Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σονια μου και εγω το ειχα αυτο το προβλημα με τα ξενα σπιτια...μερικες φορες κλαιει αλλες παλι οχι ενω οταν ερχετε κοσμος σπιτι μας πηγαινει στις αλλες αγκαλιες... δεν γνωριζουν το περιβαλλον γιαυτο ειναι πολυ φυσικο... σκεφτομαι το τι κλαμα εχουμε να ριξουμε στην βαφτιση!! τι ωραια φωτο ειναι αυτη που εβαλες??

πολυ ωραια η ιδεα σου για το χωνακι

..

πω πω και εγω πρεπει να παρω ρουχα για μενα και την μικρη..σε πιο μαγαζι λετε να παω? στειλτε σε πμ μην κανουμε και διαφημιση..

Σοφι επιτελους καταληξατε καλυτερα κατι ουδετερο να μην υπαρχουν και παρεξηγησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η βαφτιση θα γινει στις 18-04 στον Οσιο Εφραιμ κ μετα θα κανω κ τα γενεθλια οτυς γιατι δεν μπορω καθε βδομαδα να εχω κοσμο,ασε που μετα ξεκιναω δουλεια κ θα εχω κ τη μετακομιση.

Σονια ευτυχως εμενα κ τα 2 μου παιδακια σε οσα σπιτια κ να παμε ειναι πολυ καλα,μονο ο μικρος ειναι λιγο ζωηρος αλλα οκ.Δηλ. σε ολα τα σπιτια που πατε κλαιει;Η μονο σε μερικα;Αν ισχυει το 2ο μηπως φταει τα ατομα που βλεπει;Ξερεις τα μωρα εχουν πολυ διαισθηση.Τωρα αν ισχυει το 1ο μαλλον δεν εχει συνηθησει να πηγαινει σε σπιτια ξενων.Μην ανησυχεις παντως ειναι κ στο παιδι.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε καλά. Εχω αρχίσει τις μπομπονιέρες και τα προσκλητήρια για την βάπτιση και τρέχω λίγο. Τα διάβαζα τα νέα σας αλλά δεν πρόλαβα να γράψω. Οι δικές σας οι ετοιμασίες πώς πάνε. Εγώ έχω έτοιμες σχεδόν τις μισές μπομπονιέρες αλλά έχω δρόμο ακόμα.Τα μικρά σας καλά?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε??? θελω την βοηθεια σας... εδω και 9 μερες αρχισαμε κρεμα ρυζαλευρο -βανιλια

την 1η μερα εφαγε 2 κουταλιες,την 3η τπτ σχεδον, την 4η μισο πιατο και απο εκεινη την μερα μεχρι σημερα δεν ανοιγει καν το στομα,τσατιζετε κλαιει και δεν τρωει ουτε μια κουταλια...μολις πλησιαζω το κουταλι σφιγκα το στομα ουτε να το βαλω μεσα το κουταλι δεν μπορω... τι νακανω;

Επεξεργάστηκαν by joannakip
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς. Μπήκα λίγο να δώ νέα σας μιας και πριν από λίγο σταμάτησα να φτιάχνω μπομπονιέρες. 'Εχω έτοιμες τις 170 από τις 250. Σε καλό δρόμο είμαι. Μάλλον έτσι λέω για να πέρνω θάρρος.

Ιωάννα νομίζω ότι καλύτερο θα ήταν να μην την πιέζεις την μικρή γιατί θα είναι χειρότερα μετά. Μήπως δεν τις άρεσε η συγκεκριμένη μάρκα? Να δοκίμαζες μια άλλη. Εγώ να σου πώ δεν έδωσα βανίλια-ρυζάλευρο και έδωσα σκέτο ρυζάλευρο. Και τώρα δεν δίνω φαριν-λακτέ αλλά βιολογικό σιτάρι, και σε λίγο θα το σταματήσω και θα δίνω τραχανά,αστράκι κτλ. Θα μπορούσες επίσης να σταματήσεις να τις δίνεις κρέμα για μία εβδομάδα και να την έχεις όπως πριν με το γάλα. Και ξαναδοκιμάζεις ξανά την επόμενη εβδομάδα. Καμμιά φορά έτσι το δέχονται καλύτερα. Μήπως δεν είναι έτοιμη για κουτάλι ακόμα αλλά θέλει μια ή δυο εβδομάδες ακόμα. Άλλωστε οι γιατροί τα λένε όλα σύμφωνα με τον μέσο όρο αλλά όλα τα παιδιά δεν αντιδρούν το ίδιο στα νέα ερεθίσματα ούτε θέλουν καινούργια πράγματα την ίδια χρονική στιγμή.

Α να μην ξεχάσω. Η καινούργια σας φώτο είναι γλύκα. Από την αρχή ήταν γλύκα η μικρή σου αλλά όσο μεγαλώνει νομίζω γίνεται και πιο όμορφη. Ότι πρέπει για νύφη. Χεχεχε


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπεθερα ευχαριστω για τα καλα σου λογια..χαχαχα

θα ακολουθησω τις συμβουλες σου μην το παρει στραβα και μετα ειναι χειροτερα.......

βλεπω οι ετοιμασιες καλα κρατουν ...και εμεις ημαστε πανετοιμοι μονο ρουχα μας εμεινε να ψωνισουμε

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια. Καλό Πάσχα. Με το καλό να σουβλήσετε το αρνί σήμερα.

Πήγατε στην Ανάσταση; Εμείς πήγαμε για λίγο. Τον ξύπνησα τον μικρό και παρόλο που είπα θα φοβηθεί με τα πυροτεχνήματα μια χαρά ήταν. Τα κοιτούσε με περιέργεια.

Καλά να περάσετε σήμερα. Φιλιά πολλά.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τι κάνετε κορίτσια?

Ιωάννα σήμερα ήταν η βάπτιση της μικρής σου έτσι?

Να σας ζήσει η νεοφώτιστη. Και το όνομα αυτής?

Ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να μην κλάψατε πολύ.

Σόφι τι κάνεις? Πώς πάνε οι ετοιμασίες?

Μια εβδομάδα έμεινε για εσένα έτσι? Για εμάς έμειναν δυο.

Καλό έ!!!! 11 Απριλίου η Ιωάννα βάπτιση, 18 η Σόφι και 25 εγώ. Στην σειρά και οι τρεις.

Εγώ είμαι έτοιμη για την βάπτιση. Τελείωσα προχθές τις μπομπονιέρες, αύριο παραγγέλνουμε τα γλυκά και είμαστε τελείως έτοιμοι.

Οι υπόλοιπες κοπέλες που χάθηκαν? Κανένα νέο τους. Κρίμα!

Καλά να περνάτε κορίτσια!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Που χαθήκατε όλες? Ελπίζω να είστε όλες καλά και απλά να μην προλαβένετε να γράψετε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε???

ευχαριστω Σονια

εμεις τελειωσαμε με την βαφτιση...την ειπαμε Μαρια στην πεθερα μου... τοσες μερες δεν εγραφα γιατι δεν ειχα ιντερνετ στην Κατερινη..

ηταν πολυ καλη κοπελα στην εκκλησια δεν εκλαψε σχεδον καθολου αν και περιμενα να ταραξει τον τοπο..

ξεκινησαμε να τρωμε και λαχανικα το μεσημερι πια και τρωμε μια χαρα μεγαλωσε το κοριτσακι μου... κοριτσια με το καλο οι ετοιμασιες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Τι μου κάνετε? Ελπίζω όλα καλά.

Ιωάννα να σου ζήσει και με το όνομα η μικρή Μαρία. Γερή και καλοφώτιστη να είναι. Και εσείς γεροί να την χαίρεστε.

Εγώ τα έχω όλα έτοιμα για την Κυριακή. Μόνο κάτι μπαλόνια μου έμεινε να φουσκώσω αλλά θα το κάνω το Σάββατο το πρωί. Νομίζω ότι ο μπέμπης θα χαλάσει τον κόσμο την Κυριακή. Δεν του αρέσει να του χαλάνε το πρόγραμμα και ο πολύς ο κόσμος. Αλλά δεν πειράζει στο κάτω-κάτω όλα τα μωράκια κλαίνε λίγο πολύ στην βάπτιση τους.

Καλό βράδυ και καλά να περνάτε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο¨μενα,εχω πολυ καιρο να γραψω γιατι δεν προλαβαινα.Η βαφτιση μας τελειωσε πηγαν ολα πολυ καλα,λιγο ο καιρος δεν ηταν οπως τον θελαμε αλλα ευτυχως δεν εβρεχε.

Η μικρη ΑΘΗΝΑ(πλεον) εκλαψε σε ολο το μυστηριο μονο οταν την βουτηξε ο παπας στην κολυμπηθρα κ αυτο γιατι το νερο εκαιγε,κατα τα αλλα γελουσε συνεχεια κ στις φωτο ηταν μια θεα,η μικρη μου θεα.

Αντιδρασεις για το ονομα ειχαμε μονο απο τη μερια του αντρα μου,η γιαγια του η οοια με το που το ακουσε κατεβασε το κεφαλι κ σε οποιον πηγαινε να της μιλησει εφευγε μακρια,η πεθερα μου δεν εδειξε κατι απλα δεν χαμογελουσε τοσο οσο επρεπε.

Αυτη που στεναχωρηθηκε πολυ ηταν η μανα μου γιατι δεν της μιλησε κανεις απο αυτους,η δε γιαγια μολις πηγε να τη χαιρετισει αλλαξε δρομο κ η πεθερα μου ηταν ψυχρη.

Καθολου δεν με πειραξε το γεγονος,αλλωστε τα περιμενα,αλλα στεναχωρηθηκα για τη μαμα μου η οπια δεν ηξερε τιποτα,περιμενε να πω τη μικρη Αρτεμις οπως κ ολοι απο την Κοζανη.

Οι μπομπονιερες προσκλητηριο αρεσαν σε ολους αλλα η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα παρα πολυ γιατι ηθελαν πολυ δουλεια,θα τις ανεβασω στο φεις γιατι εδω δεν ξερω πως γινεται.

Για τα παιδακια ειχα κρεμαστρουλες νεραιδες για τα κοριτσια κ πειρατες για τα αγορια.Το κακο ειναι πως ενω πηρα αρκετες τελειωσαν γιατι καποιοι επερναν παραπανω.

Στο κεντρο περασαμε ωραια,το φαγητο δεν μας ενθουσιασε ολους αλλα παει περασε.

Σβησανε κ τα κερακια τους τα μωρακια μου,το ενα εγινε 3 κ η Αθηνα 1.Παει κ αυτο,τωρα εμεινε το σπιτι το οποιο εχει πολυ τρεξιμο γιατι φτανουμε στο τελος.

Α δεν σας ειπα κ το αλλο,η αγαπημενη μου .....ρουλα 10 μερες πριν τη βαφτιση σηκωθηκε κ πηγε στην Αθήνα στο γιο της για 5 μερες,για να με βοηθησει ουτε λογος,μεχρι τελευταια στιγμη ετρεχα πανικοβλητη να τα προλαβω ολα.

Κ τα εκανα ολα εγω ο αντρας μου απολυτως τιποτα ακομη κ για τα γλυκα κ για τα μπαλονια μονο εγω.

Νομιζω τον πειραξε λιγο που τελικα δεν εβγαλα το ονομα της μαμας του αλλα τωρα του περασε.

Ενω με προσεχε παρα πολυ κ με βοηθουσε σε ολα,απο τοτε που ηρθαμε εδω απεχει,σπανια θα με βοηθησει,κ το κακο ειναι πως δεν ξερω τι να κανω,εχουμε μιλησησει αρκετες φορες για το θεμα λεει πως θα διορθωθει αλλα παλι τα ιδια,η Κατερινη τον χαλασε.

Εγραψα πολλα αυτη τη φορα αλλα ειχα πολυ καιρο να γραψω.

Ιωαννα να σας ζησει η μικρουλα να ειναι καλοφωτιστ το Μαρακι σου κ παντα γερο!

Σονια με το καλο κ η δικη σας βαφτιση,ευχομαι να πανε ολα καλα!


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλό μήνα κορίτσια. Καλησπέρα και από εμάς. Τι κάνετε?

Τελείωσε και η δική μας η βάπτιση. Να σας ζήσει η Αθηνά σας. Καλότυχη και γερή να είναι πάντα. Ο δικός μας πλέον είναι Ιωάννης. Ήταν πολύ καλό παιδί στην βάπτιση και τους έκανε όλους να γελάνε. Μόνο στο ντύσιμο αρχίσαμε τα κλάματα και μετά ήθελε μόνο την μαμά του. Πόνεσε το χέρι μου να τον κρατάω. Κατά τα άλλα μας έκανε πολύ καλό καιρό και περάσαμε πολύ όμορφα. Πάει και αυτό το άγχος. Όλοι ήταν ευχαριστημένοι οπότε όλα καλά.

Από εδώ και πέρα θα έχω λίγο τρέξιμο γιατί εγχειρίζετε η μαμά μου την Δευτέρα και καταλαβένετε θα γίνει λίγο χαμός. Θα έχει και τον Ιωάννη η πεθερά μου και θα είναι λίγο δύσκολα για όλους μας. Ευτυχώς θα έρθει η νονά μου, που είναι αδερφή της μαμάς μου, για να με βοηθήσει γιατί αλλιώς με νοσοκομεία, μωρό,σπίτι και δουλειά δεν νομίζω να τα έβγαζα πέρα μόνη μου. Τέλος πάντων να μην σας κουράζω περαστικά θα είναι.

Καλά να περνάτε και όταν θα προλαβαίνω θα γράφω και εγώ.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Να σας ζησουν τα μικρα σας παντα γερα να ειναι...

Σονια μου περαστικα στην μαμα σου ολα να πανε καλα...

εμεις περιμενουμε μεταθεση μεχρι της 15 του μηνα αλλα μπορει να την γλυτωσουμε λογω οικονομικης κρισης..μακαρι! κατα τα αλλα το μωρακι μου ειναι μια χαρα τρωμε πλεον και κρεας,λαχανικα κτλπ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...