Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Παιδιά ΣΟΣ καρυότυπο ζεύγους έτσι και εμείς πολλά ωοθυλάκια μηδέν βλαστοκυστες στο τέλος έκανα αυτή την εξέταση είχα αμοιβαία μετάθεση και τελικά το έχει και ο πατέρας μου σας εύχομαι τα καλύτερα αλλά αν δεν κάνατε καρυότυπο να τον κάνετ χτες 

      Από τις πρώτες εξετάσεις που κάναμε ήταν ο καρυοτοπος! 

      πρίν από 35 λεπτά , Soho24 είπε:

      Μην αποκαρδιώνεσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως. Εγώ έκανα 3 διεγέρσεις σε ηλικία 42 ετών και καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες. Μόνο μία επέστρεψε υγιής από τον προεμφυτευτικό, και ήταν από την τελευταία διέγερση. Εσείς μαζέψατε 8 (!) βλαστοκύστες από μία και μόνο ωοληψία! Πολύ εντυπωσιακό νούμερο, αλλά σκέψου ότι ίσως ο συγκεκριμένος κύκλος να μην ήταν τελικά ποιοτικός. Τα νούμερα στην ηλικία μας είναι φυσικά απογοητευτικά, αλλά υπάρχει ελπίδα! Μην τα παρατάς. Κάνε και αυτή την εξέταση που ανέφερες, αλλά μην ξεχνάς ότι οι βλαστοκύστες προήλθαν όλες από έναν και μοναδικό κύκλο διέγερσης. 

      Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά πραγματικά σήμερα μου κόπηκαν τα φτερά με τα αποτελεσματα.. Όπως κ να έχει σίγουρα δεν εγκαταλείπω τον αγώνα, αλλά δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα κ στενεύουν τα περιθώρια να πάνε όλα καλά...

Άγχος και φοβίες


Recommended Posts

Καλημέρα, Καλή Χρονιά εύχομαι ολόψυχα σε όλα τα μέλη με Υγεία πάνω από όλα και πολλά πολλά μωράκια!!!!

Πριν κάποιους μήνες είχα γίνει μέλος στο site προσπαθώντας να αποφασίσω αν είμαι έτοιμη να προσπαθήσουμε με το σύζυγο για παιδί ή όχι, μιας και δεν ένιωθα αυτό που λένε βιολογικό ρολόι να έχει χτυπήσει ακόμη.

Από τότε και μετά αρχίσαμε να μην προσέχουμε χωρίς όμως να προσπαθούμε και ιδιαίτερα. Συν του ότι ο σύζυγος πήρε κάποια δουλειά μακριά από την Αθήνα που μένουμε, οπότε οι επαφές ήταν αραιές και σπάνια κοντά στις γόνιμες μέρες.

Παρόλα αυτά κάθε φορά που μου ερχόταν περίοδος στεναχωριόμουν, κι ας μην είχα "ψηθεί" ακόμη πολύ για μωρό (δεν είναι περίεργο? από τη μια να μην "καίγομαι" κ από την άλλη να στεναχωριεμαι...).

Τον τελευταίο μήνα είχαμε επαφές τουλάχιστον 3μέρες νωρίτερα από την ωορηξία οπότε θεωρούσα δεδομένο του ότι δεν....

(Ο γιατρός επίσης μου είχε πει λόγω οπίσθιας κάμψης μήτρας να κάθομαι μετά την επαφή ξαπλωμένη μπρούμυτα για 1 ώρα κάτι που όχι μόνο δεν έκανα αλλά σηκωνόμουν αμέσως και έκανα μπανάκι)

Μεσολάβησαν γιορτές όπου ήπια αρκετό αλκοόλ.

Κάθε μέρα κάτι έπινα αλλά όχι πολύ, όμως υπήρξαν και 2-3 μέρες στις γιορτές που ήπια πολύ....

Σήμερα είμαι στη 2η μέρα καθυστέρησης.

Μέχρι χτες είχα τρομερούς πόνους στο στήθος και πρήξιμο, συνεχίζεται αλλά λιγότερο έντονα.

(κάτι που μου τυχαίνει όμως μερικές φορές και προ περιόδου)

Επίσης χτες το βράδυ είχα πολλές κρυάδες και βάζω θερμόμετρο και είχα 37 ενώ δεν είμαι ή τουλάχιστον δεν νιώθω άρρωστη.

Επίσης συνήθως πριν την περίοδο έχω πάντα ροζ ή καφέ υγρά αρκετά.

Αυτή τη φορά το μόνο που είχα ήταν μια φορά εχτες στο σκούπισμα ελάχιστο ροζ....και πάνω που άρχισα να στεναχωριέμαι, από τότε ξανά τίποτα....

Και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα!!!

Από τη μια τρέμω κάθε φορά που πάω στην τουαλέτα μη δω αίμα, από την άλλη φοβάμαι πολύ και το ενδεχόμενο του να έχει προκύψει κανένα σποράκι λόγω του αλκοόλ μην έχω κάνει κακό....

Τι να κάνω?

Να πάω για εξέταση ή να περιμένω?

Φοβάμαι και αγωνιώ τόσο πολύ.....


sqgWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...