Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλημερααααααααααααα! σε ολες!!

Η Μικρη ατεκνουλα τι ειπες τωρα? ακομη γελαω χαχαχα

κοιτα μη κανεις 2-3 παιδακια και σου μεινει το παρατσουκλι!!!

Νιοβη09 αλλη μια στο κλαμπ ε? αντε μακαρι να μας πεις και εσυ καλα νεα δε μπορει τοσες ειμαστε καποια θα κανει το μπαμ και θα παρουμε σειρα ολες!!

Περαστικα στο κοριτσακι σου και εμενα μαλλον κρυωσε ο μικρος η κολλησε στην παιδιατρο που πηγαμε γιατι δυο μερες μου εκανε εμετο και ψιλοδιαρροια σημερα ειναι καλυτερα αλλα να δουμε μεχρι να τελειωσει η μερα! Τουλαχιστον κοιμαται καλα λιγο γκρινιαζει μεσα στον υπνο του και η ορεξη για παιχνιδι απεριοριστη!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@font-face { font-family: "MS 明朝"; }@font-face { font-family: "MS 明朝"; }@font-face { font-family: "Cambria"; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: 12pt; font-family: Cambria; }a:link, span.MsoHyperlink { color: blue; text-decoration: underline; }a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed { color: purple; text-decoration: underline; }.MsoChpDefault { font-family: Cambria; }div.WordSection1 { page: WordSection1; } Καλημέρα κορίτσια!! Τρίτη ημέρα συνεχούς βροχής!! Η μικρή εχει φρικάρει μέσα!!! Σκέφτηκα να την παω στον παιδότοπο στην Χαλκίδα, οσο κι αν βαριέμαι να παω απο την παρακαμψη με ολη αυτη την κινηση. Αλλα η μέση μου και κυριως το ποδι μου ειναι χαλια πως θα παίξω μαζι της εκει; Εχει και υπηρεσία ο Σπύρος και μου την εχει ψιλοβαρέσει μʼαυτο τον καιρο!!!

@Λ+Ν@ να σου δώσω μια μικρή συμβουλή αν και δεν έζησα το να προσπαθώ φυσιολογικά να κάνω παιδί μιας περιμένοντας όντως να συλλάβω!! Οταν αρχισαμε τις προσπάθειες για το δεύτ ερο εμεινα στους 4 μήνες χάρη στον θηλασμό!! Μην μετράς με βάση τις ημέρες που προσπαθείτε γιατι τοτε θα σου φαίνεται μεγάλη περίοδος!! Μέτρα με βάση τους κύκλους σου!! Εξάλλου η συλληψη ανεξαρτήτως των προσπαθειών γινεται ανα κύκλο!!! Αντι να σκέφτεσαι προσπαθούμε 6 ολόκληρους μήνες, σκέψου προσπαθούμε 6 κύκλους!! Πιστεύω πως μʼαυτο τον τρόπο η αναμονή θα ειναι πιο εύκολη!!! Αλήθεια αδιαθέτησες;

joannakip έχεις δίκιο!! Η καλη ψυχολογία και η έλλειψη αγχους ειναι το αλφα και το ωμέγα!! Μια φίλη μου προσπαθούσαν 8 μήνες!! Ειχε φρικάρει, ακίνησία μετα κτλ!! Στο τέλος ενα βράδυ βγηκαν με τον άνδρα της, ηπιαν τα ποτάκια τους και έμεινε εγκυος!!! Μάλιστα εκεινο το βράδυ οχι μονο δεν έκατσε ακίνητη μετα, αλλα πηγε και στην τουαλέτα!!! Ηταν ομως η μονη φορά που δεν το σκέφτηκε αυτους τους 8 μήνες!!!! Και να εχει ενα πανέμορφο κοριτσάκι 3 μηνών!!! Το ίδιο και μια αλλη φιλη μου που ημασταν μαζί εγκυος αλλα αυτή δυστηχώς δεν άκουσε ποτέ καρδούλα!! Τρελλο αγχος μετα για να μεινει!! Το σκεφτόταν και το συζήταγε συνέχεια!! Της λεγαμε να ειναι χαλαρή, ειμαι μας ελεγε αλλα δεν ηταν!! Τελικά καποια στιγμή τους αγορασαν σπιτι οι γονείς της και αρχισε να ετοιμάζει την μετακόμιση και τα υπολοιπα!!! Εγω φυσικά της φώναζα να σταματήσουν για ενα μήνα τις προσπάθειες μην γινει καμμια στραβή με τα βαρη κτλ!!! Εκείνη την περιοδο ασχολιοταν αποκλειστικά με το σπιτι!! Το μόνο θέμα συζήτησης και σκέψης!!! Δεν πέρασε ένας μήνας εφόσον μπηκαν σπιτι τους και τακτοποιησαν τα παντα και εμεινε εγκυος!!! Ο γιοκας της ειναι φτυστός η μανα του!!!

Νιόβη με το καλο!! Ευχομαι να εισαι!!! Πως ειναι η μκρη σου σημερα; Περαστικά της!! Λες να φταιει ο θηλασμος; Εγώ τους πρώτους 4 μήνες την θήλαζα ανα 2ωρο και μετα ανα 3.5-4 ωρες το βράδυ. Αλλα σταματησα λογω της αποκολλησης πριν απο ενα διμηνο σχεδον!! Τι κάνεις εσυ; πως το αντιμετωπίζει; της!! ﷽α; Περαστικαετωπς αποκολλησης πριν απο ενα διμηνο σχεδον!! Τι κοκας της ειναι φτυστ


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλήμερα κουκλες!!!!

Αχ εχω οδοντιατρο σημερα και τρεμωωωω!!!!

Καλε κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες σας να ειστε καλα αλλα αληθεια σας λεω μετα τον οκτωβρη ειμαι πολυ γιουχου !!!!

Ουτε αγχωνομαι ουτε απελπιζομαι ουτε με κυνηγαει κανενας !!!!

Βλεπετε αλλωστε ποσο καιρο μπαινω και ποτε δεν ειπα τιποτα!!!

Ιδιως τον δεκεμβρη και τον γεναρη ημουν πιο χαλαρη απο ποτε !!!!

Ολο στην βολτα και την καλοπεραση ειμαι!!!χιχιχι!!!

Μονο αυτην την φορα και αυτο γιατι εχει να μου ερθει περιοδος με καθυστερηση 10 ημερων!!!!:shock:

Ε ειναι τραγικο!!!!!

Τωρα αγχωνομαι για την χαζη και που δεν ερχετε οχι για το αν εχω μωρο!!!

Τεσπα!!

Ποντικακι εσυ πως εισαι?Αντε μακαρι να μην σου ερθει καλη μου!!!!

Και το μικρουλα ατεκνουλα χαριτολογωντας το ειπα!!!!χιχιχιιχ....τι να κανω το παιδι....


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά αδειαθέτησα σήμερα:-(

Κι η μικρή μου ακόμη να αναρρώσει, το μόνο που σταμάτησε είναι ο πυρετός.

Αύριο φεύγει πάλι ο καλός μου για Ορεστιάδα :cry:

Οποτε θα μπαίνω πάλι αραιά διότι θα πάρει το λαπτοπ μαζί του κι ο δικός μου Η/Υ είναι αρχαίος κι όλο κολλάει...

Να είστε όλες καλά κι εύχομαι όταν ξαναμπώ να ακούσω για εγκυμοσύνες


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

mariamg στην αρχή νόμιζα κι εγώ πως έφταιγε ο θηλασμός, αλλά κι η αδερφή μου θήλασε μέχρι 11 μηνών το γιο της αλλά αυτός κοιμόταν από 2 μηνών όλη νύχτα κι κοιμάται κι τα μεσημέρια καλά.

Μάλλον είναι στο παιδί τι να πω.

Φυσικά κι δεν παλεύεται όλο κομμάτια πηγαίνω το πρωί για δουλειά, δεν έχω κι τον άντρα μου κοντά, να την ξανακοιμήζει κι αυτός εν αλλάξ για να ξεκουράζομαι λίγο. Νιώθω μονίμως πτώμα, είναι κι η δουλειά μου πολύ απαιτητική δεν κάθομαι δευτερόλεπτο.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?? θελω να σας ρωτησω τι γαλα δινετε στα παιδακια σας ?

η κορη μου ειναι 16 μηνων μεχρι στιγμης τις εδινα σκονη και τωρα θελω να της το αλλαξω ο παιδιατρος προτεινει την σκονη μεχρι 3 χρονων... μου φενετε υπερβολη αφου τρωει τα παντα και ικανοποιητικες ποσοτητες... της πηρα το advance της Δελτα αλλα εβγαλε η Greenpeace οτι τα γαλατα της Δελτα δεν ειναι και τοσο πιστοποιημενα οσο αφορα τα μεταλλαγμενα ασε που ειναι πολυ γλυκο και διαβαζα στο φορουμ οτι αν το συνηθισει δεν θα πινει και πολυ τα αλλα γαλατα... πω πω πολυ προβληματιστικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες,:P οσο για το γαλα η δικη μου πινει τις νουνου το κιντ,το θεωρο ενα πολυ καλο γαλα,αν θυμαμαι καλα εμεις την σκονη την κοψαμε γυρω στον χρονο,δω σημερα ειχε πολυ ωραια μερα:Pκαλο απογευμα σε ολες:P:p

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια;

Συγνώμη για τα αλαμπουρνέζικα προχθες. Λογω ελλειψης χρονου τα διαβαζω σιγα σιγα τα ποστ και γραφω σε ένα word την απαντηση μου, αλλα όταν χρησιμοποιώ τα μακ του ανδρα μου στην αντιγραφη μου βγάζει διαφορα κουλα που δεν σβηνουν!!! Ξέρω πρεπει να το κοιταξω καποια στιγμή, αλλα που χρόνος!

Νιοβη, λυπάμαι.. Την επομενη φορα ελπιζω να εισαι εγκυος..Το ξενύχτι ειναι οντως μεγάλη ταλαιπωρία!!

joannakip αυτο για την δελτα το ακουσα και εγω. Λυπαμαι δεν μπορω να σε βοηθήσω γιατι η μικρη μου αρνειτε να πιει γαλα!!! πάντως καπου ειχα διαβασει πως ειναι καλο για το στομαχι και το εντερο τους να πινουν σκόνη μεχρι να κλεισουν τα δυο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά αδειαθέτησα σήμερα:-(

Κι η μικρή μου ακόμη να αναρρώσει, το μόνο που σταμάτησε είναι ο πυρετός.

Αύριο φεύγει πάλι ο καλός μου για Ορεστιάδα :cry:

Οποτε θα μπαίνω πάλι αραιά διότι θα πάρει το λαπτοπ μαζί του κι ο δικός μου Η/Υ είναι αρχαίος κι όλο κολλάει...

Να είστε όλες καλά κι εύχομαι όταν ξαναμπώ να ακούσω για εγκυμοσύνες

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Και γω αδιαθετησα το Σαββατο το πρωι :-( και απογοητευτηκα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ομως.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα,ευχομαι να ειστε ολες καλα!!

ιωαννα μου εγω στον πρωτο εδινα απο τον χρονο φρεσκο ,στον μικρο μου σους 16 μηνες περιπου του εδινα μεβγαλ,αλλα τωρα που ειμαστε εδω τους δινω κουκακη ,ειχα ακουσει απο παλια τα καλυτερα λογια γι αυτο το γαλα κι οσο ειμαι εδω αυτο θα τους δινω!

κοριτσια μην λετε για αυπνιες ο μεγαλος ως τα τρια επινε ανα τρεις ωρες γαλα και τωρα που ειναι ο ενας 5.5 και ο αλλος κοντα στα 3 ακομα ξυπνανε ,εχω να κοιμηθω ολοκληρη νυχτα...........................!!!που θα παει οταν πανε φανταροι θα το καταφερω,εκτος κι αν με περνουν κια τοτε τηλ να παω να τους κοιμισω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Και γω αδιαθετησα το Σαββατο το πρωι :-( και απογοητευτηκα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ομως.

λυπαμαι ποντικακι μου ,υπομονη τον επομενο μηνα ολα θα πανε καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

joannakip καθόλου!!! Προσπαθησα να της δωσω σαν συμπληρωμα του μητρικού τον 4ο μήνα αλλα εκανε εμετό μια φορα και από τοτε το πηρε στραβα!!Εχουμε δοκιμασει πανω από 24 διαφορετικα γαλατα, συμπεριλαμβανομένου και δικά μας φρέσκα!! Αλλα δεεεεν.. Της σταματησα πριν ένα διμηνο τον θηλασμο λογω της αποκολλησης και πριν από ένα μήνα σχεδον δεχτεικε επιτέλους τα γιαουρτια νουλακ!! Εε την κυνηγαω, παιζουμε και την καταφέρνω να φαει 1-3 την ημερα!!!

Ποντικάκι, υπομονή!! Ελπιζω ο επόμενος μηνας να είναι ο τυχερός σας!!!

liarena τουλάχιστον το αντιμετωπίζεις με χιούμορ!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...