Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts

για 500στή φορά,σήμερα πάλι, άκουσα οτι πρέπει να βγάλω το παρκοκρέβατο απο την κεβατοκάμαρα και να βάλω την κούνια,καθως επίσης και να βάλω το παρκοκρέβατο στο σαλόνι και να βάζω τη Νάσια μέσα με τα παιχνίδια να μαθαίνει να κάθεται...

ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΣΤΗΝ ΚΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΛΕΜΕ.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΣΟφία βγάλατε ακρη τελικά??? πάντως από την στιγμηή που πληρώνει έχει ένα λόγο παράπάνω αλλά τουλαχιστον θα έπρεπε να το συζητήσετε πριν κλείσει το μαγαζι!!!

Ρινιώ όσο κ να φωνάζεις, αν θέλεις να χωρέσει η κουνια χωράει απλά εσύ δεν θές!!!ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΟ!!!χαχαχα !!τι να πεις ο καθενας το μακρύ κ το κοντό του!!!


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το τραπέζι θα γίνει εκεί που κανόνισε ο father. Εξαλλου στενος οικογενειακός κύκλος θα είναι και κάποιοι φίλοι μας που στην τελική είναι δίπλα μας πάντα.

Η απάντηση του αντρα μου ήταν "Δε θα το καταλάβουν και θα παρεξηγηθούν" αν δεν ήταν η μάνα του μαζί όταν μου το είπε, θα του έλεγα

"Να πάει να γαμ... το σοϊ σου οι σκατίβλαχοι όλοι που εκμεταλλεύτηκαν τη μάνα σου και οταν είχε ανάγκη της γύρισαν την πλάτη.. κλπ κλπ"

αλλά επιασα την πεθερά μου κ της είπα, αν πει κάποιος κουβέντα να τους πει "Αυτη η καριολα η νύφη μου δεν ήθελε κανένα σας στο τραπέζι"

Εγκεφαλικό η πεθερά μου!!!!

Τώρα βέβαια είμαστε ολοι σε φάση.. αντε να γινει η βάφτιση να τελειώνουμε!

Όταν ξεμπερδέψουμε, σπίτι στο χαλαρό θα πνιγούμε στο αλκοόλ:rolleyes:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερό-καλησπέρες!!

Σοφία μου πόσο σε καταλαβαίνω...η λαμπαδα της βάφτισης ήταν αυτή που είδα στο φατσοβιβλίο;;;υπέροχη!!!

Καλά της είπες της πεθεράς σου.Να δω μετά ποιός θα τολμήσει να σου πει κουβέντα!!!

Αυτό το σ/κ δεν είναι η βάφτιση;άντε με το καλό!!!

εγω πάλι δεν ξέρω βρε κορίτσια...δεν είμαι καλά..όλο αυτό το άγχος με τη δουλειά μας βγαίνει σε νεύρα,όπως καταλαβαίνετε...λέω να φωνάξω ένα παπά να μας κάνει ευχέλαιο..τί να πω,φοβάμαι και τη γλωσσοφαγιά...


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!

Εδω χαλαρα, μετα απο ενα ξεχεσιμο που εριξα στον τζουρ τις προαλες ειμαστε σε "χαλαρη" φαση. Ρε γμτο δε γουσταρω να περνω ταξι με τα μικρα, χωρις καρεκλακια και εχω κλειστει μεσα. Μαλον το καταλαβε επιτελους αλλα να δουμε για ποσο....

Θα πρεπει να παρουμε αυτοκινητο για να πηγαινω τη μεγαλη σχολειο (σαν να μην μας φταναν τα δηδακτρα που ειναι φωτια, καιει και η... μεταφορα). Ειναι 300-350 ευρω το μηνα μονο για να την πηγενοφερνουν με το λεοφοριο... καθαρο κωλοπιασιμο! Απ το να τα περνει το σχολειο, καλυτερα να παρουμε αμαξι και να πηγενουν τα λεφτα στη δοση και αν ειναι να φυγουμε καπια στιγμη το πουλαμε (ευτιχος πουλιουντε εδω τα μεταχειρισμενα ευκολα). Θα δηνουν και στον Τζουρ απ τη δουλεια 200 ευρω για να νοικιασει αμαξι (δε φτανουν ουτε για ζητω) και θα πρεπει να παρουμε και ενα μεταχειρισμενο. Περιπου 16-17κ θα βγουν τα 2 μαζι...

Μια χαρα ειπες στην πεθερα! Το εχω πει στον αντρα μου αυτο και μια χαρα ξεμπερδευει με τη μανα του οταν του τα πριζει χαχαχα. Ασε που η πεθερα μου το λεει απο μονη της για μενα και τελικα το αποτελεσμα ειναι: ολο το σοι του με συμπαθει πολυ, ενω η πεθερα με μισει!!!! Μια χαρα μου εκατσε!


Ue8pp3.pngI307p3.png
Link to comment
Share on other sites

πωπωωωωωωωωωω όλο φιογκους δένω, εχω και τη μικρή να γκρινιάζει γιατί δε της δίνουμε σημασία ή γιατί πεινάει... άντε αύριο να τελειώνουμε με τα βαζάκια!!!!

Ναί Ρηνιώ την Κυριακή είναι η βάπτιση... η λαμπάδα απλή και οικονομική!

Ούφφφφ!!!!

Βρε κορίτσια.. διαβάζω στα έντυπα που μου έδωσαν από την εκκλησία, στγκεκριμένα σε αυτό του ανάδοχου ότι αν δε γίνει το μυστήριο στην ενορία μας χρειαζόμαστε ενα χαρτί που λέγεται Μεταβίβαση βαπτίσεως... το χρειαζόμαστε όντως.. είναι γελοίο.. και καλά ανήκω σε άλλη ενορία γιατί είμαι στην απέναντι πλευρά του δρόμου:tongue:

Πρέπει να τρέξω και για αυτό????


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα

Σοφια η φιογκοδετρα κουραγιο βρε μαζεψαν οι μερες.. τελειωνουν τα βασανα... μετα οταν θα την ετοιμαζεις για νυφη πια :tongue:

δεν εχω ιδεα με τα χαρτια τι παιζει, εμεις θα παμε στα πετραλωνα γιατι ο παπας εκει ειναι πολυ καλος φιλος, στο γαμο πηρε αδεια και ηρθε εκει που θελαμε να παντρευτουμε ε μην τον τρεχουμε και τωρα εδω... οποτε τα χαρτια μου τα κανει ολα μονος του :P:p μονο το χαρτι της γεννησης του εστειλα..


bunbunard20121020_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

βρε Tatum δεν παίζεσαι!!!!χαχαχαχα!!!ευτυχώς που η πεθερά μου δεν έχει καμία σχέση με τις κλασσικές πεθερές!!

Τόσο ακριβά είναι τα μεταφορικά σας;;καλέ που μένετε;;σε καμια όαση στην έρημο του Καταρ;;;!!!Δεν ήξερα οτι χρεώνουν ξέχωρα τα μεταφορικά στα ιδιωτικά.

Σοφία μου αυτό το χαρτί είναι μια μλκ και μισή και όλος-όλος ο σκοπός του είναι κάποια χρήματα που δίνεις λόγω αλλαγής ενορίας.

Εγω περιμένω να δω τι θα γίνει με τη δουλειά του Νίκου για να πάω να κλείσω εκκλησία και ημ/νια.

Κατά τ' άλλα;Την Παρασκευή έχουμε εμβόλιο να δω και πόσο ζυγίσει το θηρίο,όλο δίπλες έχει γίνει!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!!

Caramel είσαι θεά δεν το συζητώ!!!!!!!Πέθανα στο γέλιο εχθές που το διάβασα. Για τις ετοιμασίες καλό κουράγιο και με το καλό η βάπτιση!!!!

Εγώ έκλεισα εκκλησία για 18 Αυγούστου και ψάχνω για μπομπονιέρες, θέλω να κάνω κάτι καλό που θα μείνει μιας και θα είναι μόνο 25 άτομα στη βάπτιση, λόγω του πένθους. Αφήστε που μου έχει μείνει απωθημένο απο τις μπομπονιέρες του γάμου που ήταν επιεικώς απαράδεκτες. Δεν μου ετοίμασε η βλαμμένη δείγμα και είχα ζητήσει μία απλή με λευκό τούλι που να δένει με μία κορδέλα προς το σομόν, αλλά να είναι σαν κρίκος περασμένη. Και τι μου κάνει η πανέξυπνη? Πάει και πιάνει την κορδέλα με συρραπτικό για να δημιουργήσει τον κρίκο. Και το βλέπω μία ημέρα πριν το γάμο....καπνούς έβγαζα. Οπότε τώρα προσοχή και πολύ ψάξιμο.

Ο μικρός έφαγε κι εμένα τούμπα απο τον καναπέ την Παρασκευή και χτύπησε λίγο το κεφαλάκι του. Δεν είχαμε αίματα και τίποτα τέτοια αλλά έκλαιγε απαρηγόρητος. Και έχει αρχίσει απο την Κυριακή και δυσκολεύεται στον ύπνο...ξυπνάει το βράδυ και θέλει να έρθει ανάμεσά μας για ύπνο. Πιστεύω ότι είναι φάση και θα το ξεπεράσουμε. Για να δούμε.

Ρηνιώ εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη δουλειά.

Tatum υπομονή εκεί στα ξένα και πάτα πόδι γιατί οι άντρες είναι λίγο στον κόσμο τους.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πουλάκια... ή μάλλον όχι... βλέπω ΦΙΟΓΚΆΚΙΑ!!!!!

Μόλις τελείωσα το δέσιμο στα βαζάκια.... πωωωω πτώμα είμαι!!!!

marant μιας και θα έχετε λίγα άτομα και το έχω φρέσκο το ψάξιμο μπορώ να σου προτείνω 100 ιδέες για οποιοδήποτε βαλάντιο!!!!

Όσο πιο έτοιμα είναι τα κομμάτια που παίρνεις τόσο πιο εύκολο το αποτέλεσμα ;) Site, ειδη, ποιότητες, τιμές και εξυπηρέτηση στη διάθεσή σας!!!

Πραγματικά είναι πολύ πιο εύκολο να πάρεις καλό κουτί (με βελουδινη επένδυση μέσα και να βάλεις ένα κομμάτι τουλι και βότσαλα (Χατζημιχάλη.. δεν ξέρω άλλον να βγάζει) μαζί με ένα ωραίο μπρελοκάκι σε ένα άλλο τούλι. Απλό και γρήγορο.. ίσως όχι πολύ παιδικό αλλά για τα παιδάκια μπορείς να έχεις ζαχαρωτά σε ένα παιχνιδάκι (μολυβοθήκη, κουτάκι, κουμπαράς...) ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μπράβο caramel, ξεμπέρδεψες μια χαρά!!!

Για τις μπομπονιέρες σκεφτόμουν να μην φτιάξω αλλά να τις πάρω έτοιμες, γιατί με τη δουλειά δεν μου μένει καθόλου χρόνος αφενώς, και αφετέρου είμαι εντελώς κουλή, δεν έχω ίχνος δεξιοτεχνίας σε κατασκευές δεσίματα κλπ.

Είχαμε σκεφτεί να κάνουμε σβούρες ξύλινες για τους άντρες και βεντάλιες για τις γυναίκες, από παιδιά θα έχουμε μόνο ένα, το ανηψάκι μας και μου είπε η κυρία με τις μπομπονιέρες ότι μπορεί να μου φτιάξει και 1 μόνο παιδική. Οι σβούρες όμως που μας αρέσουν είναι πολύ ακριβές, και εναλλακτικά είδα κάποια καραβάκια μεταλλικά σε μαρμάρινη βάση με χρυσή βαρκούλα και ασημένιο πανί, τα οποία λέμε να βάλουμε σε κουτάκι με βελούδινη επένδυση και βότσαλα κουφέτα. Για την παιδική σκέφτομαι να κάνω ένα ξύλινο από αυτά που έχουν ροδίτσες και είναι ζωάκι που το κρατάς απο ξύλινη βέργα και το προχωράς(μιλάμε για περιγραφή όχι αστεία :tongue: )

Θα δω σε τι θα καταλήξουμε αλλά γενικά βλέπω να μας βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ οι μπομπονιέρες και άλλα τόσα τα γλυκάκια με τα αναψυκτικά. Θα κάνουμε και ένα τραπέζι μόνο γονείς αδέρφια και νονά, οπότε βλέπω το 500άρικο να έρχεται σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγω τις μπομπο έτοιμες θα τις πάρω.Χρόνος υπάρχει αλλά δεν υπάρχει θέληση απο τη μια κι απο την άλλη η κουμπάρα των κουμπάρων & νονών θα αναλάβει,οπότε δε μπορώ να τους πω:πληρώστε στέφανα,λαμπάδες,βαφτιστικά και εγω να μην κάνω ούτε τις μπομπονιέρες εκεί!Ούτως ή άλλως δεν θα κάνω ξεχωριστές του γάμου και της βάφτισης,1 μπομπο θα είναι και για τα 2 και σαν νυφική μπομπο θα κάνω οτι έκανε η αδερφή μου:μπισκοτάκια σε σχήμα καρδιάς με τα αρχικά μας επάνω.Έτσι ίσως να γλυτώσω και το γλυκάκι,μιας και σκέφτομαι να κόψω τούρτα για τα γενέθλια της Νάσιας και να φάνε μόνο τα παιδάκια!Θα δούμε,όλα υπο σκέψην.

Κατά τ' άλλα..περάσαμε ανήσυχη νύχτα,με τη μικρή να "στριφογυρίζει" ατελείωτα απο τις 5:30 και να ψιλοκλαψουρίζει..φυσικά μόλις της έβαζα το στήθος πιπίλαγε και ξανακοιμόταν αλλά με έκανε κομμάτια...


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μπράβο caramel, ξεμπέρδεψες μια χαρά!!!

Για τις μπομπονιέρες σκεφτόμουν να μην φτιάξω αλλά να τις πάρω έτοιμες, γιατί με τη δουλειά δεν μου μένει καθόλου χρόνος αφενώς, και αφετέρου είμαι εντελώς κουλή, δεν έχω ίχνος δεξιοτεχνίας σε κατασκευές δεσίματα κλπ.

Είχαμε σκεφτεί να κάνουμε σβούρες ξύλινες για τους άντρες και βεντάλιες για τις γυναίκες, από παιδιά θα έχουμε μόνο ένα, το ανηψάκι μας και μου είπε η κυρία με τις μπομπονιέρες ότι μπορεί να μου φτιάξει και 1 μόνο παιδική. Οι σβούρες όμως που μας αρέσουν είναι πολύ ακριβές, και εναλλακτικά είδα κάποια καραβάκια μεταλλικά σε μαρμάρινη βάση με χρυσή βαρκούλα και ασημένιο πανί, τα οποία λέμε να βάλουμε σε κουτάκι με βελούδινη επένδυση και βότσαλα κουφέτα. Για την παιδική σκέφτομαι να κάνω ένα ξύλινο από αυτά που έχουν ροδίτσες και είναι ζωάκι που το κρατάς απο ξύλινη βέργα και το προχωράς(μιλάμε για περιγραφή όχι αστεία :tongue: )

Θα δω σε τι θα καταλήξουμε αλλά γενικά βλέπω να μας βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ οι μπομπονιέρες και άλλα τόσα τα γλυκάκια με τα αναψυκτικά. Θα κάνουμε και ένα τραπέζι μόνο γονείς αδέρφια και νονά, οπότε βλέπω το 500άρικο να έρχεται σιγά σιγά.

Βρε συ τι να φτιάξεις??? πάρε ένα τέτοιο http://www.pink-blue.gr/metallika-koutia/722-metallika-koutia-vaptisis-mka08180.html

μερικά ετοιμα κομμενα τουλια 0,08 λεπτά έκαστο, κουφέτα (9 ευρώ πήρα τις χρωματιστές καρδούλες περίπου 240 τεμαχια) και ένα μπρελοκάκι για δώρο πχ μέχρι 1,5 ευρώ και τα πετας μεσα στο κουτι χωρις κορδελες φιογκους και χωρις τπτ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...