Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


BOUKIE

Recommended Posts

ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΩΡΟ ειναι εφικτο αν θ ααφηνεις γαλα, και μπορει καποιος να το δινει.με το καλο το μωρακι σου!για ποια περιοχη ενδιαφερεσα ι ν αγεννησεις?αν εισαι ικανοποιημενη απο το γιατρο σου λεω ναγεννησεις εκει που ξεγεναει αυτος α, αν ειναι οικονομικο το θεμα οκ γιατο δημοσιο...


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • minaki

    3463

  • mpap

    3415

  • kisha

    3069

  • Τόνια 1712

    2778

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δουλευεις μεχρι να νιωσεις εσυ ανετα!αν ειναι μια απροβληματιστη εγκυμοσυνη μπορεις να δοπυλευεις μεχρι το τελος!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Kisha, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αλλά γίνεται και να θηλάζει και να αφήνω γάλα που να το πίνει από μπιμπερό; Δεν θα μπερδεύεται το μωρό; Φοβάμαι μήπως μετά δε θέλει να θηλάζει, βέβαια βλέποντας και κάνοντας, τώρα ό,τι και να λέμε... Όσο για το πού θα γεννήσω, αυτό που με απασχολεί, είναι αν υπάρξει καμιά επιπλοκή στο μωρό ή σε μένα, αν στην κλινική που ξεγεννάει η γιατρός μου θα μπορούν να το αντιμετωπίσουν ή στο νοσοκομείο μπορεί να είμαστε πιο ασφαλείς.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΟΥ ολα αντιμετωπιζονται αυτο να σκεφτεσαι!τιποτα δε θα προκυψει και αν προκυψει θα σας μεταφερουν οπου χρειαζεται!απλα θεωρω τη στιγ,η που βγαινει τοσο σημαντικη και μπορει να παιξει καταλυτικο ρολο ο γιατρος σου\!στο ενα τεραωρο που θαλειπεις το μωρο θα παρει το πολυ μια φορα μπιμπερο!μπορει και να μη χρειαστει!δε θα μπερφευετι εφοσο ν θηλαζεις συστηματικα μετα!λογικα θα κατσεις 2-3 μηνες τους πρωτους οποτε θα εχει εδραιωυει μια χαρα ο θλασμος!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κ δεν θέλω να μπαίνω στην αγχωτική διαδικασία του να μετράω συμπτώματα κ να αναρωτιέμαι αν όντως ισχύουν ή τα βγάζω απ το μυαλό μου. Αυτός λοιπον ειναι ο δεύτερος μήνα προσπαθειών, αλλα ο πρώτος πιο "οργανωμένος". Υπήρξαν επαφές τις πιο γόνιμες μερες, κ τις τελευταίες μερες νιώθω απλα κάποιες σουβλιές χαμηλά στην κοιλιά κ γύρω απ τον αφαλό κ μια ελαφριά ενόχληση στο στήθος, όταν το ακουμπάω ή το πιέζω! Να σας πω ότι περιμένω περιοδο στις 23/3 κ γόνιμες μερες ήταν γύρω στις 9/3 (εκείνη τη μερα συγκεκριμένα είχα ωορρηξία). Απ την εμπειρία σας λοιπον, κ χωρίς να φαίνομαι παρανοϊκή, θα ήθελα να μου πείτε κατα ποσο κατι τέτοιο θα μπορούσε να θεωρηθεί σύμπτωμα εγκυμοσύνης! Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κ δεν θέλω να μπαίνω στην αγχωτική διαδικασία του να μετράω συμπτώματα κ να αναρωτιέμαι αν όντως ισχύουν ή τα βγάζω απ το μυαλό μου. Αυτός λοιπον ειναι ο δεύτερος μήνα προσπαθειών, αλλα ο πρώτος πιο "οργανωμένος". Υπήρξαν επαφές τις πιο γόνιμες μερες, κ τις τελευταίες μερες νιώθω απλα κάποιες σουβλιές χαμηλά στην κοιλιά κ γύρω απ τον αφαλό κ μια ελαφριά ενόχληση στο στήθος, όταν το ακουμπάω ή το πιέζω! Να σας πω ότι περιμένω περιοδο στις 23/3 κ γόνιμες μερες ήταν γύρω στις 9/3 (εκείνη τη μερα συγκεκριμένα είχα ωορρηξία). Απ την εμπειρία σας λοιπον, κ χωρίς να φαίνομαι παρανοϊκή, θα ήθελα να μου πείτε κατα ποσο κατι τέτοιο θα μπορούσε να θεωρηθεί σύμπτωμα εγκυμοσύνης! Ευχαριστώ πολυ!!!

Γειά σου Maraki τι κάνεις;

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία εγκυμοσύνης για να σε βοηθήσω καλύτερα όμως θα σου πω την άποψη μου διότι το ζω αυτό το "είναι ιδέα μου ή όχι" εδώ και ένα εξάμηνο και σε νιώθω. :)

Όλα όσα περιγράφεις θα μπορουσαν άνετα να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης (τα ίδια σχεδόν είχε η κολλητή μου και ήταν πεπισμένη ότι θα αδιαθετήσει γιατί λέει δεν είχε διαφορά απο τα μηνιαία της συμπτώματα και τώρα έχει μία μπουμπού 4 μηνών).

Λογικά σήμερα όπως έγραψες δεν περιμένεις..

Οπότε αν "μπείς" στη φάση καθυστέρησης κάνε ένα τεστάκι ή χοριακούλα!! :)

Θα χαρώ να μάθω νέα σου!

Φιλιά :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...