Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΙΛΚΙΣ.....

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ....ΩΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.....

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.....

ΦΟΒΑΜΑΙ....

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΑ.....

ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΗ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΥΓΟΥΡΑ...:D

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ....

κοριτσακι μου μην ανχωνεσαι καθολου.

εγω γεννησα στην 38η εβδομαδα και ο μπουμπης μου ηταν 4100 παρακαλω

αν εκλεινα το μηνα μου 5κιλα θα εβγαινε.

εγω ξεκινησα φυσιολογικα αλλα κατεληξα τελικα σε καισαρικη για αλλο λογο οπως το οτι το μωρο ηταν δεμενο και δεν κατεβαινε και οχι επειδη ηταν μεγαλο.οποτε μην ανχωνεσαι οπως και να γεννησεις σημασια εχει πως θα εισαι μανουλα.

επισης οσο αφορα τα κιλα και εγω ειχα ηδη καμια δεκαρια κιλα παραπανω και ο γιατρος μου μου ειχε πει να παρω 12-15 και πηρα 18 στην εγκυμοσυνη.μια φιλη μου πηρε μονο 8 και η μπεμπα της βγηκε επισης 4κιλα.

τα κιλα που θα παρεις δεν εχουν καμια σχεση με το μωρο,το μωρο θα παρει αυτο που ειναι να παρει,ισως στο ειπε για να μην βαρυνεις πολυ και δυσκολευεσαι γενικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα και στις υπολοιπες.

σημερα ειχε υπεροχη μερα και βγηκαμε για καφεδακι με τον μικρο και τα πεθερικα.περασαμε πολυ ωραια.

αλλα δεν ξερω τι επαθα σημερα και με επιασε ενα τρομερο ανχος με τις μεταθεσεις.

φετος περιμενουμε σιγουρα μεταθεση και μαλλον νησακι και δεν ξερω τι επαθα ξαφνικα ανχωθηκα.ξερω ειναι πολυ νωρις αλλα τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκιιιιιιιι!!!!!!! Εχω κοριτσάκι!!!!!!! Δηλαδη εχω δυο κοριτσάκια!! Ενα εντος κοιλιας και ενα εκτος!!!!!!!!!! :):):):)

Κοριτσια εχω δοκιμασει ολα τα γαλατα δεν παιρνει τιποτα!! Νομιζω πως την ενοχλει η μυρωδια οπως ενοχλουσε και τον πατερα της οταν ηταν μικρος. Γενικώς δεν δεχεται το γαλα ουτε στο ρυζογαλο, ανθος αραβοσίτου, σουπες βελουτε με γάλα, κουλουράκια κτλ κτλ κτλ!!!!! Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα και οχι μονο μια φορα!!!!!

Τι κανετε εσεις;

Βρε Πενακι δεν εχεις κανενα λογο να φοβασαι την καισαρικη!! Ισα ισα θα ταλαιπωρηθειτε και τα δυο σας λιγοτερο!! Και εγω με καισαρικη γεννησα!!! Να μην σκεφτεσαι την γεννα σαν διαδικασια, σκεψου την σαν το μεσο για να αγκαλιασεις το παιδι σου και ετσι θα χαλαρωσεις!!!!!

glam όντως είναι νωρίς. Εμεις που ελπίζουμε να φυγουμε για Ορεστιαδα αλλα δεν ξερουμε ακομα!! Αν παρουμε μετάθεση θα φυγουμε λιγες μερες μετα την γεννα μου!!! ΑΣε που και εδω να παραμεινουμε, κατι που δεν το θελουμε πάλι πρεπει να μετακομήσουμε!!!!!! Ειδες λοιπον που υπαρχουν και χειροτερα;

Χαλαρωσε λοιπον και προς το παρον ευχαριστησου την ζωη σας εκει, εχεις μπολικο χρονο να αγχωθεις στην συνεχεια!! :)


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

mariamg μου τωρα τον οκτωβρη μετακομισαμε και εμεις πουληθηκε το σπιτι που μεναμε και τωρα παλι μετακομιση μεσα σε 9μηνες οποτε μια απο τα ιδια.και εγω αυτο σκεφτομαι οτι θα ερθει η μεταθεση οταν εγω θα ειμαι στον μηνα μου και τι θα κανω.για αυτο ανχωνομαι πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολυ κοριτσάκια μου!! και εσεις να χαιρεστε τα παιδάκια σας, και συντομα να αποκτησετε και αλλα.. (οποια θελει φυσικα..)

glam δεν ειχα καταλάβει πως θα εισαι στον μηνα σου. Δικιο εχεις ειναι μεγάλο πακέτο. Κάνε κουράγιο και σιγα σιγα θα τα φτιάξετε!!Σκέψου πως και ο ανδρουλης σου θα πάρει εξτρα αδεια τοτε οποτε θα μπορει να αναλάβει τα περισσοτερα. Θα εχετε βοηθεια απο τις οικογένειες σας;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Πενυ μην φοβασαι και εγω καισαρικη εκανα ,οταν ειναι προγραμματισμενη ειναι καλυτερη δεν θα καταλαβεις τπτ εκεινη την στιγμη μετα οι πρωτες μερες θα ειναι δυσκολες αλλα το ξεχνας ΑΞΙΖΕΙ τον κοπο.... αντε να βρεθουμε και για καφεδακι να σου πω την εμπειρεια μου απο την καισαρικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kαλησπερα κοριτσια με το καλο να γενησεις και εγω καισαρκη εχω κανει, 2 φορες:D:D

Μπετυ η δευτερη φορα πως ειναι ?? και να εχεις και ηδη ενα παιδακι που θελει και αυτο φροντιδα δεν ειναι λιγο δυσκολο??? ξερεις πως το σκεφτομαι??? αλλα θα κανω και αλλο ενα μονο δεν λεει

Link to comment
Share on other sites

mariamg μου τωρα τον οκτωβρη μετακομισαμε και εμεις πουληθηκε το σπιτι που μεναμε και τωρα παλι μετακομιση μεσα σε 9μηνες οποτε μια απο τα ιδια.και εγω αυτο σκεφτομαι οτι θα ερθει η μεταθεση οταν εγω θα ειμαι στον μηνα μου και τι θα κανω.για αυτο ανχωνομαι πιο πολυ.

Πω πω αυτο ειναι πολυ δυσκολο οντως... δεν μπορει ο αντρας σου να ζητησει να μην μετατεθειτε??

Προχθες στο δικο μας στρατοπαιδο ηρθε ο Διευθυντης του πεζικου και πηγαν οσοι ειχαν καποιο προβλημα ,ζητησαν προσωπικη ακροαση και ειπαν για πιο λογο δεν θελουν μεταθεση..ενας φιλος μας το εκανε και του ειπε ενταξει θα σημιωσω να μην φυγεις... ρωτα τον αντρα σου αν μπορει να κανει και εκεινος κατι τετοιο αφου θα εισαι στο μηνα σου ,να σε δωσει και κανενα χαρτι ο γιατρος οτι δεν μπορεις να μετακινηθεις... αν δεν κοπει η μεταθεση ισως υπαρχει η δυνατοτητα να σας δωσουν παραταση πχ 2 με 3 μηνες και να παρουσιαστει στην καινουρια μοναδα αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτο ειναι πολυ δυσκολο οντως... δεν μπορει ο αντρας σου να ζητησει να μην μετατεθειτε??

Προχθες στο δικο μας στρατοπαιδο ηρθε ο Διευθυντης του πεζικου και πηγαν οσοι ειχαν καποιο προβλημα ,ζητησαν προσωπικη ακροαση και ειπαν για πιο λογο δεν θελουν μεταθεση..ενας φιλος μας το εκανε και του ειπε ενταξει θα σημιωσω να μην φυγεις... ρωτα τον αντρα σου αν μπορει να κανει και εκεινος κατι τετοιο αφου θα εισαι στο μηνα σου ,να σε δωσει και κανενα χαρτι ο γιατρος οτι δεν μπορεις να μετακινηθεις... αν δεν κοπει η μεταθεση ισως υπαρχει η δυνατοτητα να σας δωσουν παραταση πχ 2 με 3 μηνες και να παρουσιαστει στην καινουρια μοναδα αργοτερα

μαλλον κατι τετοιο θα γινει αλλα λεμε ας βγει πρωτα η μεταθεση και μετα να κανουμε χαρτι για παραταση μαλλον οχι για παραμονη αλλα να δουμε πρωτα που θα ειναι η μεταθεση.αν ειναι στερια που δεν νομιζω μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα θα γεννησω και μετα θα μετακομισουμε αν ειναι νησι αυτο ειναι το ζορι που θα μπορει ο αντρας μου να πηγαινοερχεται.

η αληθεια θα ειναι πως υπολογιζω και στην βοηθεια των δικων μας αλλιως την ειχα βαψει,μεταθεση εγκυος στον μηνα μου και με ενα παιδακι!

εσεις ξερετε καποιον που να εχει παρει παραταση η να εχει παραμεινει λογω εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!η αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολα και τις πρωτες 15 μερες θελεις σιγουρα βοηθεια,μετα ειναι και ποσο διαφορα θα εχει το 1 απο το 2;)εμενα εχουν 2,5 χρονια,και η μικρη ζηλευει τρομερα τι να σου πω,ειναι και στα παιδακια ποσο θα ζηλεψουν:(αλλα με καλη διαθεση και πολυ υπομονη ολα γινονται:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...