Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Χαλαρη Κουβεντουλα!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και από εδω!

Τι κάνετε;

Δυστυχώς για Μενεγάκη και Ρουβά δεν έχω άποψη, δε τους παρακολούθησα ποτέ. Ισως να είμαι η μόνη, αλλά τον Λαζόπουλο δεν τον αντέχω καθόλου! Θυμάμαι όταν πρωτοβγήκαν οι δέκα μικροι Μήτσοι το έβλεπα, αλλά στη συνέχεια κάπου κουράστηκα!

Πάντως κατά τη γνώμη μου η ελληνική τηλεόραση δεν είναι απο τις χειρότερες! Τουλάχιστον έχει το καλό πως δε μεταγλωτίζει τα πάντα, και τα τελευταία χρόνια έχουμε παρατηρήσει πως βάζει συχνά πυκνά ντοκυμαντερ. Τουλάχιστον όταν πάμε Ελλάδα, ο άντρας μου κάτι θα βρει να δει με ευχαρίστηση. Που να δείτε την ιταλική τηλεόραση!

Και η αγγλική εδώ που τα λέμε, έχει αξιόλογα ντοκιμαντερ, για τη ζωή, για τη γη, πλανήτες! Βέβαια έχει και τα απαράδεκτα, όπως παντού άλλωστε. Και πρέπει να το παραδεκτώ, πώς οι ειδήσεις εδώ φαίνονται καλύτερου επιπέδου από της Ελλάδας με τα χίλια παράθυρα! Και αυτο που χαίρομαι είναι που οι αγγλοι μπορούν να κάνουν και ένα debate χωρίς να βρίζουν τον άλλο και τηρώντας τους κανόνες του διαλόγου! Μακάρι κάποια στιγμή να γίνεται και στην Ελλάδα έτσι.

Θα κοιτάξω τις εκπομπές που είπες πικαμπου, μάλλον θα μου αρέσουν, και δε θα με πείραζε που και που να κοιτάω λίγο ελληνική τηλεόραση, τουλάχιστον για την ώρα έχω πολύ ελεύθερο χρόνο!

Αλήθεια, λέτε τελικά να έρθει το καλοκαίρι που λένε; Θα παρακολουθήσετε τους Ολυμπιακούς; Το ξέρω πως γίνομαι κακιά αλλά θυμάμαι το 2004 οι Αγγλοι είχαν να λένε τα χίλια μύρια για τους Ολυμπιακούς στην Ελλάδα και κυρίως για την ασφάλεια. Μακάρι να μην έχουμε τίποτα ευτράπελα και θύματα, αλλά δε θα με χαλούσε αν είχαν τα μικροπροβληματάκια τους, του τύπου προβλήματα με το μετρό, απεργείες! Το ξέρω είμαι πολύ χαιρέκακη!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eleni eida to babies in the office apospasmatika. Duskolo mou fainetai. A leitourgisei kati tetoio Kai na meinei statheri h paragogikotita. Ti sumperasma ebgale h ekpompi telika? Despoina emeis exoume tickets gia olympiakous Kai tha paroume Kai to mwro mazi. Fainetai oti Kai edw ta exoun thalassosei se kapoious tomeis alla den to kruboun ta mme

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θεωρω οτι δε μπορουμε να συγκρινουμε καναλια της κλασης του BBC με διεθνη εμβελεια με το Μεγκα και τον Αντεννα:| Ειναι αστειο...

Εμενα αυτο που μ ενοχλει στα ελληνικα καναλια ειναι οτι ειναι ελεγχομενα, κυριως απο μεγαλοεπιχειρηματιες και προβαλλουν συγκεκριμενες θεσεις. Αυτοι οι Καψης και ΣΙΑ εχουν εξελιχθει σε "βαρωνους" της ενημερωσης αντι για δημοσιογραφους, αναμασανε τα ιδια κ τα ιδια, κατακεραυνωνουν οποιον τολμησει να διαφωνησει μαζι τους..Ο Μαστορακης στη χουντα εκανε πολυ πιο λαιτ πραγματα! Ετσι λοιπον αυτα τα καναλια δεν τα παρακολουθω, προτιμω να δω ειδησεις απο Κρητη ΤΒ κλπ..Αν και κυριως διαβαζω εφημεριδες ονλαιν.

Εδω παρακολουθω BBC (το οποιο ειναι φιλοησραηλινο καναλι), Channel 4 (Το οποιο ειναι φιλοαραβικο), και Sky News. Νομιζω ειναι αρκετα:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν τα νέα είναι καλα, ο γιατρός είπε ότι ειμαι ok για τις εβδομάδες μου, η μαια με μέτρησε πιο ψηλα απο ότι έπρεπε. Αισθάνομαι πολυ ξαλαφρωμενη, α και ο μπεμπης είναι σε θέση ήδη. Ελπίζω να μην βιάζεται!!!

Αύριο θα φτιάξουμε όλα τα πραγματάκια του, τα επιπλακια του, ρούχα, ότι αλλο γιατι προς το παρόν το σπιτι είναι σαν βομβαρδισμενο. Φυσικά να συναντηθούμε οπότε θέλετε, εγω δεν δουλεύω τώρα, όλες οι μέρες καλές είναι!


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο travelgirl!!! καλο υπολοιπο κ σου ευχομαι μια πολυ πολυ ευκολη γεννα....αλλα γραφεις σε λαθος τοπικ βρε κοπελα....στο εγκυμονουσες πρεπει να εισαι αχαχαχαχαααχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω μπερδέψει τα μπουτια μου!!! χαχαχαα

χαχαχαχαχχαχα....και εψαχνα και εγω να βρω πως συνδεεται το μωρο με τα καναλια.

Αληθεια σε παρεπεμψαν σε γιατρο? Παλι καλα!!! Σου εκανε υπερηχο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχαχα....και εψαχνα και εγω να βρω πως συνδεεται το μωρο με τα καναλια.

Αληθεια σε παρεπεμψαν σε γιατρο? Παλι καλα!!! Σου εκανε υπερηχο?

κ εγω εβλεπα γιατρο κ υπερηχους εκανα οταν επρεπε ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχες καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη? Δλδ γιατι σε παρεπεμψαν? (Πες μου αν γινομαι αδιακριτη)

δεν με παρεπεμψαν....σε βλεπει κ γιατρος καποιες φορες!!!!! βεβαια καποια στιγμη ειδα κ obstretician επειδη ειμαι ασθματικη

για την την εγκυμοσυνη κ την γεννα μπορω να μοιραστω τα παντα δεν εχω θεμα :)

εσυ Ελενη εχετε βαλει μπρος για κανα παιδακι? η εχετε αλλες προτεραιοτητες τωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα να απαντήσω εδω τι να κάνω? Σας είπα ότι ειμαι άσχετη απο φόρουμ!

Θα πω και για τα δυο για να είναι μικρότερη η ζημιά.

Εκανα υπέρηχο και τεστ Παπ (για αλλο λόγο). Περιμένω να δω που θα πάμε τελικά και θα βάλω nova. Την Μενεγακη την εχω πετύχει σε μαγαζί, παιδιά έχει μεγαλο κεφάλι για το σώμα της. Είναι κοντουλα και petite. Όλη η εξυπνάδα της κατ΄εμε είναι ότι ξέρει τι πουλάει. Δεν την έβλεπα, αφού δούλευα άλλωστε, σαν την Χρυσσα σε άλλες εκπομπές.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

δεν με παρεπεμψαν....σε βλεπει κ γιατρος καποιες φορες!!!!! βεβαια καποια στιγμη ειδα κ obstretician επειδη ειμαι ασθματικη

για την την εγκυμοσυνη κ την γεννα μπορω να μοιραστω τα παντα δεν εχω θεμα :)

εσυ Ελενη εχετε βαλει μπρος για κανα παιδακι? η εχετε αλλες προτεραιοτητες τωρα?

Eγω δεν εχω ακουσει να σε βλεπει γιατρος ΕΚΤΟΣ και αν συντρεχει καποιος λογος. Μονο μαια σε παρακολουθει, ετσι ξερω απο φιλες μου.

Κοιτα και ναι και οχι, δηλαδη δεν κανω προσπαθεια, δε μετραω μερες, κλπ...Απλα χωρις προφυλαξεις. Αλλα εγω εχω πολυ αγχος, φοβαμαι πολυ την εγκυμοσυνη σαν κατασταση, ενω θελω μωρο το προτιμω ετοιμο:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να απαντήσω εδω τι να κάνω? Σας είπα ότι ειμαι άσχετη απο φόρουμ!

Θα πω και για τα δυο για να είναι μικρότερη η ζημιά.

Εκανα υπέρηχο και τεστ Παπ (για αλλο λόγο). Περιμένω να δω που θα πάμε τελικά και θα βάλω nova. Την Μενεγακη την εχω πετύχει σε μαγαζί, παιδιά έχει μεγαλο κεφάλι για το σώμα της. Είναι κοντουλα και petite. Όλη η εξυπνάδα της κατ΄εμε είναι ότι ξέρει τι πουλάει. Δεν την έβλεπα, αφού δούλευα άλλωστε, σαν την Χρυσσα σε άλλες εκπομπές.

Εμενα την ειχε δει μια φιλη μου σε παραλια..και μου ειπε οτι εχει πολλη κυταριτιδα, κ εχει κατι σημαδια σαν λακουβακια μαλλον απο λιποαναροφηση στους γοφους...

Για το μπουστο ρε παιδια εγω θυμαμαι και πριν παντρευτει δυο νουμερα μικροτερο τοπ φορουσε..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω ακουσει να σε βλεπει γιατρος ΕΚΤΟΣ και αν συντρεχει καποιος λογος. Μονο μαια σε παρακολουθει, ετσι ξερω απο φιλες μου.

Κοιτα και ναι και οχι, δηλαδη δεν κανω προσπαθεια, δε μετραω μερες, κλπ...Απλα χωρις προφυλαξεις. Αλλα εγω εχω πολυ αγχος, φοβαμαι πολυ την εγκυμοσυνη σαν κατασταση, ενω θελω μωρο το προτιμω ετοιμο:tongue:

http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/pages/antenatal-midwife-care-pregnant.aspx

λοιπον...απο οσο εχω καταλαβει σιγουρα τα πραγματα εινια αλλιως στο Λονδινο

εγω ειδα την μαια στις 6 βδομαδες κ κλεισαμε ολα τα ραντεβου πανω κατω ποτε θα πρεπει να δω γιατρο κ ποτε εκεινη. ειχε μια φωτοτυπια με τις βδομαδες της κυησης κ μου εγραψε ποτε εχω τι.

την εγκυμοσυνη πολλοι την φοβουντε....εγω ειμαι αναισθητη οπως ειμαι κ με τον πονο...μου λειπει η εγκυμοσυνη την θεωρω την πιο ομορφη περιοδο της ζωης μου ως γυναικα!!!! φοβασαι την εγκυμοσυνη για ποιους λογους? μηπως φοβασαι την γεννα?>

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε, δεν ξερω τι φοβαμαι?

Τη γεννα δεν τη φοβαμαι με την εγκυμοσυνη εχω θεμα..

Να σας ρωτησω κατι. Οσο γελοια και να ναι η ερωτηση θα απαντησετε..οκ?

Οταν εισαι εγκυος ειδικα τους τελευταιους μηνες, νιωθεις μια πιεση συνεχομενη στην κυστη, οπως οταν εχεις ουρολοιμωξη?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...