Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Ιωάννα μου φαντάσου... κι εσύ πρέπει να είσαι πια συνηθισμένη στα αίματα και όλα αυτά τα μπλιαχ που κάνουν οι γιατροί στις επεμβάσεις...!

Άσε, καλύτερα να μην το σκεφτόμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βρήκα κάτι ενδιαφέρον. Είναι μια απεικόνιση του πως είμαι η μήτρα μας στις 12 εβδομάδες:

http://www.childbirthconnection.org/pop.asp?ck=10383

και πως ήταν πριν μείνουμε έγκυες:

http://www.childbirthconnection.org/pop.asp?ck=10381

τώρα όλα εξηγούνται για το κατούρημα, τα αέρια και όλα όσα μας ταλαιπωρούν!!! Μπορεί το έμβρυο να είναι μόνο 6 εκατοστά, αλλά ο συνολικός όγκος της μήτρας είναι πολύ μεγαλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου φαντάσου... κι εσύ πρέπει να είσαι πια συνηθισμένη στα αίματα και όλα αυτά τα μπλιαχ που κάνουν οι γιατροί στις επεμβάσεις...!

Άσε, καλύτερα να μην το σκεφτόμαστε ;)

συνηθισμενη ειμαι στα αιματα κ σε ολα αυτα αλλα σε μενα δεν δεχομαι τιποτα φοβαμαι,που να δεις τι εγινε το 2011 οταν πηγα να κανω λαμπαροσκοπικη χολοκυστεκτομη μεσα στο χειρουργειο ρεζιλι στο θαλαμο ομως αψογη δεν τα κουρασα καθολου τα κοριτσια


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!Πωπω!Λιγες μερες εχω να μπω και κουραστηκα να διαβαζω!Αφηστε που ειδα τοσα καινουρια ονοματα που εχασα λιγο τη μπαλα!Κι εμεις καλα ειμαστε!Εγω ευτυχως δεν εχω καθολου συμπτωματα! Μονο τον πονο στο στηθος!

Μαρακι ηρθα!Λιγο με το παρτυ, λιγο με τους κουμπαρους που δε μπορεσαν να ερθουν εκεινη τη μερα και ηρθαν προχθες, λιγο με τη δουλεια χαθηκα!

Εχθες βρηκα το γιατρο στο Facebook :tongue: και του ειπα πως εκλεισα αυχενικη για 18/2 ! Μου ειπε πως μεσολαβουν πολλες μερες και θελει να με δει και μεσα στην εβδομαδα, οποτε εκλεισα για παρασκευη πρωι!

Οσο για προαισθηματα που λετε, δεν εχω κανενα!

Θελω η αληθεια ειναι ενα κοριτσακι τωρα αλλα λεω μαλλον αγορι θα ναι και να μην ονειρευομαι!χαχαα

Στην Floreta θελω να πω μονο κατι...Η διδυμη κυηση δεν ειναι απολυτη ενδειξη για καισαρικη τομη!Εαν τα μωρα εχουν παρει θεση μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα!Βεβαια πρεπει να βρεις και γιατρο να το αναλαμβανει εαν επιθυμεις κατι τετοιο!

Για την εμπειρια τοκετου τωρα!Δεν θελω να την ξαναζησω!

Πηγα με τεχνητους πονους και κοντα στο 3.5 διαστολη και μετα απο μια επισκληριδιο με βαλαν για καισαρικη γιατι δεν μπορουσαμε να περιμενουμε αλλο και καλα!Π@π@ριες θα λεγα εγω!Τελος παντων...Μου κοπανησαν και μια ολικη και μολις ξυπνησα απο μια εγχειρηση μου δωσαν ενα μωρο στα χερια!!!Απαισιος τοκετους κατ εμε!

Τωρα με το καλο θα παμε για φυσιολογικα και ελπιζω και ευχομαι να το ζησω οπως η φυση μας εχει προορισει να το ζουμε κι ας πονεσω και λιγο παραπανω!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς την !!!! Σαν τα χιόνια!!! Χαχα να το χαίρεσαι το αντράκι σου και από εδώ!! Μούρη ο γιατρός έχει και φεις... χαχαχαΌχι όχι πρωτομανούλες μην τρομοκρατείστε.. Όταν λέω οτι ξέρω τι με περιμένει δεν έννοώ ωχ Παναγία μου τι θα πάω να πάθω.. ίσα ίσα που έχω τον τοκετό στο μυαλό μου σαν μια πολλύ πολύ γλυκιά ανάμνηση και εμπειρία.. Απλά τώρα ξέρω ακριβώς κάθε βήμα δηλ ξυρισμα κλύσμα ορό κτλ αυτό εννοώ, ξέρω δηλ κ το όμορφο και το άχαρο μέρος της υπόθεσης..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βρήκα κάτι ενδιαφέρον. Είναι μια απεικόνιση του πως είμαι η μήτρα μας στις 12 εβδομάδες:

http://www.childbirthconnection.org/pop.asp?ck=10383

και πως ήταν πριν μείνουμε έγκυες:

http://www.childbirthconnection.org/pop.asp?ck=10381

τώρα όλα εξηγούνται για το κατούρημα, τα αέρια και όλα όσα μας ταλαιπωρούν!!! Μπορεί το έμβρυο να είναι μόνο 6 εκατοστά, αλλά ο συνολικός όγκος της μήτρας είναι πολύ μεγαλύτερος!

πολύ ωραίο!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε πρωτομανούλες μην αγχώνεστε. Όυτως ή άλλως και οι δευτερομανούλες θα το επαληθεύσουν μόλις δεις το πλασματάκι τα ξεχνάς όλα. Μπορεί όχι τις πρώτες τρεις μέρες αλλά μετά τα ξεχνάς....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε?? Νομίζω κάποιες θα πηγαίνατε για την αυχενική σας, να ευχηθώ καλά αποτελέσματα!! Περιμένω νέα!!!

ΓωγωΖ θα συμφωνήσω για άλλη μια φορά μαζί σου! Όταν μου δώσανε το γιο μου αγκαλια δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω από τη συγκινηση!! Όλα τα ξεχνάς μόλις δεις τα ματάκια τους!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια? Είναι κάποια μανούλα από Αθήνα που θα γεννήσει στο ΡΕΑ και ξέρει τι παίζει με τις τιμές μεσω ΕΟΠΥΥ??


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημέρα...

εγώ ξεκίνησα να παω να δώσω αίμα για την αυχενική και έγινε μεγάλο μπέρδεμα....

στο μικροβιολογικό μου λένε πως έγραψε λάθος τις εξετάσεις η γυναικολόγος. Λένε ότι πρέπει να κάνω εξέταση Free (f) β-χοριακή γοναδοτροπίνη και όχι σκέτο β-χοριακή γοναδοτροπίνη που μου έχει γράψει η γυναικολόγος μέσω του ΕΟΠΠΥΥ... Πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο και μου λέει ότι η γραμματέας της που γράφει τις εξετάσεις τα ξέρει αυτά και γράφει δεκάδες τέτοια κάθε μέρα (τουτέστιν η ίδια η γυναικολόγος δεν ήξερε ποιό είναι το σωστό!!!!:evil:)

Είμαι έτοιμη να σκάσω! Μπορεί καμιά από σας που έχει κάνει να κοιτάξει τα χαρτιά της να μου πει ποιό είναι το σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια....

Ξύπνησα χωρίς κανένα σύμπτωμα!!!! σα να κατάλαβε ότι πάει στο γιατρό και να άφησε λίγο τη μαμά να ηρεμήσει...

Εφυγα για αυχενική:P φιλιά!!!!

Floreta μη σκας όλα θα πάνε καλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Floreta μου εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν γράφεται στον ΕΟΠΠΥΥ η συγκεκριμένη εξέταση οπότε και δεν ξέρω πως την γράφει το σύστημα της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης. Μην αγχώνεσαι για όλα βρίσκεται λύση!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα...

εγώ ξεκίνησα να παω να δώσω αίμα για την αυχενική και έγινε μεγάλο μπέρδεμα....

στο μικροβιολογικό μου λένε πως έγραψε λάθος τις εξετάσεις η γυναικολόγος. Λένε ότι πρέπει να κάνω εξέταση Free (f) β-χοριακή γοναδοτροπίνη και όχι σκέτο β-χοριακή γοναδοτροπίνη που μου έχει γράψει η γυναικολόγος μέσω του ΕΟΠΠΥΥ... Πήρα τηλέφωνο τη γυναικολόγο και μου λέει ότι η γραμματέας της που γράφει τις εξετάσεις τα ξέρει αυτά και γράφει δεκάδες τέτοια κάθε μέρα (τουτέστιν η ίδια η γυναικολόγος δεν ήξερε ποιό είναι το σωστό!!!!:evil:)

Είμαι έτοιμη να σκάσω! Μπορεί καμιά από σας που έχει κάνει να κοιτάξει τα χαρτιά της να μου πει ποιό είναι το σωστό;

Έχω την εντύπωση οτι είναι Free (f) β-χοριακή κάπου νομίζω το πήρε το ματι μου τις προάλλες χαζεύοντας στο διαδυκτιο..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...