Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Ασε που μεσα σε 4 χρονια που ειμαι εδω εχω παρει 2 φορες αδεια μητροτητας (ειμαι στο ευρυτερο δημοσιο) οποτε απ'τα 4 χρονια τα 3 ελειπα! Οπως καταλαβαινεις οτι θα με φανε που θα ξαναφυγω αυτοι δουλευουν κι εγω παιρνω συνεχεια αδειες :tongue:


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ποπο my girl πολυ ασχημο αυτο που περασες! Ευτυχως τωρα εισαι ξανα εγκυος και το αφησες πισω! Στη δουλεια υπαρχουν γυναικες που πολυ θα ηθελαν να κανουν κι αλλο παιδι (απο 30αρα που εχει ενα με εξωσωματικη μεχρι 40αρα χωρισμενη που θα ηθελε κι αυτη κι αλλο) να μη σου πω και οι αντρες με τετοια δουλεια που εχουμε ολο λενε οτι η καλυτερη "δουλεια" αυτη την περιοδο ειναι να μεινεις εγκυος!

Τότε καλύτερα να μην πείς τίποτα κι εσύ προς το παρόν!!!!!Εγώ στην θέση σου δεν θα έλεγα τίποτα τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο!;)

Ασε που μεσα σε 4 χρονια που ειμαι εδω εχω παρει 2 φορες αδεια μητροτητας (ειμαι στο ευρυτερο δημοσιο) οποτε απ'τα 4 χρονια τα 3 ελειπα! Οπως καταλαβαινεις οτι θα με φανε που θα ξαναφυγω αυτοι δουλευουν κι εγω παιρνω συνεχεια αδειες :tongue:

Μια χαρά δουλίτσα έχεις!Εγώ δεν δουλεύω..δεν έχω δουλέψει ποτέ βασικά..(τεμπελόσκυλο):tongue: :tongue: :tongue:

Γνώρισα τον άντρα μου μικρούλα,είχε καλή δουλειά κι έκατσα σπίτι να μεγαλώσω το παιδάκι μας!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

mygirl την καλυτερη δουλεια κανεις!!! Πραγματικα! Αν δεν ηταν ετσι ασχημη η κατασταση και ειμασταν σιγουροι με τη δουλεια του αντρα μου θα σταματουσα. Βεβαια τωρα που λενε οτι θα μας κοψουν το μισθο αμα ισχυει αυτο που φημολογειται οτι θα πεσει κατω απο χιλιαρικο θα το σκεφτω πολυ αν θα συνεχισω!

Ξερεις τι απτη μια δε θελω να ακουσω αυτα που θα μου πουν απτην αλλη ετοιμαζονται να με χωσουν σε μεγαλο project και δεν ξερω μηπως να το πω και τη σκαπουλαρω. Δεν ξερω ασε που λογω του οτι ειναι 3η εγκυμοσυνη εχω ηδη φουσκωσει φαντασου οτι πριν 5 μερες μια με ρωταγε αν ειμαι εγκυος και εγω τα μασησα.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mygirl την καλυτερη δουλεια κανεις!!! Πραγματικα! Αν δεν ηταν ετσι ασχημη η κατασταση και ειμασταν σιγουροι με τη δουλεια του αντρα μου θα σταματουσα. Βεβαια τωρα που λενε οτι θα μας κοψουν το μισθο αμα ισχυει αυτο που φημολογειται οτι θα πεσει κατω απο χιλιαρικο θα το σκεφτω πολυ αν θα συνεχισω!

Ξερεις τι απτη μια δε θελω να ακουσω αυτα που θα μου πουν απτην αλλη ετοιμαζονται να με χωσουν σε μεγαλο project και δεν ξερω μηπως να το πω και τη σκαπουλαρω. Δεν ξερω ασε που λογω του οτι ειναι 3η εγκυμοσυνη εχω ηδη φουσκωσει φαντασου οτι πριν 5 μερες μια με ρωταγε αν ειμαι εγκυος και εγω τα μασησα.....

Aν είναι να έχεις περισσότερη δουλειά=περισσότερη κούραση τότε είναι δίκοπο μαχαίρι!Από την μια αν το πείς δεν θα σε ''χώσουνε'' αλλά θα ακούσεις τα χίλια μύρια κι από την άλλη αν δεν το πείς θα σε ''χώσουν'' αλλά δεν θα ακούσεις τίποτα!Ζύγισε τα και ότι θεωρείς καλύτερο κάνεις!;)

Αυτό που λές το έχω κι εγώ η κοιλιά μου είναι ήδη φουσκωμένη ..είναι λες επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη και είμαι ήδη ''ξεχειλωμένη''?:tongue: :tongue:

Είμαι και αδύνατη όμως μήπως για αυτό.:confused: :confused: :confused:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια χαρα και το μπουμπουκι σου μην ανησυχεις φτιαχνει χερακια και ποδαρακια τωρα...

Ναι το τικεράκι λέει ότι δίνει και κλωτσιές τώρα το μωρό μου:D:D:D

χιχιχι:):):)

Αληθεύει ότι οι πρωτάρες αργούν να το ακούσουν;;;

Μετά από πια εβδομάδα ακούμε το μωρό;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι κάνετε;;

Εγώ είμαι καλά και ελπίζω το μπουμπούκι μου να είναι καλά...

1 εβδομάδα έμεινε για τον γυναικολόγο.

Πφφφ άντε να περάσει!

Kαλημέρα ζουζούνα!

Υπομονή λίγο έμεινε ακόμα!!!!

Εγώ ρε κορίτσια ξυπνάω παίρνω σίδηρο μετά από μισή ώρα φυλλικό οξύ και μετά με πιάνει μία ναυτία μία αναγούλα άλλο πράμα αλλά κράταει μία ώρα και περνάει!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι να έχεις περισσότερη δουλειά=περισσότερη κούραση τότε είναι δίκοπο μαχαίρι!Από την μια αν το πείς δεν θα σε ''χώσουνε'' αλλά θα ακούσεις τα χίλια μύρια κι από την άλλη αν δεν το πείς θα σε ''χώσουν'' αλλά δεν θα ακούσεις τίποτα!Ζύγισε τα και ότι θεωρείς καλύτερο κάνεις!;)

Αυτό που λές το έχω κι εγώ η κοιλιά μου είναι ήδη φουσκωμένη ..είναι λες επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη και είμαι ήδη ''ξεχειλωμένη''?:tongue: :tongue:

Είμαι και αδύνατη όμως μήπως για αυτό.:confused: :confused: :confused:

Καλημέρα και η δικιά μου κοιλιά είναι κάπως στρογγυλή να το πω;;;

Μου το είπε και ο άντρας μου και η κολλητή μου.

Εγώ την βλέπω απλά ίδια ίσως με λίγο παραπάνω λιπάκι μιας και πήρα ένα κιλό:shock::shock::shock:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι να έχεις περισσότερη δουλειά=περισσότερη κούραση τότε είναι δίκοπο μαχαίρι!Από την μια αν το πείς δεν θα σε ''χώσουνε'' αλλά θα ακούσεις τα χίλια μύρια κι από την άλλη αν δεν το πείς θα σε ''χώσουν'' αλλά δεν θα ακούσεις τίποτα!Ζύγισε τα και ότι θεωρείς καλύτερο κάνεις!;)

Ακριβως αυτο! Το πετυχες!!!!Δεν ξερω τι να κανω προς το παρον περιμενω να κανω και την επομενη χοριακη και θα δω!

Αυτό που λές το έχω κι εγώ η κοιλιά μου είναι ήδη φουσκωμένη ..είναι λες επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη και είμαι ήδη ''ξεχειλωμένη''?:tongue: :tongue:

Είμαι και αδύνατη όμως μήπως για αυτό.:confused: :confused: :confused:

Εννοειται οτι οταν ειναι 2η εγκυμοσυνη φουσκωνεις με τη μια αμα εισαι και αδυνατη αμεσως φαινεται η κοιλια! Εχεις ομως τα ρουχα απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη οποτε δεν εχεις προβλημα......και αφου δεν πας και στη δουλεια να σε κοιτανε :D μια χαρα τοτε!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα ζουζούνα!

Υπομονή λίγο έμεινε ακόμα!!!!

Εγώ ρε κορίτσια ξυπνάω παίρνω σίδηρο μετά από μισή ώρα φυλλικό οξύ και μετά με πιάνει μία ναυτία μία αναγούλα άλλο πράμα αλλά κράταει μία ώρα και περνάει!

Εγώ δεν έχω τίποτα..

Πραγματικά σαν να μην είμαι έγκυος.

Μόνο για λίγο εχθές το απόγευμα αισθάνθηκα μια ζαλάδα με αδυναμία αλλά πέρασε γρήγορα.

Ούτε ναυτίες ούτε εμετούς.

Ούτε μπορώ να καταλάβω αν είναι υπνηλία αυτό που έχω γιατί ήμουν υπναρού.

Τις πρώτες εβδομάδες κοιμόμουν και μεσημέρια τώρα και να μην κοιμηθώ δεν με νοιάζει.


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

i want to be mama

στην 1η εγκυμοσυνη το νιωθεις καπου 20η με 21η βδομαδα. Στο 2ο το ειχα νιωσει 18η!

my girl αμα κραταει τοσο λιγο η ναυτια μια χαρα εισαι υπαρχουν πολυ χειροτερα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Κ εμένα η κοιλιά μου έχει πρηστεί αρκετά.... και είναι το πρώτο μου.... Σε τι οφείλεται άραγε..???

Καλημέρα!!!

Προφανώς σε κατακράτηση υγρών...

Ελπίζω να είναι δλδ για μένα γιατί η ζυγαριά με δείχνει 1 κιλό up!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα pele!!Δεν ξέρω μήπως είναι πρηξίματα τί να πώ!Εγώ στην κόρη μου άρχισα να κάνω κοιλιά από τον πέμπτο και μετά!Μέχρι τον τέταρτο δεν με καταλάβαινε κανείς ότι είμαι έγκυος!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...