Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

ρε κοριτσια εγω δεν εχω βγει καθολου και λεω να μην βγω μεχρι να σαραντισω..ειναι μικρουλια μωρε τωρα που να την παω την μπεμπου μου??μετα το τελος του μηνα να πιαστει λιγακι!κι ο παιδιατρος μου ειπε οχι πολλες επαφες με κοσμο γιατι αυτα τα μπεμπεκια τωρα ειναι πολυ ευαισθητα στα μικροβια..ειναι λιγο πικρα η κλεισουρα αλλα οχι οτι ειμαι προληπτικη αλλα θελω να τηρησω τις σαραντα μερες που λενε..να παω μετα με το μωρο εκκλησια να μπορουμε να βγαινουμε χωρις να φοβαμαι..το ματιασμα και τα συναφη..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσοπουλα,

ολα καλα και ανθηρα???Απο ξενυχτι πως παμε???

Ζωζα,κι εγω το ΜΩΡΟ θα το βγαλω εξω μολις σαραντισει..εχουμε πολυ υγρασια και παλιοκαιρο εδω και ειναι πολυ μικρουλα ακομη και δεν θελω να εχουμε τιποτις ιστοριες.ΕΓΩ ομως βγαινω κυριως νωρις το απογευμα,αμε-βρισκω προφασεις και...παω μαναβικο,λιγο σουπερ,για κατι δουλειες που ο συζυγος δεν μπορει να παει,τζαμπο για διαφορα σκατολοιδια της μπεμπας..Δεν μπορω αλλο μεσα μιλαμε!!!

Ρε κοριτσια,εγω δεν την πολυνοσταλγω την εγκυμοσυνη μου..μου βγηκε ξυνουλα...δεν την χαρηκα οπως ηθελα ρε γαμωτο!!Τωρα νιωθω πολυ καλυτερα παρα τις εγνοιες που βαλαμε ηθελημενα στην ζωη μας!

Rosebaby,εγω εκανα το εξης για τα μικροατυχηματα...Βαζω πανω στην αλλαξιερα της μπεμπας ενα υποσεντονο μιας χρησης(απ'αυτα που εχουν και στο νοσοκομειο αλλα και στους ηλικιωμενους για την ακρατεια)Εκει την αλλαζω σχεδον παντα (εκτος αν ειναι πατουρα οποτε παμε κατευθειαν νιπτηρα) και την καθαριζω με βαμβακι βουτηγμενο σε φυσιολογικο ορο ή αποστειρωμενο νερο.Αν τα κανει..εεε,τοτε τα τραβαει το υποσεντονο και μετα πεταμα!!Μεχρι τωρα μας εχει κατουρησει αρκετες φορες κι ειχα βαρεθει να πλενω σελτεδακια.

Κατα τα αλλα εχω φτιαξει μια λιστα ερωτησεων για την παιδιατρο:mrgreen::mrgreen:θα την ταραξω.Και επισης ξεκινησα να κραταω ποσα γευματα και ποσοτητα κανει η μικρη καθε γευμα...κραταω στατιστικα λεμε!!Οχι τιποτε αλλο να εχω να ασχολουμαι...χεχε

Link to comment
Share on other sites

μαρσολαν μου καλησπερα..η δικια σου η μπεμπουλα κοιμαται τα βραδια?ο αφαλος επεσε κοριτσια εσας?και πως ειναι τωρα?εμενα σαν πληγουλα και φοβαμαιιιιι


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

zwzaki,εξαρταται πως εννοουμε το βραδυ:tongue:Κοιτα,εχω παρατηρησει οτι μετα τα γευματα γυρω στις 9-10 το βραδυ μου καθεται ξυπνια,με ανοιχτα τα ματακια για καμποση ωρα αλλα τις μεταμεσονυχτιες ωρες ξυπναει κατεξοχην για να φαει...Παντως απο τις 12 και μετα σπανια μενει ξυπνια..

Με τον υπνο δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα

Γκρινια εχουμε μονο αν αργησω λιγο το μπιμπερο!!!!!!Εκει...καμια υπομονη με αποτελεσμα να τρωει αγαρμπα και να μου βηχει ή χαζοπνιγεται

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ζωζα μου μεχρι να θρεψει. θα σου προτεινα, να βαζεις μια γαζουλα στεγνη απο πανω, για να μην ερχεται σε επαφη με την πανα και τον τραυματισει και ματωσει.

σκεψου εμενα οτι ο αφαλος επεσε στο μαιευτηριο και απο τη μερα που ηρθαμε σπιτι επρεπε να την κανουμε μπανιο κανονικο σε μπανακι. εκει να δεις γελια (και κλαμματα).


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιλακια και μη καλησπερα!!!!

σε εσας που ρωτατε για τον σαραντισμο....εγω την κορη μου που γεννηθηκε μαρτιο την εβγαλα εξω στις 20 μερες αφου πηρα απο παπα την αποκαλουμενη μιση ευχη....παιδια δεν αντεχα αλλο....ηθελα να βγω..αλλα ηθελα να την παρω μαζι μου....αν εχει καλο καιρο, που απο εδω και περα μονο καλο καιρο θα εχει εννοειται να βγαζετε τα μωρακια σας εξω...καλο τους κανετε και σας κανει και εσας καλο....

πηγα στον γιατρο...ολα μια χαρα η μπεμπουλα εφτασε τα 3400 και επειδη αυτη την εβδομαδα πηρε 100 γραμμαρια και οχι 400 οπως την προηγουμενη μου ειπε ο γιατρος να μην κανουμε κολπικη εξεταση ακομη, να την αφησουμε μεχρι την αλλη τεταρτη που θα εχω μπει στις 39 εβδομαδες και αν δεν εχω γεννησσει μεχρι τοτε..τοτε να παμε για προκληση...

αυτα τα νεα μου...πολυ περπατημα συνεστησε....γιατι ειναι ακομη ψηλα...

φιλακια πολλα σε ολες και καληνυχτα!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

kalhmera φιλες μου η μπεμπα κοιμηθηκε μεσα στο ριλαξ που ηταν τοποθετημενο μεσα στο λικνο...αχ θα χαζεψουμε στο τελος..παντως ξεκουραστηκαμε κι εμεις με τον αντρα μου αποψε...σε ολες τις κουκλες μας που γεννανε συντομα ευχομαι ψυχραιμια..και μια ευκολη γεννα με υγιεστατα μωρακια..σας φιλω..βγαινω απο το καφε να κανω δουλιτσες τωρα που κοιμαται η στρουμπουλη μου μπεμπουλα..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια και απο μενα....τι γινεστε μανουλες και μελλοντικες μανουλες???

εγω σημερα λιγο καλητερα απο χθες αν και ο μικρουλης μου τελευταια δεν μου πολυκινειται!!!

χθες ειχα γιατρο...ευτυχως δεν μου εκανε κολπικο απο την επομενη βδομαδα θα αρχισει !!

ο μπεμπακος μου ειναι 3100, δοξα τον Θεο, εχει παρει θεσει το κεφαλακι του αλλα δεν εχει εμπεδωθει μου ειπε ακομη στην λεκανη μου αρα ολα ειναι πιθανα!!!

μου εγραψε και εξετασεις , κολπικες για αεροβια και στρεπτοκκοκο, και γεν αιμ και ουρων!!

αυτα ....και περπατημα μου ειπε!!!

η Γκελυ μας βγηκε αραγε???

ευχομαι να πηγαν ολα καλα και να εχει συντομα τον μπεμπη της σπιτι!!!

εγω το δωματιο του ακομη δεν το εχω φτιαξει με τις προικουλες...ηθελα να ξερα τι περιμενω????


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μανουλες και μελλουσες!

Εγω εχθες ξεποδαριαστικα με επιασε μετα η μεση περπατουσα σχεδον ολη την μερα απαπαπαπα δεν το ξανακανω με τιποτα.

Βανιλιτσα μου μια χαρα ο μπεμπουλης δεν νομιζω πως εχει τοσο χωρο πλεον για να ξαναγυρισει με το κεφαλι προς τα πανω ειναι στριμωγμενος εκει μεσα οποτε λιγο δυσκολο!!

Λεω να παω στο σουπερ τωρα που ειναι νωρις πριν με πιασει η ζεστη!

Φιλιααα


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσια , με το καλο οι επομενες κοιλιτσες.

Ετοιμαζομαι να παρω την ΄παιδιατρο ενα τηλ γιατι η μικρη δυο φορες εχει βγαλει το γαλα αν και δεν πινει πολυ απο το ξενο τωρα τελευταια , ΄προφανως αρχιζει να την χορταινει το δικο μου .

Φιλακια σε ολες


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας....

ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ

καλως σας βρισκω ,ευχαριστω για τις ευχες σας και για τα τηλεφωνηματα σας

με βοηθησαν ,ευχαριστω,ευχαριστω,ευχαριστω.....

ειμαστε καλα και οι δυο,απλα για λιγο δεν ειμαστε μαζι

εγω σπιτι και ο μπεμπης στην θερμοκοιτιδα

ειμασταν πολυ τυχεροι γιατι γεννηθηκε το σαββατο και το δικο μου σωμα αρχισε να παρουσιαζει συμπτωματα προεκλαμψιας δυο μερες μετα,λογω κεκτιμενης ταχυτητας....

ο μπεμπης παει πολυ καλα ,χθες πηρε 60 γρ.και προχθες πηρε 80 γρ

στις δυο μερες που παιρνει γαλα

πηγαινω με το γαλα μου στην μοναδα και του το δινουν,εινα πολυ δεκτικος στο γαλα μου και οι γιατροι ειναι πολυ ευχαριστημενοι

γενικα φαινεται οτι θα μεινει στην θερμοκοιτιδα λιγοτερο απο την αρχικη εκτιμηση,αλλα βλεπουμε

ειναι ενα κουκλακι και τσακωνομαστε με τον αντρα μου σε ποιον μοιαζει:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

εγω περασα ενα ψιλοσοκ που γυρισαμε χωρις τον μπεμπη στο σπιτι αλλα σιγα σιγα το ξεπερναω

αυτα ,δεν εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες

ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα

σας φιλω,παω να ετοιμασω το γαλα και να παω να δω τον μπεμπη ,θα τα ξαναπουμε το απογευμα

α,ξεχασα

θα συμφωνησω με ολες τις αλλες μανουλες

τιποτα δεν ειναι ευκολο,με την γεννα,με οποιο τροπο,αλλα ειναι τοσο μεγαλη η χαρα και η ικανοποιηση μετα ,που εχεις το παιδακι σου και το βλεπεις να σου χασμουριεται,να σου τεντωνεται ,να σου κλαιει,και ολα τα αλλα,ξερετε,που δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο,μεγαλο,μπορει να κανει καποιος στην πορεια της ζωης του...........


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites

καλως την Γκελυ μας με τον παιδαρο της!!!!!!!!!!!

παντα γεροι και ευτυχισμενοι και οι τρεις σας κοριτσι μου, με το καλο να τον δεχτεις και στο σπιτακι σας;)

πως ηταν η καισαρικη???δεν ξερω αλλα και εγω εχω ενα προαισθημα πως θα γεννησω με καισαρικη.

δεν με νοιαζει αρκει να πανε ολα οκ...

κοριτσια να σας πω τι σκεφτομαι....το χερι του γιατρου (για τον κολπικο) και της μαιας την ωρα των πονων....και φρικαρωωωωωωωωωω:confused:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

γκελακο μου να σου ζησει το μπεμπεζουδι σου. να ειναι γερος και συντομα να ερθει σπιτακι σας.

ξεκουρασου τωρα που μπορεις να κοιμηθεις ολη νυχτα, θα ειναι σωτηριο αυτο για σενα αργοτερα που θα ερθει σπιτι και θα θελει πολλη φροντιδα.

Βανιλιτσα μην προκαταβαλλεσαι παιδι μου. εχεις 3 εβδομαδες ακομα μπροστα σου και το παιδι μπορει ανετα να εμπεδωθει.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε???

γκελουκο μου πηγες σπιτι...εεε σε λιγες μερες θα βγει πιστευω και το μωρακι σου....και θα εισαστε ολοι μαζι παρεουλα...

βανιλλιτσα ...μια χαρα ο μπεμπουλης σου.....μην φρικαρεις οσο και να πονας εκεινη τη στιγμη μολις δεις το αγγελουδι σου θα τα ξεχασεις ολα

μπαρμπι τι κανεις κοριτσακι μου???

φαιρυ μου πηρες την παιδιατρο τι σου ειπε???


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...