Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μαιευτήρια στην Λάρισα


mairi1983

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι μέλλουσα μανούλα. Δεν είμαι απο Λάρισα αλλα απο Τρίκαλα. Εχω βρεί έναν πάρα πολύ καλο γιατρό στην Λάρισα τον κ. Αλεξανδρή και με παρακολουθεί αυτός. Ήθελα να μάθω αν έχει γεννήσει καμία στην Θεοτόκο και να μου πει εντυπώσεις. Τι τιμές έχουν? Το Ιασω πότε ανοίγει?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα mairi1983

με το καλο το μωρακι σου ποτε γεννας? εγω στη θεοτοκο γενησα τον Ιανουαριο. ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο το προσωπικο και απο την κλινικη,ειχα μονοκλινο παρα τις αντιρησεις του γιατρου μου! ενω ειχαμε κανονισει για τρικλινο.γεννησα Παρασκευη και βγηκα Τεταρτη το κοστος ητανε σχεδον 2700Ε (το δωματιο,ο γιατρος,ο παιδιατρος,ο αναισθησιολογος και η αγωγη που μου δωσανε)

Ελπιζω να σε βοηθησα.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ποιον γιατρό είχες? Εγω στο επόμενο ραντεβού θα ρωτήσω τιμές. Για μονόκλινο θέλω και εγώ! Ιούλιο θα γεννησω με το καλό!

Να σου ζήσει και το μωράκι σου!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειχα το Στεργιου. πολυ καλος αλλα μεγαλος σε ηλικια να φανταστεις μετα τη γεννα μου κατεθεσε τα χαρτια για τη συνταξη του!!!!!!!!!!!! να ρωτησεις σιγουρα θα μεινεις ευχαριστημενη. η προισταμενη ειναι λιγο στριφννη αλλα ολα τα αλλα κοριτσια ειναι σουπερ.ειδικα η Χρυσα που ητανε διπλα μου απο την αρχη και ακομη μια πιο μικρη που κολλησα και δεν θυμαμαι το ονομα της.

ευχαριστω για τις ευχες για το μικρουλη μου ειναι γλυκας οχι επειδη ειναι γιος μου αλλα ειναι το πιο τελειο μωρο!!!!!!!!!!!!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα! Είμαι μέλλουσα μανούλα. Δεν είμαι απο Λάρισα αλλα απο Τρίκαλα. Εχω βρεί έναν πάρα πολύ καλο γιατρό στην Λάρισα τον κ. Αλεξανδρή και με παρακολουθεί αυτός. Ήθελα να μάθω αν έχει γεννήσει καμία στην Θεοτόκο και να μου πει εντυπώσεις. Τι τιμές έχουν? Το Ιασω πότε ανοίγει?

O γιατρός που βρήκες ειναι κορυφαίος και η κλινική θεοτόκος έχει ανακαινισθεί. Ειναι μια καθαρή κλινική και με βατές τιμές. Το ΙΑΣΩ απ΄οτι γνωρίζω θα ανοίξει σε 2 μήνες, χωρίς να ειναι βέβαιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
O γιατρός που βρήκες ειναι κορυφαίος και η κλινική θεοτόκος έχει ανακαινισθεί. Ειναι μια καθαρή κλινική και με βατές τιμές. Το ΙΑΣΩ απ΄οτι γνωρίζω θα ανοίξει σε 2 μήνες, χωρίς να ειναι βέβαιο.

το ΙΑΣΩ άνοιξε και ήδη γεννήθηκαν αρκετα μωρά απο όλη την Θεσσαλία...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα κι από 'μένα κορίτσια! εγώ έχω γιατρό τον παναγιώτη τον γκρέτση και θα γεννήσω τον ιανουάριο, πρώτα ο θεός, στο ιασώ(ξέρει καμιά σας αν είναι καλή η κληνική).? για τιμές που ρώτησα εκεί μου είπε το τρίκλυνο θα βγει στα 2.200 και το μονόκλινο στα 2.700 με φυσιολογικό τοκετό.

mairi1983 για θεοτόκο δεν ξέρω γιατί εκτός από την κληνική παίζει ρόλο και ο γιατρός αλλά ελπίζω να σου έδωσα μία ιδέα! ρώτησε πάντως το γιατρό σου και ενημέρωσε μας και μας πληροφοριακά!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

a%3Eκαλησπέρα κι από 'μένα κορίτσια! εγώ έχω γιατρό τον παναγιώτη τον γκρέτση και θα γεννήσω τον ιανουάριο, πρώτα ο θεός, στο υγεία,συγγνώμη για πριν!(ξέρει καμιά σας αν είναι καλή η κληνική).? για τιμές που ρώτησα εκεί μου είπε το τρίκλυνο θα βγει στα 2.200 και το μονόκλινο στα 2.700 με φυσιολογικό τοκετό.

mairi1983 για θεοτόκο δεν ξέρω γιατί εκτός από την κληνική παίζει ρόλο και ο γιατρός αλλά ελπίζω να σου έδωσα μία ιδέα! ρώτησε πάντως το γιατρό σου και ενημέρωσε μας και μας πληροφοριακά!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

a%3Eκαλησπέρα κι από 'μένα κορίτσια! εγώ έχω γιατρό τον παναγιώτη τον γκρέτση και θα γεννήσω τον ιανουάριο, πρώτα ο θεός, στο υγεία,συγγνώμη για πριν!(ξέρει καμιά σας αν είναι καλή η κληνική).? για τιμές που ρώτησα εκεί μου είπε το τρίκλυνο θα βγει στα 2.200 και το μονόκλινο στα 2.700 με φυσιολογικό τοκετό.

λιάνα, καλημέρα!

τιμές δεν θυμάμαι να σου πω! είχα δίκλινο μόνο για μένα και συνοδό τη μαμά μου. γέννησα με καισαρική προγραμματισμένη και ολική που επέλεξα εγώ. γιατρό έχω τη Δημηνίκου Γεωργία. Θεά!

πάντως ως κλινική είναι πολύ προσεγμένη, καθαρή, με προσωπικό εξυπηρετικό, με ευχάριστες κοπέλες στα νεογνά. Αν συναντήσεις την Αθηνά Βελώνη, είναι στα μωράκια, ζήτησέ της ό,τι οδηγίες χρειάζεσαι! την λάτρεψα! όλα τα κορίτσια είναι σούπερ, αλλά αυτή η Αθηνά είναι το κάτι άλλο. μέχρι και στο σπίτι μου ήρθε, επειδή είχα απορίες για την μπουμπού και ήμουν αγχωμένη.

με το καλό το μπεμπουδάκι σου!

:D:D:D:):):)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:):):)

Σ'ευχαρηστώ πολύ για τις πληροφορίες σου... Δεν είχα ακούσει άλλα σχόλεια νωρίτερα για τη συγκεκριμένη κλινική και ήμουν εντελώς στην άγνοια.. Πώς σου φάνηκε η εμπειρία της γέννας? Εγώ έχω πολύ άγχος και ψιλοφοβάμαι και λιγάκι για να πω και την αλήθεια!Είναι φυσιολογικό ελπίζω.. :?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για να καταλάβεις, την πρώτη μέρα που γέννησα ήθελα να προγραμματίσω το επόμενο μωρό! ακόμα βέβαια δεν έχω πείσει τον άντρα μου. η μπέμπα κοντεύει 10 μηνών.

μακάρι να γένναγα φυσιολογικά, αλλά και με καισαρική που γέννησα το μπουμπούκι μου όλα καλά. την πρώτη μέρα δεν κατάλαβα τίποτα. την δεύτερη πονούσα λίγο στα εντεράκια, μέχρι να επανέλθουν στα φυσιολογικά. την τρίτη μέρα τα είχα βγάλει όλα τα σωληνάκια και έκανα ντουζάκι! δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα! όταν σου φέρουν το μωρό αγκαλίτσα είναι το κάτι άλλο. αλλά όταν το θηλάσεις πρώτη φορά είναι ΕΥΤΥΧΙΑ!

τον γιατρό σου δεν τον ξέρω, αλλά η κλινική είναι πολύ καλή.

το μωρό μου το έφερναν κάθε φορά με διαφορετικό χτένισμα τα κορίτσια! όποτε το ζητάς.

και στο θέμα θηλασμός με βοήθησαν πολύ. αρκεί να μιλάς, να ρωτάς, να λες τί θέλεις, χωρίς να ντρέπεσαι!

συμβουλή μου, να αποφασίσεις νωρίς για παιδίατρο με προσοχή, να αποφύγεις κακοτοπιές, γιατί εκεί την πάτησα εγώ. άλλα μας έλεγε πριν γεννήσω κι άλλα εντελώς αφού γέννησα.

μακριά από Α.Κ.

μην αγχώνεσαι! όλα καλά θα πάνε! να έχεις αυτόν που θέλεις μαζί, για να νιώθεις εσύ καλά! να κάνεις το σταυρό σου και η Παναγία θα είναι μαζί σας! σαν γλυκό όνειρο το θυμάμαι!

φιλάκια!

ό,τι χρειαστείς, μη διαστάσεις! σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

συμβουλή μου, να αποφασίσεις νωρίς για παιδίατρο με προσοχή, να αποφύγεις κακοτοπιές, γιατί εκεί την πάτησα εγώ. άλλα μας έλεγε πριν γεννήσω κι άλλα εντελώς αφού γέννησα.

μακριά από Α.Κ.

ό,τι χρειαστείς, μη διαστάσεις! σου εύχομαι τα καλύτερα!

τι εννοείς Α.Κ. ? sevoula θα σε κάνω αίτηση για φιλία να τα λέμε από εκεί, εάν θέλεις..Εσύ ποιόν παιδίατρο έχεις τώρα αν επιτρέπεται?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...