Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια....

Ξύπνησα χωρίς κανένα σύμπτωμα!!!! σα να κατάλαβε ότι πάει στο γιατρό και να άφησε λίγο τη μαμά να ηρεμήσει...

Εφυγα για αυχενική:P φιλιά!!!!

Floreta μη σκας όλα θα πάνε καλά!!!!!

αντε με το καλο να μας ενημερωσεις μολις επιστρεψεις


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Μαρακι τι κανεις?Καλημερα κ σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια.το σιδηρο βρε κοριτσια φερνει πολυ εντονη ταση για εμετο?

Kαλημέρα!Ο σίδηρος είναι αρκετά βαρύς γ το στομάχι επομένως ίσως σε ενοχλεί αυτό..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια....

Ξύπνησα χωρίς κανένα σύμπτωμα!!!! σα να κατάλαβε ότι πάει στο γιατρό και να άφησε λίγο τη μαμά να ηρεμήσει...

Εφυγα για αυχενική:P φιλιά!!!!

Floreta μη σκας όλα θα πάνε καλά!!!!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια? Είναι κάποια μανούλα από Αθήνα που θα γεννήσει στο ΡΕΑ και ξέρει τι παίζει με τις τιμές μεσω ΕΟΠΥΥ??

Εγώ λέω να πάω στο Ρέα αλλά δν το έχω ψάξει ακόμα με τις τιμές.Αλλά βρήκα αυτο

http://www.reamaternity.gr/page.aspx?id=1036


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια....

Ξύπνησα χωρίς κανένα σύμπτωμα!!!! σα να κατάλαβε ότι πάει στο γιατρό και να άφησε λίγο τη μαμά να ηρεμήσει...

Εφυγα για αυχενική:P φιλιά!!!!

Floreta μη σκας όλα θα πάνε καλά!!!!!

Καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Naya οι τιμές αυτές είναι χωρίς ΕΟΠΥΥ.. Μια γνωστή μου που γέννησε το Νοέμβρη σε τρίκλινο στο ΡΕΑ πλήρωσε για 5 νύχτες ( έμεινε παραπάνω γιατί έκανε ίκτερο το μωρό της) 1000 ευρω.. Αλλά θέλω να μάθω και για το δίκλινο τιμές.. και για βλαστοκυταρα, δεν είχαμε κρατήσει στον Κωνσταντίνο και το μετανιώσαμε.. Τους έχω στείλει mail αλλά δεν απαντήσανε, κάποια στιγμή θα πάμε από κοντά να μάθουμε τιμές, βέβαια μέχρι τον Αύγουστο όλα αλλάζουν..

Ιωαννάκι το legofer το υγρό πέρνεις?

Anat καλα αποτελέσματα!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Εμένα όταν μου έδωσαν το μωρό στην αγκαλιά, έπαθα σοκ...ούτε έκλαψα ούτε τίποτα...μετά από 18 ώρες δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω πως τελικά το έχω στην αγκαλιά μου. Ούτε το βράδυ που μου τον έφεραν κατάλαβα πολλά. Εκεί που έριξα ΤΟ κλάμα ήταν την επόμενη μέρα το πρωί που μου τον έφεραν και ήμασταν οι 2 μας....εκεί τα είδα όλα...πραγματικά απίστευτο συναίσθημα........

anat, καλή επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα σου...

Floreta τι έγινε? Έβγαλες καμία άκρη με τις εξετάσεις σου?


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Naya οι τιμές αυτές είναι χωρίς ΕΟΠΥΥ.. Μια γνωστή μου που γέννησε το Νοέμβρη σε τρίκλινο στο ΡΕΑ πλήρωσε για 5 νύχτες ( έμεινε παραπάνω γιατί έκανε ίκτερο το μωρό της) 1000 ευρω.. Αλλά θέλω να μάθω και για το δίκλινο τιμές.. και για βλαστοκυταρα, δεν είχαμε κρατήσει στον Κωνσταντίνο και το μετανιώσαμε.. Τους έχω στείλει mail αλλά δεν απαντήσανε, κάποια στιγμή θα πάμε από κοντά να μάθουμε τιμές, βέβαια μέχρι τον Αύγουστο όλα αλλάζουν..

Ιωαννάκι το legofer το υγρό πέρνεις?

Anat καλα αποτελέσματα!!

ναι κοπελα μου το υγρο


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια που κανατε αυχενικη πως πηγατε?η εχετε απογευμα?

εγω περιμενω το αυριο να παω στο γυναικολογο και να μου γραψει τις

εξετασεις σιδηρο ασβεστιο κτλ..


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! λοιπόν η εξέταση ήταν συγκλονιστική εμπειρία αλλά μου φάνηκε πολύ σύντομη ήθελα να του πω " Αφήστε το λίγο ακόμα να βλέπω το bebe να το απολαύσω!!!!!" Τα αποτελέσματα του υπερήχου ήταν πολύ καλά με αυχενική μοίρα 1,4 (την 12 εβδομάδα )τώρα όμως περιμένουμε τα αποτελέσματα του pappA για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης να σας πω ότι μάλλον είναι κοριτσάκι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό κουράγιο! Δε θα έρθει καθόλου η μαμά σου να μεινει σε εσας για βοήθεια; Πολλοί το κάνουν σε τέτοιες περιπτώσεις...

Θα έρθει για 10 μέρες περισσότερο δεν μπορούν γιατί δουλεύουν και οι δύο! Οπότε καταλαβαίνεις.... "μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά στους κάμπους πέφτει χιόνι!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ανατ συγχαρητηρια!!Πολυ ωραια νεα!Αντε να παιρνουμε και οι υπολοιπες σειρα σιγα σιγα!Εν τω μεταξυ, 3 κανατε νομιζω και οι 3 κοριτσια ε?Μπραβο!

Αντε να δουμε τι θα υπερυσχισει στο καφε αυγουστου 13! :D

Ασχετο αλλα απο το μεσημερι εχω ενα πονοκεφαλοοο...

Και ολη μερα ξανα μανα μια συχνοουρια...Βιαστηκα να πω δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα!

Εκτος κι αν τωρα μπαινω κι εγω σιγα σιγα στις "επισημες" εβδομαδες αυτων των συμπτωματων!

Μαρακι καπου ειδα θες και τριτο νινι ε?Πολυ σε χαιρομαι!!

(Κι εγω το σκεφτομαι να πω την αληθεια αλλα μονο εφοσον ειμαστε πολυ καλα οικονομικα στο μελλον, γιατι τωρα δεν... και αφου περασει καμια 6ετια απο το δευτερο!!!):tongue:


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!Πωπω!Λιγες μερες εχω να μπω και κουραστηκα να διαβαζω!Αφηστε που ειδα τοσα καινουρια ονοματα που εχασα λιγο τη μπαλα!Κι εμεις καλα ειμαστε!Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου συμπτωματα! Μονο τον πονο στο στηθος!

Μαρακι ηρθα!Λιγο με το παρτυ, λιγο με τους κουμπαρους που δε μπορεσαν να ερθουν εκεινη τη μερα και ηρθαν προχθες, λιγο με τη δουλεια χαθηκα!

Εχθες βρηκα το γιατρο στο Facebook :tongue: και του ειπα πως εκλεισα αυχενικη για 18/2 ! Μου ειπε πως μεσολαβουν πολλες μερες και θελει να με δει και μεσα στην εβδομαδα, οποτε εκλεισα για παρασκευη πρωι!

Οσο για προαισθηματα που λετε, δεν εχω κανενα!

Θελω η αληθεια ειναι ενα κοριτσακι τωρα αλλα λεω μαλλον αγορι θα ναι και να μην ονειρευομαι!χαχαα

Στην Floreta θελω να πω μονο κατι...Η διδυμη κυηση δεν ειναι απολυτη ενδειξη για καισαρικη τομη!Εαν τα μωρα εχουν παρει θεση μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα!Βεβαια πρεπει να βρεις και γιατρο να το αναλαμβανει εαν επιθυμεις κατι τετοιο!

Για την εμπειρια τοκετου τωρα!Δεν θελω να την ξαναζησω!

Πηγα με τεχνητους πονους και κοντα στο 3.5 διαστολη και μετα απο μια επισκληριδιο με βαλαν για καισαρικη γιατι δεν μπορουσαμε να περιμενουμε αλλο και καλα!Π@π@ριες θα λεγα εγω!Τελος παντων...Μου κοπανησαν και μια ολικη και μολις ξυπνησα απο μια εγχειρηση μου δωσαν ενα μωρο στα χερια!!!Απαισιος τοκετους κατ εμε!

Τωρα με το καλο θα παμε για φυσιολογικα και ελπιζω και ευχομαι να το ζησω οπως η φυση μας εχει προορισει να το ζουμε κι ας πονεσω και λιγο παραπανω!

Εχεις βρει γιατρο που να αναλαμβανει Φυσιολογικο μετα απο καισαρικη 2 μολις Χρονων?? Μπραβο ευχομαι να τα καταφερεις!!

Οσο για το φυλλο και εγω ελπιζα σε κοριτσι αλλα μαλλον αγορακι εχω παλι.....Ευχομαι να εχεις κοριτσακι σε καταλαβαινω απολυτα!! :D:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα...

εγώ ξεκίνησα να παω να δώσω αίμα για την αυχενική και έγινε μεγάλο μπέρδεμα....

στο μικροβιολογικό μου λένε πως έγραψε λάθος τις εξετάσεις η γυναικολόγος. Λένε ότι πρέπει να κάνω εξέταση Free (f) β-χοριακή γοναδοτροπίνη και όχι σκέτο β-χοριακή γοναδοτροπίνη που μου έχει γράψει η γυναικολόγος μέσω του ΕΟΠΠΥΥ... Πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο και μου λέει ότι η γραμματέας της που γράφει τις εξετάσεις τα ξέρει αυτά και γράφει δεκάδες τέτοια κάθε μέρα (τουτέστιν η ίδια η γυναικολόγος δεν ήξερε ποιό είναι το σωστό!!!!:evil:)

Είμαι έτοιμη να σκάσω! Μπορεί καμιά από σας που έχει κάνει να κοιτάξει τα χαρτιά της να μου πει ποιό είναι το σωστό;

κουκλιτσα μου Ειναι η Ελευθερη γλυκια μου


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...