Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!σημερα εχω ξυπνησει απ τις 5.30 λογω αναγουλας.μου ειπε η κουμπαρα μου για να σου κανει ο γιατρος την αυχενικη πρεπει να ειναι πιστοποιημενος κατι που δεν ηξερα.παιρνω το γιατρο μου τον ρωταω αν ειναι μου λεει οχι αλλα δεν παιζει ρολο μπορω να στην κανω επειδη ομως ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη αποφασισα να το ψαξω κ εμαθα οτι ο μεχρι χτες γιατρος μου εχει κανει αρκετα λαθακια σε αυχενικες οποτε δεν ξαναπαω σ αυτον.παιρνω τηλ τον γιατρο της κουμπαρας μου στον οποιο ειχα παει κ γω μια φορα κ μου λεει ο ανθρωπος οτι ειναι πιστοποιημενος θα ναι κ τρισδιαστατος θα μου το δωσει κ σε dvd κ λεω κοστος κ λεει 120 η αυχενικη κ 35 το αλφα τεστ που γινεται την ιδια μερα οποτε αλλαζω γιατροκ μου πε οτι πρεπει να κανω κ σε αλλη ημερομηνια την αυχενικη απ αυτην που μου πε ο αλλος.οποτε θα μαι απ τις τελευταιες που θα το κανω.καλα αποτελεσματα σε ολες σας.εγω εχω ασφαλεια στρατου κ δεν ειναι στον εοπυ ασε που ακουσα οτι απο 1 φλεβαρη σταματαει ο εοπυ


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες!!Τι κάνουμε??

Εμείς την κάναμε την αυχενικη μας χτες και όλα καλα!!Το είδαμε το μωράκι σε μια τεραστια οθόνη και είναι οκ!!Μαλιστα είδαμε κ το φύλο!!!(δλδ ο γιατρος το είδε)!!

Κοριτσάκια μου δν ξέρω τι είναι το α-τεστ..Εγω ξέρω μόνο την αυχενική που παει πακέτο με την εξεταση αίματος γ πιο συνδυασμένες πιθανότητες στο τελικό αποτέλεσμα..Χτες πληρώσαμε 130ευρώ-μαζί κ το αίμα εννοείται-και μας έδωσε κ dvd.

Επίσης γνωρίζω οτι υπάρχουν πιστοποιημένοι γιατροί γ να κάνουν αυχενική..αν ψάξεις ioannaki28 στο νετ νομίζω οτι υπάρνει λίστα.


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια σε όλες!!Τι κάνουμε??

Εμείς την κάναμε την αυχενικη μας χτες και όλα καλα!!Το είδαμε το μωράκι σε μια τεραστια οθόνη και είναι οκ!!Μαλιστα είδαμε κ το φύλο!!!(δλδ ο γιατρος το είδε)!!

Κοριτσάκια μου δν ξέρω τι είναι το α-τεστ..Εγω ξέρω μόνο την αυχενική που παει πακέτο με την εξεταση αίματος γ πιο συνδυασμένες πιθανότητες στο τελικό αποτέλεσμα..Χτες πληρώσαμε 130ευρώ-μαζί κ το αίμα εννοείται-και μας έδωσε κ dvd.

Επίσης γνωρίζω οτι υπάρχουν πιστοποιημένοι γιατροί γ να κάνουν αυχενική..αν ψάξεις ioannaki28 στο νετ νομίζω οτι υπάρνει λίστα.

αχ τυχερουλα σου φυγε το αγχος τι ωραια που θα ηταν μολις το ειδες ε?το φυλο δεν θες να το ξερεις?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Floreta μου που έκλεισες εσύ για αυχενική,και τι είναι αυτό το άλφα τέστ?

To Μαράκι στου εξήγησε τί είναι το άλφα τεστ μια χαρά!

Για αυχενική έκλεισα στον Αθανασιάδη στην Αγ. Σοφίας, που είναι εξειδικευμένο κέντρο. Εκεί με έστειλε η γυναικολόγος μου. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες, μπορώ να σου στείλω π.μ. αν και με μια απλή αναζήτηση google το βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες!!Τι κάνουμε??

Εμείς την κάναμε την αυχενικη μας χτες και όλα καλα!!Το είδαμε το μωράκι σε μια τεραστια οθόνη και είναι οκ!!Μαλιστα είδαμε κ το φύλο!!!(δλδ ο γιατρος το είδε)!!

Κοριτσάκια μου δν ξέρω τι είναι το α-τεστ..Εγω ξέρω μόνο την αυχενική που παει πακέτο με την εξεταση αίματος γ πιο συνδυασμένες πιθανότητες στο τελικό αποτέλεσμα..Χτες πληρώσαμε 130ευρώ-μαζί κ το αίμα εννοείται-και μας έδωσε κ dvd.

Επίσης γνωρίζω οτι υπάρχουν πιστοποιημένοι γιατροί γ να κάνουν αυχενική..αν ψάξεις ioannaki28 στο νετ νομίζω οτι υπάρνει λίστα.

Συγχαρητήρια!!! Μπράβο σας, καλή συνέχεια τώρα :P

Η αυχενική πάει ουτως ή άλλως πακέτο με την εξέταση αίματος. Μπορεί να μην τις κάνεις στο ίδιο κέντρο, αλλά συνδυάζονται. Πχ εγώ την Πεμπτη που έχω αυχενική θα πάω το πρωί στο μικροβιολογικό να δώσω αίμα, το απόγευμα στο κέντρο προγεννητικού ελέγχου για την αυχενική, και μετά τα αποτελέσματα της αυχενικής θα τα πάω πίσω στο μικροβιολογικό για να βγάλουν αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα!

Σιγά σιγά θα σας γνωρίσω όλες.

Γωγώ, να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου και με το καλό να υποδεχτείς και το 2ο!!!

Ιωάννα, είναι σημαντική υπόθεση ο γιατρός και πρέπει να του έχεις εμπιστοσύνη για να νιώθεις κι εσύ ασφάλεια. Καλό ξεκίνημα λοιπόν με τον νέο γιατρό!

Floreta, με το καλό τα διδυμάκια σου! Σίγουρα σαν πρωτο-μανούλα έχεις λίγη περισσότερη αγωνία από τις δευτερο-μανούλες, διότι έχεις το άγνωστο μπροστά σου, όμως όσα παιδάκια και να κάνεις πάλι τις αγωνίες δεν τις ξεπερνάς (ίσως απλά μαθαίνεις να τις διαχειρίζεσαι). Σχετικά με τον Αθανασιάδη, είναι ένας από τους 3 καλύτερους στη Θεσσαλονίκη. Ίσως να χρειαστεί να περιμένεις αρκετή ώρα να έρθει η σειρά σου όμως, οπότε οπλίσου με υπομονή :wink:

Μαράκι, είσαι πραγματικά αξιέπαινη. Μικρή μικρή μανούλα, και μεταπτυχιακό και δευτερομανούλα. Όλα καλά να σου πάνε σε όλους τους τομείς!!!

Κρίστι συντοπίτισσα με το καλό το νινί σου!!!

Naya, συγχαρητήρια για την αυχενική και καλή συνέχεια!

Εμείς την αυχενική την κάναμε στο ιατρείο της γυναικολόγου μου και δεν πλήρωσα τίποτα άλλο πέρα από την επίσκεψη. Έτσι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε δεν γνωρίζω από τιμές...


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ χθες κοιμήθηκα με ένα στομάχι χαλια αλλά ευτυχώς ξυπνησα αρκετά καλά!!Ετοίμασα τον μικρό και τον πάει ο πατέρας μου στον παιδικό σταθμό. Αχ σημερα θα αργήσουμε να τον πάρουμε, γιατί έχω διάβασμα και όταν είναι σπίτι δεν με αφήνει να διαβάσω.. Στενοχωριέμαι που θα το αφήσω τόσες ώρες το πουλάκι μου..

ααααα το βρήκα!!!!!!!τώρα θα μπαίνει πάντα αυτόματα???????:P

Όχι, πρέπει να κάνεις τον κωδικό αντιγραφή και επικόλληση ακολουθώντας την διαδικασία πινακας ελέγχου επεξεργασία υπογραφής (η κάτι τέτοιο) κάπου προς τα κάτω έχει ένα κουτάκι θα το δεις!!

Κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!σημερα εχω ξυπνησει απ τις 5.30 λογω αναγουλας.μου ειπε η κουμπαρα μου για να σου κανει ο γιατρος την αυχενικη πρεπει να ειναι πιστοποιημενος κατι που δεν ηξερα.παιρνω το γιατρο μου τον ρωταω αν ειναι μου λεει οχι αλλα δεν παιζει ρολο μπορω να στην κανω επειδη ομως ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη αποφασισα να το ψαξω κ εμαθα οτι ο μεχρι χτες γιατρος μου εχει κανει αρκετα λαθακια σε αυχενικες οποτε δεν ξαναπαω σ αυτον.παιρνω τηλ τον γιατρο της κουμπαρας μου στον οποιο ειχα παει κ γω μια φορα κ μου λεει ο ανθρωπος οτι ειναι πιστοποιημενος θα ναι κ τρισδιαστατος θα μου το δωσει κ σε dvd κ λεω κοστος κ λεει 120 η αυχενικη κ 35 το αλφα τεστ που γινεται την ιδια μερα οποτε αλλαζω γιατροκ μου πε οτι πρεπει να κανω κ σε αλλη ημερομηνια την αυχενικη απ αυτην που μου πε ο αλλος.οποτε θα μαι απ τις τελευταιες που θα το κανω.καλα αποτελεσματα σε ολες σας.εγω εχω ασφαλεια στρατου κ δεν ειναι στον εοπυ ασε που ακουσα οτι απο 1 φλεβαρη σταματαει ο εοπυ

Ναι εννοείται οτι πρέπει να είναι πιστοποιημένοςο γιατρός και να έχει και τα κατάλληλα μηχανήματα καλά έκανες και το έψαξες.. Τι είναι αυτό που είδαν τα μυωπικά μάτια μου??? Τι σημαίνει 1η φεβρουαρίου σταματάει ο ΕΟΠΥΥ???? Σχετικά με τις αναγούλες μια μικρή υπομονή θέλει ακόμα.. σε λίγες βδομάδες σταματάνε όλα αυτά..

Καλημερούδια σε όλες!!Τι κάνουμε??

Εμείς την κάναμε την αυχενικη μας χτες και όλα καλα!!Το είδαμε το μωράκι σε μια τεραστια οθόνη και είναι οκ!!Μαλιστα είδαμε κ το φύλο!!!(δλδ ο γιατρος το είδε)!!

Κοριτσάκια μου δν ξέρω τι είναι το α-τεστ..Εγω ξέρω μόνο την αυχενική που παει πακέτο με την εξεταση αίματος γ πιο συνδυασμένες πιθανότητες στο τελικό αποτέλεσμα..Χτες πληρώσαμε 130ευρώ-μαζί κ το αίμα εννοείται-και μας έδωσε κ dvd.

Επίσης γνωρίζω οτι υπάρχουν πιστοποιημένοι γιατροί γ να κάνουν αυχενική..αν ψάξεις ioannaki28 στο νετ νομίζω οτι υπάρνει λίστα.

Συγχαρητήρια για τα καλά σας αποτελέσματα!!! Το φύλο δεν θέλετε να το μάθετε???

Εντωμεταξυ Floreta δεν σε έχω ξαναρωτήσει πως νιώθεις που περιμένετε δίδυμα??


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρά καλώς μας ήρθες!! Με το καλό κ το 2ο μωράκι σου!! Πωπω τα παιδάκια σου θα έχουν πολύ μικρή διαφορά... Σαν διδυμάκια που λέει ο λόγος τι καλά θα μεγαλώσουν παρέα, λογικά δε θα έχετε ούτε ζήλιες ούτε θα προλάβουν να ''κακομάθουν''..

Είδα πως έκανες αυχενική, είδατε φύλο η το μπεμπέ είχε άλλα σχέδια??


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι δεν το είδαμε το φύλο ακόμα. Όταν έκανα την αυχενική ήμουν 11εβδ. + 3ημ. και δεν μπορέσαμε να διακρίνουμε. Πιστεύω στο επόμενο ραντεβού θα το δούμε. Ο άντρας μου πάντως είναι σίγουρος πως κι αυτό αγόρι είναι... άντε να δούμε...

Α! Αυτό με τον ΕΟΠΥΥ κι εμένα με ενδιαφέρει. Εμείς (ΤΣΜΕΔΕ) μπήκαμε στον ΕΟΠΥΥ τον Νοέμβριο του '12 και κλάψαμε με μαύρο δάκρυ... Αν ξέρει καμία νεότερα ας μας πει κι εμάς............


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δε θελω να σας αναστατωσω αδικα αλλα ετσι ακουσα στις ειδησεις μακαρι να μην ισχυει.οσο για τις αναγουλες δοκιμασα να μασησω μαστιχα χιου κ μπορω να πω οτι βοηθαει καπως


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...