Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Η μικρή "έκοψε" το φρούτο! Με το που το βλέπει κλαίει και χτυπιέται! Μέχρι προχθές το έτρωγε με το ζόρι και τώρα ούτε να το μυρίσει:shock:

Ποιό είναι το βλέμμα της απόγνωσης???? Εεε... αυτό έχω:?


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η μικρή "έκοψε" το φρούτο! Με το που το βλέπει κλαίει και χτυπιέται! Μέχρι προχθές το έτρωγε με το ζόρι και τώρα ούτε να το μυρίσει:shock:

Ποιό είναι το βλέμμα της απόγνωσης???? Εεε... αυτό έχω:?

Σοφακι δοκιμασε αλλα φρουτα μηπως κατι της κατσει... βγαινουν τωρα τα βερυκοκα , για δες το, αλλα και λαχανικα πρεπει να παρει το παιδι βοηθανε και την πεψη, και ρωτα τη γιατρο σου για εντοσθια που εχουν περισοτερο σιδηρο απο το κρεας και με 20-30 γρ καλυπτεις την ημερισια ...


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες καλησπερες.......την Κυριακη δινω και ειμαι σε φαση "πανελλαδικών" γκρρρ.........

Κι εμενα από τις 5.30 ειναι μονο που αντι να κλαιει το ειχε ριξει στο κουτσομπολιο.

Α γυρισε η συννυφαδα μου, αλλα χ@$τηκα ρε φιλε, δε χαλιεμαι για την ανικανοτητα της. Ας εχει την πεθερα μου δουλα. Ουτως η αλλως...η καλη νοικοκυρα ειναι δουλα και κυρα...

Μεσα στ' αλλα να σας πω πως μαλλον τελη Ιουνιου...πεταω!!!! Μαλλον θα παμε 4ημερακι Μιλανο!! ;)


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Αα πηγαμε κ παιδιατρο και ειπε Οχι στο αρνι και το αβοκαντο, το οποιο αρνι ειχε λατρεψει παρεμπιπτοντως. Τεσπα, δινουμε φαριν λακτε δηθεν για να μαθει στο σιταρι κλπ αρλουμπες αλλα ευτυχως δεν την τρωει και με τις ευλογιες της σε λιγες μερες θα δωσουμε φρεσκοτατο τραχανα απο το χωριο με προβειο γαλατακι.. 8100 η μπουμπου 70 ποντους


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Νεμινα καλη επιτυχια να εχεις και με το καλο το ταξιδακι ;)

αγνοησε την την ηλιθια....

μια χαρα η μικρουλα μπραβο, κι εμας μας ειπε οχι αβοκαντο καθαρα επειδη δεν ειναι ελληνικο ουτε καν μεσογειακο φρουτο και δεν εχουν γινει επαρκεις ερευνες στην Ελλαδα γι'αυτο. Αλλα αρνακι κατσικακι μας ειπε φυσικα και επιτρεπεται..

οσο για το σιταλευρο πηρα της holle που δεν εχει ζαχαρες κλπ προσθετα και το φτιαχνω με το γαλα του οποτε το δοκιμασαμε και το σιταρι που επρεπε να προηγηθει της βρωμης και λοιπων δημητριακων..


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Σοφία ούτε μπανάνα λιωμένη δεν τρώει;έτσι λίγο με το χέρι σου να της λιώνεις μήπως και φάει;ξέρω είναι στουμπωτική αλλά μπορείς μαζί να της έχεις στίψει και πορτοκάλι να πίνει απο το ποτηράκι της.Εναλλακτικά.

Μαρκέλλα εντόσθια;δεν ξέρω αύριο έχουμε εμβόλιο και θα ρωτήσω.Μου είχε πει για αρνάκι το πάσχα αλλά επειδή μπήκε όλο σούβλα δεν γινόταν να της κρατήσω λίγο για βραστό,κι ήταν χωριάτικο...λίγο πάντως που της έδωσα το τσάκισε!!!

Σωτηρία μου...ζηλεύω!!!γκρρρρ!!!Ο Νίκος και ο αδερφός του βρήκαν μια άκρη με τη δουλειά (μάλλον) να βάλουν το ένα φορτηγό σε πλοίο να μεταφέρουν καύσιμα στα νησιά και θα λείπουν εναλλάξ ανα 20ημερο..οπότε διακοπές γιοκ!Βέβαια μακάρι να γίνει αυτό μπας και ανεβούμε λιγάκι απο δουλειά και χαλάλι,αναγκαστικά όλοι κάποιες θυσίες θα κάνουμε..ούτως ή άλλως διακοπές δεν "έπαιζαν" φέτος για εμάς,εκτός αν την κάναμε πάλι κάνα 3ήμερο-4ήμερο πουθενά κοντά.

Η συννυφάδα γύρισε;;;;μπααααα;;;;;μήπως την ειδποπιήσανε οτι τελειώσανε οι ιώσεις;;;;;;χαχαχαχα!!!Καλέ πόσο χρονών είναι η πεθερά και πόσο η συννυφάδα και την έχει και δούλα;

Αύριο έχουμε εμβόλιο το πρωι άντε να τελειώνει και αυτό!Να δω πόσα κιλά είναι,πόσο πήρε αυτό το μήνα που τρώει κανονικά!

Άσχετο τι δείκτη προστασίας αντιηλιακό τους έχετε πάρει;Εγω της πήρα το 50άρι της Coppertone,που την εμπιστεύομαι σαν εταιρία αλλά διάβαζα οτι τόσο μεγάλος δείκτης έχει χημικά φίλτρα κι όχι φυσικά..θα ρωτήσω και την γιατρό αλλά είπα να κάνω κι εδω μια μινι-δημοσκόπηση!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειπε για αντηλιακο μονο με φυσικα φιλτρα πχ κορρεσ το παιδικο γαλακτωμα ή φρεζιντερμ. 30-31 η ακατονομαστη και 47 η πεθερουλα. Εκανε μικρη παιδακια (η δευτερη). ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ!!!!!!!!!!! Πριν γινουν ολα αυτα, σας ειχα πει πως ειναι ΕΠΟΠ αυτη, ο αντρας μου που μπορει κατα καποιο τροπο, εκανε τα ΠΑΝΤΑ να τη φερει εδω (τεσπα σε ενα στρατ σε γειτονικο νομο) και σημερα, ΔΥΣΤΥΧΩΣ μολις εμαθα πως ΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!! Το μονο καλο ειναι οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα νοικιασ4ει σπιτι κι ετσι θα ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΕΙ απο την πεθερα μου.

Ρε κοριτσια, χτες ηθελα να μου φυλαξει η πεθερα τη μικρη γιατι θα ελειπε ολη μερα ο συζυγος και ενω ειχε πει ναι, μολις πηγε σπιτι και της ειπε πως θα λειπει την επόμενη, παίρνει τηλ κ λεει πως δε μπορει να φυλαξει γιατι θελει να μαγειρεψει κλπ. Της εδωσε απαγορευτικο η Τροικα


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααααααα

σοφια εμενα ακριβως το αντιθετο!!!της αρεσουν παρα πολυ τα φρουτα τρωει μεχρι κ 150 γρ... θα ετρωγε κ παραπανω ΑΛΛΑ δεν της φτιαχνω χεχε..... το μεσημερι με το που βλεπει το πιατακι με το κρεας γυριζει τη μουρη αλλου κ κλεινει ερμητικα το στομα... τι να κανω η ερμη η μανα παιρνω την μπανανα την ξεφλουδιζω... με το που την βλεπει ανοιγει το στομα διαπλατα,,,, μια μπανανα δυο κρεας μια μπανανα δυο κρεας... μεχρι να το κατταλαβει κ βλεπουμε!!!! λετε να παθει τπτ που της δινω κρεας με φρουτο???

μαρκελλα εχεις δωσει εντοσθια??? εγω θα εδινα αλλα εχω τον κερβερο τον αντρα μου που εχει κ αποψη!!!εμ ειναι στον κοσμο τους εμ εχουν κ αποψη.... τελοσπαντων

απο κρεατα σωτηρια ολα μπορειτε να τα δωσετε, ασε που τα αρνια κ τα; κατσικια εχουν πιο καθαρο κρεας απο το μοσχαρι.... εδω η παιδογαστρεντερολογος μου τα προτεινε για την μπεμπα.. με σειρα αρνι, κατσικι, κοτοπουλο... κ σε λιγους μηνες εμεις μοσχαρι...

σχετικα με αντιηλιακο >25 δεικτη προστασιας εχουν χημικα φιλτρα. αρα το καλυτερο ειναι το 25αρη... αλλα αν τα βγαζετε 10-12 το πρωι΄κ μετα τις 6 το απογευμα δεν χρειαζεται καθολου....πρεπει να γινει κ η συνθεση της βιτ d ντε!!!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεμινα καλη επιτυχια να εχεις και με το καλο το ταξιδακι ;)

αγνοησε την την ηλιθια....

μια χαρα η μικρουλα μπραβο, κι εμας μας ειπε οχι αβοκαντο καθαρα επειδη δεν ειναι ελληνικο ουτε καν μεσογειακο φρουτο και δεν εχουν γινει επαρκεις ερευνες στην Ελλαδα γι'αυτο. Αλλα αρνακι κατσικακι μας ειπε φυσικα και επιτρεπεται..

οσο για το σιταλευρο πηρα της holle που δεν εχει ζαχαρες κλπ προσθετα και το φτιαχνω με το γαλα του οποτε το δοκιμασαμε και το σιταρι που επρεπε να προηγηθει της βρωμης και λοιπων δημητριακων..

Κορίτσια θα μας τρτελλάνουν οι παιδίατροι... αβοκάντο ΧΑΝΙΩΝ γράφουν.... από Κρήτη ντε! Άσε που είναι τίγκα στα Ω3 λιπαρά και λοιπά. Όσο για τις έρευνες... τις ελληνικές ψάχνει φαντάζομαι ε??? Έξω από την ελλάδα το χάος:tongue:

Όσο για το αρνί λένε ότι ειναι βαρύ αλλά το μοσχάρι που ειναι και αλλεργιογόνο το δίνουν με τη μια!:evil:

Υπάρχουν φυσικά αναφορές ερευνών στο αβοκάντο...

Ας ψάξει για το εγγραφο με τίτλο

"Dietary Guidelines for Children and

Adolescents in Australia

incorporating the

Infant Feeding Guidelines for

Health Workers

Endorsed 10 April 2003

"


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Σοφία ούτε μπανάνα λιωμένη δεν τρώει;έτσι λίγο με το χέρι σου να της λιώνεις μήπως και φάει;ξέρω είναι στουμπωτική αλλά μπορείς μαζί να της έχεις στίψει και πορτοκάλι να πίνει απο το ποτηράκι της.Εναλλακτικά.

...

Άσχετο τι δείκτη προστασίας αντιηλιακό τους έχετε πάρει;Εγω της πήρα το 50άρι της Coppertone,που την εμπιστεύομαι σαν εταιρία αλλά διάβαζα οτι τόσο μεγάλος δείκτης έχει χημικά φίλτρα κι όχι φυσικά..θα ρωτήσω και την γιατρό αλλά είπα να κάνω κι εδω μια μινι-δημοσκόπηση!

Πορτοκάλι δε δοκιμάζουμε ακόμα λόγω δικής μου ψευδοαλλεργίας στην ηλικία της. Δεν ψάχνει το γλυκό φρούτο... σκέψου ότι σήμερα της ειχα μήλο μπανάνα και δαμάσκηνο... πόσο πιο γλυκό πια!

Βρηκα αβοκάντο, μάνγκο και ανανά... ας ανανεώσουμε λίγο το φρούτο μπας και...

Όσο για αντηλιακό θα πάρω avene.. αυτή ξερω αυτή εμπιστεύομαι και δεν έχει παραμπεν και τα χίλια μύρια όσα... τώρα δείκτη θα ρωτήσω τη γιατρό. Το σίγουρο είναι ότι θα πάρουμε τουλάχιστον 1 50αρι για τα ταττού μας:tongue:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααααααα

σοφια εμενα ακριβως το αντιθετο!!!της αρεσουν παρα πολυ τα φρουτα τρωει μεχρι κ 150 γρ... θα ετρωγε κ παραπανω ΑΛΛΑ δεν της φτιαχνω χεχε..... το μεσημερι με το που βλεπει το πιατακι με το κρεας γυριζει τη μουρη αλλου κ κλεινει ερμητικα το στομα... τι να κανω η ερμη η μανα παιρνω την μπανανα την ξεφλουδιζω... με το που την βλεπει ανοιγει το στομα διαπλατα,,,, μια μπανανα δυο κρεας μια μπανανα δυο κρεας... μεχρι να το κατταλαβει κ βλεπουμε!!!! λετε να παθει τπτ που της δινω κρεας με φρουτο???

Κρέας με φρούτο??? χιλιάδες συνταγές... λες να της βάζω κρέας στο πρωινό της εγώ?????:tongue:

Σταφίδες, δαμάσκηνα πάνε ωραια με κοτόπουλο και πάπια, μούρα, μήλο, πορτοκάλι με χοιρινό!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου

Σοφια ερευνα σε ελληνακια δεν εχει γινει για να δουν πως αντιδρα στο "ελληνικο γονιδιο" να το πω ετσι. Οπως τα ζωακια ετσι και οι ανθρωποι αναλογα σε ποιο μερος εχουν γεννηθει εχουν διαφορετικη ανοχη στις τροφες κι αυτο φαινεται κι απο τα δοντια. Οι αφρικανοι πχ. δεν εχουν κυνοδοντες οπως εμεις γιατι η φυση εκει εχει φροντισει να ζουν κατα βαση με φρουτα. (Αυτα τα ξερω απο τον αδερφο μου που τελειωσε σεφ και την ψαχνει με τη διατροφη ανα τον κοσμο).

Φανταζομαι σε καποια τετοια βαση στηριζεται και η παιδιατρος η οποια γενικα ειναι προτιμαμε Ελληνικα αντε βαρια μεχρι Ιταλια , γενικα μεσσογειο. Η αληθεια ειναι κρητικο αβοκαντο δεν εχει πεσει στο ματι μου αλλα και 7,5? το κιλο που τα πουλανε δεν μπορω να το στηριξω οικονομικα.

Κατερινα μου http://www.sintagespareas.gr/sintages/kotopoulo-me-mpanana.html δεν ειναι αναγκη να βαλεις ολα τα υλικα.. κανε την παραλαγη σου, ξερεις εσυ. δεν εχω δωσει εντοσθια ακομα αλλα το δικο μου ειναι και παμφαγο γι'αυτο δε σας λεω ποσοτητες για να μη σοκαριστειτε :tongue: αλλα ειδα οτι τα προτινει η Αγλαια Παπαδημα και στην ομαδα με τις ψευδαλεργιες και στην ομαδα "βρεφικη-παιδικη διατροφη" επειδη εχουν περισσοτερο σιδηρο για τα παιδακια που δεν τρωνε οοοολο το φαγητο τους

Οσο για τα αντηλιακα θα παρω κατι φυτικο τετοιο δεν ξερω ακομα πιο αλλα ποτε μα ποτε copertone.. θυμαμαι σαν χτες τον αδερφο μου μεσα σε 3 λεπτα απο τη στιγμη που του το εβαλε η μανα μου να εχει γεμισει το παιδι παντου τεραστεια κοκκινα εξανθηματα ο λαιμος του τουμπανο και να βαριανασενει... μακρια μακρια μακρια.. για μενα ειναι κοκκινο πανι. και φυσικα πανω απο 30 ειναι πολλα τα χημικα..


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου

Σοφια ερευνα σε ελληνακια δεν εχει γινει για να δουν πως αντιδρα στο "ελληνικο γονιδιο" να το πω ετσι. Οπως τα ζωακια ετσι και οι ανθρωποι αναλογα σε ποιο μερος εχουν γεννηθει εχουν διαφορετικη ανοχη στις τροφες κι αυτο φαινεται κι απο τα δοντια. Οι αφρικανοι πχ. δεν εχουν κυνοδοντες οπως εμεις γιατι η φυση εκει εχει φροντισει να ζουν κατα βαση με φρουτα. (Αυτα τα ξερω απο τον αδερφο μου που τελειωσε σεφ και την ψαχνει με τη διατροφη ανα τον κοσμο).

Φανταζομαι σε καποια τετοια βαση στηριζεται και η παιδιατρος η οποια γενικα ειναι προτιμαμε Ελληνικα αντε βαρια μεχρι Ιταλια , γενικα μεσσογειο. Η αληθεια ειναι κρητικο αβοκαντο δεν εχει πεσει στο ματι μου αλλα και 7,5? το κιλο που τα πουλανε δεν μπορω να το στηριξω οικονομικα.

Κατερινα μου http://www.sintagespareas.gr/sintages/kotopoulo-me-mpanana.html δεν ειναι αναγκη να βαλεις ολα τα υλικα.. κανε την παραλαγη σου, ξερεις εσυ. δεν εχω δωσει εντοσθια ακομα αλλα το δικο μου ειναι και παμφαγο γι'αυτο δε σας λεω ποσοτητες για να μη σοκαριστειτε :tongue: αλλα ειδα οτι τα προτινει η Αγλαια Παπαδημα και στην ομαδα με τις ψευδαλεργιες και στην ομαδα "βρεφικη-παιδικη διατροφη" επειδη εχουν περισσοτερο σιδηρο για τα παιδακια που δεν τρωνε οοοολο το φαγητο τους

Οσο για τα αντηλιακα θα παρω κατι φυτικο τετοιο δεν ξερω ακομα πιο αλλα ποτε μα ποτε copertone.. θυμαμαι σαν χτες τον αδερφο μου μεσα σε 3 λεπτα απο τη στιγμη που του το εβαλε η μανα μου να εχει γεμισει το παιδι παντου τεραστεια κοκκινα εξανθηματα ο λαιμος του τουμπανο και να βαριανασενει... μακρια μακρια μακρια.. για μενα ειναι κοκκινο πανι. και φυσικα πανω απο 30 ειναι πολλα τα χημικα..

Όχι και 8 ευρώ τα αβοκάντο καλέ!!!! 3,40 τα βιολογικά και πολύ τους είναι χεχεχε! όλοι οι καυκάσιοι είτε είναι στην Ωκεανία, είτε στην Αφρική ως μια κατηγορία υπολογίζονται στις έρευνες. Όπως και να έχει τα αβοκάντο είναι Μεξικάνικα φρούτα ;)

Το θέμα επιλογής είναι καθαρά θέμα γονιού... όσο για το γονίδιο, 'ελληνικό' δεν υπάρχει. Οι Μεσογειακές χώρες έχουν μεγάλα ποσοστά μεσογειακής αναιμίας, οι Βόρειες σκλήρυνση κατά πλάκας κλπ κλπ. Και φυσικά οι κινεζο- γιαπωνέζοι έχουν έλλειψη ενός ενζύμου οπότε και δε μπορουν να μεταβολίσουν καλά το αλκοολ.

Αυτά γνωρίζω... για τα υπόλοιπα το χάος!

Σήμερα δε της δίνω φρουτομέχρι να κάνει κακάκια μπας και δουμε μια άσπρη μέρα... ουφφφ!!!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...