Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

κ εννοειται οτι περιμενουμε νεα σου αν θυμαμαι καλα η αδερφη μου εμεινε μεσα 2-3 μερες αλλα για 2 μηνες εκανε πολυ ειδικη διατροφη αφου εχασε 25 κιλα ζυγιζε λιγοτερο απο τι ηταν οταν εμεινε εγκυος


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ όλες σας! τη Δευτέρα έχω ραντεβού στο χειρούργο μου είπαν αν την κάνω λαπαροσκοπικά θα μείνω μέσα μόνο ένα βράδυ! Θα το ψάξω λίγο και αυτό αλλά πραγματικά πρέπει αν γίνει διότι μου χει βγάλει την ψυχή!!!

Ναι το ξέρω για τη διατροφή και να σου πω την αλήθεια μου καλό θα μου κάνει έχω παραπανίσια κιλά αρκετά και είναι ευκαιρία να τα ξεφορτωθώ πριν ξεκινήσω ξανά προσπάθειες.

Να στε όλες καλά γερές και δυνατές! Νιώθω ότι απέκτησα καινούργιες φιλενάδες!!! σας ευχαριστώ! :o:o


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα κοριτσάκια!!

εχω πολύ καιρό να μπω,,, αλλά το Μελινάκι δεν μου αφήνει κ πολύ ελευθερο χρόνο... εχουμε μεγαλώσει αρκετά είμαστε 78 εκ. κ 10700.... τρώμε τα παντα εκτός από γαλακτοκομικά... εχουμε φαει ήδη κ ψάρι κ αυγό κ θηλάζουμε ακόμα.... πήγαμε κ τις διακοπούλες μας κ η μελινα ευχαριστήθηκε μπανάκια....σηκώνεται περπατάει γύρω γύρω το πάρκο κ γενικά είναι ένα ζηζάνιο....

δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω αλλά θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία .. το μόνο που πήρε το μάτι μου για την Χρύσα !!!

Χρυσάκι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη.... μπραβο που το αποφασισεες υοσο γρηγορα.. κ εγω θα ηθελα αλλα δεν εχω καθολου βοηθεια κ δεν ξερω αν θ τα καταφερω,,, περιμενω να μεγαλωσει λιγο ακομα η μελινα να περπατησει κανονικα να μην θελει τοσες αγκαλιες///


fyJbp3.png

GCQAp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την ομορφη παρεα!!

xrysa1981 ποσο χαρηκα με τα νεα σου!!! σου ευχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! μπραβο κοριτσακι μου!!

moody στεναχωρηθηκα πολυ οταν ειδα τα μηνυματακια σου.... να χανεις ενα μωρακι σε τετοια εβδομαδα δεν θελω καν να φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι.....εγω εχασα εμβρυακια που δεν τα ειδα καλα καλα ουτε τα ακουσα ποτε κ ενιωσα οτι εχασα την γη κατω απο'τα ποδια μου....καταλαβαινω οτι εισαι σε μια φαση πενθους κ ολα σου φαινονται βουνο τωρα αλλα δεν θελω να ξανακουσω οτι δεν θα γινεις μανουλα κ αλλα τετοια!!! εδω θα ειμαστε να τα λεμε κ θα περιμενουμε με αγωνια να μας ανακοινωνεις την νεα εγκυμοσυνη σου!

λοιπον με θυμαστε που ημουν σε κακο χαλι την τελευταια φορα που σας εγραψα?? ε παει αυτο, αισιοδοξια ξανα!!! βγηκαν τα αποτελεσματα του καρυοτυπου,αγορακι ηταν το μικρουλη μου κ δεν ειχε καμια χρωμοσωμικη ανωμαλια. εκλεισα ραντεβου με την αιμοτολογο-ανοσολογο κ πηγα την προηγουμενη εβδομαδα....μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις, μου πηρε το ιστορικο το δικο μου κ πρωτου βαθμου συγγεννειας κ με εκανε ξανα να ελπιζω οτι το ονειρο μου δεν ειναι πολυ μακρια!! κοριτσια εφυγα απο κει σαν να ξαναγεννηθηκα!! μακρι ολοι οι γιατροι να ηταν ετσι!! πηγα επιτοπου στο εργαστηριο κ αναμενω τα αποτελεσματα γυρω στις 22 αυγουστου!!!το μονο μου προβληματακι ειναι η περιοδος μου :?:-? περιμενω να αδιαθετισω δευτερη φορα μετα την αποξεση....εδω κ περιπου μια εβδομαδα εχω καφε υγρα κ καθε μερα λεω τωρα θα μου'ρθει τωρα θα μου'ρθει κ τιποτα....ειδικα σημερα καθαρη....σπασιμο νευρων αλλα δεν θα αφησω αυτο το γεγονος να μου χαλασει την διαθεση!!

ηθελα να σας ρωτησω κατι....μετα τις αποβολες σας ποσο καιρο σαν ειχε πει ο γιατρος να περιμενετε??? κ ποσο καιρο μετα μεινατε??


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

kristy25 σ ευχαριστώ πάρα πολύ και χαίρομαι με την αισιοδοξία σου! Εμένα πάλι η ακατανόμαστη μετά το συμβάν έχει γίνει ρολόι! 28 μέρες νταν και καταλαβαίνω και την ωορρηξία!! Όσο για τον καιρό που έπρεπε να περιμένουμε εμένα ο γιατρός μου ήταν κατηγορηματικός ότι δεν πρέπει αν μείνω αν δεν κάνω όλες τις εξετάσεις ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι. Συνήθως πάντως λένε μετά από 3 μήνες!!!

Να σε ρωτήσω αν είσαι από Αθήνα μπορείς να μου στείλεις σε πμ το όνομα του αιματολόγου σου¨??? Σ ευχαριστώ πολύ!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο θεσσαλονικη ειμαι κοριτσι μου.αλλα σιγουρα καποια αθηναια θα μπορεσει να σου προτεινει καποιον γιατρο.

εμενα μου ειπε η αιματολογος οτι θα επρεπε αν οχι απο την πρωτη τοτε σιγουρα μετα την δευτερη αποβολη να το ψαξω γιατι για η ηλικια μου δεν δικαιολογει τοσες αποβολες.το μετανιωσα που επαναπαυτηκα οταν μου ειπανε οτι 'σιγα μικρη εισαι ακομα,ετυχε κ δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη,δεν χρειαζεται να κανεις εξετασεις'. τωρα περιμενω με αγωνια να βγουν τα αποτελεσματα να δουμε πως θα κινηθουμε απο δω κ περα!

οσο για την περιοδο πρεπει να ειναι ανακουφιστικο που τουλαχιστον ξερεις ποτε να περιμενεις.εγω πριν τις εγκυμοσυνες ημουν 28 μερες παντα σταθερη! μην σου πω ηξερα κ την ωρα που θα μου ερχοταν! τωρα περασμενα μεγαλεια!! οποτε θελει ερχεται κ οσο θελει "μενει"!! ο γιατρος δεν ανησυχει αλλα εμενα με κουραζει πολυ αυτο το πραγμα! ακομα αφαντη!!! :mad::mad:


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

απο θεσσαλονικη ειμαι κοριτσι μου.αλλα σιγουρα καποια αθηναια θα μπορεσει να σου προτεινει καποιον γιατρο.

εμενα μου ειπε η αιματολογος οτι θα επρεπε αν οχι απο την πρωτη τοτε σιγουρα μετα την δευτερη αποβολη να το ψαξω γιατι για η ηλικια μου δεν δικαιολογει τοσες αποβολες.το μετανιωσα που επαναπαυτηκα οταν μου ειπανε οτι 'σιγα μικρη εισαι ακομα,ετυχε κ δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη,δεν χρειαζεται να κανεις εξετασεις'. τωρα περιμενω με αγωνια να βγουν τα αποτελεσματα να δουμε πως θα κινηθουμε απο δω κ περα!

οσο για την περιοδο πρεπει να ειναι ανακουφιστικο που τουλαχιστον ξερεις ποτε να περιμενεις.εγω πριν τις εγκυμοσυνες ημουν 28 μερες παντα σταθερη! μην σου πω ηξερα κ την ωρα που θα μου ερχοταν! τωρα περασμενα μεγαλεια!! οποτε θελει ερχεται κ οσο θελει "μενει"!! ο γιατρος δεν ανησυχει αλλα εμενα με κουραζει πολυ αυτο το πραγμα! ακομα αφαντη!!! :mad::mad:

σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! ναι είναι κουραστικό να μην μπορεί να μπει σε μια σειρά η καταραμένη!!!!!!! να σαι καλά και με το καλό μια φουσκωμένη κοιλίτσα!!!!! να χαίρεσαι και τον κούταβό σου!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! ναι είναι κουραστικό να μην μπορεί να μπει σε μια σειρά η καταραμένη!!!!!!! να σαι καλά και με το καλό μια φουσκωμένη κοιλίτσα!!!!! να χαίρεσαι και τον κούταβό σου!!!

χαχαχα!!! σε ευχαριστω!! καλα που εχω κ αυτον κ ξεχνιεμαι λιγο!! αγαπη μεγαλη !!!

λοιπον περιμενουμε νεα σου για τις εξετασεις(οσο πιο γρηγορα τις κανεις τοσο πιο γρηγορα θα ησυχασεις!) κ δινουμε υποσχεση μεχρι το τελους του χρονου να σκαρωσουμε ενα σπορακι στην κοιλιτσα μας! :D:D:D


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!! σε ευχαριστω!! καλα που εχω κ αυτον κ ξεχνιεμαι λιγο!! αγαπη μεγαλη !!!

λοιπον περιμενουμε νεα σου για τις εξετασεις(οσο πιο γρηγορα τις κανεις τοσο πιο γρηγορα θα ησυχασεις!) κ δινουμε υποσχεση μεχρι το τελους του χρονου να σκαρωσουμε ενα σπορακι στην κοιλιτσα μας! :D:D:D

αστα να πάνε έρωτας μεγάλος κι απο δω με τον κοκκερίνο μου!!!!!! μακάρι!!! Εγώ θ αργήσω ακόμη! πρέπει να ξεμπερδέψω με τη χολή κι ακόμη άκρη δεν έβγαλα! ελπίζω να το καταφέρω την Παρασκευή!!!!!! φιλιά!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

αστα να πάνε έρωτας μεγάλος κι απο δω με τον κοκκερίνο μου!!!!!! μακάρι!!! Εγώ θ αργήσω ακόμη! πρέπει να ξεμπερδέψω με τη χολή κι ακόμη άκρη δεν έβγαλα! ελπίζω να το καταφέρω την Παρασκευή!!!!!! φιλιά!

α κ εγω κοκερακι εχω!! ενα ζιζανιο αλλο πραμα!! παντως ειναι απο τις καλυτερες ρατσες για μωρακια. λιγο με τις τριχουλες θα εχουμε ενα θεματακι αλλα ας ερθει η ωρα κ βλεπουμε,για ολα υπαρχουν λυσεις!

καλη επιτυχια την παρασκευη κ σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις!! τα λεμε!!

φιλια πολλα σε ολες τις μανουλες,τις εγκυουλες κ σε οσες προσπαθουν για το ονειρο τους!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολη την ομορφη παρεα!!

xrysa1981 ποσο χαρηκα με τα νεα σου!!! σου ευχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! μπραβο κοριτσακι μου!!

moody στεναχωρηθηκα πολυ οταν ειδα τα μηνυματακια σου.... να χανεις ενα μωρακι σε τετοια εβδομαδα δεν θελω καν να φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι.....εγω εχασα εμβρυακια που δεν τα ειδα καλα καλα ουτε τα ακουσα ποτε κ ενιωσα οτι εχασα την γη κατω απο'τα ποδια μου....καταλαβαινω οτι εισαι σε μια φαση πενθους κ ολα σου φαινονται βουνο τωρα αλλα δεν θελω να ξανακουσω οτι δεν θα γινεις μανουλα κ αλλα τετοια!!! εδω θα ειμαστε να τα λεμε κ θα περιμενουμε με αγωνια να μας ανακοινωνεις την νεα εγκυμοσυνη σου!

λοιπον με θυμαστε που ημουν σε κακο χαλι την τελευταια φορα που σας εγραψα?? ε παει αυτο, αισιοδοξια ξανα!!! βγηκαν τα αποτελεσματα του καρυοτυπου,αγορακι ηταν το μικρουλη μου κ δεν ειχε καμια χρωμοσωμικη ανωμαλια. εκλεισα ραντεβου με την αιμοτολογο-ανοσολογο κ πηγα την προηγουμενη εβδομαδα....μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις, μου πηρε το ιστορικο το δικο μου κ πρωτου βαθμου συγγεννειας κ με εκανε ξανα να ελπιζω οτι το ονειρο μου δεν ειναι πολυ μακρια!! κοριτσια εφυγα απο κει σαν να ξαναγεννηθηκα!! μακρι ολοι οι γιατροι να ηταν ετσι!! πηγα επιτοπου στο εργαστηριο κ αναμενω τα αποτελεσματα γυρω στις 22 αυγουστου!!!το μονο μου προβληματακι ειναι η περιοδος μου :?:-? περιμενω να αδιαθετισω δευτερη φορα μετα την αποξεση....εδω κ περιπου μια εβδομαδα εχω καφε υγρα κ καθε μερα λεω τωρα θα μου'ρθει τωρα θα μου'ρθει κ τιποτα....ειδικα σημερα καθαρη....σπασιμο νευρων αλλα δεν θα αφησω αυτο το γεγονος να μου χαλασει την διαθεση!!

ηθελα να σας ρωτησω κατι....μετα τις αποβολες σας ποσο καιρο σαν ειχε πει ο γιατρος να περιμενετε??? κ ποσο καιρο μετα μεινατε??

Πηγα και εγω σημερα στο κοριτσι την γιατραρα!!!Με εφτιαξε παλι!!

Καλα αποτελεσματα αντε πλησιαζεις!!!!!Με το καλο!

Εμενα την πρωτη φορα δεν με αφηνε να προσπαθησω μεχρι να βρουμε τι γινεται....Την δευτερη φορα μετα απο ενα κυκλο με αφησε να κανω προσπαθεια αλλα εγω περιμενω 2 κυκλους και μετα εκανα προσπαθεια με την πρωτη τσουπ!!!

υ,γ να δωσεις στην Λευκου και το εμαιλ σου και οταν ετοιμασει το ενημερωτικο σημειωμα διαγνωση να της πεις να στο στειλει και σενα να το εχεις!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

markela35 χαιρομαι που ειστε καλα κ οι δυο σας :wink::wink:

κ εγω λεω να περιμενω τα αποτελεσματα κ να προσπαθησω κατευθειαν αλλα να αφησω να περασουν παλι 6 μηνες που μου εχει πι ο γυναικολογος δεν το αντεχω!!! στο κατω κατω κ περιπου ενα χρονο που περιμενα το ιδιο αποτελεσμα ειχα :( τελος παντων να μην ειμαι αχαριστη ας ειναι να μεινει κ ας ερθει οποτε θελησει το σπορακι μου!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

markela35 χαιρομαι που ειστε καλα κ οι δυο σας :wink::wink:

κ εγω λεω να περιμενω τα αποτελεσματα κ να προσπαθησω κατευθειαν αλλα να αφησω να περασουν παλι 6 μηνες που μου εχει πι ο γυναικολογος δεν το αντεχω!!! στο κατω κατω κ περιπου ενα χρονο που περιμενα το ιδιο αποτελεσμα ειχα :( τελος παντων να μην ειμαι αχαριστη ας ειναι να μεινει κ ας ερθει οποτε θελησει το σπορακι μου!

καλε τι 6 μηνες?????? εφοσον θα βρεις τι και πως και θα σου πει την καταλληλη αγωγη να ξεκινησεις...6 μηνες μετα λενε απο καισαρικη καποιοι γιατροι οχι απο αποβολη!!ειπαμε!!!υπερβολικο το βρισκω αν και πιστευω στο ειπε λογο του οτι ειχες αποβολες χωρις να ξερει την αιτια...!!!Με το καλο τωρα καλα αποτελεσματα και βαλε μπρος!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,μολις διαβαζα το τοπικ...κ εγω θεσσαλονικια ειμαι κ εγω ειχα τρεις αποβολες(βιοχημικες δεν προλαβα ποτε να ακουσω καρδουλα) κ εγω εκανα τις εξετασεις μου με την λευκου.Μαρκελα εσυ μου την ειχες συστησει τον Μαρτιο αν θυμασαι.τελικα ολες οι εξετασεις μου καθαρες μου εδωσε μια αγωγη εμπειρικη φανταζομαι αφου δεν βρηκαμε κτ με κορτιζονη και σαλοσπιρ κ μου ειπε οτι στην 8η εβδομαδα κυησεις θα ξαναεπαναλαβουμε καποιες εξετασεις.Κοριτσια μπορειτε να φανταστητε πως μου ελεγαν οτι ειμαι μια χαρα κ εγω ενιωθα χαλια.προτιμουσα να ακουσω οτι εχω κτ θα παρω μια συγκεκριμενη αγωγη κ ολα θα κυλησουν μια χαρα.Τωρα νιωθω τρομερη αγωνια.Κανουμε προσπαθειες κ εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι τι θα γινει οταν μεινω εγκυος.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΒΟΛΗ


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,μολις διαβαζα το τοπικ...κ εγω θεσσαλονικια ειμαι κ εγω ειχα τρεις αποβολες(βιοχημικες δεν προλαβα ποτε να ακουσω καρδουλα) κ εγω εκανα τις εξετασεις μου με την λευκου.Μαρκελα εσυ μου την ειχες συστησει τον Μαρτιο αν θυμασαι.τελικα ολες οι εξετασεις μου καθαρες μου εδωσε μια αγωγη εμπειρικη φανταζομαι αφου δεν βρηκαμε κτ με κορτιζονη και σαλοσπιρ κ μου ειπε οτι στην 8η εβδομαδα κυησεις θα ξαναεπαναλαβουμε καποιες εξετασεις.Κοριτσια μπορειτε να φανταστητε πως μου ελεγαν οτι ειμαι μια χαρα κ εγω ενιωθα χαλια.προτιμουσα να ακουσω οτι εχω κτ θα παρω μια συγκεκριμενη αγωγη κ ολα θα κυλησουν μια χαρα.Τωρα νιωθω τρομερη αγωνια.Κανουμε προσπαθειες κ εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι τι θα γινει οταν μεινω εγκυος.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΒΟΛΗ

εγω περιμενω τις εξετασεις μεσα στην εβδομαδα αλλα δεν σου κρυβω οτι κ για μενα θα ειναι ''ανακουφιση'' να βρουμε εστω κατι για να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε. κ εννοειται τρεμω στην ιδεα αλλης αποβολης γιατι δεν νομιζω να το αντεξω 4η φορα..... μακαρι να μα φυγει αυτο καποια στιγμη γιατι δεν μας βλεπω καλα!!

κοριτσια εχω προβληματακι....ακομα η περιοδος αφαντη....:roll::roll: 30η μερα κυκλου.αισθητα πρησμενο στηθος κ τρελα νευρα....με προβληματιζουν πολυ τα καφε υγρα που ειχα απο την 19η μεχρι την 23η μερα.... τι γινεται δεν ξερω.λεω απο δευτερα να παρω τον γιατρο τηλ. εχει καμια αναλογη εμπειρεια??


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...