Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

ΑΓΡΑΦΟΙ ΝΟΜΟΙ


DALIA

Recommended Posts

1. Νόμος της μηχανικής επισκευής - Αφού τα χέρια σας καλυφθούν εξ ολοκλήρου με γράσο, τότε θα αρχίσει να σας τρώει η μύτη σας ή θα θέλετε να πάτε στην τουαλέτα.

2. Nόμος της βαρύτητας - Οποιοδήποτε εργαλείο ή βίδα, όταν πέσει, θα κυλήσει προς τη λιγότερο προσβάσιμη γωνία.

3. Νόμος των πιθανοτήτων - Η πιθανότητα του να σας παρακολουθούν είναι ανάλογη της ηλιθιότητας της πράξης σας.

4. Νόμος των Τυχαίων Αριθμών - Αν καλέσετε λάθος αριθμό, η γραμμή ποτέ δεν είναι κατειλημμένη και κάποιος πάντα θα απαντήσει.

5. Νόμος του Άλλοθι - Αν πείτε στον προϊστάμενό σας ότι καθυστερήσατε να πάτε στη δουλειά γιατί έσκασε το λάστιχο του αυτοκινήτου σας, την επομένη όντως θα σκάσει το λάστιχο του αυτοκινήτου σας.

6. Νόμος των Αλλαγών - Όταν αλλάζετε λωρίδα κυκλοφορίας στο δρόμο, η λωρίδα που μόλις αφήσατε θα αρχίσει να κινείται πιο γρήγορα από εκείνη στην οποία μετακινηθήκατε.

7. Νόμος του Μπάνιου - Με το που βυθίζετε το σώμα σας στην μπανιέρα, είναι βέβαιο ότι το τηλέφωνο θα χτυπήσει.

8. Νόμος των Συναντήσεων - Η πιθανότητα να συναντήσετε τυχαία κάποιον που γνωρίζετε αυξάνεται άρδην όταν βρίσκεστε με άτομο που δε θέλετε να σας δουν μαζί.

9. Νόμος του αποτελέσματος - Όταν προσπαθήσετε να αποδείξετε σε κάποιον ότι ένα μηχάνημα δε δουλεύει, εκείνη τη στιγμή θα δουλέψει.

10. Νόμος της Βιομηχανικής - Η ένταση της φαγούρας είναι ανάλογη του βαθμού δυσκολίας στο να ξύσετε το συγκεκριμένο σημείο.

11. Νόμος θεάτρου, σινεμά - Τα άτομα των οποίων οι θέσεις απέχουν περισσότερο από το διάδρομο θα φτάσουν τελευταία και είναι πάντα εκείνα που θα εγκαταλείψουν τις θέσεις τους αρκετές φορές για να πάρουν ένα σνακ, κάτι να πιουν ή να πάνε στην τουαλέτα και που θα φύγουν πριν από το τέλος της παράστασης ή της προβολής. Εκείνοι που κάθονται δίπλα στο διάδρομο ουδέποτε μετακινούνται, έχουν πολύ μακριά πόδια ή μεγάλες κοιλιές και πάντα περιμένουν μέχρι να αδειάσει η αίθουσα για να σηκωθούν.

12. Νόμος του Καφέ - Με το που καθήσετε να απολαύσετε ένα ζεστό καφέ στη δουλειά, ο προϊστάμενός σας θα σας ζητήσει να κάνετε κάτι που θα διαρκέσει έως ότου να κρυώσει το καφές σας. Το ίδιο συμβαίνει και με τον φραπέ το καλοκαίρι (σ.σ.: φραπές όχι φρέντο, φραπές!) που θα βράζει μέχρι να επιστρέψετε σε αυτόν.

13. Νόμος των Αποδυτηρίων - Εάν υπάρχουν μόλις δύο άτομα σε αποδυτήρια, θα έχουν γειτονικά ντουλαπάκια.

14. Νόμος Φυσικών Επιφανειών - Η πιθανότητα μιας φέτας ψωμί με μαρμελάδα να προσγειωθεί με την πλευρά της μαρμελάδας στο χαλί είναι ανάλογη του πόσο καινούριο και ακριβό είναι αυτό το χαλί.

15. Nόμος των Λογικών Επιχειρημάτων - Τα πάντα είναι δυνατά όταν δεν έχετε ιδέα για τι μιλάτε.

16. Νόμος της Ενδυματολογικής Εμφάνισης - Αν τα ρούχα σας κάνουν, δεν είναι ωραία.

17. Νόμος του Εμπορικού Μάρκετινγκ - Μόλις ανακαλύψετε ένα προϊόν που σας αρέσει πάρα μα πάρα πολύ, θα σταματήσουν την παραγωγή του.

18. Νόμος των Ιατρών - Εάν δεν αισθάνεστε καλά και κλείσετε ραντεβού με τον ιατρό σας, μέχρι να φτάσετε θα αισθάνεστε καλύτερα. Αν δεν κλείσετε ραντεβού θα παραμείνετε άρρωστοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14. Νόμος Φυσικών Επιφανειών - Η πιθανότητα μιας φέτας ψωμί με μαρμελάδα να προσγειωθεί με την πλευρά της μαρμελάδας στο χαλί είναι ανάλογη του πόσο καινούριο και ακριβό είναι αυτό το χαλί.

Στηριζόμενοι στο νόμο αυτό καθώς και στο γεγονός πως μια γάτα όπως κι αν πέσει από ένα παράθυρο, θα προσγειωθεί πάντα με τα πόδια, είναι δυνατόν να κατασκευάσουμε το .... αεικίνητο!

Πώς...?

Δένουμε στην πλάτη μιας γάτας, μια φέτα ψωμί με μαρμελάδα (η μαρμελάδα προς τα πάνω). Έπειτα ρίχνουμε τη γάτα από το παράθυρο και στο έδαφος έχουμε τοποθετήσει ένα ακριβό χειροποίητο χαλί Περσίας.

Το αεικίνητό μας είναι έτοιμο!!

Link to comment
Share on other sites

19.νόμος της ταλαίπωρης μανούλας:μόλις κοιμίσει το μωρό μετά κόπων και βασάνων πάντα θα χτυπήσει τηλέφωνο, πόρτα, ή θυροτηλέφωνο και άντε να το ξανακοιμίσεις!!!

Επεξεργάστηκαν by viki 1

Link to comment
Share on other sites

Δένουμε στην πλάτη μιας γάτας, μια φέτα ψωμί με μαρμελάδα (η μαρμελάδα προς τα πάνω). Έπειτα ρίχνουμε τη γάτα από το παράθυρο και στο έδαφος έχουμε τοποθετήσει ένα ακριβό χειροποίητο χαλί Περσίας.

Το αεικίνητό μας είναι έτοιμο!!

Εμότικον που είναι ξαπλωμένο και γυρνοβολάει επειδή έχει λιώσε στο γέλιο!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
19.νόμος της ταλαίπωρης μανούλας:μόλις κοιμίσει το μωρό μετά κόπων και βασάνων πάντα θα χτυπήσει τηλέφωνο, πόρτα, ή θυροτηλέφωνο και άντε να το ξανακοιμίσεις!!!

αχ ποσο αληθεια ειναι αυτο...!

Link to comment
Share on other sites

20. νόμος των διακοπών: μόλις κλείσουν τα σχολεία για Πάσχα ή Χριστούγεννα τα παιδιά θα ανεβάσουν υψηλό πυρετό ή θα κολλήσει όλη η οικογένεια γαστρεντερίτιδα.

Link to comment
Share on other sites

20. νόμος των διακοπών: μόλις κλείσουν τα σχολεία για Πάσχα ή Χριστούγεννα τα παιδιά θα ανεβάσουν υψηλό πυρετό ή θα κολλήσει όλη η οικογένεια γαστρεντερίτιδα.

Το ίδιο ισχύει όταν είναι Παρασκευή ή οποιαδήποτε αργία ή απλά ο παιδίατρος λείπει σε συνέδριο. Επίσης στην περίπτωση που τελικά αρρωστήσει σε μέρα εργάσιμη είναι κατά τις 12:00 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχω να καταγγείλω ότι ο 4. Νόμος των Τυχαίων Αριθμών

δεν έχει λογική βάση, αφού όταν η γραμμή είναι κατειλημμένη δεν μπορούμε να ξέρουμε εάν το νούμερο που πήραμε είναι σωστό ή λάθος.

Ομοίως με το 10. Νόμο της Βιομηχανικής, αφού σε τρώει περισσότερο εκεί που δεν μπορείς να ξύσεις και

με το 11. Νόμο θεάτρου, σινεμά, αφού όταν παρακολουθείς το έργο δεν προσέχεις τους πίσω σου, παρά αναγκάζεσαι να προσέξεις τους μπροστινούς που σου κόβουν τη θέα.

(Νομίζω αρκετά το εκλογίκευσα. Δεν τιμώ το nick μου!)

Για όλα τα υπόλοιπα όμως, δεν έχω παρά να συμφωνήσω.


Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...