Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βγήκε η ρουφιάνα η χοριακή κι έχω πλαντάξει στο κλάμα!!!

Από 2.735 που ήτανε την Πέμπτη, τη Δευτέρα έγινε μόλις 3.034...

Λείπει και ο γιατρός μου και πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για να ξανακάνω χοριακή και να με δει...

Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω τί να κάνω! Φοβάμαι πως πάω για παλλίνδρομη!

Τί να κάνω, θα σκάσω! Δεν έχω δει και υπέρηχο ακόμη και είμαι σε κατάσταση πανικού! Σκέφτομαι να πάω και σε κάποιον άλλον να μου πει τη γνώμη του;

Εσείς τί λέτε; Γιατί ελάχιστη αύξηση;


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ρουφιάνα η χοριακή κι έχω πλαντάξει στο κλάμα!!!

Από 2.735 που ήτανε την Πέμπτη, τη Δευτέρα έγινε μόλις 3.034...

Λείπει και ο γιατρός μου και πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για να ξανακάνω χοριακή και να με δει...

Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω τί να κάνω! Φοβάμαι πως πάω για παλλίνδρομη!

Τί να κάνω, θα σκάσω! Δεν έχω δει και υπέρηχο ακόμη και είμαι σε κατάσταση πανικού! Σκέφτομαι να πάω και σε κάποιον άλλον να μου πει τη γνώμη του;

Εσείς τί λέτε; Γιατί ελάχιστη αύξηση;

Αχ μην στεναχωριέσαι !!!Δεν ξέρεις τι μπορεί να ειναι .... Εγώ προτείνω να μιλήσεις άμεσα με έναν γιατρό να σου ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο...γιατί αλλιώς μόνο θα βασανίζεσαι... Θες να σου στείλω Pm το τηλ του γιατρού μου?


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ρουφιάνα η χοριακή κι έχω πλαντάξει στο κλάμα!!!

Από 2.735 που ήτανε την Πέμπτη, τη Δευτέρα έγινε μόλις 3.034...

Λείπει και ο γιατρός μου και πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για να ξανακάνω χοριακή και να με δει...

Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω τί να κάνω! Φοβάμαι πως πάω για παλλίνδρομη!

Τί να κάνω, θα σκάσω! Δεν έχω δει και υπέρηχο ακόμη και είμαι σε κατάσταση πανικού! Σκέφτομαι να πάω και σε κάποιον άλλον να μου πει τη γνώμη του;

Εσείς τί λέτε; Γιατί ελάχιστη αύξηση;

Καταρχήν ηρεμία!

Κάνε άλλη μια αύριο αν δεις αν θα διπλασιαστεί κοπέλα μου.

Πάρε τηλ και τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις να δεις τι θα σου πει...

Μπορεί να ακόμα να μην πήρε μπρος το σπόρι και να σε ταλαιπωρεί!

Και εγώ ξεκίνησα με 81 μονάδες στην 6η μέρα καθυστέρησης και διπλασιάστηκε και πήγε 179...Δεν το λες και νουμεράρα...

Άργησε απλά να πάρει μπρος το σπόρι μου!!!

Πάρε τηλ τον γιατρό σου να σε καθοδηγήσει και αν είναι να πας να κάνεις υπέρηχο και σήμερα αν γίνεται.

Μην μένεις με την απορία.Ζήτα από τον γιατρό να σε ενημερώσει!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, το θέμα δεν είναι γιατί δεν είναι νουμεράρα, το θέμα είναι οτι περάσανε 4 μέρες και όχι μόνο δεν διπλασιάστηκε, αλλά δεν έκανε ούτε καν μια οριακή αύξηση. Η αύξηση ήταν ελάχιστη.

Με τον γιατρό μου μίλησα αμέσως μόλις το έμαθα και μου είπε να ξανακάνω μία την Δευτέρα και να με δει και τότε "αποφασίζουμε".

Έτσι ακριβώς το είπε...

Εντωμεταξύ αίμα δεν έχω, ίσως λίγο ανεπαίσθητο καφέ ανοιχτό πού και πού στο σκούπισμα, που το είχα έτσι κι αλλιώς από την αρχή της εγκυμοσύνης. Παίρνω και Utrogestan από την Πέμπτη. Υπάρχει περίπτωση να σωθεί;;;;;


4.gif
Link to comment
Share on other sites

strumfitaki mn agxwnesai pare thl to giatro sou na se kathyshxasei ekeinos giati o,ti k na s leme emeis mono ekeinos tha s kanei na aisthantheis kalytera....k egw phra to giatro m to prwi k tha paw to meshmeri na m dei, dn anteksa giati einai xeirotera n agxwnomaste, dn kanei kalo sto bebe!! ante na xume kala apotelesmata!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, το θέμα δεν είναι γιατί δεν είναι νουμεράρα, το θέμα είναι οτι περάσανε 4 μέρες και όχι μόνο δεν διπλασιάστηκε, αλλά δεν έκανε ούτε καν μια οριακή αύξηση. Η αύξηση ήταν ελάχιστη.

Με τον γιατρό μου μίλησα αμέσως μόλις το έμαθα και μου είπε να ξανακάνω μία την Δευτέρα και να με δει και τότε "αποφασίζουμε".

Έτσι ακριβώς το είπε...

Εντωμεταξύ αίμα δεν έχω, ίσως λίγο ανεπαίσθητο καφέ ανοιχτό πού και πού στο σκούπισμα, που το είχα έτσι κι αλλιώς από την αρχή της εγκυμοσύνης. Παίρνω και Utrogestan από την Πέμπτη. Υπάρχει περίπτωση να σωθεί;;;;;

Διάβασα μια περίπτωση σαν την δική σου.

Η κοπέλα δεν είχε καλές αυξήσεις στην χοριακή και ο γιατρός την παρέπεμψε να κάνει απόξεση.

Απλά της είπε να πάει να κάνει έναν ακόμα υπέρηχο.

Και το θαύμα είχε γίνει το μωρό ήταν εκεί άκουσε καρδιά και είχε μεγαλώσει.

Εγώ θα σου δώσω μια συμβουλή:

Αν σου πει ότι δεν προχωράει η εγκυμοσύνη πήγαινε και σε έναν ακόμη γιατρό να πάρεις 2η γνώμη.

Άλλα παιδάκια έχεις;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια έχει καμιά απο εσάς facebook να γίνουμε φίλες???

Εννοείται πως ακόμα δεν κοινοποιούμε σχόλια εγκυμοσύνης... :tongue:

και εγωωωωωωωω!!!!!!!!οταν γινετε φιλες με την I want to be mama θα σου πει ποια ειμαι να γινουμε!!!!!εννοειται κανενα σχολιο περι εγκυμοσυνης!!!!

Αχ φιλενάδα κι εγώ έτσι τρώω μεγάλες μερίδες και συνέχεια!!:rolleyes:

Μα πεινάω δεν το κάνω από λαιμαργία!!!:rolleyes:

Εγώ έχω φάει μία μπανάνα και 2 φέτες με βούτυρο και μέλι μέχρι στιγμής!!!

Έχω ακόμα πράμα να φάω για σήμερα!!Ήδη πεινάω!:confused:

αχ.....κοριτσια!

εμενα με φρεναρε ο ενδοκρινολογος!και εγω πειναω!!!

και με εχει κανει να νιωθω τυψεις ακομα και για τον ελληνικο που πινω!

και χωρις λογο να υπενθυμισω ετσι??

τον εχω γραψει ομως ολιγον...δεν θα με τρελανει αυτος!οποιος το ακουσε τρελαθηκε!

χωρις σακχαρο,με υποταση,χωρις κιλα παραπανω(εκτος αν τα 2-3 θεωρουνται παχυσαρκια)χωρις ιστορικο και με σακχαρο στον προγεννητικο 80:shock:να μημ με αφηνει να φαω μια κουταλια μελι?

ειναι σοβαρος???????????????:evil::evil::evil::evil:

Βγήκε η ρουφιάνα η χοριακή κι έχω πλαντάξει στο κλάμα!!!

Από 2.735 που ήτανε την Πέμπτη, τη Δευτέρα έγινε μόλις 3.034...

Λείπει και ο γιατρός μου και πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για να ξανακάνω χοριακή και να με δει...

Έχω τρελαθεί, δεν ξέρω τί να κάνω! Φοβάμαι πως πάω για παλλίνδρομη!

Τί να κάνω, θα σκάσω! Δεν έχω δει και υπέρηχο ακόμη και είμαι σε κατάσταση πανικού! Σκέφτομαι να πάω και σε κάποιον άλλον να μου πει τη γνώμη του;

Εσείς τί λέτε; Γιατί ελάχιστη αύξηση;

μεχρι την Δευτερα θα τρελαθεις απο την αγωνια σου!

να πας και σε αλλον να σε καθοδηγησει...

εγω στην θεση σου θα εκανα στις 2 μερες αλλη μια...Δευτερα σου πηραν αιμα?

κανονικα σημερα μπορουσες να ξανακανεις..η αυριο το πολυ!

να δεις την αυξηση.

ειναι αυτες οι χοριακες πολυ ψυχοφθορες...σε καταλαβαινω κοριτσακι μου!

υπομονη και καλη δυναμη!

μην απογοητευεσαι!σκεψου θετικα οσο μπορεις!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

strumfitaki na su pw k kati?isws n anevhke poly sthn arxh k twra na mn kanei megalh diafora akoma, kserw gw!!! mn anastatwnesai...ektonwsu an theleis k meta skepsu pio thetika! etsi k egw to prwi eriksa ena klama k twra eimai kalytera k lew mhpws ola einai idea mou?alla tha pame sto giatro na sigureytume kiolas!! rwta kammia kalh su filh h kati tetoio gia to giatro ths k pare na zhthseis mia gnwmh, kako dn kanei!! sto idio mikroviologiko thn ekanes? giati an oxi tote paizei rolo!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


strumfitaki mn agxwnesai pare thl to giatro sou na se kathyshxasei ekeinos giati o,ti k na s leme emeis mono ekeinos tha s kanei na aisthantheis kalytera....k egw phra to giatro m to prwi k tha paw to meshmeri na m dei, dn anteksa giati einai xeirotera n agxwnomaste, dn kanei kalo sto bebe!! ante na xume kala apotelesmata!!

Βίβιαν καλημέρα!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Βάλε ένα τικεράκι βρε να ξέρουμε σε ποια εβδομάδα είσαι!!!

:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

strumfitaki na su pw k kati?isws n anevhke poly sthn arxh k twra na mn kanei megalh diafora akoma, kserw gw!!! mn anastatwnesai...ektonwsu an theleis k meta skepsu pio thetika! etsi k egw to prwi eriksa ena klama k twra eimai kalytera k lew mhpws ola einai idea mou?alla tha pame sto giatro na sigureytume kiolas!! rwta kammia kalh su filh h kati tetoio gia to giatro ths k pare na zhthseis mia gnwmh, kako dn kanei!! sto idio mikroviologiko thn ekanes? giati an oxi tote paizei rolo!!

καλημερα!!!

δεν εχουμε ξαναμιλησει νομιζω ε???καλως σας βρηκα και εγω!!

γιατι καλη μου απογοητευτηκες το πρωι?κοριτσια γραψατε διαφορα και εχθες δεν μπηκα και σας εχω χασει!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγωωωωωωωω!!!!!!!!οταν γινετε φιλες με την I want to be mama θα σου πει ποια ειμαι να γινουμε!!!!!εννοειται κανενα σχολιο περι εγκυμοσυνης!!!!

αχ.....κοριτσια!

εμενα με φρεναρε ο ενδοκρινολογος!και εγω πειναω!!!

και με εχει κανει να νιωθω τυψεις ακομα και για τον ελληνικο που πινω!

και χωρις λογο να υπενθυμισω ετσι??

τον εχω γραψει ομως ολιγον...δεν θα με τρελανει αυτος!οποιος το ακουσε τρελαθηκε!

χωρις σακχαρο,με υποταση,χωρις κιλα παραπανω(εκτος αν τα 2-3 θεωρουνται παχυσαρκια)χωρις ιστορικο και με σακχαρο στον προγεννητικο 80:shock:να μημ με αφηνει να φαω μια κουταλια μελι?

ειναι σοβαρος???????????????:evil::evil::evil::evil:

μεχρι την Δευτερα θα τρελαθεις απο την αγωνια σου!

να πας και σε αλλον να σε καθοδηγησει...

εγω στην θεση σου θα εκανα στις 2 μερες αλλη μια...Δευτερα σου πηραν αιμα?

κανονικα σημερα μπορουσες να ξανακανεις..η αυριο το πολυ!

να δεις την αυξηση.

ειναι αυτες οι χοριακες πολυ ψυχοφθορες...σε καταλαβαινω κοριτσακι μου!

υπομονη και καλη δυναμη!

μην απογοητευεσαι!σκεψου θετικα οσο μπορεις!

Εγώ θα το πω ότι είστε γκαστρωμένες να μάθετε!!!

Αχαχαχα!!!!

Πλάκα κάνω!!!

Ο ενδοκρινολόγος σου είναι για τα ψυχιατρείο!

Εγώ θα του πω να κάνω επαναληπτικές ορμόνες του θυρεοειδή και αν ΑΝ έχουν αυξηθεί τότε θα πάω να με δει.

50άρικα δεν έχω να σκορπάω δεξιά και αριστερά χωρίς να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα!:evil::evil::evil:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

δεν εχουμε ξαναμιλησει νομιζω ε???καλως σας βρηκα και εγω!!

γιατι καλη μου απογοητευτηκες το πρωι?κοριτσια γραψατε διαφορα και εχθες δεν μπηκα και σας εχω χασει!!

giati ksypnhsa xwris na me ponaei to sth8os opws alla prwina pu dn borw na to akumphsw k tromaksa k m epiasan ta klammata..phra to giatro k tha pame to meshmeraki..twra prospathw na kanw thetikes skepseis k elpizw n akusw k kardula na hremhsw!!

twra to psaxnw to tickeraki k vazw..xtes to ekana alla dn to evala!! 6w 5d eimai pantws!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

δεν εχουμε ξαναμιλησει νομιζω ε???καλως σας βρηκα και εγω!!

γιατι καλη μου απογοητευτηκες το πρωι?κοριτσια γραψατε διαφορα και εχθες δεν μπηκα και σας εχω χασει!!

Να μπαίνεις κυρά μου!!

Εμείς λέμε λέμε λέμε!!

:tongue::tongue::tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...