Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Προχωρώ με το στολισμό, κοριτσάκια μου!

Εννοείται σας έχω βγάλει ένα σωρό φωτογραφίες!!! ;);) Ελπίζω να σας ανεβάσουν τα κέφια!

Εννοείται και περιμένουμε κι άλλα!

Οπως διαπίστωσες αρχηγέ μου κάνω γαστρονομικά πειράματα...:tongue:

Μέχρι τα Χριστούγεννα,θα εχω τελειοποιηθεί και τις φωτο από το τελικό αποτέλεσμα,θα τις ανεβασω να τις δείτε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Πόσο ανεβαστικό είναι τελικά το θεματάκι μας...Μπορεί να μην γράφω συχνά,αλλά σας διαβαζω,χαζεύω τις όμορφες φωτογραφίες που ανεβάζετε,αλλά περισσότερο απ'όλα μου αρέσουν πολύ οι δικές σας δημιουργίες,τα στολίδια που κατασκευάζετε,οι στολισμοί των σπιτιών σας και φυσικά το υπέροχο γλυκό σπιτάκι!

Γεια στα χέρια σας και πάντα να είστε καλά να στολίζετε!Και του χρόνου!

Εστρωσα τελικά το σαλόνι μπυ το περασμενο Σάββατο και λέω μεσα στο Σ/Κ να στολίσω κι εγώ.Είμαι όμως κάπως διστακτική γιατί ακούω από τον περίγυρο σχόλια του τύπου"δεν θα αφήσει τίποτα όρθιο ο μικρός"που ενισχύουν την φοβία που ήδη έχω...

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Μια πρωτη σκεψη είναι να στολισω με τα λιγότερα και πιο ακίνδυνα στολίδια και άμα δω τα σκούρα,να ξεστολίσω και να πάρω ενα μικρό δεντράκι να το βάλω πάνω στον μπουφέ.

Εσάς τα παιδάκια σας τα πειράζουν τα δέντρα σε σημείο που να κινδυνεύουν να χτυπήσουν,ας πούμε;

Γιατί δεν με νοιάζει η ζημιά,αλλά η ασφάλεια του παιδιού

Δοκίμασε το ετσι .Τα υπόλοιπα πραγματα στο σπίτι τα γκρεμίζει?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εσάς τα παιδάκια σας τα πειράζουν τα δέντρα σε σημείο που να κινδυνεύουν να χτυπήσουν,ας πούμε;

Γιατί δεν με νοιάζει η ζημιά,αλλά η ασφάλεια του παιδιού

Καλημέρα περιστεράκι και σε όλα τα κορίτσια! Νομίζω ότι ο βασικός κίνδυνος είναι να μην τραβήξουν κάποιο στολίδι και τραβώντας το, ρίξουν το δέντρο πάνω τους. Που κι αυτό ίσως δεν είναι και τόσο επικίνδυνο γιατί δεν είναι κανένα μεγάλο βάρος, εξαρτάται βέβαια από το δέντρο.. Ο άλλος κίνδυνος είναι να μην βρουν τα καλώδια και την πρίζα και αρχίσουν να παίζουν μ' αυτά. Ο τρίτος κίνδυνος είναι να μην βάλουν κάποιο στολίδι στο στόμα τους. Οπότε αν λύσεις αυτά τα τρία προβλήματα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δένεις το δέντρο με μια πετονιά (που δεν φαίνεται) σε κάποιο σταθερό σημείο, πχ. το καλοριφέρ (νομίζω η Ειρήνη το έχει γράψει αυτό) και όσο για τα καλώδια, βάλε το δέντρο σου μπροστά από την πρίζα αν γίνεται ώστε να μην φαίνονται τα καλώδια. Και διάλεξε στολίδια που να είναι μεγάλα και να μην σπάνε αν πέσουν εννοείται! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου τέλειες οι φωτογραφίες σου, το σπίτι σου μου βγάζει χριστουγεννιάτικη θαλπωρή! :D

Μαμά Κωνσταντίνου, κι εμένα μου αρέσει πολύ ο μπουφές σου!!

marianna88 τι να πω, γεια στα χέρια σου μάλλον είναι λίγο! Μακάρι να είχα κι εγώ τέτοια ανάμνηση από τα παιδικά μου χρόνια, να φτιάχνω μπισκοτόσπιτο μαζί με τη μαμά! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Πόσο ανεβαστικό είναι τελικά το θεματάκι μας...Μπορεί να μην γράφω συχνά,αλλά σας διαβαζω,χαζεύω τις όμορφες φωτογραφίες που ανεβάζετε,αλλά περισσότερο απ'όλα μου αρέσουν πολύ οι δικές σας δημιουργίες,τα στολίδια που κατασκευάζετε,οι στολισμοί των σπιτιών σας και φυσικά το υπέροχο γλυκό σπιτάκι!

Γεια στα χέρια σας και πάντα να είστε καλά να στολίζετε!Και του χρόνου!

Εστρωσα τελικά το σαλόνι μπυ το περασμενο Σάββατο και λέω μεσα στο Σ/Κ να στολίσω κι εγώ.Είμαι όμως κάπως διστακτική γιατί ακούω από τον περίγυρο σχόλια του τύπου"δεν θα αφήσει τίποτα όρθιο ο μικρός"που ενισχύουν την φοβία που ήδη έχω...

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Μια πρωτη σκεψη είναι να στολισω με τα λιγότερα και πιο ακίνδυνα στολίδια και άμα δω τα σκούρα,να ξεστολίσω και να πάρω ενα μικρό δεντράκι να το βάλω πάνω στον μπουφέ.

Εσάς τα παιδάκια σας τα πειράζουν τα δέντρα σε σημείο που να κινδυνεύουν να χτυπήσουν,ας πούμε;

Γιατί δεν με νοιάζει η ζημιά,αλλά η ασφάλεια του παιδιού

Και μένα περιστερίδιο μου, μου φτιάχνει το κέφι αυτό το θέμα.. με βοηθάει λιγάκι να ξεφύγω από τα μύρια όσα άσχημα βιώνουμε και ακούμε καθημερινά... :?

Εξαρτάται. Να ξέρεις πως "δόγμα" δεν υπάρχει σ αυτά τα πράγματα. Είχα και γω την ίδια αντιμετώπιση, δηλαδη πως ο μικρός μου θα τα διαλύσει όλα, θα γίνει ζημιά, κάτι θα πάθει το παιδί κτλ... Και τελικά δεν έγινε τίποτα... :| το φιογκάκι επεξεργαζόταν το δέντρο {γιγάντιο κι ολας...:rolleyes: } αλλά καμία ζημιά, κανένας κίνδυνος....Και τα λοιπά διακοσμητικά, τα πιάνει, τα επεξεργάζεται και αυτό είναι όλο....! Το αντίθετο από ότι περίμενα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και περιμένουμε κι άλλα!

Οπως διαπίστωσες αρχηγέ μου κάνω γαστρονομικά πειράματα...:tongue:

Μέχρι τα Χριστούγεννα,θα εχω τελειοποιηθεί και τις φωτο από το τελικό αποτέλεσμα,θα τις ανεβασω να τις δείτε όλες

Εσύ γαστρονομικά... εγώ διακοσμητικά... άντε να δούμε που θα μας βγάλει αυτό!!! :lol::lol:

Ευχαριστώ, λατρεμένο μου πουλί! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Αγιος Βασιλης στο ποδήλατο είναι όλα τα λεφτα Ειρηνη!θα το χαιρεται πολύ ο γιος σου!

Εννοείται ,μας ανεβάζεις!

Ευχαριστώ Χρύσα μου... Πολυ!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περιστεράκι και σε όλα τα κορίτσια! Νομίζω ότι ο βασικός κίνδυνος είναι να μην τραβήξουν κάποιο στολίδι και τραβώντας το, ρίξουν το δέντρο πάνω τους. Που κι αυτό ίσως δεν είναι και τόσο επικίνδυνο γιατί δεν είναι κανένα μεγάλο βάρος, εξαρτάται βέβαια από το δέντρο.. Ο άλλος κίνδυνος είναι να μην βρουν τα καλώδια και την πρίζα και αρχίσουν να παίζουν μ' αυτά. Ο τρίτος κίνδυνος είναι να μην βάλουν κάποιο στολίδι στο στόμα τους. Οπότε αν λύσεις αυτά τα τρία προβλήματα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δένεις το δέντρο με μια πετονιά (που δεν φαίνεται) σε κάποιο σταθερό σημείο, πχ. το καλοριφέρ (νομίζω η Ειρήνη το έχει γράψει αυτό) και όσο για τα καλώδια, βάλε το δέντρο σου μπροστά από την πρίζα αν γίνεται ώστε να μην φαίνονται τα καλώδια. Και διάλεξε στολίδια που να είναι μεγάλα και να μην σπάνε αν πέσουν εννοείται! :D

Ναι, κορίτσι. Το είχα δέσει σε 2 σημεία ώστε να είναι απόλυτα σταθερό... αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ δεν χρειάστηκε! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη μου τέλειες οι φωτογραφίες σου, το σπίτι σου μου βγάζει χριστουγεννιάτικη θαλπωρή! :D

Μαμά Κωνσταντίνου, κι εμένα μου αρέσει πολύ ο μπουφές σου!!

marianna88 τι να πω, γεια στα χέρια σου μάλλον είναι λίγο! Μακάρι να είχα κι εγώ τέτοια ανάμνηση από τα παιδικά μου χρόνια, να φτιάχνω μπισκοτόσπιτο μαζί με τη μαμά! :D

Τι όμορφο αυτό που μου έγραψες... ευχαριστώ Μαριλούδι μου!! :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...