Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γκελυ μου να σου ζησει το μωρακι σου υπομονη λιγες μερουλες ελπιζω να ειναι ακομη πιο λιγες απ οτι υπολογιζει ο γιατρος!!

καλα ειμαι χαπι μου,θελω να ετοιμασω καποια πραγματακια ακομα για το δωματιο του μωρου και ειμαι στην γυρα!!

Εσυ πως εισαι?


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γκελυ μου να σου ζησει το μωρακι σου υπομονη λιγες μερουλες ελπιζω να ειναι ακομη πιο λιγες απ οτι υπολογιζει ο γιατρος!!

καλα ειμαι χαπι μου,θελω να ετοιμασω καποια πραγματακια ακομα για το δωματιο του μωρου και ειμαι στην γυρα!!

Εσυ πως εισαι?

μια χαρα κι εγω...εδω πηζω στη δουλεια...πιανομαι ,ξεπιανομαι αλλα τι να κανω...εγω να δω ποτε θα αρχιζω να τα ετοιμαζω....


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ...μανουλες δηλ...οσες κανατε επισκληριδιο...κατα την διαρκεια των ωδινων, μετα ποναγατε???

η αργοτερα η ειχατε πονοκεφαλο ή ζαλη ???γιατι εμενα μου ειπε χθες πως ναι μεν δεν θα ποναω αλλα μπορει αργοτερα να εχω υποταση λογω χαμηλου αιματοκριτη!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενταξει χαπι μου μην αγχωνεσαι σιγα σιγα και εγω λιγα λιγα τα επερνα!!!!

δεν ξερω με εχει πιασει αγχος....να τα ετοιμασω....καλα εχω χρονο αλλα δεν μπορω να τα αφηνω τελευταια στιγμη...θελω παντα σε οτι κανω να ειμαι ετοιμη πιο νωρις...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

banilitsa ekana eπισκληριδιο..δεν πονεσα..και μετα θυμαμαι μου μετρουσαν την πιεση αλλα δεν ειχε πεσει κατω απο δεκα..και απο πονοκεφαλο ζαλη τιποτα..γκελακοοοο καλωσορισες σπιτακι σου αντε να ερθει και ο μπεμπουκος τωρα φιλακιααααα


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω με εχει πιασει αγχος....να τα ετοιμασω....καλα εχω χρονο αλλα δεν μπορω να τα αφηνω τελευταια στιγμη...θελω παντα σε οτι κανω να ειμαι ετοιμη πιο νωρις...

Σιγουρα κοπελα μου να μην τρεχεις την τελευταια στιγμη θα πιασουν και οι ζεστες!!

δεν ειναι και λιγα.


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κουκλες απο μενα και το attachment μου, τι κανετε???

Κοριτσακια που αγχωνεστε για τον τοκετο σας καταλαβαινω απολυτα αλλα στο τέλος θα δείτε οτι θα γινουν ολα σαν ταινια και το μονο που θα σας μεινει ειναι η φατσουλα που θα σας κοιταζει κ εσεις θα λιωνετε...

Εμεις ειμαστε καλά, γιναμε 4300γρ, πειναμε συνεχως και θελουμε ολο boobs..μερα με τη μερα ειμαι και καλυτερα- ομως οι αναλαμπες καλα κρατουν..

οι θηλες συνεχιζουν να με πεθαινουν αλλα κανω υπομονουλα..

Γκελλακο μας, να σου ζησει ο μικρουλης σας και συντομα να ναι κοντα σας στο σπιτι. ειναι ολα πολύ ενθαρρυντικα που γραφεις, να δεις που ολες οι ευχες μας μαζι κανουν θαυματα!

Φιφακι σε σκεφτομαι συχνα, εχεις πολύ δυναμη κουκλα, να δεις που γρηγορα θα ερθει η στιγμη που θα μας ανακοινωσεις πολλα κ ευχαριστα νεα!

Μου λειψατε κοριτσακια μου, αλλα το μπεμπε θελει οοοοολη την ωρα φαι...χιχιχιχ


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

mpoympouka μου μηπως ξερεις πως μπορω να βαλω στο φεισ φωτο της μπεμπους μου αλλα να επιλεξω ποιοι θελουν να τις βλεπουν?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


banilitsa ekana eπισκληριδιο..δεν πονεσα..και μετα θυμαμαι μου μετρουσαν την πιεση αλλα δεν ειχε πεσει κατω απο δεκα..και απο πονοκεφαλο ζαλη τιποτα..γκελακοοοο καλωσορισες σπιτακι σου αντε να ερθει και ο μπεμπουκος τωρα φιλακιααααα

ζωζα μου με ποσο διαστολη εκανες επισκληριδιο??

γιατι αν θυμαμαι καλα η μπουμπου μας αργησε αρκετα να κανει και ειχε πονους!!εγω παντως που τον ρωτησα χθες μου ειπε πως οι πονοι δεν ειναι πονοι περιοδου...


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

mpoympouka μου μηπως ξερεις πως μπορω να βαλω στο φεισ φωτο της μπεμπους μου αλλα να επιλεξω ποιοι θελουν να τις βλεπουν?

Ζωουλα,

Φτιαχνεις το αλμπουμ και επιλεγεις από το privacy του αλμπουμ συγκριμενα ατομα που θελεις να βλεπουν -ειναι στις επιλογες μολις το φτιαξεις!!!:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι οταν κανω διαστολη 5 θα παρουν τηλ τον αναισθησιολογο να ερθει...ε δεν αργησε που αλλα μεχρι να ερθει η διαστολη μου πηγε 8-9...και μετα απο λιγο γεννησα!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

ζωζα μου με ποσο διαστολη εκανες επισκληριδιο??

γιατι αν θυμαμαι καλα η μπουμπου μας αργησε αρκετα να κανει και ειχε πονους!!εγω παντως που τον ρωτησα χθες μου ειπε πως οι πονοι δεν ειναι πονοι περιοδου...

Εγω μεχρι την διαστολη 6 αντεχα μετα ζητησα....αλλά η επισκληριδιος αργησε τόοοοοοοοσο πολύ (οχι δοαθεσιμος αναισθησιολογος) που πλεον περασα ολους τους πονους!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

μπουμπουκα μου ευχαριστω!ειμαι ασχετη αλλα θα προσπαθησω!ο μπεμπακος σου ειναι γλυκα!κι εσυ σε απιστευτη φορμα!!μπραβοοοοο!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...