Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά σε όλες και σε όλα τα μωράκια!

Nemina να σου ζήσει η Λυδία!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες βαπτίσεις! Θα πάω κι εγώ σιγά σιγά για να κλείσω ημερομηνία γιατί με βλέπω να μην βρίσκω τελικά.

Ρηνιώ γιατί βγάζεις με το θήλαστρο? Για τα γεύματα που έχεις αντικαταστήσει?

Εμάς από φαγητό τρώει όσο είπες κι εσύ, μισό απο κάθε λαχανικό και ένα κομματάκι κρέας με σαφή προτίμηση στο κοτόπουλο. Εχθές και σήμερα έβαλα και λίγο μπρόκολο και μια χαρά τα έφαγε. Προχθές του έβαλα αντί για πατάτα μανέστρα και λίγη ντοματούλα και δεν είχε καμία επιτυχία. πρώτη φορά έφαγε το μισό φαγητό του.

Katrin μπράβο σας, άντε τώρα που πήρατε το κολάι να συνεχίσετε τις εκδρομούλες αφού ανοίγει και ο καιρός.

Για νερό εμάς πίνει μπόλικο αλλά δυστυχώς ακόμα από θηλή μπιμπερό που είναι σε ποτηράκι με χεράκια, τα οποία πιάνουμε μόνοι μας!!!!!!!

Αυτές τις μέρες έχω άδεια και έχω ευχαριστηθεί τον μικρούλη μου και έχω ξεκουραστεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα δε τα πάει καλά με το φρούτο 30-50γρ στο τσακιρ κέφι!"

Όταν έρχεται η ώρα του γεύματος 80-100γρ τα τρώει (τα 60γρ τουλάχιστον ειναι κρέας) Με λεμονάκι δε της αρέσει αλλά το λαδάκι θέλει να το νιώθει;)

Δε της εχω βάλει μυρωδικά μέχρι στιγμής για να μη βαρεθεί... προσθέτω λαχανικά πολύ αργά για να είμαι σίγουρη ότι τρώει όσο κρέας χρειάζεται πρώτα από όλα!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά σε όλες και σε όλα τα μωράκια!

Nemina να σου ζήσει η Λυδία!!! Με το καλό και οι υπόλοιπες βαπτίσεις! Θα πάω κι εγώ σιγά σιγά για να κλείσω ημερομηνία γιατί με βλέπω να μην βρίσκω τελικά.

Ρηνιώ γιατί βγάζεις με το θήλαστρο? Για τα γεύματα που έχεις αντικαταστήσει?

Εμάς από φαγητό τρώει όσο είπες κι εσύ, μισό απο κάθε λαχανικό και ένα κομματάκι κρέας με σαφή προτίμηση στο κοτόπουλο. Εχθές και σήμερα έβαλα και λίγο μπρόκολο και μια χαρά τα έφαγε. Προχθές του έβαλα αντί για πατάτα μανέστρα και λίγη ντοματούλα και δεν είχε καμία επιτυχία. πρώτη φορά έφαγε το μισό φαγητό του.

Katrin μπράβο σας, άντε τώρα που πήρατε το κολάι να συνεχίσετε τις εκδρομούλες αφού ανοίγει και ο καιρός.

Για νερό εμάς πίνει μπόλικο αλλά δυστυχώς ακόμα από θηλή μπιμπερό που είναι σε ποτηράκι με χεράκια, τα οποία πιάνουμε μόνοι μας!!!!!!!

Αυτές τις μέρες έχω άδεια και έχω ευχαριστηθεί τον μικρούλη μου και έχω ξεκουραστεί αρκετά.

αφ'ενός μεν αλλά και για να κάνω "τράπεζα" για όποτε τυχει,να μη δίνω σκονόγαλα!αφού βγάζω κακό είναι;;;άσε που σκέφτομαι όσο δε χρησιμοποιήσω να ρωτήσω στο ΑΤΤΙΚΟ αν μπορούν να το χρησιμοποιήσουν εκεί σε άλλα μωράκια που δυστυχώς για κάποιους λόγους δεν μπορούν να θηλάσουν.Λέτε να μη δέχονται;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σοφία είναι κρεατοφάγα η δικιά σου ε??

εμένα δεν της αρέσει το μεσημεριανό με το ζόρι τρώει λίγο... σήμερα για να φάει της έδινα μπανανα, λίγο μπανανα λίγο μεσημεριανό, έτσι την ξεγελούσα κ έφαγε λίγο... διαφορετικά δεν το έτρωγε... την μπανάνα την καταβροχθίζει.. της έδωσα κ λίγο αβοκάντο να δοκιμάσει σήμερα κ της άρεσε!!!

τα φρούτα τα έκοψα αυτες τις μέρες.. δεν υπάρχει τιποτα εποχής κ περιμένω τα καλοκαιρινά , άσε που σφιγγουν πολύ τα κακα κ ζορίζεται για να κάνει!!!

κατά τα άλλα χθες μίλησα με μια φίλη μου που μεγαλώσαμε μαζί... οι μανάδες μας ήταν ταυτόχρονα έγκυες κ μένανε δίπλα μας κ γεννηθήκαμε τον ίδιο μήνα .... μεγαλώσαμε μαζί , κοιμόμαστε μια στο ένα σπίτι μία στο άλλο κ γενίκα ήμασταν σαν αδέρφια, μετά το λύκειο χαθηκαμε για τα καλά είχα να την δω 10 χρόνια μπορεί κ παραπάνω.... χθες λοιπον μιλήσα με την αδερφή της στο φβ κ έδωσα το τηλ μου κ με πήρε τηλ.... έχει ένα κοριτσάκι που γεννήθηκε τον οκτωβρη!!!!ΤΡΟΜΕΡΟ???


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Κατερινάκι τρελλές συμπτώσεις!!!είναι απο αυτά τα περίεργα που κάνει η ζωή!

Τώρα που της έκοψες τα φρούτα τι της δίνεις για πρωινό;

εγω απο το πρωι τώρα αξιώθηκα να τελειώσω 5 δουλειές..ευτυχως τα μεσημέρια κοιμάται το θηρίο 3ωρο παρακαλώ νομίζω μπαίνει πρόγραμμα,αλλά δε θέλω να χαρώ μη το γρουσουζέψω!!!

επίσης λέμε μαμά!!βασικά λεέι μα-μα-μα μόλις ξυπνάει κι εγω της απαντάω για να ξέρει οτι αυτη η συλλαβούλα με κάνει τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο ευτυχισμένη!!!!!!!!και ναι,έκλεισα σουΐτα στο Δαφνί!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλές σχεσεις με το κρεατάκι αλλά δεν τρώμε πάντα αρκετό... τεσπα!

Πωπω τι εγινε το βραδυ... πέσαμε για νάνι όπως πάντα και ξύπνησα στις 2.30.... η μικρή είχε ρίξει το σφηνάκι κάτω από το κρεβάτι, ήταν μπρούμυτα κι εγώ της είχα γυρίσει την πλάτη!!!! {φαντάσου πόση ώρα προσπαθούσε α με ξυπνήσει}

Ήταν μες την καλή χαρά ορεξάτη {εγώ καθόλου} και της πήρε 1 ώρα να ηρεμήσει λίγο και να ξανακοιμηθούμε!!! Τι ήταν κι αυτό πάλι???:rolleyes:

Δε φτάνει που κατάφερε χθες το πρωί να πέσει από το κρεβάτι το κτήνος:tongue: χαχαχα μας ξενύχτισε κιολας!!!!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλές σχεσεις με το κρεατάκι αλλά δεν τρώμε πάντα αρκετό... τεσπα!

Πωπω τι εγινε το βραδυ... πέσαμε για νάνι όπως πάντα και ξύπνησα στις 2.30.... η μικρή είχε ρίξει το σφηνάκι κάτω από το κρεβάτι, ήταν μπρούμυτα κι εγώ της είχα γυρίσει την πλάτη!!!! {φαντάσου πόση ώρα προσπαθούσε α με ξυπνήσει}

Ήταν μες την καλή χαρά ορεξάτη {εγώ καθόλου} και της πήρε 1 ώρα να ηρεμήσει λίγο και να ξανακοιμηθούμε!!! Τι ήταν κι αυτό πάλι???:rolleyes:

Δε φτάνει που κατάφερε χθες το πρωί να πέσει από το κρεβάτι το κτήνος:tongue: χαχαχα μας ξενύχτισε κιολας!!!!

αγάπη μου αν δεν έχεις ξυπνήσει στις 5 το πρωι επειδή η μικρή μουρμουράει μέχρι να σε ξυπνήσει δεν έχεις ζήσει τίποτα!!!και μιλάμε για πάρλα!!!!

το κρεβάτι ψηλό;ελπίζω να μη μελάνιασε πουθενά το Μαριλενάκι.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψηλό το κρεβάτι μας αλλά δεν έπαθε τίποτα...τρόμαξε κι έκλαψε!

Γενικά κοπανιέται, αν τρομάξεις εσύ θα βάλει τα κλάμματα, αν σφυρίζεις και τραγουδάς ούτε που αντιδρά:tongue:

Αν ξυπνήσει 5 το πρωί θα είναι μόνο επειδή πονάει!!!! Σκέψου ότι πέφτουμε για ύπνο τα μεσάνυχτα!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου,

σοφακι και το δικο μου το αγριμι πριν 10 μερες αναποδογυρισε με το ριλαξ... χεστικα το λεμεεεε

επεισης τελευταιο γαλα και νανι τα μεσανυχτα αλλα απο τις 5:30 εχουμε συζητηση και ειμαι η ερμη μανα "κοιμησου λιγο ακομα αγαπουλα μουυυυυυ, ειναι πολυ νωρις ακομααααα" :rolleyes::rolleyes:

τα νευρα μου κορδελες με την "αδερφουλα".. μερες τωρα.. να μην πιασω που μας εκανε και σκοτωθηκαμε με τον μαριο μεσα στο πασχα για τις πουτ@νιες της το χτεσινο ηταν καταπληκτικο.. πηρε τηλεφωνο οτι εχει τον μικρο της στο παιδων γιατι καπου κολησε ενα μικροβιο και του γυρησε σε πνευμονια και λεει στο δικο μου το χαιβανι (ημουν διπλα και ακουγα) "Μαριε θειος εισαι να του παρεις ενα δωρακι και να ερθεις να τον δεις...." κι απανταει κι ο δικος μου ναι θα κοιταξω αυριο ή μεθαυριο να ερθω...

γκρρρρρρρρρρ ... το οτι εχουμε ενα μωρο στο σπιτι και μπορει να μας κολησει κι εμας :confused::confused::confused::evil::evil::evil: και καλα αυτη παντα μονο τον κωλο της κοιταει... ο δικος μου? μα τελειως βλαμενο???

πφφφφφφφφφ.......


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Κελλα μου πόσο σε καταλαβαινω...... εμενα το βλημα η συννυφαδα μου εφυγε και παλι κ*λο μας κανει εδω περα. Πηγε και ειπε η ηλιθια αφου εφυγε, σε μια ξαδερφη του αντρα μου οτι λεει ειχα εγω φαρυγγιτιδα (που ναι, ειχα πριν 1 μηνα!!!! και χωρις πυρετους η τιποτε αλλο ουτε καν πονολαιμο, απλως μου εκλεισε η φωνη απο τις φωνες που βαζω προφανως) και οτι κόλλησα τον γιο τηε (απο τον οποιο κραταω ΠΑΝΤΑ αποσταση 2 μ. τουλαχιστον) και υστερα κολλησα την μπεμπα (την οποια ειχαμε παει στο νοσοκομειο με 39.5 πυρετο και η οποια μετα απο διαγνωση δεν ειχε φαρυγγιτιδα αλλα αλλη ιωση την οποια μας μετεφερε το παιδι της). Σημειωτεον πως αυτη τα εκανε ανακατα όλα γιατι πρώτα κολλησανν εκεινη την ιωση τα παιδια της η οποια ΔΕΝ ηταν φαρυγγιτιδα και πριν απο μια βδομαδα κολλησαν ΚΑΙ φαρυγγιτιδα αγνωστο απο που. Μολις εμαθα τι παει και λεει πηγα στην πεθερα μου και δεν τη φυλαξα της τα ειπα όλα και αυτη πηρε το μερος μου,(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!) και ειπε πως θα ...λαβει αμεσα δραση/


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!!

Μην ακουω για κοπανιματα... εχει βαλει στοχο ο Μας ολα τα σκαμπο και τα τραπεζακια, χωνετε απο κατω και μετα δεν χωραει να σηκωθει και ακους "γκντουπ" και "ουαααααα" γιατι δεν μπςρει να βγει. Καλη ωρα οσο το εγραφα :?. Οχι τπτα αλλο... τρομαζει η μεγαλη μην παθει τιποτα το μωρο και τσιριζει να παω να το "σωσω", τρομαζει ο μικρος, πεταγομαι κι εγω (καπος ετσι καηκα με λαδι προχθες) και γηνετε το σωσε απο φωνες εδω μεσα!

Νεμινα, να τη χαιρεστε με το επισινο ονομα την μικρουλα σας και συνχαριτηρια για τις ομορφιες που εφτιαξες!!!!

Αν πηγαν νοσοκομειο, δεν ειναι καθολου αγνωστο απο που κολησε το μικρο... πιο πολλα μικροβια απ τα νοσοκομεια δεν εχει πουθενα!

Μ αρεσει που μαζευτικαμε σε μια ομαδα ολοι οι ξενυχτιδες! Να δω πως θα μαζεψω την μεγαλη το Σεπτεβριο που θα παει σχολειο...

Πριν λιγο του αλλαζα πανα και (τον κραταγα με το ενα χερι) εσκηψα να παρω μια καθαρη και ακουω "σκουι σκουι", σαν να ειχε πιπιλα, τελικα πιπιλαγε το χοντρο δαχτυλο του.... ποδιου!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μαρκελλα θα συμφωνηυσω κ εγω με τον αντρα θα τα εβαζα.. αντε κ καλα η αλλη ειναι χαζη, ο αντρας σου δεν σκεφτεται το παιδι???πφφ μερικες φορες δεν σκεφτονται καθολου...

χθες ειχαμε παιδιατρο!ολα καλα 73 εκ. η κορακλα μου!!!μπουαχαχα!!!

μου πε να βαλω διαφορα στη διατροφη αλλα τοσο αργα που το παω εγω...θα αργησουμε ακομα... πορτοκαλι θα δωσω αλλα φραουλες δεν δινω με τιποτις!!οπως επισης αρακα (το εχω βαλει) φασολακια, κ ολα τα λαχανικα...

τα δοντια αργουν πολυ ακομα οπως τα ειδε ο ντοκ...

εμενα μπορει να μην μπουσουλαει, αλλα στριφογυριζει, τρωει τα ποδια εδω κ πολυ καιρο, σηκωνεται οποτε δεν βαριεται στο καθιστο κ τωρα τελευται στεκεται με πολυ νευρο ορθια...μου φαινεται θα περπατησει κατευθειαν..

Κ προσπαθουμε να καταληξουμε σε ονομα.... ΕΥΑ, ΝΑΤΑΛΙΑ, ΜΕΛΙΝΑ??μ'αρεσει πολυ το ευα


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου μια χαρα το αστερι σου, να'ναι καλα!!! το Μελινα μου αρεσει πααααααρα πολυ ;)

οσο για την αλλη μονο χαζη δεν ειναι , τελευταια φορα που ειχε ερθει εδω μου ελεγε "δε μπορει να μην εχει αρρωστησει ολο το χειμωνα ο δικος σου... θα αρρωστησε και δεν το καταλαβες ... ολα τα μωρα παιρνουν αντιβιωση στο πρωτο εξαμηνο της ζωης τους... μπλα μπλα μπλα" :evil::evil::evil::evil::evil:

ε κι αφου της επιβεβαιωσε κι ο μαριος πως δεν ειχε μεχρι τοτε αρρωστησει το παιδι προσπαθουσε να με πεισει επειδη μια φορα πνιγηκε με τα σαλια ο μικρος και χαζσοεβηξε πως εχει συνδρομο απνιας :confused::confused: κι οτι αλλη μαλακια θες εχω ακουσει γιατι αυτη ξερει...


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

χρόνια μας πολλά μαμάδες Οκτωβρίου 2012!!

kella θείος είναι ο Μάριος και πρέπει να πάει,τί πάει να πει παιδάκι μου που έχει μωρό και θα κάνει επίσκεψη στο νοσοκομείο;ξέρεις εσυ και δεν ξέρει η κουνιάδα η σπουδαγμένη;;αφού σου έβγαλε και τη διάγνωση οτι παθαίνει κρίσεις άπνοιας το παιδί..αλλά εσυ,τούρκα μάνα (αλήθεια τί διαφορά έχει απο τις άλλες μάνες;;;;!!! ),ούτε να το πας το παιδί σ'ενα γιατρό,σ'εναν καθηγητή παιδιατρικής στον Μαχντί Γιακούμπ να το δει...κανονικά είσαι κατάπτυστη αλλά επειδή είμαστε φιλεδό-μανούλες σου το συγχωρώ....!!!

Nemina αφού το βλέπεις οτι απο την αρχή το έβαλε αμέτι-μοχαμέτι να σε κατηγορήσει για οτιδήποτε πάθουν τα παιδιά της,τί ασχολείσαι;;αλήθεια σε νοιάζει;καταλαβαίνω εκνευρίζεσαι και καλά έκανες και τα είπες στην πεθερά σου..

Ήδη πριν έρθει είχε προετοιμάσει το έδαφος,για να έχει έτοιμη την δικαιολογία για ο,τι κι αν συμβεί-που συνέβη γιατί είναι φυσιολογικό!!Λοιπόν μη σκας να χαμογελάς γιατί είσαι κούκλα και σου πάει κι άσ'τη να σκάει!

KATRINDM εμένα δεν στριφογυρίζει,αν πιαστεί απο κάπου πάει να γυρίσει αλλά μέχρι τώρα δεν το έχει καταφέρει...μπρούμυτα την βάζω και τσατίζεται,έχει πολύ πλάκα μόλις ζοριστεί φωνάζει με θυμό-παραπονιάρικο ύφος "μα μα μα" και πάω και την γυρίζω!!Μόνο στην στράτα ευχαριστιέται,πηγαίνει πέρα δώθε εξερευνά τον κόσμο κι εγω εκείνη την πολύτιμη ώρα στρώνω κρεβάτια,καθαρίζω νεροχύτη,πάω τουαλέτα κ.λ.π.!!Κι εγω νομίζω οτι θα "φύγει" γρήγορα μιας και βλέπει του κουνιάδου μου και την κυνηγάει!

Απο τα ονόματα μ'αρέσει το Ναταλία και το Μελίνα.Έκλεισες εκκλησία;

Tatum πόσο γέλασα με την Ελισάβετ!!!έχει πάρει τον ρόλο της μεγάλης αδερφής πολύ σοβαρά!!!

σήμερα πρώτη μέρα με μπανάνα κι η φρουτόκρεμα σχεδόν εξαφανίστηκε!!!!

και σε λίγο ετοιμαζόμαστε για να πάμε να πάρουμε λουλουδάκια στη γιαγιά για την γιορτή της μητέρας!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...