Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μπορεί να ζηλεύει και να του βγαίνει έτσι γιατί εμένα αυτό σαν ζήλια μου μοιάζει.Δε θέλω να σε πικράνω αλλά τα κοριτσάκια εχουν αδυναμία συνήθως στους μπαμπάδες τους........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει τώρα με την μπέμπα έχουμε διάφορε αντιδράσεις αλλά το μεγαλύτερο ενδοιαφέρον για τον πατέρα του το είχε και από πριν την γέννηση της μπέμπας. Που θα γεννήσεις με το καλό Στέλλα?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Από γνωστή μου που γέννησε εκεί έχω ακούσει ότι έχει καλύτερες τιμές από τις άλλες κλινικές τις Θεσ/νίκης αλλά οι μαίες και η πολιτική της κλινικής δεν ήταν υπέρ του θηλασμού.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ μη μου λές τέτοια γιατί θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, εγώ πάλι άκουσα το αντίθετο.'Οπως και να 'χει όμως ο γιατρός μου εκεί είναι και επείδη με βοήθησε απίστευτα πολύ δεν τον αλλάζω.Όσο για τις τιμές όντως από άλλες είναι πολύ καλύτερα, μή σου πω οτι τώρα πια είναι σχεδόν το ίδιο με την κλινική της Κατερίνης που έμεινε και μία και χτυπάει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις δίπλα στο parents το θέμα Γένα στην Κατερίνη μια κοπέλα έγραψε τις τιμές για τον Ασκληπειό. Αν εσύ είσαι αποφασισμένη να θηλάσεις τίποτα δεν θα σε εμποδίσει. Και εγώ το πρώτο στο Γένεσις το έκανα και είχα προβλήματα με τις μαίες και το θηλασμό. Αλλά μόλις ύψωσα τη φωνή και ζήτησα το διευθυντή όλα λύθηκαν. Αν χρειάζεσαι βοήθεια στο θηλασμό ευχαρίστως να βοηθήσω. Τον γιο μου τον θήλασα 15 μήνες αποκλειστικά. Και την κόρη μου τώρα αποκλειστικά την θηλάζω από την πρώτη ώρα της ζωής της.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Σόνια είμαι αποφασισμένη να θηλάσω αποκλειστικά και θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρω.Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθημα μιας και είσαι τόσο έμπειρη, 15 μήνες ε?Μπράβο μπράβο μακάρι να τα καταφέρω και εγώ.Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Σόνια είμαι αποφασισμένη να θηλάσω αποκλειστικά και θέλω να πιστεύω πως θα τα καταφέρω.Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθημα μιας και είσαι τόσο έμπειρη, 15 μήνες ε?Μπράβο μπράβο μακάρι να τα καταφέρω και εγώ.Σ'ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα και από εμάς. Μόλις κοιμήθηκαν τα μωρά μου και έγινε λίγο ησυχία στο σπίτι.

Στέλλα αν έισαι αποφασισμένη να το κάνεις θα τα καταφέρεις. Απλά να έχεις στο μυαλό σου ότι ο θηλασμός βασίζεται στον νόμο της προσφοράς και της ζήτησης. Όσο περισσότερο βάζεις το μωρό στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις για να καλύπτεις τις ανάγκες του. Ένα πολύ καλό βιβλίο για τον θηλασμό που θα σε βοηθήσει πολύ είναι το "Θηλασμός μια υπέροχη σχέση" της Άννας Πατσούρου-παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού. Είναι 2 τόμοι. Αν σου αρέσει το διάβασμα και θέλεις να ενημερωθείς και να ξέρεις με τι θα έχεις να κάνεις είναι πολύ καλό και έχεις χρόνο μπροστά σου για να το διαβάσεις.

Και φυσικά ότι θέλεις ευχαρίστως να βοηθήσω.

Καλώς την Βούλα. Μια ακόμη μαμά με 2 παιδάκια. Πολύ χαίρομαι. Ένα και ένα και εσύ ε? Απλά μας περνάτε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Σόνια αυτο με την προσφορά και ζήτηση το ξέρψ το διάβασα στο site του μητρικού θηλασμού μαζί με πολλά άλλα.Θα μπω και στο σύνδεσμο του θηλασμού και θα πάρω τα τηλ.τους έχει παιδιάτρους και συμβούλους στο θηλασμό τους οποίους μπορείς να τους πάρεις όποτε θέλεις και σε βοηθάνε μου είπαν πολύ.Μακάρι να τα καταφέρω να θηλάσω και εγώ τόσο πολύ,Αλήθεια με την δουλειά πως τα κατάφερνες, αντλούσες απο πρίν?

Voula27 ξέρω μία κοπέλα, Βούλα και αυτή, που δουλεύει σε σούπερ μάρκετ, δεν έχει παιδάκια όμως, τώρα είναι έγκυος και αυτή.

Κορίτσια μπορεί να γνωριζόμαστε φυσιογνωμικά και να μην το ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σόνια αυτο με την προσφορά και ζήτηση το ξέρψ το διάβασα στο site του μητρικού θηλασμού μαζί με πολλά άλλα.Θα μπω και στο σύνδεσμο του θηλασμού και θα πάρω τα τηλ.τους έχει παιδιάτρους και συμβούλους στο θηλασμό τους οποίους μπορείς να τους πάρεις όποτε θέλεις και σε βοηθάνε μου είπαν πολύ.Μακάρι να τα καταφέρω να θηλάσω και εγώ τόσο πολύ,Αλήθεια με την δουλειά πως τα κατάφερνες, αντλούσες απο πρίν?

Voula27 ξέρω μία κοπέλα, Βούλα και αυτή, που δουλεύει σε σούπερ μάρκετ, δεν έχει παιδάκια όμως, τώρα είναι έγκυος και αυτή.

Κορίτσια μπορεί να γνωριζόμαστε φυσιογνωμικά και να μην το ξέρουμε.

Ναι στην δουλειά πήγαινα με μειωμένο 6 ώρες συνολικά έλειπα. Για να καλύψω τα γεύματα του μωρού έκανα άτληση πριν φύγω αφού είχε θηλάσει το μωρό και αφου επέστρεφα πάλι μετά τον θηλασμό του μωρού. Το ίδιο έκανα και τα ΣΚ και έτσι είχα γεύματα.

Φυσικά μπορεί και να γνωρίζει η μια την άλλη. Άλλωστε η πόλη μας είναι πολύ μικρή. Κορίτσια όταν ανοίξει ο καιρός μπορούμε να δώσουμε ραντεβού και να γνωριστούμε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...