Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα!! Φλορετα κι εμεις το 20 πηραμε αλλα σκεφτομαι μηπως το αλλαξω και παρω το 21 γιατι ναι μεν εχει ακομα περιθωριο αλλα φοβαμαι οτι μεχρι να περπατησει δεν θα του κανει! Προβληματα... Στον παιδικο παει πολυ καλα προς το παρον αλλα εχω αγωνια να δω αν θα ειναι ετσι και την επομενη εβδομαδα γιατι μου ειπαν οτι σε δυο βδομαδες στρωνουν! Με τον υπνο που ανησυχουσα ευτυχως κοιμαται εκει μιση ωριτσα και το μεσημερι πεφτει ξερος γι 2-2,5 ωρες!! Τη νυχτα εχουμε γκρινιες και αυπνια γιατι παει να σκασει κι αλλο δοντακι! Το καημενουλι μου ολα μαζι του πεσανε... Μαγδα αν ειχε στρωσει τη νυχτα μηπως ειναι δοντακια; Η αλμα αναπτυξης; Ο δικος μου δυο μερες τωρα τρωει απιστευτες ποσοτητες και θηλαζει τρεις φορες τη μερα απο 25 λεπτα καθε φορα!!! Κανονικο ξεζουμισμα!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xμμμ τελικά θα τα αλλάξω τα παπούτσια! Θα πάρω το 21 και ας τους είναι βάρκες! Σκέφτηκα να τους πάρω ένα άλλο ζευγάρι παπούτσια για τώρα, πιο φθηνά και να είναι πέδιλα, μιας και έρχεται καλοκαίρι, σε νούμερο 20. Και όταν με τα καλό δε θα τους κάνει πια το 20, θα τους βάλω τα βαφτιστικά που είναι 21, και είναι και κλειστά παπούτσια (μοκασίνια) και ας ελπίσουμε ότι θα μας βγάλουν τον επόμενο χειμώνα :tongue::tongue:

πφφφφ χαζοπροβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ποπο βρε κορίτσια.... μου έχει βγεί η μέση! ο μεγάλος μπουσουλάει και τον κυνηγάω παντού! Πηγαίνει με ταχύτητα φωτός και πειράζει τα πάντα! Ειδικότητά του τα παπούτσια και οι παντόφλες (μπλιαχχ!). Κουτουλάει την κεφάλα του τουλάχιστον 2-3 φορές τη μέρα, κλαίει κάθε φορά και το μέτωπό του είναι γεμάτο μελανιές... Νόμιζα ότι είχα ετοιμάσει το σπίτι κλείνοντας πρίζες κτλ αλλά όλο κάτι βρίσκει που δεν το είχα προβλέψει.. Δε βάζει κ@λ@ κάτω ο άτιμος! χιχι! Αλλά έχει και πολλή πλάκα.. εκεί που πηγαίνει ανακαλύπτει κάτι που δεν έχει ξαναδεί και κάνει "αααααααααα!!!" λες και είδε το σούπερ θαύμα!

Εν τω μεταξύ πρέπει να καίει και πολλές θερμίδες γιατί του έχει ανοίξει η όρεξη! Και κοιμάται και σαν πουλάκι.. κουράζεται το χρυσούλι μου! επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα τα ιδια κι εμεις!!! Δεν τολμαμε να αφησουμε παπουτσια, παντοφλες η τσαντες στο πατωμα! Εμεις ανακαλυψαμε οτι το προστατευτικο στο τζακι που ειναι απο αφρολεξ εχει πυ ωραια γευση! Μμμμμμμ! Επισης ο μπουφες στο σαλονι εχει τις πορσελανες της προγιαγιας που κανουν πολυ ωραιο θορυβο! Και η μαμα στα προθυρα νευρικης κρισης! Καποτε ακουγε στο οχι και το μη αλλα τωρα ουτε καν γυρναει να με κοιταξει! Κατα τα αλλα, προσαρμοστηκε πληρως στο σταθμο, μια χαρα και το προγραμμα του! Κοιμαται σερι ολη νυχτα 20.30-6.30 και το μεσημερι 15.00-17.30! Τοσο υπνο ουτε στα ονειρα μου δεν ειχα δει!! Χιχιχι!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κοριτσακια!!!

Τι ομορφες ζουζουνιες που περνατε!!!εγω δεν τον κυνηγαω ακομα γιατι δε μπουσουλαμε ακομα!!μαθαινει ομως τοσο γρηγορα τα παντα γυρω του!!κι αυτη η εκφραση που παιρνουν οταν ανακυπτουν τον κοσμο δεν αλλαζεται με τπτ!!παπουτσια εεε;;χαχαχα!!και να φανταστεις πως εμεις εχουμε και σκυλο στο σπιτι!!παρτυ θα γινει οταν μπουσουλησει!!θα τα κυνηγαω και τα δυο!!

Εμεις μαθαμε να κανουμε γεια και χτυπαμε παλαμακια!!το πρωτο μας γεια απο μονοι μας το καναμε στον αποστολο γκλετσο που ηταν στη tv!!!χαχαχα!!!πολλα φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Στον Αποστολο;;;;; και εμενα η δικια μου κανει χαρουλες με την διαφημιση 'think think'

Προσπαθει για παλαμακια αλλα κουπε πε της βγαινει. Οταν θελει κατι λεει'ααααα'' και οταν πειναμε και αργει λεει μαμ η αμ:) τελειος χαζομαμα....

Μαλλον περνουσαμε αλμα αναπτυξης και εχουμε αρχισει να κοιμωμαστε απο της 9 εως 3 και ξυπναμε 7-8.

Αληθεια για δωστε καμοια ιδεα για το απογευμα; πως μπορω να κανω το ρυζαλευρο της με φρουτα η με αποξηραμενα, βαζουμε μονο νερακι.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα και εμεις εχουμε θεμα με τις παντοφλες και με τα καλωδια!!!

Νεφελη αχ εγω θα την αφησω τον αλλο μηνα για αρχη στον μπαμπα της και μετα γυναικα και στεναχωριεμαι νομιζω οτι θα με ψαχνει και θα κλαιει.

Μαρακι τι κανετε;;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα εμείς το απόγευμα το έχουμε πλέον για τα πειράματα της τρελομαμάς (δηλαδή εμένα). Χτες τους έδωσα ψίχα από ψωμάκι βουτηγμένη στο ζουμάκι από κρέας κατσαρόλας, μισό καρότο βρασμένο και μετά μισή μπανάνα στον καθένα. Άλλες μέρες δίνω κριθαράκι, μακαρονάκια, δημητριακά fitness ή cheerios...

Link to comment
Share on other sites

Φλορετα ακομα δεν εχουμε δοκιμασει γλουτενη, εχω το ελευθερο μονο για λαχανικα και απο φρουτα δοκιμασαμε αποξηραμενα δαμασκινα που δεν της πολυ αρεσαν το πρωι τρωμε μηλο και αχλαδι και λεω απο δευτερα να βαλω αβοκαντο.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και χρονια μας πολλα ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!να ειμαστε παντα υγιεις να χαιρομαστε υγιη κι ευτυχισμενα τα μωρακια μας!!

Δε ξερω για σας αλλα ειμαι πολυ συγκινημενη σημερα που γιορταζω για πρωτη φορα τη μητροτητα!!οπως και αισθανομαι 1.000.000 λογους παραπανω να μαι πιο κοντα στη δικη μου μανουλα!!να τις χαιρομαστε και να μη ξεχναμε ποτε να τις ευχαριστουμε!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?

χαθηκα γιατι εχω ερθει στο νησι μου εδω κ ενα μηνα με την μπεμπα μου οπου θα παραμεινουμε μεχρι τελος αυγουστου οπου θα ρθει ο μπαμπας μας να μας μαζεψει αφου κανουμε πρωτα τα γενεθλια μας εδω!!!!!!

η μικρη επι 2 βδομαδες απ τη μερα που ηρθαμε εδω εκλαιγε με μαυρο δακρυ δεν ηθελε κανεναν μονο εμενα τα χα παιξει!!!!!!!!ηρθα για ξεκουραση κ μ ειχε τρελανει ημουν ετοιμη να γυρισω πισω κ για αποκορυφωμα αρρωστησε κιολας ειχε βηχα κ πολλες μυξες!!!!!ηρεμησε ομως ευτυχως!!!!!!!!!

τα μωρακια σας διαβασα οτι ειναι ολα μια χαρα κ κανουν τις σκανταλιες τους εμενα η δικια μου ειναι 8700 κ 72 ποντους τελος απριλη που καναμε εμβολιο λεει μπαμπα κανει γεια σηκωνει τα χερακια της να την παρεις αγκαλια δεν το κανει ομως σε ολους σε οποιους θελει αυτη

ειοα να ασχοληθω λιγο κ με το γαμο κ τη βαφτιση αλλα πελαγωσα.πρεπει να χω καποιο θεμα η δεν κολλαει που ναι κ ο γαμος μαζι?τι πρεπει να κανω εγω κ τι οι κουμπαροι?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννακι καλως την!!για ποτε λετε;εμεις αυγουστο στις 23!!κι εμεις λογω γαμου κ βαφτισης δε βαλαμε θεμα!μονο τι χρωματα θα χουν οι στολισμοι!διαλεξαμε τιρκουαζ με λιλα-μωβ!!λιλα για το γαμο κ τιρκουαζ για τον μικρο!!

Οσο για τους κουμπαρους κι αναλογως τη σχεση σας(ποσο ανετα μιλατε)

-2 λαμπαδες για το γαμο

-στεφανα

-καραφα-δισκο-ποτηρι

-σε καποια μερη πληρωνουν και το στολισμο της εκκλησιας(μεσα αν δεν κανω λαθος)!εμας λογω βαφτισης θα μας δωσουν ενα συμβολικο ποσο για το στολισμο

-πληρωμη εκκλησιας

Νομιζω δεν ξεχασα κατι!!

Για το νονο

-πακετο βαφτισης(ρουχαλακια,λαμπαδα,μαρτυρικα)

-σταυρο

-πληρωμη εκκλησιας

Για σενα φιλη μου...

Ολα τα υπολοιπα!!!!!!!

Φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΝΑ εμεις κλεισαμε 26/10

α ωραιο αυτο με τα χρωματα

ωραια ετσι οπως μου ταπες αλλα πες μουκ τι πρεπει νακανω εγω μη τυχον ξεχναω κατι

με τους κουμπαρους ευτυχως εχουμε πολυ ανεση


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Με το καλοοοοοο!!

Λοιπον:

Προετοιμασια των χαρτιων σας απο 6 μηνες κ μετα πριν το γαμο

Φωτογραφο

Μπομπονιερες

Προσκλητηρια

Ανθοπωλειο

Γλυκακια για τη βαφτιση

Αν θα κανετε τραπεζι,σε ποιο μερος θα το κανετε

Λιστα καλεσμενων ωστε να υπολογισεις τα παραπανω

Νυφικο+παπουτσια,γαμπριατικο

Κομμωτρια και μακιγιεζ

Αν θα βαλεις βιβλιο ευχων

Δε θυμαμαι αν εχω ξεχασει κατι..

Αν μενεις αθηνα στειλε μου πμ να σου πως καποια μερη και επαγγελματιες που εχουμε βρει σε καλες τιμες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...