Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Τραχηλικες συμφυσεις κ συλληψη


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!

Θα πω εν συντομια την ιστορια μου, για να θεσω τις αποριες μου. Ειμαστε σε προσπαθεια για μωρακι εδω κ 2 χρονια. Το καλοκαιρι αλλαξα γυναικολογο κ ξεκινησαμε πιο εντατικες εξετασεις για το θεμα αυτο. Τον προηγουμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια κ μολις σημερα εκανα υστεροσκοπηση. Στην υστεροσκοπηση φανηκε παχυ ενδομητριο, στενωση τραχηλου κ τραχηλικες συμφυσεις, οπου κ "λυθηκαν". Η γιατρος μου εδωσε 3 μηνες φυσιολογικης συλληψης, γιατι μετα θα ξαναβγουν οι συμφυσεις. Αν σε αυτους τους 3 μηνες δεν προκυψει φυσιολογικη συλληψη, τοτε προχωραμε σε εξωσωματικη.

Θα ηθελα να ρωτησω αν καμια κοπελα ειχε παρομοια εμπειρια ή γνωση κ να μοιραστει μαζι μου την εκβαση της καταστασης!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! Θα περιμενω εμπειριες σας!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των γονέων,

να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Εάν επιθυμείτε άνοιγμα θέματος με στόχο την ανταλλαγή κοινών εμπειριών και αλληλουποστήριξη μπορείτε να δημιουργήσετε στο parentscafe.gr ένα social group με τίτλο το θέμα που σας απασχολεί

εδώ: http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=27

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=2983&postcount=6

Ο δευτερος συνδεσμος θα σας οδηγήσει σε βίντεο το οποίο δείχνει το πώς μπορείτε να κάνετε χρήση των social groups!

Έχετε όμως υπόψη σας ότι τα θέματα αυτά , - όσα συμπεριλαμβάνουν συζητήσεις τύπου καφέ και περιέχουν χιλιάδες δημοσιεύσεις - , θα διαγράφονται μετά την πάροδο ενός διαστήματος

- θυμηθείτε να τοποθετείτε τα ενημερωτικά θέματα, στις αντίστοιχες ενότητες του parents.gr.

Οδηγίες εγγραφής για parents.org.gr μπορείτε να δείτε εδώ

http://parents.org.gr/news/a71

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απ'ότι έχω διαβάσει στο ιντρνετ οι συμφίσεις πράγματι ξαναβγαίνουν και μάλιστα μπορεί να επανέλθουν σε χειρότερο βαθμό απ'ότι ήταν την πρώτη φορά. Επίσης σε περίπτωση απόξεσης η κατάσταση μπορεί να επιδεινωθεί. Ορισμένες γυναίκες μπορεί να χάσουν και την περίοδο αν δε λυθούν οι συμφίσεις. Όλα τα απίθανα συμβαίνουν στο γυναικείο οργανισμό!


Θέλω ένα και δυο και τρια και τέσσερα μωρά ...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω διαβάσει στο ιντρνετ οι συμφίσεις πράγματι ξαναβγαίνουν και μάλιστα μπορεί να επανέλθουν σε χειρότερο βαθμό απ'ότι ήταν την πρώτη φορά. Επίσης σε περίπτωση απόξεσης η κατάσταση μπορεί να επιδεινωθεί. Ορισμένες γυναίκες μπορεί να χάσουν και την περίοδο αν δε λυθούν οι συμφίσεις. Όλα τα απίθανα συμβαίνουν στο γυναικείο οργανισμό!

κ εμενα μου ειπαν οτι θα ξαναβγουν κ μαλιστα σε 3 μηνες!! εγω εκανα υστεροσκοπηση κ τις ελυσαν. Ποτε δεν ειχα προβλημα με τον κυκλο μου, ουτε πριν την υστεροσκοπηση, ουτε μετα... Το θεμα ειναι τι κανεις με τις συμφυσεις;;; Αφου συνεχως θα βγαινουν, πως απαλασσεσαι οριστικα; Και τι γινεται με το θεμα γονιμοτητα;;


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

οι συμφυσεις ή αντιμετωπιζονται με αντιβιωση μια και καλή και δε ξαναβγαινουνε...ή αν δεν "αντιμετωπιστουν" και φρασσουν τις σαλπιγγες κανεις λαπαροσκοπηση.

αυτα ξερω σαν παθουσα..

Link to comment
Share on other sites

Μητση μου με αυτο που μου λες μου δινεις κουραγιο... Εμενα μου ειπαν οτι η φυση του τραχηλου μου ειναι τετοια, που λογω στενοτητας θα ξαναβγουν... Οτι περισσοτερο ξερεις, θα μου ηταν χρησιμο... Εχω αρχισει κ απελπιζομαι...


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...