Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

believe76 ευχαριστω πολυ!!

glam σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγω το σκέφτομαι, μετακομηση στην Ορεστιάδα λιγες μερές μετα την καισαρική μου με ενα νεογέννητο και ενα ακομα παιδί 16,5 μηνων!!

Ανησυχω για τα παιδακια μου κυριως. Η Μαρίνα μου θα εχει να αντιμετωπισει ενα νεο μωρο, ενα νέο σπιτι και μια νέα πολη!! Ολα μαζι και ειναι τοσο μικρουλα δεν ξερω πως θα αντιδράσει σε τοσες αλλαγες. Και το σποράκι μας θα είναι λιγων ημερων, φοβάμαι το ταξιδι καθως και το πως θα την εχω να κυκλοφορει τοσο μικρουλα. Το 40ημερο της λοχειας δεν θα μπορεσουμε να το κρατησουμε με την μετακομηση. Οχι πως δεν σκέφτομαι το πακετάρισμα, ξεπακετάρισμα, πλυσιμο και τακτοποιηση!! Οσο να ειναι θα εχουν σκονη, βρωμιες και εγω θα εχω ενα νεογεννητο να προστατευσω!! Η Μαρινα μου δεν μ'αφηνει να φτιαξω βαλιτσα χωρις να την αδειασει 5-6 φορες θα μας αφησει να πακεταρουμε και να ξεπακεταρουμε;

Εχει κανει καποια μετακομηση με νεογεννητο και τοσο μικρο παιδι; πως ηταν;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωωωωω mariamg συγχαρητηρια για το κοριτσακιιιιι!!!!!

Αντε ποιος την χαρη σου θα εχεις 2 γυνακες να σε βοηθανε στο σπιτι και να πινεις και ενα ποτηρι νερο απο τα χερια τους οπως λεμε εμεις!!!!!

Με το καλο κουκλα μου ολα!!!

Εντωμεταξυ τωρα το παρατηρησα μονο εγω δεν εχω παιδια εδω μεσα!!!!

Θα μου δινετε μαθηματα αργοτερα εσεις οι εμπειρες μαμαδες!!!!

ΟΚ????

Εγω κοριτσια ακομα περιοδο δεν ειδα!!!!

Χτες πηρα να κλεισω ραντεβου για σημερα αλλα δεν υπηρχε κενο πουθενα και με εβαλε την Δευτερα στις 10.30!!!

Ειναι του Βαλεντινου κιολας...αν ειμαι εγκυος δεν θα χρειαστει να παρω κανενα δωρακι στον αντρουλη!!!!:D:D:D

Αυτα!!!

Να ειστε ολες καλα!!!!

Φιλιαααα...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχω για τα παιδακια μου κυριως. Η Μαρίνα μου θα εχει να αντιμετωπισει ενα νεο μωρο, ενα νέο σπιτι και μια νέα πολη!! Ολα μαζι και ειναι τοσο μικρουλα δεν ξερω πως θα αντιδράσει σε τοσες αλλαγες. Και το σποράκι μας θα είναι λιγων ημερων, φοβάμαι το ταξιδι καθως και το πως θα την εχω να κυκλοφορει τοσο μικρουλα. Το 40ημερο της λοχειας δεν θα μπορεσουμε να το κρατησουμε με την μετακομηση. Οχι πως δεν σκέφτομαι το πακετάρισμα, ξεπακετάρισμα, πλυσιμο και τακτοποιηση!! Οσο να ειναι θα εχουν σκονη, βρωμιες και εγω θα εχω ενα νεογεννητο να προστατευσω!! Η Μαρινα μου δεν μ'αφηνει να φτιαξω βαλιτσα χωρις να την αδειασει 5-6 φορες θα μας αφησει να πακεταρουμε και να ξεπακεταρουμε;

Βοηθεια απο τους δικους σας δε θα εχετε να σου κρατανε τα κοριτσια για να μπορεις να πακεταρεις με την ησυχια σου για κανεναδυωρο? Σιγουρα θα ειναι πολυ δυσκολο αλλα μη το σκεφτεσαι απο τωρα και χαλιεσαι ασε να δεις τι θα γινει!

Εντωμεταξυ τωρα το παρατηρησα μονο εγω δεν εχω παιδια εδω μεσα!!!!

Θα μου δινετε μαθηματα αργοτερα εσεις οι εμπειρες μαμαδες!!!!

ΟΚ????

Εγω κοριτσια ακομα περιοδο δεν ειδα!!!!

Χτες πηρα να κλεισω ραντεβου για σημερα αλλα δεν υπηρχε κενο πουθενα και με εβαλε την Δευτερα στις 10.30!!!

Ειναι του Βαλεντινου κιολας...αν ειμαι εγκυος δεν θα χρειαστει να παρω κανενα δωρακι στον αντρουλη!!!!:D:D:D

Αυτα!!!

Να ειστε ολες καλα!!!!

Φιλιαααα...

Καλα αποτελεσματα τη Δευτερα θα ειναι το καλυτερο δωρο που θα μπορουσες να του κανεις!!!!!

Περιμενουμε και μεις με αγωνια!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

mariamg εγω εκανα μετακομισει ετσι ακρηβως αλλα ειχα γενηση την 1 κορη,για το θεμα της σκονης την αφησα 2 μερες στην μαμα μου και μετα την πηρα μαζι μου:P εσει πρεπει να τις αφησεις καπου και τις 2:p
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωωωωω mariamg συγχαρητηρια για το κοριτσακιιιιι!!!!!

Αντε ποιος την χαρη σου θα εχεις 2 γυνακες να σε βοηθανε στο σπιτι και να πινεις και ενα ποτηρι νερο απο τα χερια τους οπως λεμε εμεις!!!!!

Με το καλο κουκλα μου ολα!!!

Εντωμεταξυ τωρα το παρατηρησα μονο εγω δεν εχω παιδια εδω μεσα!!!!

Θα μου δινετε μαθηματα αργοτερα εσεις οι εμπειρες μαμαδες!!!!

ΟΚ????

Εγω κοριτσια ακομα περιοδο δεν ειδα!!!!

Χτες πηρα να κλεισω ραντεβου για σημερα αλλα δεν υπηρχε κενο πουθενα και με εβαλε την Δευτερα στις 10.30!!!

Ειναι του Βαλεντινου κιολας...αν ειμαι εγκυος δεν θα χρειαστει να παρω κανενα δωρακι στον αντρουλη!!!!:D:D:D

Αυτα!!!

Να ειστε ολες καλα!!!!

Φιλιαααα...

Mακαρι φιλεναδα...καλε πολλες μερες καθυστερηση εχεις.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι,αν γνωριζετε επειδη προκεται να πιασω δουλεια εχετε ακουσει τιποτα για την αδεια που μπορει να παιρνει ο αντρας για την γενηση τον παιδιων (9μηνη)οταν δουλευει η μητερα?που μπορω να μαθω πληροφοριες?:P

Link to comment
Share on other sites

Μπετυ πηρε ο αντρας αυτη την αδεια ..πρεπει να την παρει πριν το παιδι συμπληρωσει τους 14 μηνες... πες τον αντρα σου να ρωτησει μεσα εμεις απο το στρατοπαιδο απο το 1ο γραφειο ενημερωθηκε εχουν εκει την διαταγη...

Απ'οτι θυμαμαι πρεπει να δωσει απο τον εργοδοτη σου βεβαιωση στην οποια αναγραφει τι ειδους συμβαση εχεις(μονιμη,αοριστου,μερικη ή πληρη απασχοληση κτλπ),ποσο καιρο δουλευεις,αν εχεις κανει χρηση εσυ της 6μηνης αδειας,μια βεβαιωση απο το ΙΚΑ,την οποια βεβαιωση το ΙΚΑ δεν την δινει απο το 1986(χαχαχα ψαξε να βρεις)εμεις αυτη την βεβαιωση δεν την δωσαμε και τελος κανει καποιες αναφορες μαζι με την ληξιαρχικη πραξη γεννησεως του παιδιου τα στελνουν στο ΓΕΣ και περιμενετε την απαντηση.Εγω επειδη ειχα παρει 6 μηνες αδεια απο τον ΟΑΕΔ τον δωσανε αδεια 1 μηνα και 63 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε? Εμεις μεχρι σημερα το απογευμα ολα καλα αλλα οταν ξυπνησε ο μικρος ειχε δεκατα (φυσικα ειναι πολυ ευδιαθετος,παιζει, τρεχει φωναζει,χορευει κτλ) αλλα δε μας αφηνει με τπτ να του βαλουμε θερμομετρο ουρλιαζει και γινεται κατακοκκινος μας ακουει ολη η πολη οχι απλα το τετραγωνο και πριν καμια ωρα που του εβαλε ο αντρας μου απο το ζορι που ουρλιαζε εκανε εμετο τον καναμε μπανιο φυσικα δεν ηπιε γαλα αλλα κοιμηθηκε και ολη την ωρα στο μπανιο εκλαιγε (δεν τον μπορει τον εμετο και μετα ετρεμε αλλα ητανε απο το φοβο) σκεφτομαι σε καμια ωρα να του βαλω θερμομετρο στον υπνο!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπετυ πηρε ο αντρας αυτη την αδεια ..πρεπει να την παρει πριν το παιδι συμπληρωσει τους 14 μηνες... πες τον αντρα σου να ρωτησει μεσα εμεις απο το στρατοπαιδο απο το 1ο γραφειο ενημερωθηκε εχουν εκει την διαταγη...

Απ'οτι θυμαμαι πρεπει να δωσει απο τον εργοδοτη σου βεβαιωση στην οποια αναγραφει τι ειδους συμβαση εχεις(μονιμη,αοριστου,μερικη ή πληρη απασχοληση κτλπ),ποσο καιρο δουλευεις,αν εχεις κανει χρηση εσυ της 6μηνης αδειας,μια βεβαιωση απο το ΙΚΑ,την οποια βεβαιωση το ΙΚΑ δεν την δινει απο το 1986(χαχαχα ψαξε να βρεις)εμεις αυτη την βεβαιωση δεν την δωσαμε και τελος κανει καποιες αναφορες μαζι με την ληξιαρχικη πραξη γεννησεως του παιδιου τα στελνουν στο ΓΕΣ και περιμενετε την απαντηση.Εγω επειδη ειχα παρει 6 μηνες αδεια απο τον ΟΑΕΔ τον δωσανε αδεια 1 μηνα και 63 μερες

1 μηνα και 23 μερες ηθελα να πω εκανα λαθος σορρυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε? Εμεις μεχρι σημερα το απογευμα ολα καλα αλλα οταν ξυπνησε ο μικρος ειχε δεκατα (φυσικα ειναι πολυ ευδιαθετος,παιζει, τρεχει φωναζει,χορευει κτλ) αλλα δε μας αφηνει με τπτ να του βαλουμε θερμομετρο ουρλιαζει και γινεται κατακοκκινος μας ακουει ολη η πολη οχι απλα το τετραγωνο και πριν καμια ωρα που του εβαλε ο αντρας μου απο το ζορι που ουρλιαζε εκανε εμετο τον καναμε μπανιο φυσικα δεν ηπιε γαλα αλλα κοιμηθηκε και ολη την ωρα στο μπανιο εκλαιγε (δεν τον μπορει τον εμετο και μετα ετρεμε αλλα ητανε απο το φοβο) σκεφτομαι σε καμια ωρα να του βαλω θερμομετρο στον υπνο!

περαστικα σας κοπελα μου... ναι μωρε εγω γιαυτο δεν θελω να αρρωσταινει δεν θελει να την αγγιζουμε καθολου,ουτε θερμομετρο θελει, ουτε το σιροπι πινει αγωνα δρομου δινουμε ...

ναι βαλε στον υπνο μην καταλαβει τπτ..

η mothercare εχει θερομετρο που ειναι πιπιλα το ειχα δει στα ΚΟΥΚΟΥ ,καλη φαση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...