Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά μανούλες!!!!:D

κελλα ρε δεν πα να ταρατατά λέω εγώ!

Κατερίνα, Μελίνα και Ναταλία μου αρέσουν πολύ :)

Χθες με πήγε ο άντρας για shopping και πήρα μπλουζάκια με κουμπάκια (στα hnm εχει πολλά) και μαγιώ!

Πόσο χαίρομαι που έχω αρχίσει να μπαίνω σε κάποια (έστω) ρούχα μου!!!!;)

Η μικρή γαμώτο τρώει λίγο σε ποσότητα και στεναχωριέμαι... 140γρ το πολύ σύνολο όλη μέρα!:( Τι να κάνω? Δε θέλω και να την πιέζω αλλά...:|


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια ΠΟλλά Μανουλίτσες!!!

βάλαμε σε ένα μπολάκι τα τρια ονόματα κ τράβηξε η μπέμπα το μελίνα 2 φορές!!μπουχαχα... θα δουμε είμαστε πολυ αναποφάσιστοι!!!

Μαρκέλλα έχει σπουδάσει κ γιατρός η "αδερφούλα"??? όλο διαγνώσεις είναι!!!

Σοφία μαζί με τα φρούτα 140? μωρε είναι νωρίς ακόμα θέλουν τον χρόνο τους κ μένα το κρέας με το ζόρι το τρώει... 70 γρ κρεας δεν το τρώει την ημέρα που πρέπει!!κ έχει φτάσει σχεδόν 7 1/2..πότε θα φάει ΟΕΟ? ο ντοκ είπε ότι η δικια του κόρη έφαγε ολο το φαγητό της 9 μηνών... μέχρι τότε δεν το τρωγε όλο παρόλες τις προσπαθειες1!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω νεύρα ξεσπάω στη μικρή ή για να είμαι πιο συγκεκριμένη, όταν έχω νεύρα, δεν έχω όλη την υπομονή που χρειάζεται για να αντιμετωπίσω τις παραξενιές της...

Πάμε από την αρχή... ο πατέρας μου μιας και θα εγχειριστεί μετά τη βάφτιση αποφάσισε ότι θέλει να πάμε καμιά 20αριά άτομα να φάμε έξω και θα τα πληρώσει ο ίδιος.

1ο πρόβλημα είχαμε κατά νού να μαζέψουμε νονούς και φίλους στο σπίτι να φάμε σουβλάκια.

Στα 20 άτομα δε χωράνε οι φίλοι μας, δεν τους υπολόγισε ο πατέρας μου για να είμαι ακριβής και ο άντρας μου κατέβασε κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα.

παίρνω τηλ τον πατέρα μου και του λέω το και το, πες μου budget για να δω αν βρω μαγαζί να χωρεσουμε όλοι. Μου λέει οκ αλλά πάρε και στο Χ μαγαζί να μάθεις τιμές.

Τελευταία στιγμή, ο θάνατος μου ήρθε... αυτά έγιναν χθες!

Στο Χ μαγαζί είχαμε πάει πριν 4 χρόνια σε μια βάφτιση και ήταν σκατά! Πέρα από το γεγονός ότι έχει μεγάλο εξωτερικό χωρο το φαϊ είναι για κλαμματα.

Είπα να πάρω πρωτα σε αγαπημένο μας μεζεδοπωλείο το Ψ αλλά χθες το μεσημέρι ήταν κλειστά οπότε θα επαιρνα σήμερα το απόγευμα... ή έτσι νόμιζα!

Με παίρνει ο πατέρας μου και μου πρηζει τον ερωτα για το Χ μαγαζί πάνω στην ώρα που προσπαθώ να ετοιμάσω το φαγητό της μικρής και να την ταϊσω επιτέλους! Του λέω οκ θα πάρω αλλά τώρα ταϊζω τη μικρή.

Παίρνει πάλι σε 5 λεπτά και μου λέει να του βρω το τηλ να πάρει αυτός στο Χ, του ξαναλέω ότι ταϊζω την μικρή οπότε αργότερα.

Ξαναπαίρνει σε 5 και μου λέει ότι είναι 15 ευρώ το άτομο και το κλείνει (τα νευρα μου κρόσσια... δε μπορεί να ηρεμίσει και η μικρή κ δεν εχει φάει τίποτα:evil:

Το λέω στον άντρα μπλα μπλα μπλά και τσαντίζεται που δε μας ρώτησε πριν κλείσει και δε μας αρέσει το μαγαζί κλπ και μου λέει το θεϊκό

Πρόβλημα 2 το μαγαζί Χ το προμηθεύουν οι θείοι του κανείς από τους όποιους δεν είναι καλεσμένος (80 ατομα με παιδιά κ εγγόνια) και ότι θα το μαθουν και η μάνα του θα είναι σε δύσκολη θέση!!!!!

Και η μικρή τραγουδάει και δεν τρώει.... πόσο κρόσσια τα νεύρα μου:mad:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα μικρομανες!!!

Κατριν εγω ψηφιζω Ναταλία γιατι βασικα ηταν η πρωτη μου επιλογη για τη Λυδια αλλα βαφτισε μια γνωστη μου ετσι το μικρο και μιας και η κοινωνια ειναι μικρη το απερριψα. Το Μελινα γιορταζει; Αν οχι σκεψου το γιατι εκτος των αλλων θα νιωθει και λιγο μειονεκτικα αργοτερα η μικρη μιας και τα παιδακια τρελαινονται να γιορταζουν (οπως ολοι μας!!). Ενω το Ναταλία..Αγιου Ανδριανου και Ναταλίας ένα από τα πρότυπα ζευγαρια αγιων!! :)

Κελλα τι να πω...ομοιοπαθουσες..με τρελους τι να κανεις......

Από οταν βαλαμε κρεας εχει γινει παχυδερμο η μπεμπα μας...Τρωει παρα πολυ. Καλα και το φρουτο το ξεσκιζει. Αλλα αρνακι και μοσχαρακι το τσακισε. Ενα πιατο βαθυ ολοκληρο!!! Σημερα εφαγε κ πεπονι!


HgqOp3.png

Τα κουκλάκια μου: 4,5 και 3 χρονών!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου το μόνο που δε με αγχώνει είναι το πόσο θα φάει...ας φάει όσο θέλει χέστηκ@...είναι με το στήθος αγκαζέ,όπως νομίζω κι η δικιά σου οπότε δεν με πολυ-απασχολεί...κιλά παιρνει κανονικά,ύψος το ίδιο οπότε άγχος κανένα!!Αν σε αγχώνει τόσο τώρα μετά στα 5,6 τί θα κάνεις;;;θα υστεριάζεις πάνω απο ένα πιάτο φαγητό;

όσο για το τραπέζωμα της βάφτισης...σε νιώθω..τα πεθερικά τηρούν σιγή ιχθύος;

ή είναι τραπέζωμα αποκλειστικά του πατέρα σου λόγω του επικείμενου χειρουργείου;

Κατερίνα μου....αφού βλέπεις οτι το παιδί το διάλεξε το όνομά του,τί το παιδεύεις αγάπη μου;;;

Σωτηρία βρήκα αυτό:

Μελίνα

Η Μελίνα είναι ευγενική, βιβλιομαθής, πολυμαθής, ευγενική και πράα.

Τι σημαίνει: Το όνομά της προέρχεται από το μεσαιωνικό ρήμα μελετώ, άρα σημαίνει ο άνθρωπος της μελέτης.

Πότε γιορτάζει: 16 Σεπτεμβρίου

οπότε μια χαρά θα γιορτάζει το παιδί!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου το μόνο που δε με αγχώνει είναι το πόσο θα φάει...ας φάει όσο θέλει χέστηκ@...είναι με το στήθος αγκαζέ,όπως νομίζω κι η δικιά σου οπότε δεν με πολυ-απασχολεί...κιλά παιρνει κανονικά,ύψος το ίδιο οπότε άγχος κανένα!!Αν σε αγχώνει τόσο τώρα μετά στα 5,6 τί θα κάνεις;;;θα υστεριάζεις πάνω απο ένα πιάτο φαγητό;

όσο για το τραπέζωμα της βάφτισης...σε νιώθω..τα πεθερικά τηρούν σιγή ιχθύος;

ή είναι τραπέζωμα αποκλειστικά του πατέρα σου λόγω του επικείμενου χειρουργείου;

Κατερίνα μου....αφού βλέπεις οτι το παιδί το διάλεξε το όνομά του,τί το παιδεύεις αγάπη μου;;;

Σωτηρία βρήκα αυτό:

Μελίνα

Η Μελίνα είναι ευγενική, βιβλιομαθής, πολυμαθής, ευγενική και πράα.

Τι σημαίνει: Το όνομά της προέρχεται από το μεσαιωνικό ρήμα μελετώ, άρα σημαίνει ο άνθρωπος της μελέτης.

Για το φαγητό απλά να παίρνει τα απαραίτητα συστατικά ΚΑΙ βάρος θέλω γιατί τον προηγούμενο μηνα κάναμε κοιλιά!

Πότε γιορτάζει: 16 Σεπτεμβρίου

οπότε μια χαρά θα γιορτάζει το παιδί!

Η πεθερά δε μπορεί να βάλει χρήματα για τραπέζωμα ολικής... δεν έχει!

Ο πατέρας μου θέλει να το κάνει το τραπέζι "τωρα που μπορεί" γιατί με την εγχείριση δεν ξερει τι θα γίνει... κλπ κλπ


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχου Σοφακι μπλεξιμο-τρεξιμο τελευταια ωραααα... πως να μη γινουν κορδελες τα νευρακια :|

Κατερινακι ... Μελινακι .. τελειο ονομα :P:p

οσο για το τι σπουδασε η ακατανομαστη δε θα εκφραστω γιατι θα φανω πολυυυυυ αισχρη... τες πα...

Ειρηνακι η τουρκα η μανα εχει φημη για την υπερπροστασια της , αν και ερευνες λενε πως οι πιο στοργικες , προστατευτικες και μια ζωη διπλα στα παιδια τους ειναι οι Ελληνιδες & οι Εβραιες..


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια ΠΟλλά Μανουλίτσες!!!

βάλαμε σε ένα μπολάκι τα τρια ονόματα κ τράβηξε η μπέμπα το μελίνα 2 φορές!!μπουχαχα... θα δουμε είμαστε πολυ αναποφάσιστοι!!!

Μαρκέλλα έχει σπουδάσει κ γιατρός η "αδερφούλα"??? όλο διαγνώσεις είναι!!!

Σοφία μαζί με τα φρούτα 140? μωρε είναι νωρίς ακόμα θέλουν τον χρόνο τους κ μένα το κρέας με το ζόρι το τρώει... 70 γρ κρεας δεν το τρώει την ημέρα που πρέπει!!κ έχει φτάσει σχεδόν 7 1/2..πότε θα φάει ΟΕΟ? ο ντοκ είπε ότι η δικια του κόρη έφαγε ολο το φαγητό της 9 μηνών... μέχρι τότε δεν το τρωγε όλο παρόλες τις προσπαθειες1!

χαχα καλο αυτο με τα ονοματα που βαζετε την μικρη να διαλεξει! τα αλλα 2 ονοματα ποια ειναι?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχου Σοφακι μπλεξιμο-τρεξιμο τελευταια ωραααα... πως να μη γινουν κορδελες τα νευρακια :|

Κατερινακι ... Μελινακι .. τελειο ονομα :P:p

οσο για το τι σπουδασε η ακατανομαστη δε θα εκφραστω γιατι θα φανω πολυυυυυ αισχρη... τες πα...

Ειρηνακι η τουρκα η μανα εχει φημη για την υπερπροστασια της , αν και ερευνες λενε πως οι πιο στοργικες , προστατευτικες και μια ζωη διπλα στα παιδια τους ειναι οι Ελληνιδες & οι Εβραιες..

σκέψου να κάνανε και έρευνα για τις ελληνίδες γιαγιάδες....!!:tongue:


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

μόνο εγω δεν θέλω να κάνω τίποτα σήμερα;ούτε χέρι,ούτε πόδι να κουνησω πρέπει να τακτοποιήσω κάτι ρούχα που έφεραν στη μικρή και δεν θέλω να κάνω τίποτα..

Σοφία μου τί έγινε τελικά;το ξανασυζητήσατε με μπαμπά και σύζυγο;έβγαλες άκρη ή;;;;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Καλημέρα σας!!

μόνο εγω δεν θέλω να κάνω τίποτα σήμερα;ούτε χέρι,ούτε πόδι να κουνησω πρέπει να τακτοποιήσω κάτι ρούχα που έφεραν στη μικρή και δεν θέλω να κάνω τίποτα..

Σοφία μου τί έγινε τελικά;το ξανασυζητήσατε με μπαμπά και σύζυγο;έβγαλες άκρη ή;;;;

Εγω παλι μολις ξυπνισα, χτυπισε το τηλ.... Ο Τζουρ "αδειασε" ενα σακουλακι απ αυτα για την υγρασια (που εχουν οι τσαντες και οχι μονο) στο πατωμα του σαλονιου και δεν προλαβε να τα μαζεψει ολα :evil:. Ειχα να κανω και αφαλατοση στην καφετιερα που εδω και 1 μηνα τον παρακαλουσα να παρουμε κιτρικο οξυ και ολο σε αλλα μαγαζια πηγεναμε.... Οποτε απ το πουθενα βρεθικα με μαζεμενες δουλειες...:evil::cry:. Ευτιχος τα μικρα τρωγαν πρωινο οσο εκανα τις δουλειες αυτες αλλα ετσι εχασα το χαρτι για τις "κλασικες καθημερινες".

Δεν σας ειπα! Την Πεμπτη πηραμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καρεκλακι φαγητου!!! Ετρωγε στο ριλαξ ή στο καροτσι (με καλυμα "πιραγμενα" στρωματακια ακρατιας) και μου ειχε βγει η πιστη στο καθαρισμα γιατι δεν προστατευαν και απολυτα... http://www.ikea.com/qa/en/catalog/products/S79823976/ δεν ηθελα αυτα με τα μαξιλαρια και μονο στο ΙΚΕΑ ειχε χωρις αλλα δεν το ειχε διαθεσιμο, ειχε τα υπολιπα αλλα να δωσω τα 3πλα και 4πλα λεφτα για το ντιζαιν δεν μου καθετε καλα. (Το ΙΚΕΑ εδω ανοιξε πριν κανα 2μηνο)


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εγω παλι μολις ξυπνισα, χτυπισε το τηλ.... Ο Τζουρ "αδειασε" ενα σακουλακι απ αυτα για την υγρασια (που εχουν οι τσαντες και οχι μονο) στο πατωμα του σαλονιου και δεν προλαβε να τα μαζεψει ολα :evil:. Ειχα να κανω και αφαλατοση στην καφετιερα που εδω και 1 μηνα τον παρακαλουσα να παρουμε κιτρικο οξυ και ολο σε αλλα μαγαζια πηγεναμε.... Οποτε απ το πουθενα βρεθικα με μαζεμενες δουλειες...:evil::cry:. Ευτιχος τα μικρα τρωγαν πρωινο οσο εκανα τις δουλειες αυτες αλλα ετσι εχασα το χαρτι για τις "κλασικες καθημερινες".

Δεν σας ειπα! Την Πεμπτη πηραμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καρεκλακι φαγητου!!! Ετρωγε στο ριλαξ ή στο καροτσι (με καλυμα "πιραγμενα" στρωματακια ακρατιας) και μου ειχε βγει η πιστη στο καθαρισμα γιατι δεν προστατευαν και απολυτα... http://www.ikea.com/qa/en/catalog/products/S79823976/ δεν ηθελα αυτα με τα μαξιλαρια και μονο στο ΙΚΕΑ ειχε χωρις αλλα δεν το ειχε διαθεσιμο, ειχε τα υπολιπα αλλα να δωσω τα 3πλα και 4πλα λεφτα για το ντιζαιν δεν μου καθετε καλα. (Το ΙΚΕΑ εδω ανοιξε πριν κανα 2μηνο)

με 'γεια σας!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...