Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλά ειμαστε όλοι! και η εγκυμοσύνη καλά δόξα τω θεω. ναι φουσκωνει ριτα μου! αλλά ακόμα δεν εχει γινει και πολύ μεγάλη. μοιάζει να ειναι για μικρότερο μήνα. :) απο μεσα παντως η μικρή τα δινει όλα. για πολύ κλοτσιά μιλάμε! χαχαχα

εσυ όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

mary13 αγορακι 11/8/2010

kisha κοριτσακι 26/10/2010

georgia1974 κοριτσακι 5/11/2010

Αngeliki αγορακι 29/11/2010

Μariaefi αγορακι!!!!!!!!!!!!! 11/12/2010

bookie κοριτσακι 12/02/2011

julie8 κοριτσάκι ??/05/2011

Μανουλες to be!

xanp ΠΗΤ 15/8/2011 κοριτσάκι

emi ΠΗΤ 19/8/2011 κοριτσάκι

minaki !!!!!!!! ευχομαστε τα καλύτερα!!!!!!!!!!!

Εν αναμονη ++++++++ (στελνουμε μπεμπεδοσκονη!!!!)

mpap ....

margotte .....

rita_mavro ...

gina gr......

moumou .....

για να μη ξεχνιομαστε:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πειράζει, ας μην είναι πολύ μεγάλη καλύτερα γιατί όσο μεγαλύτερη τόσο πιο κουραστκή. Όταν ήταν εγκυος σε εμένα η μαμά μου, μου έχει πεί οτι έχε μικρή κοιλιά αλλά γεννήθηκα μία χαρα και το βάρος μου ήταν 3,450 και 0,54 ύψος οπότε μην σε ανησυχεί καθόλου.

Εμείς καλά είμαστε, προσπαθούμε να βρούμε με τι θα μπορέσει να ασχοληθεί ο άντρας μου (επαγγελματικά) γιατί δεν το βλεπω να διορίζεται ούτε φέτος...

Link to comment
Share on other sites

mary13 αγορακι 11/8/2010

kisha κοριτσακι 26/10/2010

georgia1974 κοριτσακι 5/11/2010

Αngeliki αγορακι 29/11/2010

Μariaefi αγορακι!!!!!!!!!!!!! 11/12/2010

bookie κοριτσακι 12/02/2011

julie8 κοριτσάκι ??/05/2011

Μανουλες to be!

xanp ΠΗΤ 15/8/2011 κοριτσάκι

emi ΠΗΤ 19/8/2011 κοριτσάκι

minaki !!!!!!!! ευχομαστε τα καλύτερα!!!!!!!!!!!

Εν αναμονη ++++++++ (στελνουμε μπεμπεδοσκονη!!!!)

mpap ....

margotte .....

rita_mavro ...

gina gr......

moumou .....

για να μη ξεχνιομαστε:)

πω πω! λίγες μείναμε κάτω.

ΕΛΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου Μουμούκα.... καλά είμαι... και εγώ σχεδόν το ίδιο κάνω μπαίνω λέω ενα γειά βγαίνω, μετα ξαναμπαίνω .... γενικά είμαι μέσα έξω όλη μέρα γιατί δεν μπορώ να είμαι συνέχεια μέσα, έχω και δουλίτσα..

Link to comment
Share on other sites

χελλοουυυυυυυυ γκερλςςςςςςς :D

τι κανετε???

Εμυυυυυυυυυυυυυ να ζησετε ! παντα μαζι κ ερωτευμενοι :D

αποριας αξιον Ριτακι μου:tongue:....προσωπικα πηζωωωωωωωωω στο γραφειο....μπαινω να διαβασω τα νεα σας...παντα τα διαβαζω...αλλα δεν προλαβαινω να ποσταρω ;)

Μουμου....πως κ απο τα μερη μας???:tongue:

τι κανεις μαρη???....νυσταγμενη σε κοβω :tongue:

Μινακιιιιιιιιιιιιι???? που σαι?????

πως εισαι??? πως νιωθεις???...πες μας τα συμπτωματαααααα :tongue::tongue::tongue: χα χα χα χα ...πλακιτσα

οι αλλες τι κανουν???

η Κισα εχει μερες να μπει...η γιωργια επισης....και ο λουκουμας

οι λοιπες εγκυουλες κ μανουλες????


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

γειά σου Μαράκι τι κάνεις ?

εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε... Α! ξέρεις καμία σχολή Μπαλέτου που να δέχονται γριές προς βόρεια όμως γιατί στη γειτονιά σου δεν βολευει καθόλου. και στις περισσότερες που ρωτάω μου λένε να πως έχουν τμημα για γυμναστική για κυρίες γκρρρρ.......!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...