Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

δηλ. αν δεν εχεις γαλα...που πολλες δεν εχουν εκεινες τις ημερες ακομη-αναγκαστικα δεν δωσεις ξενο βρε κοριτσια???θα το αφησεις να πεινασει???

τα επιθεματα στηθους τελικα ειναι χρησιμα εκεινες τις ημερες??

:rolleyes:

τα επιλοχια αντιμετωπιζοντα με τις μεγαλες σερβιετες???

γεια σας κοριτσουδια, πως πατε?

βανιλιτσα μου, η φυση ξερει. για να μας στελνει το πρωτογαλα τις πρωτες μερες, και οχι το γαλα, παει να πει οτι αυτο χρειαζεται το μωρο. το μωρο δεν πειναει ακομα (για 2-3 24ωρα μπορει να μειναι και νηστικο) και ουτως ή αλλως δεν μπορει να φαει και πολυ. μην κοιτας που τα μπουκωνουν με τα μπουκαλια για να τα χορταινουν και να κοιμουνται.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλημέρα, διαβάζω τα νέα σας και εγώ νοσταλγώ την εγκυμοσύνη μου πολλές φορές βλέπω βίντεο και λέω πω πω ήμουν ποτέ έγκυος ? σαν να πέρασαν χρόνια το θυμάμαι. εγώ βγαίνω έξω κανονικά, το μωρό μέχρι την μάνα μου το πάω ακόμα γιατί δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ μια και έχω που να τον αφήσω. να τον βλέπουν και οι αδερφές μου γιατί παραπονιούνται. από ριλάξ κορίτσια ποιο πήρατε ? εμείς δεν πήραμε ακόμα γιατί ο μικρός δεν γκρινιάζει καθόλου απλά κάποιες φορές μένει ξύπνιος αρκετά και εκεί θέλει κούνημα για να μην γκρινιάζει.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalos to rozaki

εμενα μου εκανε δωρο η αδερφη μου το ρηλαξ της φισερ που εχει λεει 8 δονησεις και 515454 κινησεις και κατσε καλα κατασταση λολ! νομιζω οτι 8α την κοιμησει ακομη και αν η πουκι μου βγει ΠΟΛΥ δυστροπη!!

ρε κοριτσια.. μουσικη εχετε δοκιμασει οταν δεν κοιμουνται?? και δεν εννοω τα καθιερωμενα παιδικουλια που μπορει να τους ακουγονται και βαρετα.. μια Lounge κατασταση ενα καφε ντελ μαρ.. κατι.,.. μηπως και ηρεμησουν ετσι


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα, διαβάζω τα νέα σας και εγώ νοσταλγώ την εγκυμοσύνη μου πολλές φορές βλέπω βίντεο και λέω πω πω ήμουν ποτέ έγκυος ? σαν να πέρασαν χρόνια το θυμάμαι. εγώ βγαίνω έξω κανονικά, το μωρό μέχρι την μάνα μου το πάω ακόμα γιατί δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ μια και έχω που να τον αφήσω. να τον βλέπουν και οι αδερφές μου γιατί παραπονιούνται. από ριλάξ κορίτσια ποιο πήρατε ? εμείς δεν πήραμε ακόμα γιατί ο μικρός δεν γκρινιάζει καθόλου απλά κάποιες φορές μένει ξύπνιος αρκετά και εκεί θέλει κούνημα για να μην γκρινιάζει.

γεια σου ροζουλα ...τι κανεις??πως πας???ο μπεμπουλης πρεπει να ειναι πολυ γουτσου-γουτσου ησυχουλη εεε???

λοιπον, εμεις πηραμε το relaxaki της peg perego....ειναι ανατομικουλη για την μεσουλα του, εχει μουσικουλα και παιχνιδακια και μπορει να το εχει το μπεμπε μεχρι 5-6 μηνακια...

ελπιζω να μου φανει χρησιμο!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

έχετε λινκ να δω γιατί έχει πολλά μοντέλα στο εμπόριο

εγώ κατά τα άλλα είμαι καλά αν και ο μικρός ξυπνάει συχνά για φαγητό

αυτό με κουράζει λίγο αλλά κατά τα άλλα είναι αγγελούδι δεν παραπονιέμαι


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσουδια, πως πατε?

βανιλιτσα μου, η φυση ξερει. για να μας στελνει το πρωτογαλα τις πρωτες μερες, και οχι το γαλα, παει να πει οτι αυτο χρειαζεται το μωρο. το μωρο δεν πειναει ακομα (για 2-3 24ωρα μπορει να μειναι και νηστικο) και ουτως ή αλλως δεν μπορει να φαει και πολυ. μην κοιτας που τα μπουκωνουν με τα μπουκαλια για να τα χορταινουν και να κοιμουνται.

ευχαριστω smoutsaki για την πληροφορια...ξερεις εμεις που ακομη δεν τα εχουμε ζησει αυτα πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο!!!Η βοηθεια απο τις ηδη μανουλιτσες ειναι πολυτιμη σα θυσαυρος!!!!

πραγματικα δηλ ωρες ωρες εχω κατι αποριες τρελες!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πονάωωωωω... χθες το βράδυ μ'επιασε ένας πόνος στο δεξί νεφρό σαν κολικός... πέθανα μιλάμε. Σήμερα οήγα για υπέρηχο νεφρού να δω τι συμβαίνει και τι μου λένε!!! η μικρή έχει βολέψει τα πόδια της πάνω στο δεξί μου νεφρό και το ζουλάει με αποτέλεσμα να με πεθαίνει... η σκατούλα δε θα βγεί???κομμένο το χαρτζιλίκι για 1 μήνα... Α και μάλλον πάω για καισαρική :(

Η μικρή είναι με το κεφάλι ακόμα πάνω και δεν τη βλέπω να γυρίζει. Αν παραμέινει έτσι πάω στανταρ για καισαρική :(. Τελοσπάντων ας είναι αυτή καλά και ας φάω το μαχαίρι...

Φιλάκια


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

newmummy εγώ γέννησα με καισαρική , μην σε στεναχωρεί καθόλου αυτό

δεν έχει σημασία το πως γεννάς σημασία έχει να γεννηθεί γερό και δυνατό το μωρό.

να σου πω ότι εγώ δεν πόνεσα καθόλου.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zwzaki ασε και εμεις εχθες υπνο δεν ειχαμε , της εδωσα να φαει και το εβγαλε ολο ισως επειδη ειχε κρυωσει λιγο το νερο παρολο που το ειχα βρασει νωριτερα , πρεπει να υπολογιζω κιολας τους χρονους μεχρι να θηλασω να εχω ζεστο ξενο γαλα για μετα.

Παντως και εγω αναπολω την εγκυμοσυνη μου παρολο που ηταν δυσκολη μου΄λειπει η κοιλιτσα μου και τα χτυπηματακια της .

Εγω το ριλαξ κουνια δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα γιατι ειναι καθιστο , η παιδιατρος μου ειπε να βαζω πετσετουλα να μην καθεται στο ποπακι του , το αλλο ριλαξ το απλο για νεογεννητα το χρησιμοποιησα δυο φορες μονο ειναι βαρυ για να το πηγαινω περα δωθε σπιτι ειμαι και νευρικη και δεν καθομαι καθολου , πιο πολυ με εχει βολεψει το καροτσι εκει την βαζω και περιφερομαι στο σπιτι και στις βεραντες .

Εσεις τα βγαλατε τα μωρακια τελικα , εγω τι εχω παθει βρε κοριτσια εχω φοβιες πολλες να το αφησω αλλου το μωρο , φοβαμαι με τις γουλιτσες πολυ , ειμαι υπερβολικη λετε ?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πονάωωωωω... χθες το βράδυ μ'επιασε ένας πόνος στο δεξί νεφρό σαν κολικός... πέθανα μιλάμε. Σήμερα οήγα για υπέρηχο νεφρού να δω τι συμβαίνει και τι μου λένε!!! η μικρή έχει βολέψει τα πόδια της πάνω στο δεξί μου νεφρό και το ζουλάει με αποτέλεσμα να με πεθαίνει... η σκατούλα δε θα βγεί???κομμένο το χαρτζιλίκι για 1 μήνα... Α και μάλλον πάω για καισαρική :(

Η μικρή είναι με το κεφάλι ακόμα πάνω και δεν τη βλέπω να γυρίζει. Αν παραμέινει έτσι πάω στανταρ για καισαρική :(. Τελοσπάντων ας είναι αυτή καλά και ας φάω το μαχαίρι...

Φιλάκια

ρε το ατιμο το κοριτσι χοχοχοχοχοχοχοοχοχοοχοχ! σαν την δικια μου που σκαλωνει παντα στο οστο της λεκανης

μην σκας για την καισαρικηγ.. δες το κ αλλιως.. σε 10 λεπτα καθαρισεσ!

ποτε σε βλεπει η φραου να μπαινεις?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Zwzaki ασε και εμεις εχθες υπνο δεν ειχαμε , της εδωσα να φαει και το εβγαλε ολο ισως επειδη ειχε κρυωσει λιγο το νερο παρολο που το ειχα βρασει νωριτερα , πρεπει να υπολογιζω κιολας τους χρονους μεχρι να θηλασω να εχω ζεστο ξενο γαλα για μετα.

Παντως και εγω αναπολω την εγκυμοσυνη μου παρολο που ηταν δυσκολη μου΄λειπει η κοιλιτσα μου και τα χτυπηματακια της .

Εγω το ριλαξ κουνια δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα γιατι ειναι καθιστο , η παιδιατρος μου ειπε να βαζω πετσετουλα να μην καθεται στο ποπακι του , το αλλο ριλαξ το απλο για νεογεννητα το χρησιμοποιησα δυο φορες μονο ειναι βαρυ για να το πηγαινω περα δωθε σπιτι ειμαι και νευρικη και δεν καθομαι καθολου , πιο πολυ με εχει βολεψει το καροτσι εκει την βαζω και περιφερομαι στο σπιτι και στις βεραντες .

Εσεις τα βγαλατε τα μωρακια τελικα , εγω τι εχω παθει βρε κοριτσια εχω φοβιες πολλες να το αφησω αλλου το μωρο , φοβαμαι με τις γουλιτσες πολυ , ειμαι υπερβολικη λετε ?

φαιρουλι.. για την δικια σου ηρεμια και γαληνη.. β γειτε εξω.. οχι στην λιακαδα μην πα8ει τπτ και το μπεμπε αλλα το απογευματακι που 8α εχει δροσουλα.. κανε μια βολτιτσα..


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρα μου εχεις δικιο μαλλον συνηθισα το μεσα μου φαινεται , θα την παρω και θα φυγουμε σ αλλη γη σ αλλα μερη λαλαλαλλαλα.

Αντε πλησιαζει η μερα που θα γινεις μανουλα Μαρα μου .Το εφτιαξες τελικα το δωματιο? εγω εχω μεινει ετσι οπως το ειχα στην εγκυμοσυνη οτι προλαβα προλαβα να κανω τοτε , τωρα δεν προλαβαινω και για πολλα.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

φαιρουλα το μονο που εχω κανει ειναι να εχω τακτοποιησει τα μωρουδιακα.. το διπλο κρεβατρι ειναι ακομη εκει.. τα επιπλα ερχονται την αλλη εβδομαδα οποτε... οχου νταξ δεν 8α τρελα8ω κιολας...


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

φαίρυ μου έχεις μάθει μετά από τόσο καιρό μέσα

καλό είναι όπως λεει και η μάρα να βγεις να πάρεις αέρα και το μωρό καλό είναι να βγει λίγο έστω και για μια βολτούλα με το καρότσι.

εγώ σου είχα πει ότι καλό είναι να ετοιμάσεις ότι προλαβαίνεις όσο είσαι έγκυος γιατί μετά πάπαλα ο χρόνος. εγώ δεν έχω χρόνο ούτε τα βασικά να κάνω. η καθαριότητα του σπιτιού μένει πίσω. το πλυντήριο δουλεύει κάθε μέρα με τα ρούχα το μωρού. ούτε τα δικά μου δεν προλαβαίνω να βάλω.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσας σας το ειπαν και οι παιδιατροι? θα παρω να ρωτησω να μου δωσει το οκ και μια βολτα θα την κανω .Μπορω να παω και στα μαγαζια οεο??


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...