Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΖΗΤΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!


Recommended Posts

Καλωσήλθες Βέρα και mariaeva. Τί να πω βρε κορίτσι μου...περαστικά και γρήγορα. Εύχομαι να βγείτε νικητές.

Βέρα τί είναι αυτή η εγχείριση; Οι γοργόνες πάλι τί είναι είναι :confused:.

Πολλές απορίες σήμερα :P. Η γενικευμένη υποτονία πάλι τί είναι;

Ερώτηση πολύ σοβαρή και αν θέλετε καλύτερα μου απαντάτε με πμ.

Τα αγόρια σας περίπου στα 4-5 ασχολούνται-αν με το εργαλείο τους;

Κι αν ναι με ποιον τρόπτ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσήλθες Βέρα και mariaeva. Τί να πω βρε κορίτσι μου...περαστικά και γρήγορα. Εύχομαι να βγείτε νικητές.

Βέρα τί είναι αυτή η εγχείριση; Οι γοργόνες πάλι τί είναι είναι :confused:.

Πολλές απορίες σήμερα :P. Η γενικευμένη υποτονία πάλι τί είναι;

Ερώτηση πολύ σοβαρή και αν θέλετε καλύτερα μου απαντάτε με πμ.

Τα αγόρια σας περίπου στα 4-5 ασχολούνται-αν με το εργαλείο τους;

Κι αν ναι με ποιον τρόπτ.

Η Ατονια ουτε εγω ηξερα τι ειναι μεχρι που μου χτυπησε την πορτα....

Ειναι αδυναμα τα νευρα και οι μυς του μωρου με απλα λογια.Χρειαζοντε φυσιοθεραπειες και πολυυυυυυυυυυυ δουλεια να παρει ''μπρος'' το μωρο αλλα το σημαντικο ειναι η αιτια της ατονιας.

Εμενα ο μεγαλος που ειναι σχεδον 3 1/2 μου λεει παλι εγινε μεγαλο και το πειραζει αλλα μεχρι εκει! Προς το παρον


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.

Σημερα ο μικρος δεν κοιμηθηκε μεσημερι και κοιμαται απο της 9....ενω αν κοιμηθει μεσημερι...μας παιρνει 1 τα μεσανυχτα....στην καλυτερη 12!!!!

Συνηθως κοιμαται τα μεσημερια 3ωρα η ακομα και 4αωρα αν δεν τον ξυπνησω εγω...αλλα τα τελευταια μεσημερια δεν ευκολα κοιμαται...παιζει στο κρεβατι του,τραγουδαει....και στο τελος κοιμαται.

Λετε να μου κοψει τον μεσημεριανο υπνο;

Εσας κοιμουνται το μεσημερι τα παιδακια σας;

ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες χρησης!

Θα προσπαθησω να κρατησω μια σταθερη σταση μιας που αυτο ειναι το θεμα μου. Με ριχνουν πολυ ευκολα κ τους λεω ολο ναι!

Να γινω αδιακριτη κ να ρωτησω κατι αλλο τις αγορομανες μιας που μαζευτηκαμε εδω:

Με τα τσουτσουνια σας τι εχετε κανει??????

Εμας ο μικρος εχει φιμωση(φιμωσαρα:tongue:) αλλα δεν κανουμε τιποτα για αυτο ειναι μικρος ακομη.Συμφωνα με τις οδηγιες της παιδιατρου παντα.

Ο μεγαλος εχει μερικη φιμωση κ ερεθιζεται πολυ συνχα η περιοχη κ κοκκινιζει.

Του δημιουργει κ συχνοουρια. Αρα ειναι η ωρα να κλεισω ραντεβου με παιδοχειρουργο σωστα???

Η παιδιατρος αυτο μου ειπε να κανω! αλλα διαβασα αρκετα κ ρωτησα φιλες κ γνωστες που μου λενε οτι θα μπορουσα να το παλεψω κ να του κανω γυμναστικη(πανω κατω) με emla κ ετσι σταδιακα θα ανοιξει.

Εμας η παιδιατρος μας,μας το κατεβαζε απο μωρουλι που ηταν και μας ειπε οταν τον κανουμε μπανιο να το κατεβαζουμε κι εμεις.

Φυσικα αυτο το ανελαβε ο αντρας μου....

του κανει καθε βραδυ στο μπανιο μασαζακι και μια χαρα ειναι.....;)

Χρονια πολλα στο αγορακι σου...να τον δεις οπως επιθυμεις!!!!!

Βικυ74 περαστικα στο αντρακι σου.....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Η Ατονια ουτε εγω ηξερα τι ειναι μεχρι που μου χτυπησε την πορτα....

Ειναι αδυναμα τα νευρα και οι μυς του μωρου με απλα λογια.Χρειαζοντε φυσιοθεραπειες και πολυυυυυυυυυυυ δουλεια να παρει ''μπρος'' το μωρο αλλα το σημαντικο ειναι η αιτια της ατονιας.

Εμενα ο μεγαλος που ειναι σχεδον 3 1/2 μου λεει παλι εγινε μεγαλο και το πειραζει αλλα μεχρι εκει! Προς το παρον

Ευχομαι συντομα να ειναι μια χαρα το μωρακι σου!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες χρησης!

Θα προσπαθησω να κρατησω μια σταθερη σταση μιας που αυτο ειναι το θεμα μου. Με ριχνουν πολυ ευκολα κ τους λεω ολο ναι!

Να γινω αδιακριτη κ να ρωτησω κατι αλλο τις αγορομανες μιας που μαζευτηκαμε εδω:

Με τα τσουτσουνια σας τι εχετε κανει??????

Εμας ο μικρος εχει φιμωση(φιμωσαρα:tongue:) αλλα δεν κανουμε τιποτα για αυτο ειναι μικρος ακομη.Συμφωνα με τις οδηγιες της παιδιατρου παντα.

Ο μεγαλος εχει μερικη φιμωση κ ερεθιζεται πολυ συνχα η περιοχη κ κοκκινιζει.

Του δημιουργει κ συχνοουρια. Αρα ειναι η ωρα να κλεισω ραντεβου με παιδοχειρουργο σωστα???

Η παιδιατρος αυτο μου ειπε να κανω! αλλα διαβασα αρκετα κ ρωτησα φιλες κ γνωστες που μου λενε οτι θα μπορουσα να το παλεψω κ να του κανω γυμναστικη(πανω κατω) με emla κ ετσι σταδιακα θα ανοιξει.

Εμας μας το ειχε κανει η παιδιατρος οταν ητανε μικρουλης δε θυμαμαι ποτε ακριβως και καθε βραδυ οταν τον εκανα μπανιο το κατεβαζα και το πλεναμε, καποια στιγμη το ξαναεκανε γιατι ειχε κολλησει και τωρα πια του εχουμε μαθει και το κατεβαζει μονος του και το πλενουμε οταν κανουμε μπανιο.

Ευχομαι συντομα να ειναι μια χαρα το μωρακι σου!!!

Αχ! ευχαριστω πολυ εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας αλλα ειμαι πολυ αισιοδοξη γιατι η μπεμπα μοπυ δειχνει πολυ καλα σημαδια κανει την προοδο που πρεπει σταθερα και σωστα!

Καλο και ηρεμο βραδυ!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Ατονια ουτε εγω ηξερα τι ειναι μεχρι που μου χτυπησε την πορτα....

Ειναι αδυναμα τα νευρα και οι μυς του μωρου με απλα λογια.Χρειαζοντε φυσιοθεραπειες και πολυυυυυυυυυυυ δουλεια να παρει ''μπρος'' το μωρο αλλα το σημαντικο ειναι η αιτια της ατονιας.

Καλη δυναμη ευχομαι! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα:)


-

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας το ειχε κανει η παιδιατρος οταν ητανε μικρουλης δε θυμαμαι ποτε ακριβως και καθε βραδυ οταν τον εκανα μπανιο το κατεβαζα και το πλεναμε, καποια στιγμη το ξαναεκανε γιατι ειχε κολλησει και τωρα πια του εχουμε μαθει και το κατεβαζει μονος του και το πλενουμε οταν κανουμε μπανιο.

Εμας η παιδιατρος δεν το ακουμπαει καθολου κ μας εστειλε στον παιδοχειρουργο.:confused:


-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απ οτι εχω καταλαβει εξαρταται απο το παιδιατρο οποτε κανε οτι σου λεει, για να εισαι σιγουρη.

Τι κανετε οι υπολοιπες? Εγω πρεπει να ταισω τη μια σε λιγο την αλλη σε μιση ωρα και ο μεγαλος μου κανει σκανταλιες ενω η μαμα μου κανει δουλειες και οοοοοοοοολη την ωρα φωναζει, δεν μπορω αλλο θελω να παω σπιτακι μου!! Αλλα πιο που θελω να παρουμε μεταθεση!! χαχαχαχαχαχαχα


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μπραβο σου ποντικακι,τα καταφερνεις με 3 παιδακια τελεια.

Ο αντρας σου δεν ειναι μαζι σας;

Ο δικος μου ειναι πολυ ησυχο παιδακι,απο μωρο ηταν.....οποτε και δουλειες κανουμε μαζι και δεν μου κανει καθολου ζημιες....

Ενταξει κανει τα δικα του με τα παιχνιδακια του,σαν παιδακι!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι κάνετε κορίτσια σήμερα; Επιτέλους ήλιος!!! Εγω απο το πρωι ασχολούμαι με το σπίτι, σιδέρωσα και έεεεενα σωρό ρούχα....Τώρα κυνηγάω το θηρίο που έχει στυο νου του να με ξεγελάσει για να κάνει τις "δουλειές" του όπωσ λέει....αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.

Μπραβο σου ποντικακι,τα καταφερνεις με 3 παιδακια τελεια.

Ο αντρας σου δεν ειναι μαζι σας;

Ο δικος μου ειναι πολυ ησυχο παιδακι,απο μωρο ηταν.....οποτε και δουλειες κανουμε μαζι και δεν μου κανει καθολου ζημιες....

Ενταξει κανει τα δικα του με τα παιχνιδακια του,σαν παιδακι!

οχι ο αντρας μου ειναι ορεστιαδα και ερχεται οποτε μπορει..... ασε πολυ πικρα εχουμε αγωνα λεμε......


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα ρε pontikaki!!

εσυ απο ψυχολογια πως την παλευεις???

κ εμενα ο αντρας μου ταξιδευει πολυ αλλα εσυ εισαι ηρωας!

Παιδια συμβαινει κατι απιστευτο!!!!

Ο μεγαλος μου κανει κακα επανω του!

Με εχει κουφανει:shock:

Απο το Σαββατο που καναμε το τσουτσουνι του φοβαται να κατσει στην τουαλεττα κ τα κανει επανω του!

3 φορες σημερα!:confused:


-

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα ρε pontikaki!!

εσυ απο ψυχολογια πως την παλευεις???

κ εμενα ο αντρας μου ταξιδευει πολυ αλλα εσυ εισαι ηρωας!

Παιδια συμβαινει κατι απιστευτο!!!!

Ο μεγαλος μου κανει κακα επανω του!

Με εχει κουφανει:shock:

Απο το Σαββατο που καναμε το τσουτσουνι του φοβαται να κατσει στην τουαλεττα κ τα κανει επανω του!

3 φορες σημερα!:confused:

Πωπω τον καημένο....φοβάται να παέι τουαλέτα μάλλον.

Μην τον μαλώσεις, προσπαθησε να του εξηγήσεις μόνο.

Θα νιώθει άσχημα ο ταλαίπωρος....

Για όποια ρώτησε εμείς δεν πειράξαμε τίποτα. Το έψαξα πάρα πολύ το θέμα.

Τα κατεβάζουν μόνοι τους οι δικοί μου. Δεν ανοίγουν εντελώς δηλ. σε κάποια σημεία είναι κολλημένο αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Άλλο θέμα έχω αλλά δεν μπορώ να το γράψω δημοσίως.

Τλς. Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα ρε pontikaki!!

εσυ απο ψυχολογια πως την παλευεις???

κ εμενα ο αντρας μου ταξιδευει πολυ αλλα εσυ εισαι ηρωας!

Παιδια συμβαινει κατι απιστευτο!!!!

Ο μεγαλος μου κανει κακα επανω του!

Με εχει κουφανει:shock:

Απο το Σαββατο που καναμε το τσουτσουνι του φοβαται να κατσει στην τουαλεττα κ τα κανει επανω του!

3 φορες σημερα!:confused:

ΑΧ! Μωρε φοβαται μαλλον να καθησει στην τουαλετα μηπως πονεσει? Μη το μαλωνεις ομως τωρα θελει υπομονη και επιμονη και θα ξαναπαει στην τουαλετα. Κουραγιο.

Ασε εχω στους δικους μου απο 30/12 αυτη τη φορα εχω ζοριστει πααααααααααρα πολυ. η ψυχολογια μου ειναι ποτε πανω ποτε κατω αλλα περισσοτερο κατω δυστυχως προσπαθω να γελαω ομως για τα παιδακια μου γιατι ο μεγαλος καταλαβαινει ασε που πολλες φορες μου λεει γιατι δεν παμε σπιτι μας η θελω να παμε και λιγο στην Ορεστιαδα τωρα αφου εχουμε τα μωρα μας τωρα γιατι δεν παμε στο μπαμπα και με κανει κομματια....

μετα πρεπει να αφιερωνω αρκετες ωρες στη μια μπεμπα να της κανω τις ασκησεις της- δυο φορες την εβομαδα την παω για φυσιοθεραπεια, μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα αντλουσα γαλα γιατι η μπεμπα με την ατονια ειχε και μια δυσκολια να φαει και δεν ειχε δυναμη να θηλασει οποτε το εβγαζα αλλα στερεψα πια και δεν εχω το χρονο να κανω επαναγαλακτισμο δυστυχως...

Δεν βγαινω σχεδον καθολου απο το σπιτι δεν προλαβαινω...Αν και τωρα που σταματησα τις αντλησεις καμια φορα περνω τον μεγαλο και τον παω καμια βολτα στις κουνιες!!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τον καημένο....φοβάται να παέι τουαλέτα μάλλον.

Μην τον μαλώσεις, προσπαθησε να του εξηγήσεις μόνο.

Θα νιώθει άσχημα ο ταλαίπωρος....

Για όποια ρώτησε εμείς δεν πειράξαμε τίποτα. Το έψαξα πάρα πολύ το θέμα.

Τα κατεβάζουν μόνοι τους οι δικοί μου. Δεν ανοίγουν εντελώς δηλ. σε κάποια σημεία είναι κολλημένο αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Άλλο θέμα έχω αλλά δεν μπορώ να το γράψω δημοσίως.

Τλς. Καληνύχτα!

Eνταξυ σημερα τα καναμε στο γιογιο!

Τρελλο πισωγυρισμα ετσι????:confused::confused:

Τι να πω ρε συ μ αυτα τα αντρικα εργαλεια! Αβυσσος!:tongue:


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...