Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

ΖΗΤΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!


Recommended Posts

καλημέρα δε σας είπα;

ταζ σε ποιο άλμπουμ αναφέρεσαι;;; άντε πες καμια λεπτομέρεια!

μαρία μου σαλονικιά να σε βοηθήσω ρώτα με ό,τι θες! το να κοιμάστε μαζί τους και τις ώρες τους ακόμα πιο δύσκολο μου φαίνεται! άντε να ξυπνάνε τη νύχτα και να σου ρχονται αλλά και να υποχρεώνεσαι να ξαπλώνεις μαζί...χαράς το κουράγιο σου!

καλά ο μικρός σου είναι πολύ μικρός θέλει λίγο υπομονή ακόμα.

ο μεγάλος σου κουβέντα.

αλλά το εύκολο θεωρώ της υπόθεσης είναι ότι αν γίνει η αρχή το ένα παιδί θα "κολλήσει" απ το άλλο.

σε μας μη κάνει ο ενας κάτι ο άλλος είναι η ουρά του!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όχι δε σηκώνονται τη νύχτα πάντως καθόλου. ο μικρός δε σηκωνόταν ποτέ. είναι και στο παιδί.

ο μεγάλος γύρω στα 3 σηκωνόταν κατά τις 5-6 το πρωί και έκανε βόλτες, τον έβρισκα να κοιμάται στα πλακάκια, στο σαλόνι, δίπλα στο πατέρα του κτλ. τον έπαιρνα και ξανα στο κρεβάτι. κανα 3μηνο κράτησε αυτό μετά τέλος.

λένε ότι πρέπει να κρατάς μια σταθερή στάση, το ίδιο και ο έτερος γονιός εννοείται. σηκώνεται τον γυρνάς πίσω όσες φορές κι αν χρειαστεί. κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες χρησης!

Θα προσπαθησω να κρατησω μια σταθερη σταση μιας που αυτο ειναι το θεμα μου. Με ριχνουν πολυ ευκολα κ τους λεω ολο ναι!

Να γινω αδιακριτη κ να ρωτησω κατι αλλο τις αγορομανες μιας που μαζευτηκαμε εδω:

Με τα τσουτσουνια σας τι εχετε κανει??????

Εμας ο μικρος εχει φιμωση(φιμωσαρα:tongue:) αλλα δεν κανουμε τιποτα για αυτο ειναι μικρος ακομη.Συμφωνα με τις οδηγιες της παιδιατρου παντα.

Ο μεγαλος εχει μερικη φιμωση κ ερεθιζεται πολυ συνχα η περιοχη κ κοκκινιζει.

Του δημιουργει κ συχνοουρια. Αρα ειναι η ωρα να κλεισω ραντεβου με παιδοχειρουργο σωστα???

Η παιδιατρος αυτο μου ειπε να κανω! αλλα διαβασα αρκετα κ ρωτησα φιλες κ γνωστες που μου λενε οτι θα μπορουσα να το παλεψω κ να του κανω γυμναστικη(πανω κατω) με emla κ ετσι σταδιακα θα ανοιξει.


-

Link to comment
Share on other sites

το χουμε κι εμείς αυτό με τον μεγάλο. ήταν να το κάνουμε χειρουργικά τώρα την άνοιξη αλλά ο μπαμπάς μας με φοβήθηκε ψυχολογικά και άσκησε βέτο να γεννήσω πρώτα και μετά!

χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

MARIAEVA περαστικά να είναι στον άντρα σου. Είναι σίγουρα δύσκολο αυτό που αντιμετωπίζετε και θέλει δύναμη και κουράγιο, τα ζούμε και 'μεις με τον αδερφό του άντρα μου. Υπομονή και πίστη και όλα θα πάνε καλά.

Όσον αφορά τα μικρό μου και μεις κορίτσια μόλις άρχισε να κοιμάται σερί (σχεδόν μετα που σαράντισε) τον πήγα στο δωμάτιό του. Σπάνια ξυπνάει τη νύχτα,αν είναι άρρωστος κυρίως,οπότε τον παίρνουμε στο δικό μας και μόλις κοιμηθεί ξανά τσουπ πάλι πίσω. Είναι 26 μηνών και τον έχω ακόμα στην κούνια με τα κάγκελα σηκωμένα. Τα έχει πηδήξει κανα δυο φορές αλλά μόνο απο μεσημεριανό ύπνο.Είμαι στην αναμονή του βραδυνού....:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....ειμαι μαμα τριων υπεροχων αγοριων....πλεον..μιας και ....ειμαστε 13...11...5,5......να τα εχει ο θεος καλα......εχω πολυ καιρο να γραψω στο παρεντσ αλλα κατα καιρους μπαινω και διαβαζω......να σας καταθεσω την εμπειρια μου....;;;;την εχω γραψει και στο παρεντσ...και στα τρια γορια ο γιατρος μου ειπε....μεχρι τα 4 ....δε τα ακουμπαμε.....αν τοτε δεν υπαρχει καλυτερευση...τοτε μονο κοιταμε .....και τε τρια με ολοκληρωτικη φιμωση ...και τα τρια ανοιξαν μονα τους.....βρβαια την πατησαμε ...οι 2 μεγαλοι απ αλλου ....ο δευτερος στα 8 του εκανε ορχεοπηξια...ανεβοκατεβαινε ο ορχις του....τον δεσαμε.....με χειρουργειο....και ο μεγαλος πριν 20 μερες εκανε χειρουργειο για συστροφη κυστεως μοργκανι....το περασαμε και αυτο...φριχτοι πονοι....ασχημη εμπειρια!!!αχ..αχ!!!ευτυχως ολα καλα!!!αυτα..κοριτσακια...να στε καλα ...και να χαιρομαστε τους αντρες μας!!!!!:D.

Να γινω αδιακριτη κ να ρωτησω κατι αλλο τις αγορομανες μιας που μαζευτηκαμε εδω:

Με τα τσουτσουνια σας τι εχετε κανει??????

Εμας ο μικρος εχει φιμωση(φιμωσαρα:tongue:) αλλα δεν κανουμε τιποτα για αυτο ειναι μικρος ακομη.Συμφωνα με τις οδηγιες της παιδιατρου παντα.

Ο μεγαλος εχει μερικη φιμωση κ ερεθιζεται πολυ συνχα η περιοχη κ κοκκινιζει.

Του δημιουργει κ συχνοουρια. Αρα ειναι η ωρα να κλεισω ραντεβου με παιδοχειρουργο σωστα???

Η παιδιατρος αυτο μου ειπε να κανω! αλλα διαβασα αρκετα κ ρωτησα φιλες κ γνωστες που μου λενε οτι θα μπορουσα να το παλεψω κ να του κανω γυμναστικη(πανω κατω) με emla κ ετσι σταδιακα θα ανοιξει.


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας....ειμαι μαμα τριων υπεροχων αγοριων....πλεον..μιας και ....ειμαστε 13...11...5,5......να τα εχει ο θεος καλα......εχω πολυ καιρο να γραψω στο παρεντσ αλλα κατα καιρους μπαινω και διαβαζω......να σας καταθεσω την εμπειρια μου....;;;;την εχω γραψει και στο παρεντσ...και στα τρια γορια ο γιατρος μου ειπε....μεχρι τα 4 ....δε τα ακουμπαμε.....αν τοτε δεν υπαρχει καλυτερευση...τοτε μονο κοιταμε .....και τε τρια με ολοκληρωτικη φιμωση ...και τα τρια ανοιξαν μονα τους.....βρβαια την πατησαμε ...οι 2 μεγαλοι απ αλλου ....ο δευτερος στα 8 του εκανε ορχεοπηξια...ανεβοκατεβαινε ο ορχις του....τον δεσαμε.....με χειρουργειο....και ο μεγαλος πριν 20 μερες εκανε χειρουργειο για συστροφη κυστεως μοργκανι....το περασαμε και αυτο...φριχτοι πονοι....ασχημη εμπειρια!!!αχ..αχ!!!ευτυχως ολα καλα!!!αυτα..κοριτσακια...να στε καλα ...και να χαιρομαστε τους αντρες μας!!!!!:D.

Περαστικα ευχομαι στον μεγαλο σου!

Καλα πολυ μπελαλιδικα αυτα τα ανδρικα εργαλεια βρε παιδι...:(

κ εγω που νομιζα οτι τα δικα μας ειναι αυτα που θελουν την περισσοτερη προσοχη!


-

Link to comment
Share on other sites

σέυχαριστω...αστα...εχω παθει πλακα....γιατι οσο τους ειχα μικρους δεν ειχα τετοια θεματα....και τωρα ....πανικ!!!αλλα ...τελικα ....και τάγορια εχουν τις ευαισθησιες τους!!!βλεπω εισαι και στις γοργονες....υποτιθεται οτι εχω αποφοιυησει και απο.κει.....ειμαι απο τις παλιες....αλλλα κατι μου λεει οτι θα επανελθω,,,,


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σέυχαριστω...αστα...εχω παθει πλακα....γιατι οσο τους ειχα μικρους δεν ειχα τετοια θεματα....και τωρα ....πανικ!!!αλλα ...τελικα ....και τάγορια εχουν τις ευαισθησιες τους!!!βλεπω εισαι και στις γοργονες....υποτιθεται οτι εχω αποφοιυησει και απο.κει.....ειμαι απο τις παλιες....αλλλα κατι μου λεει οτι θα επανελθω,,,,

Σημερα εντοπισα τις γοργονες!

Δεν κανω διαιτα αλλα περασα απο εκει μηπως κ κανω τελικα!

Οσο πιο πολλες για συμπαρασταση τοσο πιο καλα! Ερχεται κ το καλοκαιρι....

Πολυ μανουρα βρε παιδι αυτα τα αγορια! Πολυ ευαισθητα τα καυμενα! Εσυ βλεπω με 3 τα 2 πρωτα κοντα-κοντα πρεπει να ζοριστηκες πολυ!


-

Link to comment
Share on other sites

oxi apo τα μεγαλα.....ζοριστηκα..πολυ απο το τριτο....ειχε πολυ γκρινια μωρουλι...πολυ ξενυχτι και δεν πηγαινε σε κανεναν αλλον...παρα μονο σε μενα και στον πατερα του...τα μεγαλα μου πηγαιναν στις γιαγιαδες και δε φευγανε,,,,ευτυχως τωρα ,,,εστρωσε..το σχολειο κανει θαυματα ....νηπιο!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

oxi apo τα μεγαλα.....ζοριστηκα..πολυ απο το τριτο....ειχε πολυ γκρινια μωρουλι...πολυ ξενυχτι και δεν πηγαινε σε κανεναν αλλον...παρα μονο σε μενα και στον πατερα του...τα μεγαλα μου πηγαιναν στις γιαγιαδες και δε φευγανε,,,,ευτυχως τωρα ,,,εστρωσε..το σχολειο κανει θαυματα ....νηπιο!!!!

Μια χαρα σε βρισκω λοιπον;)

tetoia να ακουω να περνω θαρρος!

εμενα ο μεγαλος μου ειναι πολυ γκρινιαρης κ εχει κολλημα με τον πατερα του!

τα αντρακια μας μωρεεεεε:tongue:

Μονο να ειναι καλα κ τιποτα αλλο !


-

Link to comment
Share on other sites

γιατί ποντίκι που βρίσκεστε;

από που είστε;

δε κατάλαβα. παίζει κάτι με τα παιδιά;

Καλημερα εχω μερες να μπω δεν ειχα νετ. Τι κανετε? Εμεις το παλευουμε!!1

Αννα μου ειμαι στους γονεις μου στη Λαρισα ενω εμεις μενουμε Ορεστιαδα(λογω δουλειας του αντρα μου).

Η μια διδυμη γεννηθηκε με γενικευμενη βαρια υποτονια και κανουμε φυσιοθεραπειες και ανγκαστικα μενω στους δικους μου γιατι δεν γινεται αλλιως πως θα τα καταφερω μονη μου?

Παλευουμε να παρουμε μεταθεση εδω και ειμαστε στο περιμενε αλλα ειναι απ ολες τις αποψεις πια σκουρα τα πραματα οικονομικα, ψυχολογικα, ......

Υπομονη αλλα ποσο?????????


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...