Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τουλαχιστον τρωει γιαουρτακι ελπιζω να ειναι φαση και να της περασει...συνηθισε το δικο σου γαλα γιαυτο τουλαχιστον την θηλασες αρκετο καιρο... στο αλλο παρεντς διαβασα πως το κατσικισιο γαλα μοιαζει περισσοτερο με το ανθρωπινο δεν ξερω αν υσχιει ρωτα και την παιδιατρο αν συμφωνει και να της το δοκιμασεις(αν δεν το εχεις κανει ηδη) μηπως πιει..και αφου χρονισει και το επιτρεψει ο γιατρος αν βαλεις λιγο μελι μεσα ισως το πινει..σε αυτην την ηλικια λενε πως πρεπει να τρωνε 3 μεριδες γαλακτοκομικων την ημερα...με τα 3 γιαουρτακια πιστευω πως εισαι καλημενη οσο αφορα το ασβεστιο ,αφου το γιαουρτι εχει περισσοτερο ασβεστιο απ'οτι το γαλα..

Τελικα αποφασισα να της δωσω το Ολυμπος Ζωης που ειναι απο τα καλυτερα με βαση την GREENPEACE και απο μικρη βιομηχανια το δοκιμασα κιολας και μου αρεσε δεν μυριζει καθολου και μου φανηκε ελαφρυ... σημερα το βραδυ θα της το δωσω ελπιζω να το πιει... liarena το κουκακη ειναι απο εδω απο το Κιλκις και οι ντοπιοι εδω το προτιμανε ειναι εξισου καλο ,απλα μου ειπαν πως ειναι λιγο πιο βαρυ..Απλα εγω νομιζα πως απο την στιγμη που θα κοψουμε την σκονη οτι επρεπε να της δινω καποιο παιδικο..αλλα πλεον τρωει σχεδον τα παντα οποτε τις βιταμινες τις περνει και απο τις τροφες

pontikaki δεν πειραζει τον αλλο μηνα παλι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα,ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

ιωαννα μου εγω στον πρωτο εδινα απο τον χρονο φρεσκο ,στον μικρο μου σους 16 μηνες περιπου του εδινα μεβγαλ,αλλα τωρα που ειμαστε εδω τους δινω κουκακη ,ειχα ακουσει απο παλια τα καλυτερα λογια γι αυτο το γαλα κι οσο ειμαι εδω αυτο θα τους δινω!

κοριτσια μην λετε για αυπνιες ο μεγαλος ως τα τρια επινε ανα τρεις ωρες γαλα και τωρα που ειναι ο ενας 5.5 και ο αλλος κοντα στα 3 ακομα ξυπνανε ,εχω να κοιμηθω ολοκληρη νυχτα...........................!!!που θα παει οταν πανε φανταροι θα το καταφερω,εκτος κι αν με περνουν κια τοτε τηλ να παω να τους κοιμισω!!!!!!!!!!

Σε θαυμαζω πως αντεχεις!!!

εμενα ευτυχως απο 2 μηνων εκοψε το βραδυνο εγερτηριο ..κοιμοταν 9 μεχρι 6 το πρωι πηγαινε.. εκτος απο κατι εκτακτα που και που... και απο τοτε που αρχισαμε στερεα τροφη κοιματε μεχρι της 8... αλλα και παλι μεχρι τωρα που ειναι 16 μηνων μπορει 1 με 2 φορες το μηνα να ξυπνησει 6 και μετα ξανακοιματε

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι ποντικακι μου ,υπομονη τον επομενο μηνα ολα θα πανε καλυτερα!!

Ποντικάκι, υπομονή!! Ελπιζω ο επόμενος μηνας να είναι ο τυχερός σας!!!

pontikaki δεν πειραζει τον αλλο μηνα παλι..

Ευχαριστω πολυ κοριτσια αντε να δουμε μηπως μας χαμογελασει ο επομενος μηνας!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε θαυμαζω πως αντεχεις!!!

εμενα ευτυχως απο 2 μηνων εκοψε το βραδυνο εγερτηριο ..κοιμοταν 9 μεχρι 6 το πρωι πηγαινε.. εκτος απο κατι εκτακτα που και που... και απο τοτε που αρχισαμε στερεα τροφη κοιματε μεχρι της 8... αλλα και παλι μεχρι τωρα που ειναι 16 μηνων μπορει 1 με 2 φορες το μηνα να ξυπνησει 6 και μετα ξανακοιματε

υπαρχουν τετοια παιδακια?!!1φτου φτου φτου μην σας ματιασω.

τωρα για το πως αντεχω?το μονο που θα πω ειναι οτι καποιες βραδυες φωναζουν,κλαινε κι εγω δεν ακουω τιποτα!νοιωθω ασχημα ,αλλα .............!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ..

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ??Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΞΕΡΕΤΕ?????


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?:Pκουραγιο με τα μικρα σας:P:p:p:pστο γαλα το κατσικισιο να βαλεις λιγο αλατι για να το πεινη,και οταν το βραζεις να προσεχεις την πετσα που βγαζει λογω του βουτηρου ζεστο πινετε η τελειος κρυο..:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια?

πως ειστε?εμεις εδω τα ιδια κανενα νεο ολα ησυχα προσ το παρων.

εχουμε μια παρα πολυ ωραια μερα και περιμενω και επισκεψεις για μια δυο μερεσ λοιπον θα εχω παρεουλα τα πεθερικα μου.

κατα τα αλλα μετραω αντιστροφα να ερθει η αλλη εβδομαδα να παω να κανω την αυχενικη να μου φυγει και αυτο το ανχος αυτα.

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κουκλες! και εμεις εδω εχουμε πολυ ωραιες μερες και καθε πρωι περνω τον μπομπο και παμε βολτουλα!!

ολα καλα θα πανε με την αυχενικη,καλα να περασεις με τα πεθερικα και κοιτα να το εκμεταλευτεις και να ξεκουραστεις,να χαλαρωσεις!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΙΛΚΙΣ.....

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ....ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.....

ΦΟΒΑΜΑΙ....

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΑ.....

ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΗ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΥΓΟΥΡΑ...:D

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ....


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΙΛΚΙΣ.....

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ....ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.....

ΦΟΒΑΜΑΙ....

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΑ.....

ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΗ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΥΓΟΥΡΑ...:D

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ....

Καλημερα Πενυ ελα βρε που αγχωνεσαι για το πως θα γεννησεις,ενταξει αν σου πει ο γιατρος καισαρικη θα προετοιμαστεις καταλληλα και ολα καλα ασε το χρονο να δειξει,μη σε πιανει πανικος απο τωρα, εσυ να προσεχεις οπως σου ειπε ο γιατρος και να λες οτι δεν τρως για καλο δικο σου και του μωρου και οχι γιατι ετσι πρεπει ουτε γιατι σου το ειπε ο γιατρος για ολα τα παραπανω.

Να σκεφτεσαι το μωρακι σου και τι ωραια που θα ειναι οταν θα το κρατας στην αγκαλια σου και θα χαιροσαστε μαζι ολα αυτα τα ωραια που του εχεις η θα του ψωνισεις και ποσο ωραια θα ειναι να το κακομαθαινεις να το εχεις συνεχεια αγκαλιτσα!!! :wink:


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Ολες καλα???

Ελπιζω να εκμεταλευεστε τον καιρο και να ειστε στις βολτουλες....:D

Εμεις απο Δευτερα εχουμε 4 μερουλες αδεια και ολο και κατι θα κανουμε!!!!

Πεννυυυυυυυ....μην φοβασαιαιαιαιαιαια...ειπαμε ολα θα πανε καλααααααα!!!!!!

Αμαν!!!!Λες και εισαι η πρωτη που """"ισως""""" Κανει καισαρικη!!!!!

Τωρα σε λιγο καιρο θα γινεις μανουλα και φοβασαι αυτα???????????????

:D:D:D

Παρε τον αντρουλη να σε παει βολτουλα να ξεχαστεις!!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΙΛΚΙΣ.....

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ....ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.....

ΦΟΒΑΜΑΙ....

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΑ.....

ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΗ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΥΓΟΥΡΑ...:D

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ....

Πόσο μεγάλο είναι το μωράκι? και 4 κιλά να γεννηθεί μπορείς φυσιολογικά.

Μήπως ήθελε μόνο να σε τρομάξει να μην πάρεις άλλο βάρος. Αρκετοί γιατροί έχουν κόλλημα με το βάρος της εγκύου. Κάτι θα ξέρουν...


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...