Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 2

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Δεν τον ρώτησα.

Αν και τα έχω από την στιγμή που είδα το θετικό τεστ.

Παίρνω outrogestan προληπτικά 300mg ημερησίως για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!:):):)

Κι εγώ τα πήρα αυτά τα χάπια γιατί είχα ροζ-καφέ στην αρχή

μόλις το έμαθα δηλαδή αλλά τώρα τα σταμάτησα..

βέβαια μου είπε μπορεί να ξαναέρθουνε τα ροζ και να ξαναπάρω αυτά τα χάπια!

Ελπίζω όχι βεβαίως βεβαίως!:tongue:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ τα πήρα αυτά τα χάπια γιατί είχα ροζ-καφέ στην αρχή

μόλις το έμαθα δηλαδή αλλά τώρα τα σταμάτησα..

βέβαια μου είπε μπορεί να ξαναέρθουνε τα ροζ και να ξαναπάρω αυτά τα χάπια!

Ελπίζω όχι βεβαίως βεβαίως!:tongue:

Εγώ δεν έχω δει τίποτα από αυτά!

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!

Αλλά έχω ένα άγχος ότι θα πάω να κάνω υπέρηχο και δεν θα ακούσω πάλι την καρδούλα του...

Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό η παλίνδρομη κύηση και δεν μπορώ να ξεκολλήσω...:(:(:(

Είναι κρίμα γιατί δεν μπορώ να χαρώ ακόμα...

Ουφφφ τα είπα λίγο και ηρέμησα!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει τίποτα από αυτά!

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!

Αλλά έχω ένα άγχος ότι θα πάω να κάνω υπέρηχο και δεν θα ακούσω πάλι την καρδούλα του...

Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό η παλίνδρομη κύηση και δεν μπορώ να ξεκολλήσω...:(:(:(

Είναι κρίμα γιατί δεν μπορώ να χαρώ ακόμα...

Ουφφφ τα είπα λίγο και ηρέμησα!

Και να βοηθήσει η Παναγίτσα να φτάσουμε με γερά μωράκια μέχρι το τέλος!

Το πιστεύεις ότι το ίδιο αισθάνομαι κι εγώ??:(..

Από την μία θέλω να είμαι αισιόδοξη και να διώξω κάθε αρνητική σκέψη

αλλά ώρες ώρες διαβάζω για εγκυμοσύνες με άσχημη δυστυχώς κατάληξη και με πιάνουνε οι φοβίες μου!!!

Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά έτσι?? Όλα θα πάνε καλά,και τα μωράκια μας είναι στην κοιλίτσα μας γερά και μας αισθάνονται ήδη γι'αυτό δεν πρέπει να τα αγχώνουμε

και να τα στεναχωρούμε!:D

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη και πρέπει να την χαρείς μην αφήνεις το άγχος να σου πάρει αυτές τις μοναδικές στιγμές!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μην αγχωνεστε με τετοιες σκεψεις.ακριβως τα ιδια σκεφτομουν κι εγω στην αρχη και τωρα σκεφτομαι το πρωτο τριμηνο δεν το απολαυσα καθολου και το μετανιωνω.ειδικα στις εβδομαδες αυτες η καρδια μου χτυπουσε τοσο δυνατα πριν τον γιατρο!ολα καλα θαναι.ας το απολαυσουμε γιατι ειναι μοναδικο!!καλη συνεχεια!!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλες μας φοβόμαστε....και νομίζω πως είναι και λογικό....

Μπορεί να ειναι η ωραιότερη κατάσταση του κόσμου...αλλά δεν παύει να μας γεμίζει αγωνία !!

Εγώ πάντως έχω ξεκοκαλίσει το φόρουμ...και άλλα site... αλλά όπου παίρνει το μάτι μου δύσκολες περιπτώσεις προσπαθώ να μην το διαβάζω για να μην με επηρεάσει.....

Θετική σκέψη σε όλες μας λοιπόν!!!!!!


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να βοηθήσει η Παναγίτσα να φτάσουμε με γερά μωράκια μέχρι το τέλος!

Το πιστεύεις ότι το ίδιο αισθάνομαι κι εγώ??:(..

Από την μία θέλω να είμαι αισιόδοξη και να διώξω κάθε αρνητική σκέψη

αλλά ώρες ώρες διαβάζω για εγκυμοσύνες με άσχημη δυστυχώς κατάληξη και με πιάνουνε οι φοβίες μου!!!

Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά έτσι?? Όλα θα πάνε καλά,και τα μωράκια μας είναι στην κοιλίτσα μας γερά και μας αισθάνονται ήδη γι'αυτό δεν πρέπει να τα αγχώνουμε

και να τα στεναχωρούμε!:D

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη και πρέπει να την χαρείς μην αφήνεις το άγχος να σου πάρει αυτές τις μοναδικές στιγμές!:D

Αμήν μακάρι να μας προστατεύει η Χάρη Της και να τα κρατήσουμε αγκαλιά τα θαύματα Της.

Είμαι αισιόδοξος άνθρωπος αλλά αν διαβάσεις την 1η-2η σελίδα του τόπικ θα δεις γιατί με αγχώνει το όλο θέμα.


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμήν μακάρι να μας προστατεύει η Χάρη Της και να τα κρατήσουμε αγκαλιά τα θαύματα Της.

Είμαι αισιόδοξος άνθρωπος αλλά αν διαβάσεις την 1η-2η σελίδα του τόπικ θα δεις γιατί με αγχώνει το όλο θέμα.

Αμήν Παναγίτσα μου προστάτεψε εμάς και τα μωράκια μας!!

Το λές επειδή έχει απόκληση ο υπέρηχος με την ΤΕΠ κατάλαβα!

Μα άκουσες καρδούλα είδες φασόλι και όλα είναι καλά όπως και η χοριακή σου είναι τέλεια!

Και νομίζω πως το νούμερο της χοριακής σου συμβαδίζει με τον υπέρηχο

οπότε μην στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι ότι κάτι δεν πάει καλά!

Ήδη μία φορα το σποράκι σου σε εξέπληξε!

Θα το κάνει και πάλι κι αυτήν την φορά θα σου κουνάει και το χεράκι!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Αμήν Παναγίτσα μου προστάτεψε εμάς και τα μωράκια μας!!

Το λές επειδή έχει απόκληση ο υπέρηχος με την ΤΕΠ κατάλαβα!

Μα άκουσες καρδούλα είδες φασόλι και όλα είναι καλά όπως και η χοριακή σου είναι τέλεια!

Και νομίζω πως το νούμερο της χοριακής σου συμβαδίζει με τον υπέρηχο

οπότε μην στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι ότι κάτι δεν πάει καλά!

Ήδη μία φορα το σποράκι σου σε εξέπληξε!

Θα το κάνει και πάλι κι αυτήν την φορά θα σου κουνάει και το χεράκι!:D

Μακάρι Παναγία μου μακάρι!!

Ας στο καλό βραδιάτικα τι με έπιασε τώρα;;;

Θα ηρεμήσω!!

:):):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Καλε τι αγχος ειναι αυτο???? Μια χαρα ειναι ολα τα φασολακια!!!!!

Κοιταξτε να το χαρειτε τωρα που δεν υπαρχουν και ιδιαιτερα συμπτωματα! Μετα την 20η εβδομαδα που θα το νιωθετε κιολας θα σας φυγει τελειως το αγχος!

Τι να πω κι εγω που το νωριτερο σε 2 βδομαδες θα παω στο γιατρο 1η φορα?

Εν τω μεταξυ δεν θελω να το πω σε κανεναν θα φρικαρουν ολοι και θα ρωτανε γιατι πατε για 3ο και τετοια....Ηταν χθες η μαμα μου σπιτι και την ειδα που κοιταξε λιγο την κοιλια μου (γιατι εχω ηδη πρηστει πολυ) αλλα δε ρωτησε δεν πρεπει να πιστεψε οτι μπορει να ειμαι εγκυος! Ειναι γενικα πολυ αγχωδης τυπος αμα το μαθει θα παθει εγκεφαλικο κι εγω θα συγχυστω με την αντιδραση της ειμαι σιγουρη.

Γενικα ολοι μετα το 2ο μας ελεγαν ενταξει τωρα κλεισατε! (δε λεω κι εμεις το λεγαμε οτι οκ 1 αγορι και 1 κοριτσι ειμαστε ενταξει)

Ελα ομως που αλλαξαμε γνωμη :oops::oops::oops:

υ.γ. καλα για τη δουλεια να μη μιλησω θα πεσει η ζηλια του αιωνα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimeraaaa!!! pwpw koritsia m exei piasei k emena ena agxos k olo arnhtika vazw me to myalo mu....na sas rwthsw kati?twra tha parw k to giatro mu na tu pw..alla simera sikwthika me oxi k toso prismeno sth8oss opws alli fora pu dn borw na to akumpisw!!! lete na egine tpt?? ax fovamai poly, pws tha anteksw mexri th deytera!!!!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Παναγία μου μακάρι!!

Ας στο καλό βραδιάτικα τι με έπιασε τώρα;;;

Θα ηρεμήσω!!

:):):):)

Eλπίζω φίλη μου να είσαι καλύτερα σήμερα!:D

Εχθές δεν άντεξα νύσταξα πολύ και πήγα να ξαπλώσω!

Είπαμε θετικές σκέψεις!!!!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Καλε τι αγχος ειναι αυτο???? Μια χαρα ειναι ολα τα φασολακια!!!!!

Κοιταξτε να το χαρειτε τωρα που δεν υπαρχουν και ιδιαιτερα συμπτωματα! Μετα την 20η εβδομαδα που θα το νιωθετε κιολας θα σας φυγει τελειως το αγχος!

Τι να πω κι εγω που το νωριτερο σε 2 βδομαδες θα παω στο γιατρο 1η φορα?

Εν τω μεταξυ δεν θελω να το πω σε κανεναν θα φρικαρουν ολοι και θα ρωτανε γιατι πατε για 3ο και τετοια....Ηταν χθες η μαμα μου σπιτι και την ειδα που κοιταξε λιγο την κοιλια μου (γιατι εχω ηδη πρηστει πολυ) αλλα δε ρωτησε δεν πρεπει να πιστεψε οτι μπορει να ειμαι εγκυος! Ειναι γενικα πολυ αγχωδης τυπος αμα το μαθει θα παθει εγκεφαλικο κι εγω θα συγχυστω με την αντιδραση της ειμαι σιγουρη.

Γενικα ολοι μετα το 2ο μας ελεγαν ενταξει τωρα κλεισατε! (δε λεω κι εμεις το λεγαμε οτι οκ 1 αγορι και 1 κοριτσι ειμαστε ενταξει)

Ελα ομως που αλλαξαμε γνωμη :oops::oops::oops:

υ.γ. καλα για τη δουλεια να μη μιλησω θα πεσει η ζηλια του αιωνα!

Καλημέρα!!Ούτε εγώ το έχω πεί πουθενά ακόμη μόνο εγώ και ο άντρας μου το ξέρουμε..Θα το πώ μετά την αυχενική δεν βρίσκω το λόγο να το μάθει κάποιος νωρίτερα!!:rolleyes: Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν έιχε καλή κατάληξη το είχα πεί από την στιγμή που το έμαθα και μετά έπρεπε να το ξεπώ γιατί είχα αποβάλλει...κι έπρεπε να δίνω κι εξηγήσεις στους αδιάκριτους!:evil: :evil:

Γι 'αυτό θα κάνω την αυχενική και μετά...

Υ.Γ. Τί εννοείς για την δουλειά δεν το κατάλαβα!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

ποπο my girl πολυ ασχημο αυτο που περασες! Ευτυχως τωρα εισαι ξανα εγκυος και το αφησες πισω! Στη δουλεια υπαρχουν γυναικες που πολυ θα ηθελαν να κανουν κι αλλο παιδι (απο 30αρα που εχει ενα με εξωσωματικη μεχρι 40αρα χωρισμενη που θα ηθελε κι αυτη κι αλλο) να μη σου πω και οι αντρες με τετοια δουλεια που εχουμε ολο λενε οτι η καλυτερη "δουλεια" αυτη την περιοδο ειναι να μεινεις εγκυος!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...