Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:roll: οποτε καλυτερα να περιμενω μεχρι τοτε και να παρω μετα το γιατρο ετσι?Το 300 ειναι πιο αξιοπρεπες νουμερο!!! :D:D:D

Βασικά όντως μέχρι την Δευτέρα είναι πολύ!Η Παρασκεύη είναι πιο κοντά!:D :D

Και τώρα να τον έπαιρνες πιστεύω θα σου έλεγε να κάνεις άλλη μία

προφανώς την Παρασκεύη οπότε κάνε την εσύ και παρ'τον με το τέλειο νουμεράκι σου

και κανονίζετε τα υπόλοιπα!!:D;):D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεχρι τη Δευτερα δεν αντεχω με τιποτα και μεχρι την Παρασκευη θα δυσκολευτω γιατι εχω αγωνια κι εγω αν παει καλα. Μακαρι το νουμερακι να ειναι τελειο :D:D:D


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε;

Καλώς ήρθες mariapap82 και με το καλό μια τεράστια χοριακή και τσουπ να και το τρίτο ζουζουνι σου! Το δευτερό σου με το πρώτο μου είναι συνομήλικα! Πολύ αγωνία βρε παρόλο που είναι τρίτο, η αγωνία μένει σαν το πρώτο, ε;

Εγώ πολύ χαλαρή μάλλον είμαι και μάλλον φταίει το οτι με κουράζει το πρωτο και όχι οτι υποτιμάω το δεύτερο! 27η έκανα το τεστ και 29η τη χοριακή και αυτη γιατι με ζαλισε ο άντρας μου.

Με τις παλιοαναγουλες μου φαίνεται όσα κιλά έβαλα στους 9 μήνες την προηγούμενη φορα τώρα θα τα βάλω στο 1ο τρίμηνο... Έχω και τον μικρο και θέλω να είμαι καλα και τρώω συνέχεια!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariath κι εγω στο 2ο επειδη ημουν πολυ εξαντλημενη απο το μεγαλο (φαντασου οτι ολο το 1ο τριμηνο θηλαζα ακομα και τη νυχτα μεχρι που κοπηκε) ημουν αναισθητη και δεν ευχαριστηθηκα καθολου τη δευτερη εγκυμοσυνη! Τωρα θελω να το απολαυσω! Και εννοειται οτι οσα παιδια και να κανεις παντα εχεις αγωνια!!!!

Αχ δεν ξερεις ποσο θελω να παω στο γιατρο και να δουμε σπορακι.....

Κι εγω στο δευτερο εβαλα πιο πολλα κιλα γιατι ηταν χαλια το στομαχι και αν εμενε εστω λιγο αδειο υπεφερα οποτε πηρα 18 κιλα! Στον μεγαλο ειχα το εντελως αντιθετο και δεν ετρωγα τιποτα το 1ο τριμηνο οποτε πηρα μονο 9!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

mariath κι εγω στο 2ο επειδη ημουν πολυ εξαντλημενη απο το μεγαλο (φαντασου οτι ολο το 1ο τριμηνο θηλαζα ακομα και τη νυχτα μεχρι που κοπηκε) ημουν αναισθητη και δεν ευχαριστηθηκα καθολου τη δευτερη εγκυμοσυνη! Τωρα θελω να το απολαυσω! Και εννοειται οτι οσα παιδια και να κανεις παντα εχεις αγωνια!!!!

Αχ δεν ξερεις ποσο θελω να παω στο γιατρο και να δουμε σπορακι.....

Κι εγω στο δευτερο εβαλα πιο πολλα κιλα γιατι ηταν χαλια το στομαχι και αν εμενε εστω λιγο αδειο υπεφερα οποτε πηρα 18 κιλα! Στον μεγαλο ειχα το εντελως αντιθετο και δεν ετρωγα τιποτα το 1ο τριμηνο οποτε πηρα μονο 9!

Είσαι ο ανθρωπός μου! Για πες για το θηλασμό κόπηκε το γάλα απο μόνο του ή εσύ τον αποθηλασες σιγά-σιγά; Κι εγω θηλαζω ακόμη...

Στο πρώτο πήρα 10 κιλά οπότε αν ακολουθήσω τα βηματά σου τώρα θα φτάσω τα 20! Χαχαχα


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα οχι δε στο ευχομαι μην τακολουθησεις αν και ενταξει δεν εγινε και τιποτα τα 17 τα εχασα! 1 μονο εμεινε εκει αμανατι....

Χμμμμμ λοιπον αφου εισαι στην ιδια φαση που ημουν να σου αποκαλυψω οτι ο αποθηλασμος ειναι ο κυριοτερος λογος που εμεινα τοτε εγκυος!!!!Ετσι κι αλλιως θα εκανα 2ο παιδι αλλα ειχα γυρισει στη δουλεια και δεν την παλευα να ξυπναω και το βραδυ 3 φορες και το πρωι γραφειο ειχα εξαντληθει! Ειχα δοκιμασει τα παντα ωσπου μια φιλη που εμεινε εγκυος στο 2ο μου ειπε οτι της κοπηκε το γαλα στο τελος του 1ου τριμηνου οποτε βουρ κι εγω!!!:D

Και στο γιατρο οταν πηγα την 1η φορα μου ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι οτι θα μου κοπει.

Ετσι κι εγινε εκει που θηλαζα 4 φορες συνολικα το 24ωρο αρχισα να εχω γαλα μονο τις 3 φορες μετα απο 2 μερες ειχα μονο τις 2 μετα μονο μια και τελος. Στο μικρο του ρθε αποτομο λιγο εκλαιγε ο καημενος μια βδομαδα εκλαιγα κι εγω μαζι του............ωσπου το καταλαβε οτι γαλα γιοκ!!!!

Τωρα δεν ξερω αν σου κοπει κι εσενα αλλα σιγουρα θα μειωθει και θα αποθηλασεις αν το θελεις!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχαχα οχι δε στο ευχομαι μην τακολουθησεις αν και ενταξει δεν εγινε και τιποτα τα 17 τα εχασα! 1 μονο εμεινε εκει αμανατι....

Χμμμμμ λοιπον αφου εισαι στην ιδια φαση που ημουν να σου αποκαλυψω οτι ο αποθηλασμος ειναι ο κυριοτερος λογος που εμεινα τοτε εγκυος!!!!Ετσι κι αλλιως θα εκανα 2ο παιδι αλλα ειχα γυρισει στη δουλεια και δεν την παλευα να ξυπναω και το βραδυ 3 φορες και το πρωι γραφειο ειχα εξαντληθει! Ειχα δοκιμασει τα παντα ωσπου μια φιλη που εμεινε εγκυος στο 2ο μου ειπε οτι της κοπηκε το γαλα στο τελος του 1ου τριμηνου οποτε βουρ κι εγω!!!:D

Και στο γιατρο οταν πηγα την 1η φορα μου ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι οτι θα μου κοπει.

Ετσι κι εγινε εκει που θηλαζα 4 φορες συνολικα το 24ωρο αρχισα να εχω γαλα μονο τις 3 φορες μετα απο 2 μερες ειχα μονο τις 2 μετα μονο μια και τελος. Στο μικρο του ρθε αποτομο λιγο εκλαιγε ο καημενος μια βδομαδα εκλαιγα κι εγω μαζι του............ωσπου το καταλαβε οτι γαλα γιοκ!!!!

Τωρα δεν ξερω αν σου κοπει κι εσενα αλλα σιγουρα θα μειωθει και θα αποθηλασεις αν το θελεις!

Για να δούμε τι θα γίνει. Με φοβίζει μόνο το ενδεχόμενο συσπασεων

αργότερα. Η γιατρός μου είπε να συνεχίσω όσο έχω γάλα και να εξοικονομώ δυνάμεις από δουλειές του σπιτιού για να τις προσφέρω στο γιο μου! Πως το κάνεισ ομως αυτο; Από τη μια θα ήθελα να κάνω ενα διάλειμμα πριν ξαναθηλάσω, από την άλλη τον λυπάμαι τον μικρο. Τέλος πάντων οτι γίνει!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τωρα μπορει να μην σε ενοχλει αλλα μετα αμα θα εχεις μεγαλη κοιλια θα σε κουραζει παρα πολυ και ο θηλασμος και η ενασχοληση με το μικρο! Θυμαμαι που μου ζητουσε να κατω στο πατωμα οκλαδον και για να σηκωθω ηθελα γερανο.

Ασε που αμα θηλαζεις σε ολη την εγκυμοσυνη μετα τι θα κανεις θα τα θηλαζεις και τα 2? ΠΟλυ κουραση!!!!!Η αληθεια ειναι οτι χρειαζεσαι δυναμεις οταν εισαι εγκυος και το αλλο παιδι ειναι τοσο μικρο. Το καλυτερο ειναι να κοπει απο μονο του για να μην νιωθεις και τυψεις ;)


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...