Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου! Τα δοντάκια βλέπω δίνουν και παίρνουν... εμείς ακόμη τίποτα :rolleyes::rolleyes:

Εγώ στο αμάξι φυσικά κάθομαι από την αρχή μπροστά γιατι δε χωράω.. αφού πίσω είναι δύο παιδικά καθίσματα :mrgreen::mrgreen:

Λίνα τί ωραίο βίντεο! Το βλεπεις και ανοίγει η καρδιά σου!!!

Εγώ να σας πω τα εξής νέα: αρχίσαμε να τρώμε κάποιες τροφές που δεν είναι αλεσμένες! Τα μωρά έχουν ξετρελαθεί! Συνήθως τρώμε κριθαράκι με ντοματούλα ή πολύ μικρά μακαρονάκια (σουσαμάκι της Melissa λέγονται) με ζουμάκι κότας το απόγευμα - τα έβαλα στη θέση της απογευματινής κρέμας και τα μωρά τα λατρεύουν! Δεν έχουν πνιγεί ούτε μια φορά, κι ας μην έχουν ούτε ένα δόντι... Το ανακάλυψα τυχαία, μια μέρα που τρώγαμε κριθαράκι εγώ με τον άντρα μου τους έδωσα λιγάκι και έγινε χαμός. Μόλις πήρανε μπρος, δε σταματούσαν :tongue: Από τότε τα καθιερώσαμε, γιατί βολεύει και για εμάς, δηλ. κάνω κριθαράκι για εμάς και δίνω και στα μωρά!

Σήμερα τους έδωσα και κοτόπουλο αλεσμένο στο μούλτι ανακατεμένο με το σουσαμάκι της μέλισσα.. δε σας λέω τίποτα! Δώστε τους μακαρόνια και πάρτε τους την ψυχή!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;γυρισαμε απο παιδιατρο!!ειμαστε 9435 και 75 εκ.πηραμε το πρασινο φως κι εμεις για κροκο!!μας εβαλε και φακες,αρακα,ντοματα κρεμυδακι!!κρεμυδακι ποσο βαζετε;σιγα σιγα το συνηθισαμε το εμβολιο και δεν πλανταζουμε κι ετσι η μαμα γυρναει σπιτι χαμογελαστη!!επισης ειπαμε μπαμπα και το εννοουμε

:D

Του λεω που ειναι ο μπαμπας τον κοιταει κι οταν το λεει μετα του γελαει!!εχουν τοσο πλακα οταν προσπαθουν να πουν λεξουλα!!σιγα σιγα θα ξεκινησω να μην του τη δινω κρεμα τη κρεατοςουπα αλλα η ψυχη μου ξερει ποσο φοβαμαι μη κολλησει κατι στο λαιμουδακι του!!εσεις δε φοβαστε;φλορετα;;με το κριθαρακι μασανε;;αδοντα;;θεοι!!!κι εμεις που χουμε ενα φοβαμαι!!φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Λινα μην το φοβασαι καθολου! Εγω του αλεθω το κρεας με τα λαχανικα και ελαχιστο ζουμακι και το τρωει μια χαρα! Τον κροκο του τον δινω με το χερι και μεσα στη μερα του δινω ψωμι, μπισκοτακια η οτι τρωμε και το λιγουρευεται! Ετσι κι αλλιως δεν το μασανε με τα δοντια αλλα με τα ουλα τους! Εχουν πολλη πλακα οταν μασανε!!! Εμεις απο χθες κανουμε παλαμακια κανονικα, σηκωνομαστε χωρις να πιανομαστε απο πουθενα και στεκομαστε ορθιοι για λιγη ωρα με τα χερια στον αερα!!! Ετοιμαζομαστε για χωριο οποτε δε θα εχω ιντερνετ.. Καλη ανασταση και καλα να περασετε ολες!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες!!!!!!!!

δοντάκια, εμβόλια, παλαμάκια, λεξούλες..... χαμός!!!!!!

χρόνια πολλά σε όλους κ όλες!!!!! καλή ανάσταση να έχουμε με υγεία πάνω απ'όλα!!!!!

λοιπόν εμείς, την προηγούμενη εβδομάδα η Αγγελική ίωση κ πήρε αντιβίωση. ευτυχώς μέχρι να φύγουμε για σ/κ όπως σας είχα πει είχε καλυτερέωει λιγάκι οπότε την "κάναμε".... την παρασκευή που ήταν να φύγουμε ξεκίνησε ο μπέμπης ένα βηχαλάκι. με την παιδίατρο υπ'ατμόν τελικά τον άφησα. όταν γύρισα (κ όπως ήταν αναμενόμενο) άρχισε να υποτροπιάζει. Δευτέρα παιδίατρο, βροχιολίτιδα και αντιβίωση.... κ φυσικά εισπνοές κλπ... κ η Αγγελική με εισπνοές. εχτές ο σύζυξ τρελό πονοκέφαλο κ καταροή... πάμε ωρλ, ιγμορίτιδα και αντιβίωση..... 3 στους 4!!!!! ΑΝΤΕΧΩ ΑΚΟΜΑ....χαχαχαχαχαχααα

τουλάχιστον πέρασα καλά το σ/κ. ξέφυγα από την καθημερινότητα κ τα ταίσματα.... κατά τα υπόλοιπα του μπέμπη, είμαστε 6800 (μοντέλα!!!!!) από ύψος δεν ξέρω γιατί μόνο ζύγισμα κάναμε για τα φάρμακα. από τα υπόλοιπα δεν κάνουμε τπτ. ούτε μπρούμυτα δεν γυρνάει. φτάνει μέχρι το πλάι κ ξαναγυρνάει μπροστά. όμως είναι πολύ ζωηρός ως προς τις δραστηριότητες. πχ τον βάζω στο ρηλάξ κ πιάνεται από ένα παιχνίδι-γυμναστήριο που έχει και κάνει γέφυρα-μονόζυγο....

εννοείται πως από δόντια τπτ, αν και σάλια και φαγούρα πάνε σύννεφο.... αυτά!!!

θα θυμηθώ κ άλλα....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μη φοβάστε να δώσετε ολόκληρα κομματάκι τροφής αν είναι μαλακά ή λιώνουν στο στόμα... δώστε ένα μικρό κομματάκι και βλέπετε! Κι εγώ όπως η Νεφέλη δίνω ψωμάκι, φρυγανιά, μπανάνα, πατάτα, μακαρονάκια, κουάκερ (όχι αλεσμένα)... ανυπομονώ να αρχίσουμε το τυράκι, σίγουρα εκεί θα γίνει χαμός (μετά το 1 έτος είπε ο γιατρός)!

Καλή ανάσταση σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Λινα μπραβο στον μικρουλη.... γιγαντακι!!!

Λεει και μπαμπας....θα τρελαθω!!!! Εμεις μονο κοιταζουμε τον μπαμπα μας και λιωνουμε ...ααα τον φωναζουμε 'Αααααα' για να γυρισει και προσπαθουμε να κανουμε κουπεπε. Οσο για το φαει απο εβγομαδα θα δοκιμασουμε κοτοπουλακι και ο Θεος βοηθος. Δεν με αφηνουν να δοκιμασω γλυκοπατατα, γλυκο κολοκυθι, ουτε αβοκαντο, ενω τρελενομαστε για χορτοσουπα με κολοκυθι, πατατα και καροτο.

Να ευχηθω να εχουμε καλο Πασχα με υγεια!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζουνιτσα περαστκα σας, ζωηρουλης ο μικρος ε;;

Νεφελη ο δικο σου θα περπατησει σε λιγο;):)

Φλορετα χαιρομαι τα μικρα σου που εχουν δοκιμασει σχεδον τα παντα. Η δικια μου ζηταει και λιγουρευεται και δεν μπορω να της δωσω. Εδω ταιριαζει η παροιμια να τρωει η μανα και στο παιδι να μην δινει.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χριστος ανεστη!!ο Θεος να δινει φωτιση σε ολους μας με υγεια!!να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!σημερα κλεινει κι ο μικρος τους 8!!!:P

Να περασετε τελεια και καλες μασες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χρονια πολλα!! Εμεις ειχαμε παει στο χωριο και ξεπατωθηκαμε στις δουλειες αλλα περασαμε τελεια!!! Ο μικρουλης εφαγε αρνι, αβγα, μαγειριτσα, τσουρεκια! Κανονικο Πασχα!!!! Α και αρχισε να λεει κατι σαν μαμα οταν πειναει, νυσταζει η θελει αγκαλιτσες!! Στεκεται πολλη ωρα ορθιος αλλα οταν παει να κανει βηματακια φοβαται και πιανεται απο οπου βρει για να περπατησει! Λετε μεχρι τη βαφτιση τον Ιουνιο να περπαταει;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι γλυκο!! Και ποσο αληθινο.... Κοριτσια περναω κριση!!!! Τη Δευτερα θα ξεκινησουμε παιδικο σταθμο και το εχω παρει πολυ βαρια.... Δε θελω να τον αποχωριστω ουτε δευτερολεπτο!! Ολο σκεφτομαι που ηταν μωρακι και τον κοιμιζα στην αγκαλια μου και με παιρνουν τα κλαματα.... Θα το ξεπερασω βεβαια αλλα τωρα συνειδητοποιω πρωτη φορα ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα μωρακια μας και θελω να χαιρομαι καθε στιγμη μαζι του γιατι ποτε δε θα ειναι το ιδιο!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδεα ειναι Μαγδα μου... Εγω ξερω οτι θα εχω αγχος μεχρι να περασει η πρωτη βδομαδα. Μετα θα το παρω αποφαση κι αν βλεπω το μικρουλη χαρουμενο θα ειναι ακομα πιο ευκολο! Ποτε γυρνας στη δουλεια εσυ; Που θα την αφηνεις τη μικρη;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερααααα!!!τι κανετε;;που ειστε;;;

Νεφελακι ποτε ξεκινατε παιδικο;;

Εμεις ξεκινησαμε αυγουλακι αλλα δε ξετρελαθηκαμε!!

Ρε κοριτσια μηπως ξερετε κανενα μαγαζι στην Αθηνα με στεφανα σε καλες τιμες;;ξεκινησαμε με την κουμπαρα μου να ψαχνουμε στεφανα και δισκο για το γαμο,γιατι συνηδητοποιησα πως εμειναν 4 μηνες κ πρεπει να επιταχυνουμε!!

Φιλια πολλα σε ολες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...