Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας μπράβο σε όλες τς κοπέλες πάμε δυναμικά 🤰 . Σας διαβάζω απλά τρέχουμε αυτές τς μέρες με την γιορτή του σχολείου και υπάρχει λίγο τρέξιμο. Εμείς σήμερα Σάββατο 9 εβδομάδων και 3 ημερών σταματήσαμε την prolutex και το ένα από τα 6  cyclacur  ανά δύο μέρες θα σταματάμε ένα cyclogest και ένα cyclacur. Την προγεστερόνη θα την έχουμε σταματήσει μέχρι την Τετάρτη που θα είναι 10 εβδομάδων . Με μισή καρδιά το κάνουμε αλήθεια πιστεύουμε ότι δεν κάνουμε καλά και ότι είναι νωρίς. Μα από την 10 τελοσ τα φάρμακα; Έχουμε και τους φίλους μασ όλοι τα σταμάτησαν την 12 . Δεν μπορούμε όμως να πούμε στην γιατρό αααα εμείς θέλουμε να τα πάρουμε. Βασικά το είπαμε αχααχαχαχα απλά μασ λέει όχι τελοσ. Απλά αυτό το τελοσ είναι που μασ φοβίζει αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα Καλή δύναμη σε όλους μας

      Αααα και δεν ξέρω για εσάς εγώ μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών είναι η πρώτη εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα το έχω πει παντού γελάνε και τα αυτιά μου. Πάω να πάρω παπούτσια καλησπέρα η γυναίκα μου είναι έγκυος αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα 

      Δεν έχουμε χαρεί γιατί και οι γιατροί μασ λένε ότι αν δεν κάνει το nipt δεν ξέρουμε ότι είναι καλά το παιδί επειδή υπάρχει αυτό στον καρυότυπο αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ θέλω να το φωνάξω στους φίλους μασ 😅😅😅 κάθε μέρα το λέμε και σε έναν 

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα.

Ζουνιτσα περαστικα στον αντρα σου,

Λινα σημερα το μεσημερι θα το δοκιμασω και εγω. Το βραδυνο φαγητο νομιζω οτι θα το κοψει μονη της πλεον ξυπναει μια φορα στης 2-3 για πεντε λεπτα το πολυ και μετα 6-7

Νεφελη και εγω θελω να κανω γενικη γιατι το Πασχα θα παμε στους δικους μου και μετα εχουμε βαπτιση, μετα θα παμε Θεσνικη για την προκληση της αλλεργειας και μετα γυρναω στην δουλεια, εδω πελαγωνω


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!

Ζουνίτσα μου καλά κάνεις και κάνεις αυτό που είναι καλύτερο για την οικογένειά σου συνολικά! Τώρα που έχω κι εγώ δυο μωρά καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να διαχειρίζεσαι δυο παιδιά ταυτόχρονα! Το ένα είναι ελεγχόμενο, με τα δυο χάνεις τον έλεγχο εκτός και αν έχεις και άλλο άτομο να βοηθάει...

Λίνα όσον αφορά τη σωματική επαφή εγώ πάντα σκύβω και τους φιλάω και τους χαϊδεύω λιγάκι. Τους ψιθυρίζω "Ωρα για ύπνο μωρό μου, σ΄αγαπώ πολύ, θα τα πούμε αύριο". Αλλά όλα αυτά μέσα στα προβλεπόμενα 30 δευτερόλεπτα. Μετά απλά σηκώνομαι και φεύγω ασχέτως αν κλαίνε.

Για την πιπίλα είχαμε κι εμείς το ίδιο πρόβλημα με τον μικρό. Τελικά η λύση που βρήκαμε, ήταν να κόψουμε την πιπίλα στον ύπνο :mrgreen:. Του τη δίνω που και που όσο είναι ξύπνιος, αλλά στο κρεββάτι πάντα μπαίνει χωρίς την πιπίλα. Δεν ήταν τόσο δύσκολο όσο νόμιζα... γκρίνιαξε 3-4 φορές όταν τον βάλαμε για ύπνο χωρίς την πιπίλα, αλλά αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Η παιδιατρος βρηκε πολυ καλυτερα το κρυωμα του μικρου,μας εκοψε το αερολιν και σταδιακα θα εξαφανιστει και το λιγο βηχαλακι που το μεινε!!

Λοιποοοοοον!!στον υπνο εχω δυο νικες να μοιραστω μαζι σας!!εχθες το πηραμε το σκυλακι της fisher!!αξιολατρευτι!!σημερα στον πρωτο ημερησιο υπνο μολις τιν ειδα να νυσταζει,τον πηγα στην κουνια του βαλα διπλα του το αρκουδακι που χωρις να το πατας μιλαει ανα διαστηματα για λιγα λεπτα,του ειπα δυο γλυκολογα κ βγηκα εξω!!και ....κοιμηθηκε χωρις κιχ!!λεω δε μπορει ετυχε!!το μεσημερι ξανα τα ιδια και....χωρις κανενα κιχ παλι νανι ακουμπωντας το σκυλακι!!μαλλον επειδη αυτο συνεχιζει κ μιλαει δε νιωθει μοναξια!!ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα και συγκρατημενη μεχρι να τον βαλω το βραδυ ξανα με τον ιδιο τροπο γ υπνο!!μακαρι να δουλεψει αν κ φοβαμαι πως λογω σκοταδιου το βραδυ δε θα το βλεπει κ μπορει ν μη πιασει!!αν οχι η επομενη εναλλακτικη μου θα ναι να παρω το σκυλακι "ονειρα γλυκα"που ειναι πιο μικρο ωστε να μπορει να το παρει αγκαλιτσα κ παιζει μουσικη για δεκα λεπτα!!δε μπορω να πιστεψω πως δεν τον κοιμισα σημερα καθολου αγκαλια!!!!αυτα τα νεα μας!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Η παιδιατρος βρηκε πολυ καλυτερα το κρυωμα του μικρου,μας εκοψε το αερολιν και σταδιακα θα εξαφανιστει και το λιγο βηχαλακι που το μεινε!!

Λοιποοοοοον!!στον υπνο εχω δυο νικες να μοιραστω μαζι σας!!εχθες το πηραμε το σκυλακι της fisher!!αξιολατρευτι!!σημερα στον πρωτο ημερησιο υπνο μολις τιν ειδα να νυσταζει,τον πηγα στην κουνια του βαλα διπλα του το αρκουδακι που χωρις να το πατας μιλαει ανα διαστηματα για λιγα λεπτα,του ειπα δυο γλυκολογα κ βγηκα εξω!!και ....κοιμηθηκε χωρις κιχ!!λεω δε μπορει ετυχε!!το μεσημερι ξανα τα ιδια και....χωρις κανενα κιχ παλι νανι ακουμπωντας το σκυλακι!!μαλλον επειδη αυτο συνεχιζει κ μιλαει δε νιωθει μοναξια!!ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα και συγκρατημενη μεχρι να τον βαλω το βραδυ ξανα με τον ιδιο τροπο γ υπνο!!μακαρι να δουλεψει αν κ φοβαμαι πως λογω σκοταδιου το βραδυ δε θα το βλεπει κ μπορει ν μη πιασει!!αν οχι η επομενη εναλλακτικη μου θα ναι να παρω το σκυλακι "ονειρα γλυκα"που ειναι πιο μικρο ωστε να μπορει να το παρει αγκαλιτσα κ παιζει μουσικη για δεκα λεπτα!!δε μπορω να πιστεψω πως δεν τον κοιμισα σημερα καθολου αγκαλια!!!!αυτα τα νεα μας!!!:-D

μπράβο σας! ίσως τελικά να είναι πιο εύκολο απ΄ότι νόμιζες! Και όλα αυτά με ή χωρίς πιπίλα;

Link to comment
Share on other sites

Και ναιιιιιιιιιιιι!!!κοιμηθηκε και το βραδυ με τον ιδιο τροπο!!!!χωρις εκπαιδευση!

Βεβαια ψιλοεκλαψε αλλα τιποτα ιδιαιτερο!!!μια φορα χρειαστηκε να μπουμε κ μετα απο λιγο νανι!!δε ξερω ποσες φορες θ ξυπνησει γ πιπιλα αλλα μου φτανει και μου περισσευει!!δε ξερω ομως αν τον τρομαζει το σκυλακι που πεταγεται στο ξεκαρφωτο,μαλλον θα του παρω το αλλο!!!!

Ευχαριστουμε φλορετα μου!!εννοειται με πιπιλα!!ειπαμε καναμε προοδο αλλα οχι κι ετσι...χαχαχα!!ειμαι πολυ χαρουμενη και ξερω πως καλυτερα απο σας δε θα με καταλαβει κανεις αλλος!!! Εξαλλου τα ιδια βιωνουμε:P:p:p

Ειχα δει μια ταινια οταν ημουν εγκυος "ενα ευτυχες γεγονος",γαλλικη και ετυχε να την ξαναδω σημερα!!αφορα ενα ζευγαρι για το πως βιωσε την εγκυμοσυνη,τον τοκετο και τον ερχομο του μωρου στη ζωη τους!!!κοριτσια αν δεν την εχετε δει τωρα που στε μανουλες να τη δειτε·θα βρειτε τοοοοοοσες ομοιοτητες και θα συγκινηθειτε!!τωρα τελειωσε η ταινια και σκεφτομαι ποσο διαφορετικα ηταν να τη βλεπω εγκυος κ ποσο τωρα που τον εχω αγκαλια!!!οποια τη δει περιμενω γνωμη σας!!!φιλια πολλα κ ελπιζω σ ενα ησυχο βραδυ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!

Μπαινω ξαναμπαινω...απουσες!!αν βολταρετε τουλαχιστον,ενταξει τοτε!!

Εμεις παμε δοξα το Θεο πολυ καλο με τη δικη μου εκπαιδευση υπνου και το σκυλακι αποδειχτηκε σωτηριο!!πολυ λιγο αν θα γκρινιαξει κ μετα κοιμαται μονος του!!χθες πηγαμε για ψωνια (του μπεμπη εννοεται παντα)και του αλλαξα πια τα dr brown τα μπιμπερο και του πηρα τα natural της avent!!πολυ καλα ειναι και δεχτηκε και τη θηλη που ναι εντελως διαφορετικη αλλα η ροη της 6+ ηταν μεγαλη οποτε του βαλα της 3+!τωρα εμεινε μονο να του παρω το θερμο φαγητου της chicco για τις τσαρκες μας κ ποιος μας πιανει!!!φιλια πολλα σε ολες και στα νινακια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Λινα συγχαρητηρια στο μπεμπακο που τα καταφερε με τον υπνο!! Ειδες ποσο ευκολα μαθαινουν τελικα; Πιο πολυ ειναι το δικο μας το αγχος αν θα τα καταφερουν παρα η δικη τους αντιδραση! Αντε τωρα να κοιμαστε παντα ετσι!!! Με την πιπιλα τι εκανες τελικα;

Εμεις ειμαστε σε μια περιεργη φαση.... Βγαλαμε ενα δοντακι πανω αλλα απο χθες βραδυ εχει παρα πολλες μυξες!! Δεν ξερω αν κρυωσε η αν εχει να κανει με τα πανω δοντια... Ξερει καμια να μου πει;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη δεν γνωριζω αλλα εχω ακουσει οτι τα δοντακια κανουν πολλες παρενεργειες, εμεις ειχαμε διαρροιες..

Για το θεμα του υπνου και εμεις καλα παμε το μεσημερι κοιματε και μαζι μου και στο κρεβατι της αλλα μονο με πιπιλα, το βραδυ κοιματε μονη της και ξυπναει μια φορα στης 1 αλλα φοβαμαι να της το κοψω γιατι πλεον εχουμε μονο 2 θηλασμους πρωι και βραδυ και η απογευματινη κρεμα δεν εχει γαλα. Νεφελη εσεις τελικα ποσες μεριδες γαλακτοκομικα εχετε;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα κι εγω αυτο το θεμα ειχα με τα γαλακτοκομικα! Οταν εκοψα το νυχτερινο θηλασμο βαλαμε γιαουρτακι και απογευματινη κρεμα με γαλα για να συμπληρωνουν τους δυο θηλασμους πρωι βραδυ. Αυτος ειναι ο πρωτος μηνας που το δοκιμασαμε και περιμενω μεθαυριο να δουμε πως θα παει απο βαρος και υψος γιατι τους προηγουμενους εμεινε πισω...

Τωρα αρχισε να φταρνιζεται και να βηχει!! Μαλλον για κρυωμα μου φαινεται...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια λοιπόν χτες ειχαμε ντοκ μας βρηκε γερους και δυνατους και ειμαστε πλεον 9 κιλα και 78 ποντους!!!!! πλεον ειμαστε πολυ πολυ ζουζουνια και η μαμα μας τρεχει διαρκως από πίσω μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεφελακι εχω ακουσει για καταροη στα δοντακια αλλα αν βηχει κιολας δε νομιζω...ελπιζω να μην ειναι το ιδιο μικροβιο με του δικου μου!!στο ευχομαι!!ειχατε δικιο παντως!!πιο πολυ εμεις αγχωνομαστε παρα εκεινα!!η πιπιλα καλα κρατει....ευτυχως το πρωτο ξυπνημα πια για πιπιλα το κανει αφου εχει χορτασει υπνο,καθε μερα ακριβως στις 05:50!!δε μπορω να καταλαβω ξυπνητηρι εχει;μολις του τη βαζω ξανακοιμαται μεχρι τις 0730!!αλλα πιο ελαφρια πια..

Εχω κι αλλη ερωτηση!!εχει καμια τον ατμομαγειρα μπλεντερ της avent?το γλυκοκοιταζω γιατι πααααρα πολλα "τζιτζιμπλικια"με το μαγειρεμα ρε κοριτσια!!εχει καμιας σας εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Λινακι μπραβο στον μικρο αλλα και στην μαμα που τα καταφερε,

Φεγγαρενια μπραβο το παλικαρακι μας φανταζομαι συφουνας θα ειναι!!!!

Νεφελη εμεις δεν μπορουμε να βαλουμε ουτε γιαουρτακι αλλα ουτε κρεμα με γαλα. Γι αυτο και θηλαζω στης 630. Στις 10 μετα το μηλο μας αμα δεχτει το αχλαδι θα το κοψω. Στις 2100 και στης 1 το βραδυ. Μονο θηλασμος επιτρεπετε

Εχθες της πονουσαν τα δοντια και κλαψουριζε στον υπνο της. Σημερα λεω. Να δωσω λιγο ντεπον για να κοιμηθουμε.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φεγγαρενια μπραβο ο μαγκας!! Παρα πολυ ψηλος ειναι!!

Λινα κι εγω τον γλυκοκοιταζα τον ατμομαγειρα που λες αλλα τελικα δεν τον πηρα γιατι σκεφτηκα οτι θα τον χρησιμοποιησω πολυ λιγο καιρο και δε θα βγαλει τα λεφτα του...

Μαγδα εχετε τις αλλεργιες εσεις... Το ειχα ξεχασει! Αν δινεις υποαλλεργικο γαλα; Γιατι οταν θα γυρισεις στη δουλεια δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι να θηλαζεις γενικα, ποσο μαλλον να ξυπνας και τη νυχτα...

Εμεις σημερα ειμαστε καλυτερα! Πολλες μυξες, πολλα σαλια, λιγο βηχα σα να πνιγεται και πριν λιγο μου εκανε και εμετο με φλεματα! Κατα τα αλλα ειναι πολυ χαρουμενος, κοιμαται κανονικα, τρωει με ορεξη. Μαλλον ειναι απο τα δοντια αλλα και ιωσουλα να ειναι θα τον δει αυριο η παιδιατρος και θα μας πει. Οσο τον βλεπω ορεξατο δεν ανησυχω καθολου! Πηραμε και τα βαφτιστικα ρουχαλακια, του τα δοκιμασα και ειναι ενας κουκλος!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...