Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Κορίτσια ερώτηση....ειδικα στις δεύτερο μανουλες που εχουν μια παραπάνω εμπειρία!

Ποτε περίπου ειναι η κορύφωση των συμπτωματων?δηλαδη αν μεχρι 8η εβδομαδα δεν εχουν παρουσιαστεί εμετοί αναγουλες και τετοια την γλύτωσε με η δεν εχει καμμια σχέση?

Νομίζω οτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όλα είναι πιθανά να συμβούν στην εγκυμοσύνη. Στο γιο μου οι αναγουλες ξεκίνησαν την 8η βδομάδα και κορυφώθηκαν στο τέλος του 1ου τριμήνου και μετα εξαφανίστηκαν ξαφνικά. Αφου θυμάμαι που αναρωτιωμουν γιατί λένε οτι τελειώνουν αυτά στο τέλος του τριμήνου,ενώ εγω ένιωθα χειρότερα όσο πλησίαζε στο τέλος. Και ξαφνικά εξαφανίστηκαν! Τώρα ξεκίνησαν νωρίς-νωρίς και ελπίζω να εξαφανιστούν νωρίτερα.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! Καλε εσεις ποτε τα γραψατε ολα αυτα!!!!

Χμμμμμ εγω ειμαι η μοναδικη εδω που παω για 3ο.....(3,5 χρονων ο γιος και 1,5 η κορη)

επισης ειμαι η μοναδικη που δεν εχω ακομα καθυστεριση (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και ......

........φυσικα γι αυτο δεν εχω παρει ακομα το γιατρο τηλεφωνο γιατι μαλλον θα με παρει για τρελη που το καταλαβα τοσο νωρις (υπενθιμιζω οτι την Παρασκευη 4 μερες πριν την περιοδο ειχα χοριακη 26)

α και μολις εκλεισα τα 30!

Ποτε λετε να ξανακανω χοριακη?????


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όλα είναι πιθανά να συμβούν στην εγκυμοσύνη. Στο γιο μου οι αναγουλες ξεκίνησαν την 8η βδομάδα και κορυφώθηκαν στο τέλος του 1ου τριμήνου και μετα εξαφανίστηκαν ξαφνικά. Αφου θυμάμαι που αναρωτιωμουν γιατί λένε οτι τελειώνουν αυτά στο τέλος του τριμήνου,ενώ εγω ένιωθα χειρότερα όσο πλησίαζε στο τέλος. Και ξαφνικά εξαφανίστηκαν! Τώρα ξεκίνησαν νωρίς-νωρίς και ελπίζω να εξαφανιστούν νωρίτερα.

Μάλιστα....οποτε μαλλον δεν πρεπει να χαίρομαι που εχω συμπτωματα αλλα ειναι ολα νορμαλ....τα "καλύτερα" έπονται...

Καλησπερα! Καλε εσεις ποτε τα γραψατε ολα αυτα!!!!

Χμμμμμ εγω ειμαι η μοναδικη εδω που παω για 3ο.....(3,5 χρονων ο γιος και 1,5 η κορη)

επισης ειμαι η μοναδικη που δεν εχω ακομα καθυστεριση (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και ......

........φυσικα γι αυτο δεν εχω παρει ακομα το γιατρο τηλεφωνο γιατι μαλλον θα με παρει για τρελη που το καταλαβα τοσο νωρις (υπενθιμιζω οτι την Παρασκευη 4 μερες πριν την περιοδο ειχα χοριακη 26)

α και μολις εκλεισα τα 30!

Ποτε λετε να ξανακανω χοριακη?????

α βλέπω και εσύ ανυπομονη ε?και εγω 23η μερα πρώτο τεστ αχνο θετικο 24η το ιδιο και χοριακη επίσης...εκανα ξανα 28η μερα κυκλου.Δηλαδη την ημέρα που περίμενα να αδιαθετησω!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

mummytobe

κι εσυ ειχες προαισθημα απο πριν ε?Δηλαδη οταν πηρες το γιατρο τι του ειπες?Δεν σου ζητησε ξανα χοριακη μετα την 28η μερα? Ποτε πηγες πρωτο ραντεβου?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Έριξε τόσο πολύ βροχή εχθές που πλημμύρισε το σπίτι μου και βγάζαμε τα νερά με τους κουβάδες...

Ευτυχώς δεν πάθαμε ζημιά αλλά το πρωτοβρόχι μας την έκανε την δουλειά!!

Αφήστε που ο σκύλος φοβήθηκε και το έσκασε αλλά ευτυχώς με το που τον φώναξα επέστρεψε μούσκεμα το καημένο...

Η αυλή μου είχε γίνει πισίνα γιατί είχαν βουλώσει τα φρεάτια...

Αλλά τέλος καλό όλα καλά!:):):)

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mummytobe

κι εσυ ειχες προαισθημα απο πριν ε?Δηλαδη οταν πηρες το γιατρο τι του ειπες?Δεν σου ζητησε ξανα χοριακη μετα την 28η μερα? Ποτε πηγες πρωτο ραντεβου?

Τον πήρα την ιδια μερα..την 23η βασικα που ειχα την πρωτη χοριακη.

Μου ζήτησε επαναληπτικη γιατι λογω ημέρας ήταν λογικο να ειναι μικρη.

Την 28η τον ξανα πήρα και του είπα την χοριακη μου.

Δεν εκανα άλλη...δεν ξερω αν θα με έβαζε να κάνω αλλα επειδη εγω εχω ψυχολογικα με τις χοριακές λογω μιας βιοχημικης του είπα πως αν δεν ειναι απαραίτητο δεν θέλω να ξανακάνω..με εξουθενώνει η διαδικασία της αναμονής!

Οποτε μου είπε δεν χρειάζεται αλλα ειχα φαντασου 28η μερα 645.

Με εβαλε ραντεβου δυο εβδομαδες μετα ακριβώς όπου τυπικά ήμουν 5+5.

Καλημέρα κορίτσια!!

Έριξε τόσο πολύ βροχή εχθές που πλημμύρισε το σπίτι μου και βγάζαμε τα νερά με τους κουβάδες...

Ευτυχώς δεν πάθαμε ζημιά αλλά το πρωτοβρόχι μας την έκανε την δουλειά!!

Αφήστε που ο σκύλος φοβήθηκε και το έσκασε αλλά ευτυχώς με το που τον φώναξα επέστρεψε μούσκεμα το καημένο...

Η αυλή μου είχε γίνει πισίνα γιατί είχαν βουλώσει τα φρεάτια...

Αλλά τέλος καλό όλα καλά!:):):)

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!

Πωπω παιδι μου τι πάθατε!

Και Πεθανες και απο την κούραση.....

Αφου πια τέλος καλο ολα καλα...αυτο μετράει!σημερα ξεκούραση να αναπληρωσεις δυνάμεις απο εχθές!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

mummytobe thanks για την απαντηση! 28η μερα 645 ηταν πολυ καλα γιαυτο δε χρειαζοταν αλλη εγω τωρα με το 26 την 25η μαλλον πρεπει να παω πιο αργα ισως την Παρασκευη....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από εμένα!Πήρα το σίδηρο μου έφαγα και μία μπανάνα και τώρα κάθησα μέχρι να αρχίσει να με φωνάζει η μικρή!

i want to be mama τί ήτανε αυτό που πάθατε?Πω πω φαντάζομαι κούραση αλλά ευτυχώς που όλα έστρωσαν τώρα..κοίτα σήμερα να ξεκουραστείς!

mummytobe εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δεν είχα καθόλου ναυτίες και αναγούλες δεν άρχισαν ποτέ οπότε μην αγχώνεσαι μπορεί να είσαι σε αυτήν τη κατηγορία!

mariapap82 να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στον γιατρό σου και να του πείς ότι έκανες χοριακή γιατί είχες κάποια συμπτώματα και γιατί κάνατε προσπάθειες για τρίτο παιδάκι και λογικά θα σου πεί ο ίδιος πότε να ξανακάνεις!

Εχθές κορίτσια τα χρειάστηκα..πήγα στην μαμά μου και παρήγγειλε κρέπες..τί ήθελα και την έφαγα η λαίμαργη όλο το βράδυ με σόδα την έβγαλα..δεν θέλω να ξαναδώ κρέπα μπροστά μου!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


my girl αρχισαν απο τωρα οι αναγουλες? Η σοδα δεν ξερω αν κανει καλο ή τα κανει χειροτερα.....

ντρεπομαι να τον παρω απο τωρα το γιατρο λεω να κανω πρωτα τη χοριακη και μετα :oops::oops::oops:


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

my girl αρχισαν απο τωρα οι αναγουλες? Η σοδα δεν ξερω αν κανει καλο ή τα κανει χειροτερα.....

ντρεπομαι να τον παρω απο τωρα το γιατρο λεω να κανω πρωτα τη χοριακη και μετα :oops::oops::oops:

Γενικά δεν έχω αναγούλες πολύ ήπιες μάλλον αλλά εχθές ήτανε το κάτι άλλο!!!Η κρέπα την έκανε την δουλειά της!Η σόδα με βοήθησε πάντως αρκετά!!!;)

Ντρέπεσαι?Ε τότε κάνε μία χοριακή την επόμενη Δευτέρα εγώ θα σου έλεγα καλύτερα για να έχεις ένα καλό νούμερο!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...