 1 μηλο + 1 αχλαδι ολοκληρα και στο μεσημεριανο τρωει 300 μλ :shock::shock: χορτοσουπα

εμεις πηγαμε εχτες στη γιατρο γιναμε 8500 κιλα 70 εκ υψος.. μεγαλος αντρας χαχαχαχαα

θα αρχισουμε σε λιγες μερες και κρεατακι και μπανανα

να σας πω και το σκαλωμα μου.. μου ειπε για φαριν λακτε, της αντιπροτινα τη βρωμη. εχω σκαλωση δε θελω να δωσω φαριν λακτε, ειναι ολες γεματες ζαχαρη. μου ειπε πως για να φαει βρωμη πρεπει πρωτα ο οργανισμος να εχει δοκιμασει σιταλευρο μπλα μπλα μπλα.. ωραι κι εγω βρηκα της holle σιταλευρο για μωρα χωρις ζαχαρη και γλουτενη.. τι λετε εσεις??? ειμαι υπερβολικη??? δε θελω να δωσω ουτε ζαχαρη αλλα ουτε και γλουτενη ακομα...


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααα!

Ο Μας παλι ξενυχτισε, οποτε ειμαι λιγο ψωφιμι.

Κελλα συμφωνουμε απολυτα! Ολα αυτα με τις κρεμες εμποριου μου σπανε τα νευρα. Ενω τροω πολυ ζαχαρι, δεν θελω τα παιδια μου να την μαθουν απο τοσο μικρα, δεν βλεπω τον λογο!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα κ με τ' αλλα δε σας ειπα χρονια πολλα! Τατουμ να τους χαιρεσαι και εσυ Κατριν να εισαι παντα ευτυχισμενη με τον αντρουλη σου!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

κέλλα δεν είσαι υπερβολική είδικα η φαριν λακτέ περιέχει φουλ ζάχαρη.... βασικά όλες έχουν ζάχαρη σε διάφορες μορφές!!! κ επιπλέον καλά κάνεις κ δεν θες να δώσεις γλουτένη ακόμα.... η παιδογαστρεντερολόγος μου χε πει καλό είναι μετά τον 7ο μήνα, για να μειωθούν οι πιθανότητες για κοιλιοκακη... όσο πιο νωρίς δίνεις γλουτένη τόσο περισσότερες πιθανότητες να παρουσιάσει κοιλιοκακή!! κ σε σχέση με την βρώμη καλό είναι να μην δώσεις,, μου φαίνεται πολύ βαρύ για το μωρό.... τώρα σε σχέση με το απογευματινό μπορείς να δωσεις αυτή που βρήκες που είναι ελευθερη γλουτένης ή μερικές φορές κ το μεσημεριανό...(αν εχει περισσέψει χαχα) ...

εμένα για να φάει 300 Ml πρέπει να κάνω τεμενάδες.... σήμερα μεσημεριανό 50γρ. μόνο


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μόνο ένα καλό έκανε η παιδίατρος που δε σας βάρυνε με το εμβόλιο μηνιγγίτιδας... από τη στιγμή που δεν υπάρχει έξαρση μια μόνο δόση μετά τους 12 μήνες είναι καλύτερο από 2 πριν και την τριτη στο χρόνο (έτσι μας προτεινε η δικιά μας... τουλάχιστον μας ρώτησε)

80γρ μήλο μόνο σήμερα... που και που άνοιγε μόνη της το στόμα... πάλι καλά... βέβαια 2,5 ώρες κρατάει το ταϊσμα:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε ξεκινησει το μεσημεριανο εδω κ μια βδομαδα κ μονο σημερα εφαγε σαν ανθρωπος. Ειχα τελειωσει κι εγω νωρις κ την ταισα. Η φαση ειναι οτι η μανα μου δεν μπορει να την ταισει φρουτο και ο αντρας μου εχει βρει τον τροπο κ δεν αφηνει μπουκια!! "Του βγαζω το καπελο του γαμπρου!" λεει!

Μολις τελειωσαμε τις 4 απο τις 12 δοσεις που θα κανω μαφινς. Βγηκαν δηλαδη περ. 55 πεντανοστιμα μαφινς με απλα τελεια οψη και θελω 170. Αυριο θα κανουμε κ τα υπολοιπα. Κοστος; Γυρω στα 30 ευρω ενω θα ηθελα 170 υποθετω. Στην επαρχια τουλαχιστον τα δινουν 1 ευρω το κομματι δεν ξερω εκει (με ζαχαροπαστα παντα).Βεβαια εμεις εχουμε κ καποια υλικα οπως τα αυγα κ γλιτωνουμε κ κατι (μηδαμηνο, δε λεω..)


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπωωωω πρόοδο που είχαμε σήμερα!!!!

Παρότι δεν είχε πολλή όρεξη για φαϊ κατέβασε 110 γρ σε 1 ώρα:D

Όταν αρχίσει να τρώει γεύματα στο μισάωρο ή και 15' θα κλάψω!

Καλέ ότι φτιάχνεις μόνη σου καλό είναι... ακόμα και να βγαίνει ιδια τιμή με έξω σκέψου τα υλικά που θα χρησιμοποιήσεις, καμία σχέση η ποιότητα!

Εδώ το συνολάκι μπομπονιέρα γλυκό που ετοιμάζω κάνει τουλάχιστον 3.20 (μπορεί και παραπάνω) και μου βγαίνει 1.65 το άτομο! Και το γλυκό το έχω αγοράσει συσκευασία και όχι το χυμα 'απο αυτό εφαγε ο Χριστός και πέθανε' και τα κουφετάκια μας είναι πολύχρωμες σοκολατένιες καρδούλες και όχι τα κλασσικά (μπλιάχ) ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελιες!!!!

κατερινακι να ειστε παντα καλα με υγεια και χαρες!!

τατουμ να τους χαιρεσαι!!

καραμελα μην αγχωθεις οσο φαει.. κι ο λεωνιδας τις πρωτες 4-5 μερες ετρωγε μεχρι 4 κουταλιες φωναζοντας και οι μισες στη σαλιαρα και ξαφνικα την εχτη μερα.... 70 και την επομενη 140 και την τριτη μερα 210 και τωρα τρωει 1 μηλο + 1 αχλαδι ολοκληρα και στο μεσημεριανο τρωει 300 μλ :shock::shock: χορτοσουπα

εμεις πηγαμε εχτες στη γιατρο γιναμε 8500 κιλα 70 εκ υψος.. μεγαλος αντρας χαχαχαχαα

θα αρχισουμε σε λιγες μερες και κρεατακι και μπανανα

να σας πω και το σκαλωμα μου.. μου ειπε για φαριν λακτε, της αντιπροτινα τη βρωμη. εχω σκαλωση δε θελω να δωσω φαριν λακτε, ειναι ολες γεματες ζαχαρη. μου ειπε πως για να φαει βρωμη πρεπει πρωτα ο οργανισμος να εχει δοκιμασει σιταλευρο μπλα μπλα μπλα.. ωραι κι εγω βρηκα της holle σιταλευρο για μωρα χωρις ζαχαρη και γλουτενη.. τι λετε εσεις??? ειμαι υπερβολικη??? δε θελω να δωσω ουτε ζαχαρη αλλα ουτε και γλουτενη ακομα...

μια χαρα το αγορι μου μεγαλωνει!!!:P
Πωπωωωω πρόοδο που είχαμε σήμερα!!!!

Παρότι δεν είχε πολλή όρεξη για φαϊ κατέβασε 110 γρ σε 1 ώρα:D

Όταν αρχίσει να τρώει γεύματα στο μισάωρο ή και 15' θα κλάψω!

Καλέ ότι φτιάχνεις μόνη σου καλό είναι... ακόμα και να βγαίνει ιδια τιμή με έξω σκέψου τα υλικά που θα χρησιμοποιήσεις, καμία σχέση η ποιότητα!

Εδώ το συνολάκι μπομπονιέρα γλυκό που ετοιμάζω κάνει τουλάχιστον 3.20 (μπορεί και παραπάνω) και μου βγαίνει 1.65 το άτομο! Και το γλυκό το έχω αγοράσει συσκευασία και όχι το χυμα 'απο αυτό εφαγε ο Χριστός και πέθανε' και τα κουφετάκια μας είναι πολύχρωμες σοκολατένιες καρδούλες και όχι τα κλασσικά (μπλιάχ) ;)

μια χαρα καραμελ μου παρα 2μιση ωρες δεν το συζητωη μια ωρα ειναι πολυ καλυτερα!:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!

Απο νεα εχουμε μονο οτι φαγαμε... μπροκολο και μας αρεσει τρελα! Ειχε πολυ πλακα με το κοτσανι να εξεχει απ το στομα και να πιπιλαει σαν μανιακος καπνιστης τσιγαρο μετα απο 10 μηνες χωρις! Πλεον βγενουμε και απ το σαλονι για να εξερβνισουμε και το υπολιπο σπιτι. Αυταααα

Χρονια πολλα στα νινακια μας Σοφακι!!!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά τους Μυρσίνη μου:D

Σήμερα λοιπόν στα "μισά" μας γεννέθλια η μικρή δεν ήθελε να φάει, μου έσπασε τα νεύρα και ειπα στον άντρα να πάρει την ευθύνη.. αν θέλει ντε και να την κάνω να το φάει όλο και ας περασει μια μέρα χωρίς θηλασμό "γιατί είπε η γιατρός οτι πρεπει να τρωει τουλαζιστον 120γρ" ή να σταματήσουμε αφού δε θέλει... που γιατί να θέλει όταν τη στούμπωσε η μπανάνα χθες και δε μας έχει χέσει 24 ώρες!!!!:evil::evil::evil::evil:

Συμφωνησε να σταματήσουμε την προσπάθεια ευτυχώς.... αντε γιατι αυτο το "μας το ειπε η γιατρος" ειχε αρχισει να μου σπάει τα νεύρα:mad:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαρκέλλα μου πολύχρονη και απο δω!!!ο,τι επιθυμείς!!!

2 μέρες έμπαινα και σας διάβαζα μονο,μου λείψατε κορίτσια!!Απο Παρασκευή ξεσηκώναμε το σπίτι με την πεθερά μου χαλιά κ.λ.π. βέβαια δεν τελειώσαμε αλλά τα βαριά γίνανε!!

Η μικρή μου ξεκίνησε να τρώει!!!εχτές ήταν η 2η μέρα χορτόσουπας,σήμερα θα της βάλω και κοτοπουλάκι!Ερώτηση:τί βάζετε μέσα εκτός απο πατάτα-κολοκυθι-καρότο;

Επίσης κάπου έχει αλλεργία/ενόχληση..δεν το έχω εντοπίσει αλλά νομίζω στο φυστίκι...όποτε τρώει ο μπαμπάς της κάτι φυστικοειδές και την φιλάει γεμίζει κοκκινίλες το πρόσωπο.Δεν το έχω καρατσεκάρει,μπορεί να είναι και κάνα λουλούδι κάνα φυτό πάντως κάτι την ενοχλεί.Ευτυχώς χωρίς σοβαρά πρηξίματα ή φαγούρα -η κεραλοιφή μάλλον την "ηρεμεί" ενυδατώνει και δεν την "τρώει".

Καραμελάκι μου κι εγω την αφήνω να τρώει όσο θέλει!Επιμένω λίγο παραπάνω να φάει την φρουτόκεμα και την καταφέρνω.Την κρέμα βανίλια την τσακίζει πάντως!!!

Σε χαίρομαι,πάντως!Που τα κάνεις όλα μόνη για την βάφτιση!!!

Τατουμ δεν είναι βαρύ το μπροκολάκι;Εμένα η τεμπέλο μισογυρίζει μόνο,δεν έχει γυρίσει πλευρό

οι υπόλοιπες;;;;Μαριούλα;Βικάκι;Μαρκέλλα;Σωτηρία;Κατερίνα;;;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...