Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

@Λ+Ν@ δεν θέλω να σου δωσω ελπίδες. Αλλα εγω σ'αυτη την εγκυμοσύνη μου εκανα 3 τεστ και μονο το δευτερο βγηκε πολυ αχνα θετικο!! Τα αλλα δυο βγήκαν αρνητικά!!! Περίμενε 2-3 μερες ακομα να δεις αν θα αδιαθετήσεις και μετα κανε μια χοριακή.

Pontikaki δεν ειναι αρρωστη απλά ειναι δυσκολο παιδι και μισέι τον υπνο!!! Καποιες φορες ξυπναει γιατι θελει να παιξει!!

Κορίτσια ειναι και πολυ οικονομικό!! Συγκρινοντας φυσικα τιμές Αθήνας και Χαλκίδος!! Φανταστείτε πως οι μπομπονιέρες που πήρα της μικρής στον απευθειας αντιπροσωπο στην Αθήνα ήταν κατα 0,60 λεπτα ακριβοτερες η μία!!

Μα καλα αυτο που ξυπνανε μες στη νυχτα και εχουν ορεξη για παιχνιδια δεν το καταλαβαινω!!! :lol::lol::lol: ο γιος μιας φιλης μου ελεγε τα παιδακια δεν πρεπει να κοιμουντε μονο να παιζουν!!!

ειναι και οικονομικο και εχει επιλογες αυτη η σελιδα τη χαζευα για αποκριατικα!

Καλημερες κουκλες μου!!!!

Εκανα τεστακι και ηταν αρνητικουληηηηη!!!!

Αχχχχχ....κριμα στο καλο...!!!!Αλλααααα δεν πειραζει τον επομενο μηνα...

Τωρα μενει να μιλησω με την γιατρο μου!!!!

Αντε ποντικακι τωρα θα περιμενουμε τα δικα σου ευχαριστα!!

Μακαρι να μας εχεις εσυ τουλαχιστον καλα νεα και αν οχι δεν πειραζει .....

Προχωραμε μαζι χερακι-χερακι για τον επομενο μηνα!!:D

Στο γιο μου το τεστ που ειχα κανει με το ζορι καταλαβαμε οτι ειναι θετικο τοσο αχνο ητανε δεν θελω ουτε εγω να σου δωσω ελπιδες αλλα η ρημαδα παντα τελευταια πεθαινει!!! Πηγαινε στη γιατρο σου καιμετα θα ξεκαθαρισουν ολα και οπως ειπες δεν πειραζει παμε για τον επομενο μηνα!!!

Εγω περιμενω μεχρι την Κυριακη εχω κατι περιεργα συμπτωματα αλλα απλα περιμενω δεν θελω ουτε να ενθουσιαστω ουτε να λεω αποκλειεται οτι ειναι να γινει θα δειξει απο βδομαδα!!!

ΑΛΛΙΩΣ ΧΕΡΑΚΙ-ΧΕΡΑΚΙ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι καλο μου ποντικακι με δυναμη και θετικη ενεργεια ολα θα γινουν!!!

Ολα καλα!!Μακαρι να μην σου ερθει η χαζη!!!

Εγω θα παρω τηλ την γιατρο μου να παω να δω τι θα μου πει σημερα!!!

Φιλακια σε ολες σας !!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μαμα ε; Στην φαση που ειναι η κορη μου τωρα, αν και πολυ μικρη ειμαι ευχαριστημένη αν μου πει και κανενα ναι!!! Ολο οχι οχι μου γνέφει!!!!

glam θα φας ολη την ζεστη του καλοκαιριου ε; Αλλα απο την αλλη θα ευχαριστηθεις μπανάκια!!! 16,5 μήνες διαφορα θα εχουν. Ορίσαμε ήδη την καισαρικη 8 Ιουλίου!!!!! Και 9 μέρες μετα θα γιορτάζει η κόρη μου!!! Επίσης η κορη μου εχει γενέθλια 9 μέρες μετα τον μπαμπα της!! μαλλον το 9 μας ταιριαζει τελικα σαν νουμερο!!!

Ποντικακι τετοια της λεει; χαχα.. σαν την κορη μου θα εινια και αυτος που μισει τον υπνο!! Εχουμε τρελλο κλαμμα επι αρκετη ωρα για να κοιμηθουμε!! Και μετα εγω εχω αγωνα να την παω στην κουνια της, ελα ομως που με το που την αφηνω ξυπναει το ατιμο και την ξαναφερνω στο κρεββατι μας!! ΕΕε μετα απο 2-9 προσπαθειες την αφηνω στο κρεββατι μας να κοιμηθω και εγω λιγακι!!!!!! Ακομα και τοτε ομως, ανοιγει τα ματια της στον υπνο της να δει που ειναι και οταν μας βλεπει τα ξανακλεινει και κοιμαται!!!

@Λ+Ν@ εδω εμεινα εγω εγκυος που μου το ειχαν αποκλεισει χωρις επεμβαση, διακοπη περιοδου και θεραπεια!! Ακομα και τοτε μου ειχαν πει πως "λογικα θα μεινω εγκυος, δεν ειναι σιγουρο"!! Αλλα εμεινα ακριβως επειδη είχα περάσει ολη την οδυνη της καταστασης και το ειχα παρει αποφαση!! Ετσι ημουν απολυτα χαλαρη!! Εκανα το τεστ την 19η ημερα της καθυστερησης μου μιας και επεμενα πως αποκλειεται να ειμαι έγκυος. Το εκανα μονο και μονο επειδη στην σπανια περιπτωση που θα ημουν, ο γιατρος μου ειχε πει πως θα ηταν εξωμήτριο λογω του προβληματος μου και κινδυνευα να χάσω την μια σαλπιγγα!!!! Αυτο που θελω να πω ειναι πως εμεινα εγω εγκυος επειδη ημουν χαλαρη που ειχα σοβαρο προβλημα, ποσο μαλλον εσυ που εισαι μια χαρουλα!! Καλη ψυχολογια, ακινησία και ολα θα πάνε καλα, αν ήδη δεν πηγαινουν και δεν το ξερεις!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Mariamg μου πολυ ελπιδοφορο το μηνυμα σου γλυκια μου!!!Ο καλος Θεουλης σταθηκε διπλα σου και εβαλες γυαλια σε ολους αυτους τους γιατρους που σου λεγανε οτι δεν θα κανεις μωρακι!!!Μια γυναικα ολα τα μπορει!!!!

Να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλο να ερθει και το νεο σας μωρακι !!!

Σε ευχαριστω για την ελπιδα που μου δινεις γλυκια μου...

Γενικα ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος με μεγαλη θεληση και επιμονη!!!

Εχω πιστη στον Θεο και ξερω οτι θα τα καταφερω με 'η χωρις βοηθεια αργα 'η γρηγορα!!!!

Τα μωρα δεν ειναι επενδυση ουτε ερχονται σαν παραγγελια!!!

Για καποιο λογο γινονται ολα...και το σεβομαι!!!

Απο τον Αυγουστο που ξεκινησαμε ημουν ενθουσιασμενη και ανυπομονη..αλλα τωρα ειμαι συγκρατημενη και χαλαρη!!!

Εχω τον αντρουλη μου διπλα μου να με στηριζει και να μου δινει δυναμη..το ηθελε απο πολυ νωρις να κανουμε οικογενεια και θα κανω τα παντα για να τον δω να πεταει στα συννεφα απο την χαρα του!!

Ειναι αξιος για ολα και θα ειναι ο καλυτερος πατερας του κοσμου για μενα!!

Σ'αγαπω αντρουλη μου...:D:D:D


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Λενα μου για μενα δεν εχεις κανενα λογο να ανυσηχεις πρωτον δεν κανεις πολυ καιρο προσπαθειες και δευτερον εισαι πολυ μικρη ακομη για να σε αγχωνει αυτο το θεμα..και εγω στην ηλικια σου δεν ειχα παιδι ακομη...

ξερεις τι τραβαει ενα σπερματοζωαριο για να παει να βρει το ωαριο αγωνα δρομου κανει...

ρε κοριτσια μια θεια μου εχει κανει ποσες εξωσωματικες μενει εγκυος τελικα,γενναει και δυο χρονια μετα την πρωτη γεννα ξαναμενει εγκυος ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ της ειχε φυγει φενετε το αγχος σου λεει αποκλειετε να μεινω και κανανε ελευθερα και εμεινε ηταν και 40 χρονων.. το μονο που καταλαβα σε αυτο το θεμα δεν πρεπει να εισαι ανυπομονος και να μην υπαρχει αγχος η ψυχολογια παιζει σημαντικο ρολο..

και εγω πριν κανω την κορη μου ειχα μια παλλινδρομη αλλα δεν το αφησα να με αγχωσει και να με παρει απο κατω για να μπορεσω να κανω αλλο παιδακι γρηγορα και οπως εγινε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Mariamg μου πολυ ελπιδοφορο το μηνυμα σου γλυκια μου!!!Ο καλος Θεουλης σταθηκε διπλα σου και εβαλες γυαλια σε ολους αυτους τους γιατρους που σου λεγανε οτι δεν θα κανεις μωρακι!!!Μια γυναικα ολα τα μπορει!!!!

Να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλο να ερθει και το νεο σας μωρακι !!!

Σε ευχαριστω για την ελπιδα που μου δινεις γλυκια μου...

Γενικα ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος με μεγαλη θεληση και επιμονη!!!

Εχω πιστη στον Θεο και ξερω οτι θα τα καταφερω με 'η χωρις βοηθεια αργα 'η γρηγορα!!!!

Τα μωρα δεν ειναι επενδυση ουτε ερχονται σαν παραγγελια!!!

Για καποιο λογο γινονται ολα...και το σεβομαι!!!

Απο τον Αυγουστο που ξεκινησαμε ημουν ενθουσιασμενη και ανυπομονη..αλλα τωρα ειμαι συγκρατημενη και χαλαρη!!!

Εχω τον αντρουλη μου διπλα μου να με στηριζει και να μου δινει δυναμη..το ηθελε απο πολυ νωρις να κανουμε οικογενεια και θα κανω τα παντα για να τον δω να πεταει στα συννεφα απο την χαρα του!!

Ειναι αξιος για ολα και θα ειναι ο καλυτερος πατερας του κοσμου για μενα!!

Σ'αγαπω αντρουλη μου...:D:D:D

μαρεσει οπως σκεφτεσε

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου θες δε θες αγχωνεσαι ειδικα αν δεν υπαρχει λογος ακαι ετσι απλα δεν ερχεται το μωρο αλλα και κατι μικρο να εχεις οπως εγω την πρωτη φορα ειχα κατι λοιμωξεις που δεν το ηξερα γιατι δεν ειχα ενοχλησεις και καναμε θεραπεια να κανω εξετασεις ,μετα αλλο μικροβιο παλι θεραπεια παλι εξετασεις και μονο που το θυμαμαι τρελενομαι αλλα ευτυχως ο αντρουλης μου βραχος διπλα μου!!! Και η φιλες ομως αλλιως θα τα ειχα παρατησει!

Ναι ναι θεικη ατακα ο Εφραιμ τα παιδια δεν πρεπει να κοιμουντε ποτε!!! αφου στις αρχες που ο μικρος μου δεν τα πηγαινε καλα με τον υπνο αυτο μου ελεγε η φιλη μου θυμασαι τι λεει ο γιος μου?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντωμεταξυ ρε συ μονο ο Λαζος ξεχωριζει στο avatar!

επρεπε να κατσεις εσυ απο εκεινη τη πλευρα!!!!

που να το ηξερα ρε συ δεν πειραζει ειναι πιο ομορφος χαχαχα

εντωμεταξυ το απογευμα που ξυπνησε η Μαρια την ειχα διπλα μου και ειδε το σκυλακι που εβαλες και ξετρελαθηκε γαυγιζε και ορμουσε στην οθονη να το πιασει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στον χαρακτηρα του καθενος... εχεις δικιο οταν δεν εχεις αλλο παιδακι ψιλοαγχωνεσε... εγω αν μου ειχε συμβει τωρα η αποβολη θα το επερνα πιο χαλαρα νομιζω που εχω ηδη παιδι ..παρα οταν προσπαθεις για το πρωτο αππλα πρεπει να ημαστε αισιοδοξοι και να προσπαθουμε να αποβαλουμε το αγχος

Link to comment
Share on other sites

Suppοrt ποντικακι μου!!!

Ευχαριστω....

Ειναι λογικο να αγχωθεις εστω και στιγμιαια ανθρωποι ειμαστε συναισθηματα εχουμε παιδια θελουμε δεν γινετε να ειμαστε ανετες παντα!!!Ποσο μαλλον οταν υπαρχει και καποιο θεματακι γυναικολογικο!!!

Οπως επεισης και η ηλικια δεν παιζει ρολο!!

Πιστευω μια γυναικα εχει την ιδια θεληση ειτε ειναι 20 ειτε 30 ειτε 40!!!!

Ξερω οτι ειμαι μικρη και εχω περιθωρια για να γινω και γω μανουλα αλλα αυτο δεν με κανει πιο χαλαρη παντα!!!!

Τεσπα....

Η μικρουλα ατεκνουλα της παρεας....:lol::lol:


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Α την μπουμπουκα την Μαρια την φανταζομαι!!!:D

Θα κανω πειραματα!!Θα αλλαζω αβαταρ συνεχεια για να βλεπουμε αν μαθαινει και θυμαται ολα τα ζωακια!!! χιχιχιχιχ!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι κάνετε΄;

Καταρχήν maraimg τα ίδια περνάμε, 2 χρόνια έχω να κοιμηθώ 3 ώρες ολόκληρες (πόσο μάλλον ολόκληρη νύχτα). Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει που τη θήλαζα (γιατί ανά 2-3 ώρες ξυπνούσε για γάλα μέχρι 1 έτους που το κόψαμε).

Αλλά τελικά φταίει το παιδί, δεν κουράζεται, έχει επαναφορτιζόμενο πάνω της τι να πω;

@Λ+ν@ μην αγχώνεσαι κάναμε πάνω από 2μιση χρόνια να πιάσουμε παιδί με εξετάσεις παραεξετασεις κι τελικά ήταν ψυχολογικό, μόλις είπαμε ότι γίνει έμεινα τον επόμενο μήνα κιόλας έγκυος.

ήρθε ο αντρούλης μου για μια εβδομάδα με άδεια γιατί είχε γενέθλια το κοριτσάκι μας, κι η καημένη αρρώστησε. Έχει από την Δευτέρα το βράδυ, πυρετό, που κι που εμετό, συνάχι, ενόχληση στο λαιμό κι αρχίζει να βραχνιάζει, κι τσουπ σκάει μύτη κι ένα δοντάκι πίσω. Πολύ τη λυπάμαι, πήγαμε κι στη γιατρό εχτές κι της δίνω σιροπάκι φυτικό, την τρίβω με ευκάλυπτο κι θαλασσινό νερό σπρέυ στις μυτούλες. Σήμερα ξημερώσαμε καλύτερα.

Κι εγώ έχω καθυστέρηση 4 μέρες, έχω σταθερότατο κύκλο οπότε έκανα τεστ κι βγήκε αρνητικό, θα περιμένω 2 μέρες κι θα ξανακάνω.

Όταν έμεινα έγκυος κι έκανα τεστ βγήκαν 1 αρνητικό, 1 χαλασμένο, 1 αχνό θετικό, οπότε βλέποντας κι κάνοντας.

Κουράγιο σε όλες κι εύχομαι σύντομα σε όσες θέλουν να μείνουν έγκυος.

Φιλάκια


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...