Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!Χθες πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε το σπορακι!Ολα καλα ο γιατρος πολυ ευχαριστημενος το μονο αγκαθι ειναι οτι εχω μια πολυυυ μικρη αποκολληση!Ουτε καν αιμα δεν μου ηρθε μονο λιγο καφε σημερα για φορα αλλα ο γιατρος λεει δεν μας ανησυχει!Το εχει η μοιρα μου να παθαινω αποκολληση σε καθε εγκυμοσυνη!Στη Χριστινα ειχα αρκετα μεγαλη!Ξεκουραση και ουτροτζεσταν και σε δυο βδομαδες παλι εκει για να ακουσουμε καρδουλα!

Εχω τρελες αναγουλες και πολυ χαιρομαι!χαχαχα!Αχ να πανε ολα καλα!!!!!!!Ειμαι 5 εβδομαδες και 5 μερες!Αυτα!Τα λεμε!Φιλακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας!Χθες πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε το σπορακι!Ολα καλα ο γιατρος πολυ ευχαριστημενος το μονο αγκαθι ειναι οτι εχω μια πολυυυ μικρη αποκολληση!Ουτε καν αιμα δεν μου ηρθε μονο λιγο καφε σημερα για φορα αλλα ο γιατρος λεει δεν μας ανησυχει!Το εχει η μοιρα μου να παθαινω αποκολληση σε καθε εγκυμοσυνη!Στη Χριστινα ειχα αρκετα μεγαλη!Ξεκουραση και ουτροτζεσταν και σε δυο βδομαδες παλι εκει για να ακουσουμε καρδουλα!

Εχω τρελες αναγουλες και πολυ χαιρομαι!χαχαχα!Αχ να πανε ολα καλα!!!!!!!Ειμαι 5 εβδομαδες και 5 μερες!Αυτα!Τα λεμε!Φιλακια!

καλησπερα χρυσακι! με το καλο ν' ακουσετε καρδουλα! ενταξει εχεις περασει μπορες και μπορες μια μικρη αποκολλησουλα τι να σου κανει;;;; τωρα πια ξερεις τι πρεπει να κανεις, ξεκουραση και ηρεμια!με τη μικρη χριστινα θα ειναι λιγο δυσκολο μιας και θελει την προσοχη σου, αλλα τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο! ολα καλα θα πανε, οι μαυρες μερες μειναν πισω φιλεναδα, απολαυσε το!!!!!

πολλα φιλια!!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρυσακι! με το καλο ν' ακουσετε καρδουλα! ενταξει εχεις περασει μπορες και μπορες μια μικρη αποκολλησουλα τι να σου κανει;;;; τωρα πια ξερεις τι πρεπει να κανεις, ξεκουραση και ηρεμια!με τη μικρη χριστινα θα ειναι λιγο δυσκολο μιας και θελει την προσοχη σου, αλλα τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο! ολα καλα θα πανε, οι μαυρες μερες μειναν πισω φιλεναδα, απολαυσε το!!!!!

πολλα φιλια!!

Ειναι λιγο δυσκολο με Χριστινα οντως γιατι αυτη τωρα θελει να περπαταει εγω πρεπει να ξεκουραζομαι και εχει γινει πολυ θηριακι αλλα ευτυχως χω τη μανουλα μου και με βοηθαει πολυ!Οταν ερχεται ο αντρας μου αναλαμβανει αυτος!Λιγο και η πεθερα μου!Μονο που δεν μπορω να της κανω πολλες αγκαλιτσες και χθες φωναξε με παραπονο μαμααααααα!!!!!Την περνω μονο καθηστη και κανουμε παιχνιδακια κοιμομαστε μαζι και ερχεται κ χωνεται στην αγκαλια μου η ψυχη μου!Νιωθω τυψεις και για τη Χριστινα και για το σπορι!Αλλα ας πανε ολα καλα και μετα θα χαιρομαστε διπλα!Εσεις τι κανετε;Πως παει η μπουμπου;πολλα φιλακια στην κοιλιτσα της τη βελουδινη!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

χρυσακι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου .κ γω οταν εμεινα εγκυος στην μπεμπα μου η μαρια ηταν 11 μηνων ειναι μια δυσκολη περιοδος αυτη εσυ πρεπει να ξεκουραζεσε αυτη πρεπει κ θελει να μαθει εγω εμενα κ μενω ακομα δηλ με την πεθερα μου κ ειχα πολυ βοηθεια κ απο τα κουνιαδια μου επαιζαν ωρες μαζι της την εμαθαν να περπαταει να μιλαει κ τωρα ειναι ενας συφουνας.η μπεμπουλα δυο μερες τωρα με φωναζει μαμα κ ενω στεκεται μονη της στην κουνια οταν την βαζω στο πατωμα δεν θελει φοβαται κ καθεται κουραση κοριτσια οταν εχουν τοσο μικρη διαφορα ηληκιας ειναι σαν να εχεις διδυμα.

ειρηνακι πως τα πας με την μπουμπου σου θηλαζετε ακομα?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο δυσκολο με Χριστινα οντως γιατι αυτη τωρα θελει να περπαταει εγω πρεπει να ξεκουραζομαι και εχει γινει πολυ θηριακι αλλα ευτυχως χω τη μανουλα μου και με βοηθαει πολυ!Οταν ερχεται ο αντρας μου αναλαμβανει αυτος!Λιγο και η πεθερα μου!Μονο που δεν μπορω να της κανω πολλες αγκαλιτσες και χθες φωναξε με παραπονο μαμααααααα!!!!!Την περνω μονο καθηστη και κανουμε παιχνιδακια κοιμομαστε μαζι και ερχεται κ χωνεται στην αγκαλια μου η ψυχη μου!Νιωθω τυψεις και για τη Χριστινα και για το σπορι!Αλλα ας πανε ολα καλα και μετα θα χαιρομαστε διπλα!Εσεις τι κανετε;Πως παει η μπουμπου;πολλα φιλακια στην κοιλιτσα της τη βελουδινη!
χρυσακι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου .κ γω οταν εμεινα εγκυος στην μπεμπα μου η μαρια ηταν 11 μηνων ειναι μια δυσκολη περιοδος αυτη εσυ πρεπει να ξεκουραζεσε αυτη πρεπει κ θελει να μαθει εγω εμενα κ μενω ακομα δηλ με την πεθερα μου κ ειχα πολυ βοηθεια κ απο τα κουνιαδια μου επαιζαν ωρες μαζι της την εμαθαν να περπαταει να μιλαει κ τωρα ειναι ενας συφουνας.η μπεμπουλα δυο μερες τωρα με φωναζει μαμα κ ενω στεκεται μονη της στην κουνια οταν την βαζω στο πατωμα δεν θελει φοβαται κ καθεται κουραση κοριτσια οταν εχουν τοσο μικρη διαφορα ηληκιας ειναι σαν να εχεις διδυμα.

ειρηνακι πως τα πας με την μπουμπου σου θηλαζετε ακομα?

καλησπερα κοριτσια!! η εμπειρια σας με βοηθαει πολυ γιατι σκεφτομαι οταν περιπου χρονισει η μικρη να βαλω μπρος για το 2ο αλλα σκεφτομαι ολα αυτα που λετε και αγχωνομαι απο τωρα χαχα!οι δικες μας εγκυμοσυνες καλως ή κακως απαιτουν ηρεμια και μπολικη ξεκουραση και πως να το πετυχεις οταν εχεις ηδη ενα μικρο παιδι που σε ζηταει ολη την ωρα;;; τεσπα ας ερθει αυτη η ιερη στιγμη και βλεπουμε!ευτυχως ο αντρας μου ειναι μεγαλο στηριγμα και ξερω πως θα ειναι εκει για ο,τι χρειαστω!

η μπουμπου μεγαλωνει και μας ξετρελαινει ακομη περισσοτερο! τι να σας λεω, τα εχετε ζησει πριν απο εμενα και ξερετε πως ειναι! ωρες ωρες νομιζω πως θα σπασει η καρδια μου απο αγαπη!!

ανδριανη ναι θηλαζουμε ακομη χωρις προβληματα και βλεπω να το τραβαω μεχρι να χρονισει πρωτα ο Θεος!τον οκτωβριο λεμε να γινουν και τα βαφτισια μας!!!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανδριανη μου ετσι ειναι οπως τα λες!το ηξερα το θα ειναι δυσκολο αλλα τοηθελα κ το θελω τοοοοσο πολυ!το μονο που με πειραζει ειναι οτι δεν μπορω να χαρω οπως πρωτα τη Χριστινα μου!αλλα ας πανε ολα καλα κ μετα θα τα παιρνω κ τα δυο κ θα τα ζουπαωωωωωωωω!!!!!!!για το τριτο θα αφησω περισσοτερο καιρο!χαχαχα!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά συγνώμη που χάθηκα αλλά είχαμε περιπέτεια με τον μικρούλη μου.. Τον τσίμπησε κάτι στην παραλία.. έντομο που ήταν μολυσμένο και του δημιούργησε τρομερό πρήξιμο στα ποδαράκια. Ευτυχώς τον άρπαξα και τον πήγα αμέσως νοσοκομείο που μας κρατήσανε 2 μέρες και μας ταράξανε στην κορτιζόνη. Βλέπετε ο μικρούλης μου ήταν μόλις 4 μηνών και 10 ημερών και φοβηθήκανε για τα χειρότερα. Βγήκαμε σχετικά γρήγορα αλλά η κορτιζόνη του έφερε εκνευρισμό και σε συνδυασμό με τα δοντάκια μας που έχουν αρχίσει να μας ενοχλούν είχαμε πολλή γκρινια.. οπότε που καιρός.

Τώρα είμαστε πολύ καλύτερα και ευτυχώς έχουμε επανέλθει στον παλιό καλό μας εαυτό.

Χρυσάκι χαίρομαι που όλα εξελίσσονται τέλεια. Με το καλό να κρατήσεις και το δεύτερο θαυματάκι σου στην αγκαλίτσα σου..

Ειρηνάκι μου κι εμείς εξακολουθούμε να θηλάζουμε αποκλειστικά χωρίς προβλήματα. Σε λίγες μέρες όμως θα ξεκινήσουμε φρουτάκια..

Αδριανή τι κάνει η Τζένη μας; η κοράκλα της; Τα δικά σου σίγουρα θα δίνουν ρεσιτάλ!

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να περνάτε υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Άρτι αφιχθείσα από το parents.gr, τώρα άρχισα να μπαίνω στο νόημα εδώ. Είχαμε κι εμείς δυστυχώς πριν 4 μήνες σχεδόν παλίνδρομη στις 23 εβδομάδες. Τώρα αρχίζω πραγματικά και στέκομαι κάπως στα πόδια μου. Πρέπει να κάνω εξετάσεις και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διάθεση. Προέκυψε και μια χολοκυστεκτομή που πρέπει να γίνει και έχουν πάει όλα πίσω. Δεν κάνω καν προσπάθειες. Από την άλλη θέλουμε πολύ ένα μωράκι αλλά τρέμει και η καρδιά μου μην ξανασυμβεί το κακό.

Να χαίρεστε όλες τα μωρά σας και μακάρι να καταφέρουμε κάποτε να αγγίξουμε τ όνειρο.


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

moody καλως ηρθες στην παρεα μας (μαλλον κακως ηρθες αλλα τι να κανουμε η ζωη τα φερνει αλλιως αποτι υπολογιζαμε)στις 23 βδομαδες ειναι πολυ σκληρο κανε υπομονη ομως γιατι ενα αλο μωρακι περιμενει την στιγμη να φωλιασει στην κοιλιτσα σου ,κ ολα θα πανε καλα τοτε κανε την επεμβαση σου κ ξανα απτην αρχη στον αγωνα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

moody καλως ηρθες στην παρεα μας (μαλλον κακως ηρθες αλλα τι να κανουμε η ζωη τα φερνει αλλιως αποτι υπολογιζαμε)στις 23 βδομαδες ειναι πολυ σκληρο κανε υπομονη ομως γιατι ενα αλο μωρακι περιμενει την στιγμη να φωλιασει στην κοιλιτσα σου ,κ ολα θα πανε καλα τοτε κανε την επεμβαση σου κ ξανα απτην αρχη στον αγωνα

Άμα σου πω ότι δεν θέλω να μου ξανατύχει? στον προηγούμενο κύκλο μου είχα όλα τα συμπτώματα που είχα και όταν έμεινα έγκυος και κόντεψα να πάθω νευρικό κλονισμό από το άγχος μου. Δεν έχω τη δύναμη να το ξαναζήσω όλο αυτό και δεν πιστεύω ότι θα ξανάρθει κ όλας. Δεν πειράζει. Δεν κάνουμε όλες για μαμάδες....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε τι λογια ειναι αυτα?ξερω κοπελες εδω μεσα που εχασαν παιδακια λιγες μερες πριν τον τοκετο κ δεν το εβαλαν κατω ξαναπροσπαθησαν κ εγιναν μανουλες

η ξαδερφη μου αναγκαστηκε να κανει διακοπη κυησης περιπου 25 βδομαδων επειδη ειχε το μωρο προβλημα τι επρεπε να μην ξαναπροσπαθησει?τωρα κραταει την μπουμπου της αγκαλια κ ειναι ευτηχισμενη μαμα .επισης ξερω μαμαδες που δεν δινουν καμια σημασια για τα παιδια τους κ τα μεγαλωνουν αλλοι αυτο τι σημαινει οτι αυτες εκαναν εσυ δεν κανεις?ειναι νωπο ακομα σιγα σιγα θα το αναζητησεις μονη σου εγω εκανα αποβολες στις πρωτες βδομαδες της κυησης κ γω φοβομουν τα καταφερα ομως κ εχω δυο κορουλες κ σενα θα σου ξανατυχει κ ολα θα ναι αλλιως


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μαι και δειλός άνθρωπος κι άμα είμαι δειλή καλύτερα να μην έρθει. Ο μόνος που λυπάμαι είναι ο καημένος ο άντρας μου που το θέλει τόσο πολύ και δυστυχώς δεν θα το χει. Όσες το κατάφεραν και δεν το βαλαν κάτω πραγματικά τις θαυμάζω και ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα και δεν έχω δικαίωμα να παραπονιέμαι αλλά δεν είναι όλα για όλους...έτσι είναι η ζωή!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moody λυπάμαι που σε διαβάζω τόσο φοβισμένη και απογοητευμένη. Ξέρω και καταλαβαίνω απολύτως ότι όλη η ιστορία της εγκυμοσύνης είναι πολύ νωπή ακόμη για σένα αλλά τουλάχιστον το θετικό στην όλη ιστορία είναι ότι μένεις έγκυος φυσιολογικά.. Εγώ τα κατάφερα με την 5η εξωσωματική και έχοντας στο ιστορικό μου 2 παλινδρομήσεις στην 1η και στην 3η προσπάθεια.. Και όμως, το πάλεψα, δεν το έβαλα κάτω και αυτή τη στιγμή ο μόλις 5 μηνών μπέμπης μου κοιμάται στο καροτσάκι του δίπλα μου..

Μην λες ποτέ για τίποτε και να δεις ότι πολύ σύντομα και το δικό σας μωράκι θα βρει το δρόμο του!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μπηκα να σας πω ευχαριστα αλλα διαβασα τοοοση απαισιοδοξια!γιατι moddy μου;τι ειναι αυτα που λες;ειναι πολυ νωρις για να καταδικαζεις τον εαυτο σου!αυτο που περασες ηταν σιγουρα πολυ δυσκολο! ολες εδω εχουμε περασει ασχημα εγω εχασα 4μωρακια κ τωρα εχω την 11μηνων κορουλα μου αγκαλια κ ειμαι εγκυος στο δευτερο!ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι ειμαι στην αρχη ακομα αλλα ορκιστηκα πως δεν θα το βαλω κατω αν δεν κανω την μεγαλη οικογενεια που θελω!!!ασε το χρονο να κανει τη δουλεια του!ολα θα γινουν!

Εγω κοριτσια σημερα πηγα στο γιατρο!ειδαμε εμβρυακι κ ακουσαμε καρδουλα!ολα μια χαρα λεει ο γιατρος!πολυ αισιοδοξος!ειχα ενα ανχος... αλλα οταν ειδα την καρδουλα του να αναβοσβηνει αισθανθηκα σαν να εβλεπα τη Χριστινα μου!λες κ τωρα δηλ ξερω πως θα ειναι το μωρο μου!λετε να ειναι ιδια;χαχαχα!χθες πηγαμε κ στον ανοσολογο καναμε κ εμβολιακι κ ολα οκ!το σημαντικο προς το παρον ειναι να περασουμε το τριμηνο!αυτα!φιλακια πολλα σε ολες κ ολα τα μωρακια!


The best is yet to come!!!584776qvkek99ty3.gif

xDoop3.png

pcDup3.png

Link to comment
Share on other sites

moody πολυ απαισιοδοξια γιατι κοριτσι μου?στον κοσμο υπαρχουν πολυ πιο χειροτερα πραγματα ,μην νομιζεις οτι αν καταφερεις να βγαλεις μια εγκυμοσυνη περα εχεις περασει το πιο δυσκολο κομματι.εγω εκανα την κορη μου μετα απο πολυ κοπο κ περασαμε ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας κ ακομα δεν ειμαστε σιγουροι οτι το εχει ξεπερασει κ πιστεψε με ειμαι πολυ φοβητσιαρα σε οποιο νοσοκομειο πηγαιναμε μου εβγαζαν κοκκινη καρτα που εκανα σαν υστερικη .

ποτε ομως δεν μετανιωσα για το τολμημα μου να συνεχισω να προσπαθω να γινω μανα ,κανεις δεν σου λεει οτι ειναι ευκολο κ να το κανεις κ να το μεγαλωσεις,μα οταν θα πεφτεις σο κρεβατακι του να το κοιμησεις κ θα σου λεει μανουλα μου σαγαπαω δεν θα σε νοιαζει τπτ ,ολες φοβηθηκαμε ολες περασαμε μια δυσκολη κατασταση κ ομως να ειμαστε εκει που θελαμε


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...