Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts

Να είστε καλά μου έφυγε ένα βάρος.Μετά θα λέμε όλες για τα παιδιά μας μην ανησυχείτε...

όταν μας πιάνουν τα ψυχοπλακωτικά μας είναι καλά?

ΤΕΛΟΣ δεν υπάρχει λόγος να το συζηταμε άλλο!

για πείτε τι θα κάνετε ΣΚ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ετσι μαρακι πεστα...

και ξανθουλα.... νομιζω οτι ακταλαβες το δικο μας το επιπεδο...ετσι για να πηγαινεις στα ξενα..κρεβ...καφε!!!!

ουφ.... χι χι χι χι

κρεβ-καφε....και κρεμ μπρουλεεεεεε :tongue::tongue::tongue:...ασχετο???? λολ :tongue::tongue::tongue:

Χαχαχα κρεβ-καφέ ε;;;Να είστε καλά γιατί είχα ένα άγχος.Τουλάχιστον αν δείτε ότι ξεφεύγω θα σφυρίξετε να σταματήσω....

Μαρία αυτή την φορά κατάφερα να φτάσω μέχρι εδώ και να μην πάρω κανένα κιλό αντιθέτως έχασα και 3 από την μέρα που ξεκίνησα...Κάνω διατροφή όμως τώρα...

αντε καλεεεεεεεεεεεεε !!!

τι λες τωρα βρε Ξανθουλι???...ισα-ισα εμεις εδω χαιρομαστε να μας λετε τα κατωθροματα των παιδιων σας ;):D:D:D

και μην πιεζεσαι παιδι μου με τα κιλα...ακους εκει διατροφη???/....να τρως σωστα ναι ...αλλα οχι να αγχωνεσαι...αλλωστε ξερετε ολες οτι χρειαστειτε ειμαι εδω ....να ερθει με το καλο το μπεμπε σου.....κ εδω θα ειμαι με το βουρδουλα :tongue::tongue::tongue:

βρε βρε.... φωνες θέλετε πουλάκια μου για να μην εξαφανίζεστε ε?

Ξανθούλα, εμείς εδώ είμαστε χαλαρα και χαιρόμαστε πάντα όταν κάποιο κορίτσι από την παρέα τα καταφέρνει, εγώ τουλάχιστον συγκινούμε κιόλας. έχουμε πεί εδώ δεν αισθανόμαστε ασχημα μπαίνουμε για να περνάμε καλά και να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς μας.

ετσιιιιιιιιιιιιιιιιι ακριβως!!!

εχει δικαιο το ριτακι...

χαλαρα.... εξαλλου λιγες μειναμε..τι θα γινει μετα, δεν θα μιλιομαστε?!?!

αντε! ΑΝΤΕΕΕΕ!!

εσενα μπορει κ να μη σου μιλαω...δεν ξερω...θα συσκευθω με τον εαυτο μου κ θα αποφασισουμε :tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

εσενα μπορει κ να μη σου μιλαω...δεν ξερω...θα συσκευθω με τον εαυτο μου κ θα αποφασισουμε :tongue::tongue::tongue:

εμενα θα μου μιλάς;;;;;;

εγω λέω επιτέλους να μαζέψω τα καλοκαιρινά,όλο κατι γινόταν και τα άφηνα αλλά τωρα τέλος δεν νομίζω να ξαναχειμωνιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στην παρέα αλλά παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις σας αν και μόλις σήμερα έκανα εγγραφή.

Περιμένω να αδιαθετήσω αύριο ή τη Δευτέρα. Όταν είχα ωορηξία (το καταλαμβαίνω από τις μέρες και ένα ελαφρύ πόνο στην κοιλιά)ήρθα σε επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου. Από τη μέρα εκείνη μέχρι και σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά ίδιο με εκείνο της περιόδου. Παρατήρησα πρήξιμο στο στήθος αν και σήμερα έχει υποχωρήσει και τις θηλές να είναι πολύ μαλακές. Επίσης, έχω υγρά άσπρου χρώματος προς μπεζ..υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή είναι όλα αποκυήματα της φαντασίας μου από την τεράστια επιθυμία μου να κάνω μωράκι; Ζαλάδες δεν υπάρχουν..μόνο τάση για ύπνο που ίσως να οφείλεται και στην κούραση που νιώθω τελευταία λόγω εργασίας και του γάμου μου.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Όταν έχω εσένα...

μπορώ να ονειρεύομαι ξανά........

ανοίγω μες τη θάλασσα πανιά

και πιάνω με τα χέρια μου τον κόσμο να τον φτιάξω.......

Όταν έχω εσένα...............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουκλες τι κανετεεεεεεεεεεεεεε????μαρια καλωσορισες ευχομαι να ειναι οτι επιθυμεις

!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Όταν έχω εσένα...

μπορώ να ονειρεύομαι ξανά........

ανοίγω μες τη θάλασσα πανιά

και πιάνω με τα χέρια μου τον κόσμο να τον φτιάξω.......

Όταν έχω εσένα...............

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!!!!

Μινάκι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!Μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Εγώ τρέχω και δεν φτάνω κορίτσια! Σήμερα το πιθηκακι μας κλείνει μήνα, έχουμε "γενέθλια"!Κερνάω γλυκάκι!

Τα νέα μας έχουν ως εξής :

Από την μέρα που γεννήθηκε προσπάθησα να την θηλάζω αποκλειστικά, με αποτέλεσμα να θηλάζω 20 ώρες το 24ωρο, να μην κοιμάμαι, να είμαι εξαντλημένη και να μην προλαβαίνω ούτε να φάω καλά καλά. Παρά την προσπάθεια το μπεμπέ δεν έπαιρνε βάρος και η παραγωγή μου είχε κολλήσει στα 450 γρ ημερησίως. Μία σύμβουλος θηλασμού μου είπε πως μάλλον υπάρχει κάποιος οργανικός λόγος για τον οποίο παρά την προσπάθεια δεν μπορώ να παράξω όσο γάλα θέλει το μωρό μου. Μου είπε τους πιθανούς λόγους και ο πιο λογικός μου φάνηκε να έχω πάθει αναιμία γιατί δεν έπαιρνα σίδηρο όλο αυτό το διάστημα (παρόλο που μου είχαν πει να παίρνω-είμαι ολίγον τι γκάου!) Άρχισα να παίρνω σίδηρο πριν 3 μέρες και ξαφνικά έχω πολύ περισσότερο γάλα!!!!:shock::shock::shock: Οπότε μάλλον είχα πάθει αναιμία και δεν μπορούσα να παράξω αρκετό γάλα. Θα πάω να κάνω και εξέταση αίματος να το τσεκάρω (για το 100%). Μακάρι να διατηρηθεί η παραγωγή μου και να μην ξανακυλήσω...

Κατα τ'άλλα το κοριτσάκι μας μεγαλώνει, έχει αρχίσει και να κοιτάει γύρω γύρω, κοιμάται μια χαρά το βράδυ (σε σημείο που να πρέπει να την ξυπνήσουμε για να φάει), έχει ψηλώσει και τώρα επιτέλους έχει αρχίσει και να βαραίνει λίγο :D

Χμ χμ, αυτά λίγο πολύ κορίτσια μου! Σας πήρα μονότερμα με τα δικά μου, αλλά σας χρωστούσα νέα, ελπίζω να έχω περισσότερο χρόνο σταδιακά και να μπαίνω να τα λέμε πιο συχνά!Φιλάκια πολλά πολλά και να μου είστε όλες καλά!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Τζουλακι μου τι καλα που περασε ο καιρος εε?? κανε λιγο ακομα υπομονη εγω 40 μερες ετσι ημουν αλλα τωρα σουπερ θηλαζει κ ςεμενα αποκλειστικα...η σρχη ειναι δυσκολη μετα θα δεις τι μεγαλη ευκολια ειναι ο θηλασμος!!!

ΜΑΡΙΑ28 καλωςηρθες!

μινακι τι κανεις?ποτε θα ΚΑΝΕΙς ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΟΡιακη..??

καλα γραφω χαλια γτ κρατω τον μπεμπη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εσενα μπορει κ να μη σου μιλαω...δεν ξερω...θα συσκευθω με τον εαυτο μου κ θα αποφασισουμε :tongue::tongue::tongue:

αμα σε ξεμαλλιασω θα σου πω εγω αν θα μου μιλας ή οχι!

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!!!!

Μινάκι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!Μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Εγώ τρέχω και δεν φτάνω κορίτσια! Σήμερα το πιθηκακι μας κλείνει μήνα, έχουμε "γενέθλια"!Κερνάω γλυκάκι!

Τα νέα μας έχουν ως εξής :

Από την μέρα που γεννήθηκε προσπάθησα να την θηλάζω αποκλειστικά, με αποτέλεσμα να θηλάζω 20 ώρες το 24ωρο, να μην κοιμάμαι, να είμαι εξαντλημένη και να μην προλαβαίνω ούτε να φάω καλά καλά. Παρά την προσπάθεια το μπεμπέ δεν έπαιρνε βάρος και η παραγωγή μου είχε κολλήσει στα 450 γρ ημερησίως. Μία σύμβουλος θηλασμού μου είπε πως μάλλον υπάρχει κάποιος οργανικός λόγος για τον οποίο παρά την προσπάθεια δεν μπορώ να παράξω όσο γάλα θέλει το μωρό μου. Μου είπε τους πιθανούς λόγους και ο πιο λογικός μου φάνηκε να έχω πάθει αναιμία γιατί δεν έπαιρνα σίδηρο όλο αυτό το διάστημα (παρόλο που μου είχαν πει να παίρνω-είμαι ολίγον τι γκάου!) Άρχισα να παίρνω σίδηρο πριν 3 μέρες και ξαφνικά έχω πολύ περισσότερο γάλα!!!!:shock::shock::shock: Οπότε μάλλον είχα πάθει αναιμία και δεν μπορούσα να παράξω αρκετό γάλα. Θα πάω να κάνω και εξέταση αίματος να το τσεκάρω (για το 100%). Μακάρι να διατηρηθεί η παραγωγή μου και να μην ξανακυλήσω...

Κατα τ'άλλα το κοριτσάκι μας μεγαλώνει, έχει αρχίσει και να κοιτάει γύρω γύρω, κοιμάται μια χαρά το βράδυ (σε σημείο που να πρέπει να την ξυπνήσουμε για να φάει), έχει ψηλώσει και τώρα επιτέλους έχει αρχίσει και να βαραίνει λίγο :D

Χμ χμ, αυτά λίγο πολύ κορίτσια μου! Σας πήρα μονότερμα με τα δικά μου, αλλά σας χρωστούσα νέα, ελπίζω να έχω περισσότερο χρόνο σταδιακά και να μπαίνω να τα λέμε πιο συχνά!Φιλάκια πολλά πολλά και να μου είστε όλες καλά!

τζουλακιιιιιιι!!!! να σας ζησει η μπουμπου!!! τρωγε μαρηηηη..τρωγε για να τρωει και η μπουμπουουουουου!!!!!

κουραγιο!!! ο καλος σου τι λεει?

Καλημερα Κοριτσια! καλη βδομαδα!τι κανετε?

εγω κουραση..... κουραση το σκ ηταν πολυ στο τρεξιμο!

Δευτερα με ωραια συννεφια..τι να λεμε τωρα!

αντε ...ελπιζω σιγα σιγα να συγκεντρωθουμε παλι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! καλή βδομάδα.

Μπράβο Τζουλάκι, υπομονή και επιμονή.

Μαρια28 καλως ήρθες. Μη βιάζεσαι περίμενε λίγες μέρες και ηρέμησε το άγχος δεν βοηθάει.

οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Μουμου? πως πήγε το ΣΚ?

Link to comment
Share on other sites

Ολο το ΣΚ είχα πονοκεφαλους και μου χαλαγε τη διάθεση. ενώ δεν έκανα τιποτα το σπουδαίο εκτός από το σάββατο το πρωι που έκανα καποιες δουλες στο σπιτι και καποιες εξωτερικες, αισθάνομαι κομμάτια.

χθες το βράδυ πήγαμε μια βολτα στο Συνταγμα οπου είχε παααρα που κόσμο ... αυτά. τιποτα το φοβερό.

Θέλω άδεια για κανένα μήνα....

Link to comment
Share on other sites

Ολο το ΣΚ είχα πονοκεφαλους και μου χαλαγε τη διάθεση. ενώ δεν έκανα τιποτα το σπουδαίο εκτός από το σάββατο το πρωι που έκανα καποιες δουλες στο σπιτι και καποιες εξωτερικες, αισθάνομαι κομμάτια.

χθες το βράδυ πήγαμε μια βολτα στο Συνταγμα οπου είχε παααρα που κόσμο ... αυτά. τιποτα το φοβερό.

Θέλω άδεια για κανένα μήνα....

κι εμεις λεγαμε να παμε...αλλα τελικα δεν τα καταφεραμε...καποια απο αυτες τις μερες, μας βλεπω να πηγαινουμε.

σημερα σιγουρα οχι..εχει μαμ και υπνο...χαλαρα..δεν μπορω να κουνηθω!

ο καιρος ειναι βλαμμενος... τι να πει κανεις...

αδεια ποτε παιρνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...