Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

εμενα νομιζω πως η καταθλιψη μου εχει χτυπησει την πορτα!!!

ολο αποριες ειμαι ...δεν με καταλαβαινει κανεις!!

φοβαμαι ...κλαιω συνεχεια οταν μενω μονη μου...ετσι χωρις λογο και αιτια!!σκεφτομαι και τον τοκετο και το μετα στο σπιτι!!

δεν λεω ο αντρας μου και βολτουλες με πηγαινει και με κανει να γελαω...αλλα εγω αν κολλησει το μυαλο μου παει..φρικαρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολα αυτα συνεβησαν απο την στιγμη που μπηκα στον μηνα μου!!!

ενω σε ολη την εγκυμοσυνη μου ελεγα συνεχεια αντε να φτασω μεχρι τελους και να πανε ολα καλα ...τωρα με εχει πιασει κατι ...αλλο πραμα!!!το περασατε αυτο βρε κοριτσια?

κι εγω οταν μπηκα στον ενατο φοβομουν νε μενω μονη μου ειδικα το βραδυ!!

ποπο τωρα με ε[πιασε μια νυστα..λες και ειμαι 5 εβδομαδων εγκυος.. ενω κοιμηθηκα καλα... οχουυυ ουφφφφφφφφ

Αχχχχχ, εχω μια νυστα λες και εχω να κοιμηθω δυο βδομαδες ενα πραγμα!!!

Κανε ναπι!:D

ολες παθαινουμε τις φρικες μας..εγω νοσταλγω πολυ τη φαση της εγκυμοσυνης..και κλαματα με πιανουν καμια φορα οταν απογοητευομαι με το μωρο πυ κλαιει συνεχεια..κι οτανανησυχω πολυ για κατι..χτες την ξανακαναμε μπανιο με τον αντρα μου..αυτη εκλεγε ασταματητα ,εγω να φοβαμαι βασικα για τον αφαλο της(χτες επεσε ο αφαλος και τωρα εχει μια πληγουλα και τρεμω)και να επικρατει σπιτι ενας πανικος!να φωναζω να λεωωω δε μπορωωωω φοβαμαιιι δεν αντεχωωω αλλοοοο και ο αντρας μου να με κοιταει λες και ημουν ουφο..μετα μου ηρθαν κλαματα που παλι δεν κοιμοταν..ξαπλωσα και την κοιμησε αυτος..αφηστε τα πολυ πανικοβαλλομαι εγω..και τωρα απο τις 8.30 δεν εχει κοιμηθει καθολου..ολο στα χερια θελει..ρε κοριτσια εσεις που γεννησατε κοιμουνται συνεχεια τα μωρακια σας?

Εμενα κοιμαται λιγο και πειναει πολύ και τρωει συνεχεια και θελει και το boobs πιπιλα, μην ανησυχεις κλασικο ειναι αυτό

Μαρα μου εχεις δικιο μαλλον συνηθισα το μεσα μου φαινεται , θα την παρω και θα φυγουμε σ αλλη γη σ αλλα μερη λαλαλαλλαλα.

Αντε πλησιαζει η μερα που θα γινεις μανουλα Μαρα μου .Το εφτιαξες τελικα το δωματιο? εγω εχω μεινει ετσι οπως το ειχα στην εγκυμοσυνη οτι προλαβα προλαβα να κανω τοτε , τωρα δεν προλαβαινω και για πολλα.

Ψιτ κιουρία μου, βγειτε καμια βόοοοολτα θα ισιωσεις θα δεις!:D:D

Καλησπέρες από εμενα και το attachment μου:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εσας σας το ειπαν και οι παιδιατροι? θα παρω να ρωτησω να μου δωσει το οκ και μια βολτα θα την κανω .Μπορω να παω και στα μαγαζια οεο??

Εμες ηρθε τη δευτερη μερα που γυρισαμε σπίτι και μας εδωσε τις ευχες της για καλες βόλτες!!!:D:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μάρα μου ο μικρός μπορεί να αλλάζει και 3 σαλιάρες την μέρα μια και δίνω ξένο γάλα και βγάζει συνέχεια. τα φορμάκια τα αλλάζουμε 1 φορά την μέρα και που και που 2 αλλά αυτά που δεν προλαβαίνω είναι πετσέτες. τις κατουράει ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω να του βγάλω την πάνα και μέχρι να του καθαρίσω τα χοντρά για να τον πάω στην βρύση ρίχνει ένα κάτουρο. τρέχω κάθε φορά να τον προλάβω τουλάχιστον να κατουρήσει στον νιπτήρα. άσε που κάποιες φορές κάνει και το χοντρό του έτσι στην ψύχρα. οπότε μέτρα ρούχα για πλύσιμο.

φαίρυ εμένα ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μόνο να αποφεύγω τους κλειστούς χώρους κυρίως με ηλικιωμένους ή παιδιά.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

οοοοοοο η μπουμπου και ο ακολου8ος!!! τ κανετε?? σου ειπα οτι το παιδι σου ειναι θεοτητα ετσι?

Το παιδί μου το μικρο attachment σε ευχαριστει τα μαλα και σου στελνει σβουριχτα φιλακιααααααααα:D:D

Τι κανεις μικρη μου Μαρα?

φαιρυ και μαγαζια και οπου 8ελεις το πας το παιδι... αλλα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΓΡΙΕΣ! φτυνουν οι ρουφιανεσ!

Με πεθανες!!!!:mrgreen::mrgreen::tongue:


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα Μαρα , ναι ναι θα προσεχω τις γριες οχι τιποτα αλλο μαζι με το φτυσιμο μην φυγει και καμια μασελα χαχαχαχα

Και μενα η παιδιατρος μου μου ειπε να ειμαι ανετη και χαλαρη μην το κανω μημουαπτ το παιδι , θα παρω να το τσεκαρω και αυριο το πρωι αμα δεν με δειτε μεσα ,ξερετε που θα ειμαι :D

Καλα δεν χορταινω να βλεπω τα μπεμπονια στο φεις .Ελα να γεννησετε και οι αλλες να γινουμε πολλες μαμαδες με μπεμπακια .


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μάρα μου ο μικρός μπορεί να αλλάζει και 3 σαλιάρες την μέρα μια και δίνω ξένο γάλα και βγάζει συνέχεια. τα φορμάκια τα αλλάζουμε 1 φορά την μέρα και που και που 2 αλλά αυτά που δεν προλαβαίνω είναι πετσέτες. τις κατουράει ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω να του βγάλω την πάνα και μέχρι να του καθαρίσω τα χοντρά για να τον πάω στην βρύση ρίχνει ένα κάτουρο. τρέχω κάθε φορά να τον προλάβω τουλάχιστον να κατουρήσει στον νιπτήρα. άσε που κάποιες φορές κάνει και το χοντρό του έτσι στην ψύχρα. οπότε μέτρα ρούχα για πλύσιμο.

φαίρυ εμένα ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μόνο να αποφεύγω τους κλειστούς χώρους κυρίως με ηλικιωμένους ή παιδιά.

οσο δεν κατουρουσαν πριν..το κατουρανε μετα προφανως χοχοχοοχχοχοοοχοχοχο


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

newmummy εγώ γέννησα με καισαρική , μην σε στεναχωρεί καθόλου αυτό

δεν έχει σημασία το πως γεννάς σημασία έχει να γεννηθεί γερό και δυνατό το μωρό.

να σου πω ότι εγώ δεν πόνεσα καθόλου.

Ροζούλα μου σηκώθηκες αμέσως μετά το χειρουργείο? Δε μπορώ να πω οτι είμαι αγχωμένη γι'αυτό απλά θα ήθελα να ζήσω τη διαδικασία και όχι να μοιαζει με ιατρική επέμβαση. Αλλα συμφωνω απόλυτα... ας είναι καλά η μπέμπα και δε με νοιάζει. Η μικρή μου δεν έχει κανένα πρόβλημα αλλά μάλλον βολεύτηκε και δε γυρνα ;).


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

με την επισκλειρίδιο έχεις απόλυτη επαφή με το περιβάλλον

άκουσα το πρώτο κλάμα μου τον έφεραν στο πρόσωπο μου και τον ακούμπησα

σηκώθηκα από το πρώτο 24 και αν δεν είχα τον ορό και τον καθετήρα θα ήμουν τζάμι. τον ορό άργησαν να μου τον βγάλουν γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη και έπεσε στο 27 μετά την καισαρική και φοβόταν η γιατρός να μου το βγάλει. κατά τα άλλα όλα καλά. οι νοσοκόμες με φώναζαν γιατί την έβγαζα στην βόλτα όλη την ώρα.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε το ατιμο το κοριτσι χοχοχοχοχοχοχοοχοχοοχοχ! σαν την δικια μου που σκαλωνει παντα στο οστο της λεκανης

μην σκας για την καισαρικηγ.. δες το κ αλλιως.. σε 10 λεπτα καθαρισεσ!

ποτε σε βλεπει η φραου να μπαινεις?

Θα τη ρωτήσω την άλλη πέμπτη που θα πάω. Δε μου έχει πει. Μεχρι στιγμής κάνω το κόλπο με το φακό μπας και φιλοτιμηθεί αλλά δεν το βλέπω... Η μαία μου μου είπε να πάω και βελονισμό... τι άλλο θα κάνω η έρμη μάνα???


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

λοοολ new.. εγω νομιζω πως οτι και να του κανεις.. αμα δεν ειναι εκεινο ετοιμο να γυρισει...δεν θα γυρισει που να κοπανιεσαι.. βελονισου ομως για να μην λες οτι δεν το παλεψες :P


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...